Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καποια απαντηση εδω;

 

στο δευτερο κομματι που ρωτας μπορω να σου απαντησω επειδη ρωτησα εγω σημερα. αν εχεις παρει εκπτωση παγιου και επιπλεον εκπτωση ( ανανεωση συμβολαιου) τοτε αυτο που πρεπει να επιστρεψεις τους μηνες που εχεις χρησιμοποιησει την γραμμη επι την εκπτωση παγιου που σου ειχαν. στην περιπτωση που υπηρχε εκπ[τωση γενικα οπως ας πουμε ησουν κοσμοτε και πηγες βονταφον με μια εκπτωση τοτε πληρωνεις ολη την εκπτωση επι τους μηνες που ειχες την γραμμη ενεργη. ετσι μου τα πε αυτη σημερα και ατην βονταφον και στην κοσμοτε που ειμαι.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

πληρωνεις συμφωνα με τους μηνες παραμονης.επειδη ομως εσυ εισαι στον τελευταιο μηνα του συμβολαιο εχω την εντυπωση πως δεν θα επιστρεψεις τιποτα σε ποσο,επειδη εχει γινει αποσβεση.για να εισαι ομως σιγουρος δες το συμβολαιο σου στο σημειο που γραφει για την αποσβεση αναλογα τους μηνες παραμονης η παρε την vodafone και θα σου πουν αμεσως...

στο πρωτο ερωτημα δεν μπορω να απαντησω καθως δεν εχω κανει ποτε μετατροπη σε καρτοκινητο ωστε να ξερω τι κανει η εταιρεια...

σε φορητοτητα την διαδικασια την ξερεις φανταζομαι...

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα εχουν αλλαξει καποια πραγματα σε σχεση με παλια..

πχ το οτι το αιτημα φορητοτητας δεν παει πριν υπογραψεις.. (γι αυτο πριν κατι μηνες εκανα αιτημα για τον πατερα μου και στην VOda δεν εβλεπαν τιποτα ενω στη Wind μου ελεγαν οτι ειχε γινει αιτηση.. και εμεις αποφευγαμε να παραλαβουμε και να υπογραψουμε...)

 

σε καποιες φασεις παλιοτερα, το αιτημα διακοπης ειχε αντιστοιχα αποτελεσματα με τη φορητοτητα..τωρα δεν ξερω τι γινεται..

 

ας υποθεσουμε οτι εγω ειμαι στον 8ο μηνα του συμβολαιου (πχ 18μηνου), εχω παρει 45% εκπτωση, και θελω να φυγω.. πληρωνω αραγε 45% του κανονικου παγιου επι 8 ;;; (οσες φορες το ρωτησα παλιοτερα δεν καταφερα να παρω σαφη απαντηση)

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα εχουν αλλαξει καποια πραγματα σε σχεση με παλια..

πχ το οτι το αιτημα φορητοτητας δεν παει πριν υπογραψεις.. (γι αυτο πριν κατι μηνες εκανα αιτημα για τον πατερα μου και στην VOda δεν εβλεπαν τιποτα ενω στη Wind μου ελεγαν οτι ειχε γινει αιτηση.. και εμεις αποφευγαμε να παραλαβουμε και να υπογραψουμε...)

 

σε καποιες φασεις παλιοτερα, το αιτημα διακοπης ειχε αντιστοιχα αποτελεσματα με τη φορητοτητα..τωρα δεν ξερω τι γινεται..

 

ας υποθεσουμε οτι εγω ειμαι στον 8ο μηνα του συμβολαιου (πχ 18μηνου), εχω παρει 45% εκπτωση, και θελω να φυγω.. πληρωνω αραγε 45% του κανονικου παγιου επι 8 ;;; (οσες φορες το ρωτησα παλιοτερα δεν καταφερα να παρω σαφη απαντηση)

ναι πληρωνεις την επιδοτηση επι 8.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τωρα σε κινητο Vodafone το εξης sms

 

Το αντιγραφω και συγνωμη για τα κεφαλαια και δεν ξερω αν ισχυει

 

 

ΦEPTE TON APIΘMO TOY KINHTOY ΣAΣ ΣHMEPA ΣTHN COSMOTE. ΓIA 1500 ΛEΠTA+SMS ΠPOΣ OΛOYΣ+1,5GB internet, AΠO 65E TΩPA MONO AΠO 19,50E. ΠPOΛABETE!! ΓEPMANOΣ ΣEPPΩN.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Απλα να πω μια διαφορα που ισχυει σε μενα. Εγω εχω το απεριριστα 70 το οποιο το εχω 10 μηνες, μου εχουν δωσει εκοτωση παγιου 5 ευρω και αλλκ ενα 30 % το οποιο το αναγραφουν ως εκπτωση προοθητικης ενεργειας. Πηρα σημερα στην κοσμιτε κσι μιλησα με το τμημα που ειναι αρμοδιο για διακοπη συμβοκαιου, μου ειπαν οτι την εκπτωση οροοθητικης δεν πληρωβω τιποτα. Αυτο πιυ πληρωνω αν φυγω σημερα ειβαι 5 ευρω επι 10 μηνες. Αυτο κου το εκαναν τοτε ως αντιπροταση σε φορητοτητα βονταφον. Αν πας απο φορητοτητα οου εχεις απο αρχη μονο την εκοτωση τοτε πληρωνεις την εκπτωση επι πισιυς μηνες ησουν
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Πηρα τωρα σε κινητο Vodafone το εξης sms

 

Το αντιγραφω και συγνωμη για τα κεφαλαια και δεν ξερω αν ισχυει

 

 

ΦEPTE TON APIΘMO TOY KINHTOY ΣAΣ ΣHMEPA ΣTHN COSMOTE. ΓIA 1500 ΛEΠTA+SMS ΠPOΣ OΛOYΣ+1,5GB internet, AΠO 65E TΩPA MONO AΠO 19,50E. ΠPOΛABETE!! ΓEPMANOΣ ΣEPPΩN.

 

Πηρε φιλη τωρα σε καταστημα της Αθηνας και της ειπαν οτι ισχυει και να απει αυριο να κανει αιτηση

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πηρε φιλη τωρα σε καταστημα της Αθηνας και της ειπαν οτι ισχυει και να απει αυριο να κανει αιτηση

 

Μιλάμε για 1 η 2 γραμμές??Και προϋπόθεση είναι να είσαι σε αλλη εταιρία και με φορητοτητα στην κοσμοτε να λάβεις την προσφορά?

Link to comment
Share on other sites

AΠO 65E TΩPA MONO AΠO 19,50E. ΠPOΛABETE!! ΓEPMANOΣ ΣEPPΩN.

 

Αυτο το δευτερο ΑΠΟ ειναι που με προβληματιζει λιγο... Βεβαια αφου το επιβεβαιωσες και τηλεφωνικα αποκλειω να κανουν τιποτα περιεργο.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Αυριο θα παω κι εγω...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το δευτερο ΑΠΟ ειναι που με προβληματιζει λιγο... Βεβαια αφου το επιβεβαιωσες και τηλεφωνικα αποκλειω να κανουν τιποτα περιεργο.

 

19,50 χωρίς τέλη, 21,9 μαζί. Και αφορά 2 γραμμές αυτή η τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται λιγο δυσκολο 22 ευρω και οι δυο γραμμες μαζι εκτος και αν δεν καταλαβα σωστα εγω. Δηλαδη ο καθε αριθμος πληρωνει απο 11 ευρω για 1500 λεπτα για ολα τα δικτυα και 1500 μηνυματα και 1,5 gb? Μου φαινεται υπερβολικα μικρη η τιμη. Μηπως ειναι με διετες συμβολαιο? Ρωταω γιατι αν ειναι ετσι η εταιρια εχει και ζημια με τετοιες τιμες.
Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται λιγο δυσκολο 22 ευρω και οι δυο γραμμες μαζι εκτος και αν δεν καταλαβα σωστα εγω. Δηλαδη ο καθε αριθμος πληρωνει απο 11 ευρω για 1500 λεπτα για ολα τα δικτυα και 1500 μηνυματα και 1,5 gb? Μου φαινεται υπερβολικα μικρη η τιμη. Μηπως ειναι με διετες συμβολαιο? Ρωταω γιατι αν ειναι ετσι η εταιρια εχει και ζημια με τετοιες τιμες.

 

Εννοεί 19,50€ η κάθε γραμμη..

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου έγινε προσφορά από Cosmote 22.19 ανά γραμμή (2 γραμμές) για φορητότητα από Voda.

Το καλοκαίρι είχα πρόβλημα με τη γραμμή, ενώ είχε full σήμα η Voda όταν έπαιρνα τηλέφωνο δεν μπορούσα να πάρω. Από τα 3GB δωρεάν internet κατάφερα να χρησιμοποιήσω μετά βίας 430 (με συνεχείς αλλαγές GSM, 3G, H) με ότι βρισίδι μου κατέβαινε στο κεφάλι. Όλα αυτά μια ώρα μακρυά από την Αθήνα στην Άσκρη Θηβών.

Είχα σκοπό να αλλάξω πάροχο. Πήγα λοιπόν με αυτά που διαβάζω εδώ και ρώτησα σε κατάστημα Vodafone, με πόσο μπορώ να πάω σε Red 1. Η απάντηση ήταν 44 ευρώ ανά γραμμή και ότι έχει γίνει προσφορά στην άλλη γραμμή της γυναίκας μου (σε μένα γιατί δεν έγινε άραγε αφού είμαι στο ίδιο πρόγραμμα, κι εγώ "φαίνομαι" στους λογαριασμούς?), 20 ευρώ το unlimited 35 νομίζω. Η γυναίκα μου δεν ξέρει τίποτα. Ουδέποτε την πήραν τηλέφωνο. :blink:

Έκανα λοιπόν φορητότητα και περιμένω την Τρίτη τις καρτούλες της Cosmote.

 

Είμαι περίεργος αν θα μου κάνουν αντιπροσφορά.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!Εχει ο πατερας μια συνδεση κοσμοτε 270 & 600+600 εξτρα εδω και πολλα χρονια(να τονισω οτι εχει αρχισει και ξεφευγει λιγο απο τα λεπτα και χρεονεται επιπλεον).Αnyway,πηρα χθες το απογευμα τηλεφωνο στην βονταφον και μου ειπαν για μια προσφορα(την μοναδικη δηλαδη που υπηρχε) 24μηνου συμβολαιου,1500 λεπτα και μηνυματα προς ολους,750mb ιντερνετ με 31 ευρω τελικη τιμη(απο οτι μου ειπαν),ενω η αρχικη τιμη του συγκεκριμενου πακετου ηταν 67 ευρω.

 

Καλησπερα και παλι,σε συνεχεια της αναζητησης μου για καλο συμβολαιο(σηριαλ εχει γινει :p ) ξαναπηρα στην Βονταφον και μου προσεφεραν το Red1 My Business με 1500 προς ολους+1500 προς σταθερα+1500 μηνυματα+ καποιες κλησεις στο εξωτερικο + ενδοεταιρικα(αχρειαστο μου ειναι καθως εχουμε μια γραμμη) +750mb internet (ρωτησα την πωλητρια αν μπορει να τα κανει 1.5gb και ειπε θα με ξανακαλεσει) σε 18μηνο συμβολαιο με τελικη τιμη 33 ευρω.Επισης την ρωτησα αν ειναι τελικη τιμη(με τα τελη κινητης μεσα κτλ),και μου ειπε πως η τιμη περιλαμβανει φπα και τελη κινητης.Ενδεχεται να υπαρχει καποια "παγιδα" σε ολο αυτο ? :P

 

Ποια η αποψη σας για αυτην την προσφορα ??

Edited by KoKi_RuNNeR_125

Heaven Holds A Sense Of Wonder

And I Wanted To Believe That I'd Get Caught Up

When The Rage In Me Subsides

In This White Wave

I Am Sinking In This Silence

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι,σε συνεχεια της αναζητησης μου για καλο συμβολαιο(σηριαλ εχει γινει :p ) ξαναπηρα στην Βονταφον και μου προσεφεραν το Red1 My Business με 1500 προς ολους+1500 προς σταθερα+1500 μηνυματα+ καποιες κλησεις στο εξωτερικο + ενδοεταιρικα(αχρειαστο μου ειναι καθως εχουμε μια γραμμη) +750mb internet (ρωτησα την πωλητρια αν μπορει να τα κανει 1.5gb και ειπε θα με ξανακαλεσει) σε 18μηνο συμβολαιο με τελικη τιμη 33 ευρω.Επισης την ρωτησα αν ειναι τελικη τιμη(με τα τελη κινητης μεσα κτλ),και μου ειπε πως η τιμη περιλαμβανει φπα και τελη κινητης.Ενδεχεται να υπαρχει καποια "παγιδα" σε ολο αυτο ? :P

 

Ποια η αποψη σας για αυτην την προσφορα ??

 

Κανονικα για μια γραμμη δεν το κανουν αλλα ναι μπορει να ειναι ετσι γιατι στην τιμη του του Business Red 1 (70) βαζουν μια εκτπωση 40% που το παει τελικη τιμη 47 και μαζι με καθε Business πακετο σου δινουν μια επιδοτηση κοντα στα 150-160 Ευρω +ΦΠΑ που αν δεν την παρεις στο τελος του χρονου σου δινουν ενα πιστωτικο το οποιο ειναι 160 + ΦΠΑ /12 = 16,4. Αρα 47 μειον 16,4 ισουται με 30,6.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Εγω μαλλον θα το ακυρωσω δεν φανηκε ποτε το κουριερ που θα εφερνε τα συμβολαια. Με τη vodafone ειχα επικοινωνησει δεν ηξεραν τιποτα να ενημερωθουν τι ωρα θα το φερουν ενω αρχικα μου ειχαν πει 9 μιση το πρωι. Οποτε τους χαιρετω. Βγαζω αλλο ενα φοιτητικο cu απο το λογαριασμο της αδερφης μου και θα μας βλεπουν με κιαλια Edited by xpan
αφαίρεση άσεμνης λέξης
Link to comment
Share on other sites

Μου εκαναν προσφορα λογω φορητοτητας το red 1 στα 32.5 τελικη με φορους , με τη διαφορα οτι μου εδωσαν 1.5GB data μαζι με 2η sim για το ipad . Mια γραμμη εχω. Edited by Stelaras_AF
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι,σε συνεχεια της αναζητησης μου για καλο συμβολαιο(σηριαλ εχει γινει :p ) ξαναπηρα στην Βονταφον και μου προσεφεραν το Red1 My Business με 1500 προς ολους+1500 προς σταθερα+1500 μηνυματα+ καποιες κλησεις στο εξωτερικο + ενδοεταιρικα(αχρειαστο μου ειναι καθως εχουμε μια γραμμη) +750mb internet (ρωτησα την πωλητρια αν μπορει να τα κανει 1.5gb και ειπε θα με ξανακαλεσει) σε 18μηνο συμβολαιο με τελικη τιμη 33 ευρω.Επισης την ρωτησα αν ειναι τελικη τιμη(με τα τελη κινητης μεσα κτλ),και μου ειπε πως η τιμη περιλαμβανει φπα και τελη κινητης.Ενδεχεται να υπαρχει καποια "παγιδα" σε ολο αυτο ? :P

 

Ποια η αποψη σας για αυτην την προσφορα ??

 

μου την εκαναν και εμενα τη συγκεκριμένη προσφορά

τελικά όμως θα μείνω σε cosmote με 1500 λεπτα προς ολους, 1500 μηνυματα και 1.5gb στα 25€ τελική τιμή

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Για μονη γραμμη;

 

Αν ενοεις για μια γραμμη το κοστος ειναι 36 ευρω σε cosmote με 1500 λεπτα προς ολους και 1500 sms και 1500ΜΒ

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έκανα σήμερα τηλεφωνικά φορητότητα στη wind το w στα 29.9 με τους φόρους και το to all 30 στα 11.2. Το w βλέπω οτι το δίνουν και πιο κάτω αλλά στο συνδιασμό που το δίνουν πιστεύω το to all 30 συμφέρει πολύ. Θα περιμένω και την αντιπροσφορά της vodafone αν στείλουν το αίτημα πριν την υπογραφή του συμβολαίου και θα σας πώ νέα

 

Στις 4/9 είχα κάνει την παραπάνω φορητότητα λόγω δουλειάς άργησα να υπογράψω τα συμβόλαια. Τελικά πήγα 18/9 τα υπέγραψα στην courier πήρα και τις sim και σήμερα το πρωί είχα τηλέφωνο από vdf για αντιπροσφορά. Μου έδωσαν 2 red1 με 21,5 τη μία. Το απόγευμα αίστηλα αίτημα ακύρωσης στη wind και θα περιμένω απάντηση.:)

Link to comment
Share on other sites

Στις 4/9 είχα κάνει την παραπάνω φορητότητα λόγω δουλειάς άργησα να υπογράψω τα συμβόλαια. Τελικά πήγα 18/9 τα υπέγραψα στην courier πήρα και τις sim και σήμερα το πρωί είχα τηλέφωνο από vdf για αντιπροσφορά. Μου έδωσαν 2 red1 με 21,5 τη μία. Το απόγευμα αίστηλα αίτημα ακύρωσης στη wind και θα περιμένω απάντηση.:)

Αν θέλεις πες πώς έκανες αίτημα ακύρωσης στη wind γιατί σε μερικές μέρες μπορεί να το χρειαστώ για την cosmote που έκανα ήδη αίτηση φορητότητας (αν προκύψει αντιπροσφορά ικανοποιητική από τη Vodafone).

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε κατάστημα της wind μου έβγαλε φωτοτυπία την ταυτότητα έγραψα οτι επιθυμώ την διακοπή φορητότητας και το έστειλε με φαξ στο τμήμα φορητότητας τους
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...