Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να καλέιτε στο 210-6702000 από σταθερό.

Λειτουργεί τις εργάσιμες μερες και μέχρι τις 5 το απόγευμα...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί τις εργάσιμες μερες και μέχρι τις 5 το απόγευμα...

Λάθος.

 

Λειτουργεί 24 ώρες το 24ωρο, οποιαδήποτε ημέρα της εβδομάδας, του μήνα ή του χρόνου. :)

Link to comment
Share on other sites

Οσο αναφορα το αν η επιδοτηση μπορει να μεινει πιστωτικο στο Πλαισιο οριστε η αποδειξη.Εγω εκανα ανανεωση αλλα πριν πω για ανανεωση ρωτησα αν γινεται με νεα συνδεση και μου ειπαν ΝΑΙ.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις αν υπάρχει χρονικός περιορισμός για την χρήση του πιστωτικού;

 

Μου ειπαν ενας χρονος.Αρκετος νομιζω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας και χρόνια πολλά,

 

θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικό με τη vodafone και τα συμβόλαια της, νομίζω το κάνω ποστ στο σωστό μέρος και ότι θα βοηθήσει πολλούς χρήστες τώρα που βγήκαν τα unlimited προγράμματα.

 

Πώς μπορούμε να μάθουμε εάν ένας αριθμός είναι vodafone?

 

Ψάχνοντας το site βρήκα ότι:

- ΑΠΟ ΚΙΝΗΤΟ VODAFONE ==> δωρεάν κλήση ή sms στο 1286

- ΑΠΟ ΚΙΝΗΤΟ VODAFONE CU ==> δωρεάν sms στο 1253

- ΑΠΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ VODAFONE (π.χ. data plan) ==> με χρέωση sms στο 1292

 

Ισχύον αυτά που γράφω; Ποιον τρόπο προτιμάτε και γιατί;

Γιατί έχουν τον αριθμό 1253, ενώ υπάρχει το 1286;

Όλο μας μπερδεύει αυτά η εταιρία.

 

Μπορεί κάποιος να γράψει τα αντίστοιχα νούμερα για wind και cosmote.

Πιστεύω ότι θα βοηθηθούν πολλά άτομα και ελπίζω να μην το θεωρήσετε ως off-topic επειδή θα είναι στο thread της vodafone. Κάπου πρέπει να το ποστάρω κι εγώ ο χριστιανός!! hehe :lol: :O

 

εννοείται ευχαριστώ πολύ

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε τί βλέπω? Πώς διστυχώς δε κοιτάνε να κρατήσουν τους παλιούς συνδρομητές και πρέπει κανείς να κάνει 1α κίνηση φορητότητας και μετά να του κάνουν προσφορά! Ετσι διαχειριστικά τώρα που πολλοί ξέρουν το "κόλπο" αυτό θα τους κοστίσει περισσότερο, απτο να δίνανε εξ αρχής 1 ικανοποιητικό ποσό επιδότησης και όχι γελοία 80 και 100€.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας και χρόνια πολλά,

 

θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικό με τη vodafone και τα συμβόλαια της, νομίζω το κάνω ποστ στο σωστό μέρος και ότι θα βοηθήσει πολλούς χρήστες τώρα που βγήκαν τα unlimited προγράμματα.

 

Πώς μπορούμε να μάθουμε εάν ένας αριθμός είναι vodafone?

 

Ψάχνοντας το site βρήκα ότι:

- ΑΠΟ ΚΙΝΗΤΟ VODAFONE ==> δωρεάν κλήση ή sms στο 1286

- ΑΠΟ ΚΙΝΗΤΟ VODAFONE CU ==> δωρεάν sms στο 1253

- ΑΠΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ VODAFONE (π.χ. data plan) ==> με χρέωση sms στο 1292

 

Ισχύον αυτά που γράφω; Ποιον τρόπο προτιμάτε και γιατί;

Γιατί έχουν τον αριθμό 1253, ενώ υπάρχει το 1286;

Όλο μας μπερδεύει αυτά η εταιρία.

 

Μπορεί κάποιος να γράψει τα αντίστοιχα νούμερα για wind και cosmote.

Πιστεύω ότι θα βοηθηθούν πολλά άτομα και ελπίζω να μην το θεωρήσετε ως off-topic επειδή θα είναι στο thread της vodafone. Κάπου πρέπει να το ποστάρω κι εγώ ο χριστιανός!! hehe :lol: :O

 

εννοείται ευχαριστώ πολύ

 

Το 1292 ισχύει από όλα τα vodafone και σου λέει σε πιο δίκτυο ανήκει ο αριθμός

το 1253 σου λέει αν είναι Cu

To 1286 Αν είναι Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος.

 

Λειτουργεί 24 ώρες το 24ωρο, οποιαδήποτε ημέρα της εβδομάδας, του μήνα ή του χρόνου. :)

Στην αρχή όταν ξεκίνησε λειτουργούσε όλο το 24ωρο. Εδώ και καιρό όταν το καλέσεις μετά τις 5 και πατήσεις την επιλογή 2 ή 3 σου βγάζει ηχογραφημένο οτι το τηλ. κέντρο λειτουργεί μέχρι τις 5 και να καλέσεις το 13830 από το κινητό σου.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

στην εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν ότι τα surf and talk είναι διαθέσιμα μόνο για Blackberry....

 

 

όντως ποιά η διαφορά;

Μου είπαν ότι σε άλλη συσκευή δεν θα λειτουργεί...wtf:ninja: ;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

όντως ποιά η διαφορά;

Μου είπαν ότι σε άλλη συσκευή δεν θα λειτουργεί...wtf:ninja: ;

 

Προσωπικα δε μπορω να το πιστεψω αυτο... Μαλλον θελουν να προμοταρουν τα unlimited με internet. Με ενδιαφερει το 100 lite αλλα δε μπορω να αλλαξω προγραμμα ακομα.

 

Το 1292 ισχύει από όλα τα vodafone και σου λέει σε πιο δίκτυο ανήκει ο αριθμός

το 1253 σου λέει αν είναι Cu

To 1286 Αν είναι Vodafone.

Καλεσα το 1286 απο συμβολαιο και μου λεει οτι καλεσα λαθος αριθμο. Εκτος απο το 1292 υπαρχει καποιος δωρεαν αριθμος που να σου λεει αν ενας αριθμος ειναι βοντα η οχι. Για κληση η μηνυμα απο συμβολαιο με ενδιαφερει.

Edited by Petros the Great
Συνένωση μηνυμάτων. ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΗΝ ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δε μπορω να το πιστεψω αυτο... Μαλλον θελουν να προμοταρουν τα unlimited με internet. Με ενδιαφερει το 100 lite αλλα δε μπορω να αλλαξω προγραμμα ακομα.

 

ούτε κ γω..Μα αυτό κάνουν,γιαυτό τους έκανα και καταγγελία!! ..κάνω ότι μπορώ για 250 surf n talk με έκπτωση παγίου+hol.Στην αρχή δεν με βρίσκανε,αλλά μόλις έδωσα τον κωδικό χρήστη έγινε...Και μετά με παίρνουν πάλι τηλ να μου πουν ότι είναι για bB ,και τους έστειλα το email που μου είχαν απαντήσει από vodafone..Τώρα περιμένω να πάρουν..Αλλιώς το πρωί θα πάρω εγώ να δούμε..

- - - -

Link to comment
Share on other sites

ούτε κ γω..Μα αυτό κάνουν,γιαυτό τους έκανα και καταγγελία!! ..κάνω ότι μπορώ για 250 surf n talk με έκπτωση παγίου+hol.Στην αρχή δεν με βρίσκανε,αλλά μόλις έδωσα τον κωδικό χρήστη έγινε...Και μετά με παίρνουν πάλι τηλ να μου πουν ότι είναι για bB ,και τους έστειλα το email που μου είχαν απαντήσει από vodafone..Τώρα περιμένω να πάρουν..Αλλιώς το πρωί θα πάρω εγώ να δούμε..

 

Κρατα μας ενημερους. Οταν περασει το διμηνο θα δοκιμασω να αλλαξω κι εγω προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι 3,5 μήνες συνδρομητής και επειδή κατηργησαν τα iPhone προγράμματα έκανα αίτηση φορητοτητας στην cosmote. Σήμερα με πήραν από την vodafone και μου πρόσφεραν το unlimited 45 με Internet με έκπτωση 50%..!!! Δέχτηκα!!
Link to comment
Share on other sites

Είμαι 3,5 μήνες συνδρομητής και επειδή κατηργησαν τα iPhone προγράμματα έκανα αίτηση φορητοτητας στην cosmote. Σήμερα με πήραν από την vodafone και μου πρόσφεραν το unlimited 45 με Internet με έκπτωση 50%..!!! Δέχτηκα!!

 

Αυτο με ανανεωση ή στην υπαρχουσα συνδεση ?

 

Ειλικρινα δεν πιστευα οτι θα πετυχαινα κατι αλλα ενα τηλεφωνημα εκανα. Εχω αλλο ενα αριθμο σε Vodafone απο 19/12/09 για τον οποια ειχα παρει επιδοτηση 280 ευρω και ειχα παρει το HTC HD2 και τον χρησιμοποιει η γυναικα μου.

 

Πηρα τηλ και ρωτησα για το αναποσβεστο ποσο για να κανω φορητοτητα σε cosmote .

 

Ειναι 220 ευρω και με ρωτησαν γιατι...Μπλοφαρα και ειπα οτι με 25 ευρω τελικο η cosmote μου δινει ιδιο χρονο προς λοιπα δικτυα .

 

Μου προτειναν και δεχτηκα να παραμεινω για ενα χρονο με παγιο 28 ευρω τελικο απο τα 42 που θα γινοταν το παγιο μου με την αυξηση του ΦΠΑ.

 

Καλο μου φανηκε.....Ετσι το Πασχα του 2011 που ειναι 24/4/11 θα ειμαι σε κλαη φαση για νεες συνδεσεις.

Edited by Petros the Great
Συνένωση μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την "τροποποίηση".

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι στο vodafone unlimited 35. Yπάρχει κάποιος τρόπος τα 150 λεπτά που έχω για τα άλλα δίκτυα να ζητήσω να μεταφέρονται στον επομενο μήνα αν δεν καταναλώνονται; Απο καταστημα vodafone μου είπαν οχι αλλά μου κάνει εντύπωση γιατι στην cosmote αυτο ισχύει
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι στο vodafone unlimited 35. Yπάρχει κάποιος τρόπος τα 150 λεπτά που έχω για τα άλλα δίκτυα να ζητήσω να μεταφέρονται στον επομενο μήνα αν δεν καταναλώνονται; Απο καταστημα vodafone μου είπαν οχι αλλά μου κάνει εντύπωση γιατι στην cosmote αυτο ισχύει

 

 

Φυσικα και γινεται.Σε ασχετο/η επεσες.Απλα τον επομενο μηνα πρωτα καταναλωνοντε τα 150 λεπτα αυτου του μηνα και μετα αν χρειαστει οτι εχεις μεταφερει.Αν δεν χρειαστουν οτι εχουν μεινει απο παλια χανοντε.Μαλιστα αυτο γινεται αυτοματα χωρις να το ζητησεις.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

Ναι ηταν άσχετος επειδή ήταν εκπαιδευόμενος αλλά πήγε και ρώτησε και άλλο συνάδελφο και του είπε όχι. Επίσης άλλο παράδειγμα ασχετοσύνης ειναι το εξής: Σήμερα ήταν η τελευταία μέρα της προσφοράς για 2 μήνες δωρεάν πάγιο σε νέες συνδέσεις. Πάω στo vodafone shop Carrefour Aμαρουσίου κ μου λένε τάχα μου πως η προσφορά έληξε το Σάββατο, πάω στο vodafone shop στο Τhe Μall και μου λένε πως η προσφορά ισχύει κανονικά και μου έκαναν τη νέα συνδεση...κι εκεί όμως δε με πληροφόρησαν για τη μεταφορά του χρονου ομιλιας

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και γινεται.Σε ασχετο/η επεσες.Απλα τον επομενο μηνα πρωτα καταναλωνοντε τα 150 λεπτα αυτου του μηνα και μετα αν χρειαστει οτι εχεις μεταφερει.Αν δεν χρειαστουν οτι εχουν μεινει απο παλια χανοντε.Μαλιστα αυτο γινεται αυτοματα χωρις να το ζητησεις.

 

Το είχα κι εγώ απορία αυτό .. μιας κι έχω το Οικονομικό 20 (άρα έχω 100 λεπτά) και επειδή τον προηγούμενο μήνα, βρισκόμουν στο εξωτερικό, και δεν τον αξιοποίησα, ελπίζω να μεταφερθούν σε αυτό το μήνα που βρίσκομαι Ελλάδα, γιατί όσο να'ναι το χρησιμοποιώ "το σκουλαρίκι" ...

απλά ψάχοντας στο site, είδα ότι αυτό γίνεται μόνο κατόπιν αίτησης του συνδρομητή .. και μου έκανε απίστευτη εντύπωση .. καθώς .. όσο καιρό ήμουν στην cosmote συνδρομητής και ίσχυαν παρόμοια πράγματα, δεν χρειάστηκε να πάρω πουθενά και κανέναν για να απαιτήσω τ'αυτονόητα!!

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση αυτή .. ελπίζω να μην με απογοητεύσει το ποσό του επόμενου λογαριασμού ... !!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Το είχα κι εγώ απορία αυτό .. μιας κι έχω το Οικονομικό 20 (άρα έχω 100 λεπτά) και επειδή τον προηγούμενο μήνα, βρισκόμουν στο εξωτερικό, και δεν τον αξιοποίησα, ελπίζω να μεταφερθούν σε αυτό το μήνα που βρίσκομαι Ελλάδα, γιατί όσο να'ναι το χρησιμοποιώ "το σκουλαρίκι" ...

απλά ψάχοντας στο site, είδα ότι αυτό γίνεται μόνο κατόπιν αίτησης του συνδρομητή .. και μου έκανε απίστευτη εντύπωση .. καθώς .. όσο καιρό ήμουν στην cosmote συνδρομητής και ίσχυαν παρόμοια πράγματα, δεν χρειάστηκε να πάρω πουθενά και κανέναν για να απαιτήσω τ'αυτονόητα!!

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση αυτή .. ελπίζω να μην με απογοητεύσει το ποσό του επόμενου λογαριασμού ... !!

 

Κι εγώ όμως που ήμουν στην cosmote θυμάμαι πως για να το κάνουν αυτό το είχα ζητήσει εξαρχής δηλαδη είχα κάνει κάποια ενεργοποίηση

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω στη βοντα γαι να εχω μεταφορα λεπτων το ειχα ενεργοποιησει αλλα δεν ξερω μηπως τωρα το εχουν κανει αυτοματα (αν και στους ορους λεει για αιτημα συνδρομητη).

Παντως για την μεταφορα των λεπτων παρατηρησα, οτι στα αλλα προγραμματα στα ψιλα γραμματα αναφερει:

"Παρέχεται δωρεάν η δυνατότητα μεταφοράς των υπολειπόμενων λεπτών στον επόμενο μήνα κατόπιν αιτήματος του συνδρομητή. Πρώτα καταναλώνονται τα προσφερόμενα λεπτά του τρέχοντος μήνα και μετά τα λεπτά που μεταφέρθηκαν από τον προηγούμενο μήνα."

Ενω στα unlimited δεν αναφερει κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

Στα unlimited προγράμματα δε γίνεται μεταφορά του χρόνου στον επόμενο μήνα.

 

Πολύ σωστά! Επίσης, απαιτείται η ενεργοποίηση της υπηρεσίας, δε γίνεται αυτόματα. Από τη στιγμη της ενεργοποίησης αρχίζει και λειτουργεί άμεσα, δηλαδή ότι λεπτά παραμείνουν στην τρέχουσα περίοδο μεταφέρονται στην επόμενη, και καταναλώνονται αφού καταναλωθεί πρώτα ο χρόνος ομιλίας. Ότι ισχύει στην Cosmote δε σημαίνει απαραίτητα ότι συμβαίνει και στη Vodafone, διότι επίσης πολλά είναι αυτά που γίνονται στη Vodafone και δε γίνονται στην Cosmote, και για κάποιους είναι πολύ χειρότερα από την αυτόματη (απ)ενεργοποίηση μιας υπηρεσίας. Ανάλογα με τις προτεραιότητες σου σαν συνδρομητής διαλέγεις και παίρνεις. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...