Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ καλές οι νέες μειωμένες τιμές σε όλα τα προγράμματα unlimited

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1531

Μόνο για νέες συνδέσεις, σωστά;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

 

Δεχτηκα τηλεφωνημα απο μια κυρια χτες και αφου με ρωτησε σε ποια εταιρια ειμαι τωρα ποσα πληρωνω κλπ κλπ μου προτεινε το αντιστοιχο πακετο που εχω τωρα με 20% λιγοτερο παγιο + συσκευη! Αν καταλαβα καλα γιατι με πετυχε και στον υπνο :ninja: Τι παιζει με αυτες της τηλεπροσφορες παιδια??? ισχυουν η αλλα θα δω στο λογαριασμο τελικα? οι αλλαγη γινεται αμεσα και αυτοματα θα μεινω χωρις κινητο? Λογικα θα περιμενω και τηλ απο τον παροχο μου με αντι-προταση?? Εχω να παρω και επιδοτηση 3 χρονια μπορω να τους κανω σκληρα παζαρια..:rolleyes::rolleyes:

 

Aπο άλλη εταιρία από αυτήν που έχεις σε πήραν, σωστά? Δεν είναι τηλεπροσφορές.. Όλες οι εταιρίες κινητής ψαρεύουν πελάτες κάνοντάς τους προσφορές για να κάνεις φορητότητα και να μεταφερθείς στην εταιρία τους με ειδικές προσφορές. Ισχύει πάντως ό,τι σου είπαν μην ανησυχείς. Απλά σκέψου αν όντως θες να αλλάξεις εταιρία.. αν σε συμφέρει δηλαδή... Αν έχεις να πάρεις επιδότηση 3 χρόνια σίγουρα θα πετύχεις καλή επιδότηση και έκπτωση στο πάγιο ταυτόχρονα από την εταιρία που είσαι.. Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα.

Καλύτερα θα ταν να πάρεις τηλέφωνο τον πάροχό σου και να υποβάλεις ένα αίτημα ότι θα κάνεις φορητότητα για την προσφορά αυτήν και δες τι παίζει.. Ή ακόμα καλύτερα, περίμενε να βγει η επιδότησή σουκ ια να το παζαρέψεις τότε

 

Μόνο για νέες συνδέσεις, σωστά;

 

 

ναι

Link to comment
Share on other sites

Aπο άλλη εταιρία από αυτήν που έχεις σε πήραν, σωστά? Δεν είναι τηλεπροσφορές.. Όλες οι εταιρίες κινητής ψαρεύουν πελάτες κάνοντάς τους προσφορές για να κάνεις φορητότητα και να μεταφερθείς στην εταιρία τους με ειδικές προσφορές. Ισχύει πάντως ό,τι σου είπαν μην ανησυχείς. Απλά σκέψου αν όντως θες να αλλάξεις εταιρία.. αν σε συμφέρει δηλαδή... Αν έχεις να πάρεις επιδότηση 3 χρόνια σίγουρα θα πετύχεις καλή επιδότηση και έκπτωση στο πάγιο ταυτόχρονα από την εταιρία που είσαι.. Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα.

Καλύτερα θα ταν να πάρεις τηλέφωνο τον πάροχό σου και να υποβάλεις ένα αίτημα ότι θα κάνεις φορητότητα για την προσφορά αυτήν και δες τι παίζει.. Ή ακόμα καλύτερα, περίμενε να βγει η επιδότησή σουκ ια να το παζαρέψεις τότε

 

Ναι οπως τα λες. Απο αλλη εταιρια με καλεσαν. Ειμαι Wind και με πηραν απο Vodafone γιαυτο και ρωτησα εδω :) Το θεμα με την επιδοτηση μου ειναι οτι εδω και 3 χρονια δεν μουν την ανεβαζουν πανω απο 80€ :mad: λογω του οτι δν τους νοιαζει αν εκανα χρηση η οχι το προηγουμενο ετος και δν παει αθροιστικα. Τουλαχιστον περιμενα καποιο καλυτερο ποσο καθε φορα αλλα ουτε αυτο. Το μονο που με προβληματιζει ειναι η νεα προσφορα που ενεργοποιησα στη Wind -και με ενδιαφερει αμεσα μιας και η κοπελα μου ειναι εξωτερικο- οτι πλεον οι κλησεις κ τα μνμ σε χωρες ΕΕ θα λογιζονται σαν εθνικες οποτε δν θα εχω εξτρα χρεωσεις και θα χρησιμοποιειται το διαθεσιμο ποσο απο το flexy συμβολαιο που εχω.

Ελπιζω να μην σε μπερδεψα εγω τωρα!! :):)

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι οπως τα λες. Απο αλλη εταιρια με καλεσαν. Ειμαι Wind και με πηραν απο Vodafone γιαυτο και ρωτησα εδω :) Το θεμα με την επιδοτηση μου ειναι οτι εδω και 3 χρονια δεν μουν την ανεβαζουν πανω απο 80€ :mad: λογω του οτι δν τους νοιαζει αν εκανα χρηση η οχι το προηγουμενο ετος και δν παει αθροιστικα. Τουλαχιστον περιμενα καποιο καλυτερο ποσο καθε φορα αλλα ουτε αυτο. Το μονο που με προβληματιζει ειναι η νεα προσφορα που ενεργοποιησα στη Wind -και με ενδιαφερει αμεσα μιας και η κοπελα μου ειναι εξωτερικο- οτι πλεον οι κλησεις κ τα μνμ σε χωρες ΕΕ θα λογιζονται σαν εθνικες οποτε δν θα εχω εξτρα χρεωσεις και θα χρησιμοποιειται το διαθεσιμο ποσο απο το flexy συμβολαιο που εχω.

Ελπιζω να μην σε μπερδεψα εγω τωρα!! :):)

Για ποια χώρα λες? Και η Vodafone και η Cosmote έχουν αντίστοιχα για κλήσεις προς το εξωτερικό σαν εθνικές. Η Vodafone έχει το Vodafone Passport kαι η cosmote το Cosmote Traveller. (αν και νομίζω ότι μόνο η cosmote μπορείς να καταναλώσεις και τα λεπτά που έχεις στο πρόγραμμά σου προς εξωτερικό, η Vodafone όχι ακόμα)

H επιδότηση ανεβαίνει άνετα.. Για αρχή, απλά παίρνεις τηλ την εξυπηρέτηση πελατών και τους λες ότι θες να προχωρήσεις σε φορητότητα και σου κάνουν κάποια προσφορά, ή σε σπάνια περίπτωση που δεν πιάσει αυτό, απλά κάνεις μια αίτηση φορητότητας όπως είπες και σε καλούν για αντιπροσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Για Πολωνια με ενδιαφερει! Η κυρια μοθ ειπε οτι εφοσον εχω το flexy με 40€ παγιο και μου βγαινει περιπου 4 ωρες ομιλια μπορει να μου δωσει τις ιδιες ωρες με 30€ + καποια συσκευη! Τι συσκευη ναναι αυτη αραγε.. Αλλα το passport πως μπορω να το προσθεσω και να συνεχισει να ειναι συμφερουσα προς εμενα η προσφορα αραγε?
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Για Πολωνια με ενδιαφερει! Η κυρια μοθ ειπε οτι εφοσον εχω το flexy με 40€ παγιο και μου βγαινει περιπου 4 ωρες ομιλια μπορει να μου δωσει τις ιδιες ωρες με 30€ + καποια συσκευη! Τι συσκευη ναναι αυτη αραγε.. Αλλα το passport πως μπορω να το προσθεσω και να συνεχισει να ειναι συμφερουσα προς εμενα η προσφορα αραγε?

 

Το passport ενεργοποιήται δωρεάν σε όλους, σε όλα τα προγράμματα.. Αλλά νομίζω ότι δεν καταναλώνεται ο χρόνος ομιλίας που έχεις στο πάγιο.. Χρεώνεσαι σαν εθνική κλήση απλώς + 0,60 ευρώ ανά κλήση (αν δεν ξεπεράσεις τη 1 ώρα).. Καλύτερα ψάξ' το όμως να σαι και σίγουρος..

Δεν θα ναι καμιά καλή συσκευή.. Λογικά μια μικρή επιδότηση της τάξης μέχρι 120 ευρώ το μέγιστο πιστεύω..

Βασικά σε τι πρόγραμμα σου πε να μεταφερθείς? Σε απλό οικονομικό πρόγραμμα , όχι unlimtied έτσι? Γιατί στα unlimited έχουν έτσι κι αλλιώς έκπτωση για όλες τις συνδέσεις.

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1531

 

ΥΓ.: Για το passport δες εδώ

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1335

δεν είμαι και σίγουρος αν περιλαμβάνεται η Πολωνία.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την βοηθεια σου! Θα τα κοιταξω! Ανεφερε και κατι για unlimited, ισως αυτα να μου εννοουσε λεγοντας γοα εκπτωση 20% γιατι τοσο ειδα στο site οτι τα εριξαν. Θα τα κοιταξω ολα, ευχαριστω και παλι! :)
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Έχω το έξεις απορία εγώ και είμαι κάπως μπερδεμένος. Θα ήθελα λοιπόν μια βοήθεια ή και συμβουλή. Είμαι εδώ και 5 χρόνια συνδρομητής στην Vodafone στο πρόγραμμα χωρίς πάγιο. Παλιά είχα 95 ευρό επιδότηση, και τώρα την ανέβασα στα 145 ευρό για να πάρω μια καλύτερη συσκευή. Πιστεύετε είναι καλή προσφορά αυτί και αν μπορώ να κάνω πιο καλύτερη και πως? Να σας πω και κάτι άλλο, ότι λείπω εξωτερικό κάθε χρόνο για 3 μίνες, για αυτό και προτιμώ να μην χάσω το πρόγραμμα χωρείς πάγιο. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια!! εχω μια συνδεση Βονταφον και ειμαι κυπρο και εχω ενεργοποιησει το passport ολα τελεια εστελνα κανονηκα μυνηματα προς ολα τα δυκτηα της ελλαδας μεχρι σημερα που ξαφνηκα οποτε παω να στηλω σε Βονταφον αριθμο μου λεει ΣΦΑΛΜΑ ενω ο λογαριασμος μου ειναι κανονηκα πληρομενος και ενω μπορω να παρω τηλεφωνο προς Βονταφον δεν μπορω να στηλω μυνημα. Πηρα το 13830 και μου ειπαν οτι δεν βλεπουν καποιο προβλημα να υπαρχει στην συνδεση μου και να κοιταξω μηπως εχω πατησει τιποτα στην συσκευη που κατι τετοιο δεν εχει γινει αφου δοκιμασα να στηλω μυνημα απο διαφορετικες συσκευες. Παω στο καταστημα και το λεω και μου λεει ο υπαληλος οτι μου εχει γινει φραγη και να παρω το 13830. Ξαναπερνω τηλεφωνω το 13830 και μου λενε οτι δεν εχει γινει καμια φραγη και οτι και παλι δεν βλεπουν να υπαρχει καποιο προβλημα. Εχω απελπιστει τι μπορω να κανω???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Έχω το έξεις απορία εγώ και είμαι κάπως μπερδεμένος. Θα ήθελα λοιπόν μια βοήθεια ή και συμβουλή. Είμαι εδώ και 5 χρόνια συνδρομητής στην Vodafone στο πρόγραμμα χωρίς πάγιο. Παλιά είχα 95 ευρό επιδότηση, και τώρα την ανέβασα στα 145 ευρό για να πάρω μια καλύτερη συσκευή. Πιστεύετε είναι καλή προσφορά αυτί και αν μπορώ να κάνω πιο καλύτερη και πως? Να σας πω και κάτι άλλο, ότι λείπω εξωτερικό κάθε χρόνο για 3 μίνες, για αυτό και προτιμώ να μην χάσω το πρόγραμμα χωρείς πάγιο. Ευχαριστώ

 

Τι μ.ο. λογαριασμούς κάνεις μηνιαίως?

Link to comment
Share on other sites

Τι μ.ο. λογαριασμούς κάνεις μηνιαίως?

 

δεν ξεπερνάω τα 30 ευρό. πάνω κάτω στα 20-25 ευρό το μίνα. δεν μιλάω πολύ.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξεπερνάω τα 30 ευρό. πάνω κάτω στα 20-25 ευρό το μίνα. δεν μιλάω πολύ.

 

145 ευρώ για μ.ο. στα 25 ευρώ είναι πολύ καλά θα έλεγα.. Παρ' όλα αυτά δεν χάνεις και τίποτα να δοκιμάσεις κάποια καλύτερη επιδότηση.. Πάρτε τηλέφωνο στο 13830 που είναι η εξυπηρέτηση πελατών και πες τους ότι θες να κάνεις φορητότητα γιατί σου έκαναν μια καλύτερη προσφορά από άλλο δίκτυο (πες τους για παράδειγμα, μπορείτε να μου πείτε αν πρέπει να πληρώσω κάτι για να κάνω φορητότητα και απλά να ενημερωθείς για τη διαδικασία) και θα περάσουν το αίτημά σου ώστε να σε πάρουν τηλέφωνο από το τμήμα προσφορών.. Έτσι θα σου προτείνουν μάλλον καλύτερο ποσό επιδότησης (αν και δεν ξέρω κατά πόσο παίζει αυτό και στο πρόγραμμα χωρίς πάγιο).

Μία άλλη λύση λίγο πιο ρίσκο είναι να πας σε ένα άλλο κατάστημα κινητής και να υπογράψεις αίτηση για φορητότητα (μεταφορά του αριθμού σου σε άλλη εταιρία). Η αίτηση αυτή θα φτάσει στα κεντρικά της Vodafone και θα σε πάρουν τηλέφωνο να σε ρωτήσουν το λόγο που φεύγεις και θα σε ανεβάσουν την επιδότηση.

Link to comment
Share on other sites

.

 

Το πρόβλημα είναι ότι, όσο είναι η επιδότηση τόσο πρέπει να μιλήσω μέσα σε ένα εξάμηνο, για αυτό δεν θέλω να το βαρύνω πιο πολύ. οπός είπα, το ανέβασα στο όριο από 90 πήγα στα 145, μίλησα με τα κεντρικά και μου είπαν το μέγιστο στο χωρείς πάγιο, τόσο μπορούν να κάνουν.

Edited by tntslack
Link to comment
Share on other sites

Οχι, μπορείς όμως στο Πλαίσιο.

 

ναι για πλαισιο το ξερω.αλλα θελω το πιξον 12 και δν τ εχει...

Link to comment
Share on other sites

Πάρ'τους τηλέφωνο και ρώτησέ τους πότε θα το φέρουνε. Μπορείς και από το eclick Πάτρας.

 

μου το εχουν ξαναπει.πηρατηλ στα καταστηματα νομιζω αθηνα και μου ειπαν οτι δεν συνεργαζονται.μηπως να παρω στο καταστηαμα τησ πατρας?

Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποίησα επιδότηση από το eclick Πάτρας. Κάπου είχα διαβάσει για Saturn, Electroworld και Mediamarkt.

 

ναι για Mediamarkt και Saturn πηρα τηλ και ρωτησα και οντως ισχυει αλλα ουτε αυτοι το εχουν.μπηκα τωρα στην ιστοσελιδα του e-click αλλα δεν αναφερει καθολου το καταστημα της πατρας..γιατι?που μπορω να βρω το τηλ?

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει αλλάξει επωνυμία το κατάστημα της Πάτρας σε PUZZLECOM, Ν. Κολλιόπουλος & ΣΙΑ Ε.Ε.

Ελπίζω να βοήθησα. Δυστυχώς στην απόδειξη που έχω δεν αναγράφεται κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει αλλάξει επωνυμία το κατάστημα της Πάτρας σε PUZZLECOM, Ν. Κολλιόπουλος & ΣΙΑ Ε.Ε.

Ελπίζω να βοήθησα. Δυστυχώς στην απόδειξη που έχω δεν αναγράφεται κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας.

 

ok!ευχαριστω πολυ!παροτι εχει αλλαξει επωνυμια ομως ακομη γινεται να χρησιμοποιησεις επιδοτηση βονταφον?

Link to comment
Share on other sites

Η απόδειξη που έχω έχει τη νέα επωνυμία, σε αντίθετη περίπτωση θα έλεγε eclick, υποκατάστημα Πάτρας.

 

δυστυχως δεν μπορω να βρω πουθενα το τηλ,ουτε καν το καταστημα!!αν κανεις εχει ή βρει το τηλ ας στειλει!!

Edited by themiltos1994
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...