Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο σπίτι έχουμε 3 αριθμούς, δυο στην Vodafone και έναν στην Wind. Εάν πχ επιλέξουμε να τα βάλουμε και τα τρία στο Vodafone Ευέλικτο Επαγγελματικό 720 που το πάγιο του είναι 67,45 €. Η τιμή αυτή θα είναι ανεξαρτήτως αριθμών τηλεφώνου (3+) που θα προσθέσουμε στο πρόγραμμα;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Στο σπίτι έχουμε 3 αριθμούς, δυο στην Vodafone και έναν στην Wind. Εάν πχ επιλέξουμε να τα βάλουμε και τα τρία στο Vodafone Ευέλικτο Επαγγελματικό 720 που το πάγιο του είναι 67,45 €. Η τιμή αυτή θα είναι ανεξαρτήτως αριθμών τηλεφώνου (3+) που θα προσθέσουμε στο πρόγραμμα;

τα προγράμματα αναφέρονται για κάθε γραμμή. Πρέπει να επιλέξεις κάθε γραμμή τι πρόγραμμα θα έχει.

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα μπορούσες να έχεις ένα ενιαίο πρόγραμμα, όπου οι χρήστες μοιράζονταν το χρόνο ομιλίας. Δεν ισχύει όμως πια.
Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα μπορούσες να έχεις ένα ενιαίο πρόγραμμα, όπου οι χρήστες μοιράζονταν το χρόνο ομιλίας. Δεν ισχύει όμως πια.

ήταν για ιδιωτικά προγράμματα όχι για εταιρικά

Link to comment
Share on other sites

Εγραψε πουθενά ότι ενδιαφέρεται για εταιρικό;

ΝΑΙ γιατί αν κοιτάξεις το μηνυμά του λέει για το ευέλικτο επαγγελματικό 720.

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα μπορούσες να έχεις ένα ενιαίο πρόγραμμα, όπου οι χρήστες μοιράζονταν το χρόνο ομιλίας. Δεν ισχύει όμως πια.

 

αυτα ηταν τα παλια οικογενειακα προγραμματα που ειχαν απεριοριστο μεταξυ τους και μοιραζονταν 150 η 300 λεπτα για εως δυο γραμμες ενω υπηρχαν διαθεσιμα και τα 500 η 900 για τριτους για 2 εως 4 γραμμες.πλεον ο καθενας τον δικο του χρονο και μη ξεχασεις να ενεργοποιησεις και το ολοι σε ενα ( =10% στο παγιο του καθε αριθμου) εφοσον ειναι στο ιδιο αφμ και στο ιδιο μητρωο ( = κοινος λογαριασμος ).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! με αφορμή τις νέες μειωμένες τιμές στα προγράμματα unlimited εκανα μετατροπή το cu στο unlimited 30. Σήμερα νωρίς το πρωί εγινε. Ακόμα δεν εχω πρόσβαση στο 1284, και στο 1289 μου λέει οτι δεν υπάρχει ο αριθμός μητρώου της συνδρομής μου. Να περιμένω μέχρι αυριο ή να πάρω τηλ στην εξυπηρέτηση πελατών; Απλά ρωτάω γιατί να μην μου χρεώσουν τις κλήσεις προς vodafone που έκανα απο το πρωί;)

Επίσης δεν μπορώ να γραφτώ πάλι στο my account (ήμουν εγγεγραμένος με το cu μου)

ευχαριστώ

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να περασει ενα 24ωρο για να σε δει το συστημα.Οι κλησεις του δωρεαν χρονου δε χρεωνονται,μην ανησυχεις.Για το myaccount επικοινωνεις με το 13830 και θα στο διορθωσουν εντος 1-2 ημερων.
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να περασει ενα 24ωρο για να σε δει το συστημα.Οι κλησεις του δωρεαν χρονου δε χρεωνονται,μην ανησυχεις.Για το myaccount επικοινωνεις με το 13830 και θα στο διορθωσουν εντος 1-2 ημερων.

 

αα ωραία. σε ευχαριστώ πολύ:)

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση...

 

ξέρετε αν μπορώ να κάνω μετατροπή από πρόγραμμα vodfone 500 που είμαι τώρα σε ένα unlimited με την εκπτωση των 20 ευρώ με τον ίδιο αριθμό εννοείται... δεν έχω συμπληρώσει ακόμα χρόνο στο προηγούμενο είμαι στους 8 μήνες...

myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά και από μενα για του γνωρίζοντες

 

Το καλύτερο πρόγραμμα - συμβόλαιο για κλήσεις στο εξωτερικό (Σουηδία) από vodafone πιο είναι ? Υπάρχει ? Συμφέρει ? Έχει βγει κάτι?

 

Μηλάω για σύνδεση..

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση...

 

ξέρετε αν μπορώ να κάνω μετατροπή από πρόγραμμα vodfone 500 που είμαι τώρα σε ένα unlimited με την εκπτωση των 20 ευρώ με τον ίδιο αριθμό εννοείται... δεν έχω συμπληρώσει ακόμα χρόνο στο προηγούμενο είμαι στους 8 μήνες...

Eχω την εντυπωση οτι ειναι μονο για νεες συνδεσεις.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά δε στο κάνουν. Τώρα, αν τους πιέσεις λίγο με πρόταση του στυλ: " Αν φύγω με φορητότητα η άλλη εταιρία θα μου το δώσει" , κάτι θα γίνει :rolleyes::p
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά δε στο κάνουν. Τώρα, αν τους πιέσεις λίγο με πρόταση του στυλ: " Αν φύγω με φορητότητα η άλλη εταιρία θα μου το δώσει" , κάτι θα γίνει :rolleyes::p

Nομιζα οτι μιλαγαμε για θεμιτα μεσα.:p

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω κατι..εχω ασυρματο ιντερνετ απο τη βονταφον και μου δινουν επιδοτηση απο αυτο γυρω στα 200 ευρω.πηρα τηλ για αναβαθμιση αλλα μου ειπαν οτι δεν το κανουν αν ειναι απο ιντερνετ.αληθευει αυτο ή μου το ειπαν ετσι για να μν μου δωσουν αναβαθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Έχω σύνδεση εδώ και 14 με 15 μήνες. Απόσβεσα κανονικά την συσκευή, καιέχω μπεί στην εκπτωση παγίου χωρίς υπογραφή νέου συμβολαίου (μπήκε αυτόματα). Έχω κάνει αίτηση φορητότητας για άλλο πάροχο. Θα επιστρέψω το 100% της έκπτωησ ή όχι?
One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Έχω σύνδεση εδώ και 14 με 15 μήνες. Απόσβεσα κανονικά την συσκευή, καιέχω μπεί στην εκπτωση παγίου χωρίς υπογραφή νέου συμβολαίου (μπήκε αυτόματα). Έχω κάνει αίτηση φορητότητας για άλλο πάροχο. Θα επιστρέψω το 100% της έκπτωησ ή όχι?

 

Μήπως το έκανες μέσω ίντερνετ; Αν ναι, είναι σαν να έχεις υπογράψει συμβόλαιο. Καλύτερα πάρε στην εξ/πελ να σου πούνε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το έκανες μέσω ίντερνετ; Αν ναι, είναι σαν να έχεις υπογράψει συμβόλαιο. Καλύτερα πάρε στην εξ/πελ να σου πούνε.

 

Βασικά ήταν ενεργοποιημένο χωρις να το ζητήσω μετά το τέλος του 12μηνού.

Anyway, φαντάζομαι ότι αν πληρώσω θα πληρώνω τους 3 ή 4 μήνες που πήρα το ποσό στο 100%, όχι και τους υποτιθέμενους υπόλοιπους ε...?

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Βασικά ήταν ενεργοποιημένο χωρις να το ζητήσω μετά το τέλος του 12μηνού.

Anyway, φαντάζομαι ότι αν πληρώσω θα πληρώνω τους 3 ή 4 μήνες που πήρα το ποσό στο 100%, όχι και τους υποτιθέμενους υπόλοιπους ε...?

 

Ναι, δεν μπορούν να σου ζητήσουν επιστροφή έκπτωσης που δεν έχεις λάβει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επιστρεφεις πισω τα ποσα των εκπτωσεων που εχεις λαβει και η ενεργοποιηση μπορει να εχει γινει και τηλεφωνικα απο το κεντρο εξυπηρετησεις οταν σε ενημερωσαν οτι εχεις επιδοτηση
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια διευκρίνηση :

ο "δωρεάν" χρόνος ομιλίας που υποτίθεται ότι έχουμε στο αντίστοιχο πρόγραμμα συμβολαίου .. ισχύει από 1η - 31 κάθε μήνα ... ή από 17 έως 16 κάθε μήνα (οπότε και εκδίδεται ο λογαριασμός) ;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Ο δωρεάν χρόνος ομιλίας αρχίζει τη μέρα που εκδίδεται ο λογαριασμός.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

θα στείλεις ένα κενό μήνυμα στο 1284 , και θα σου πεί από πότε μέχρι πότε ισχύει ο χρόνος σου , καθώς και το υπόλοιπο του δωρεάν χρόνου
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ειχα κανει πριν ενα χρονο συμβολαιο 12 μηνο οταν πριν τελειωσει ο 12 ος μηνας πηγα να κανω διακοπη μου ειπαν οτι θα κοπει σε ενα μηνα η συνδεση(13 ο παγιο) και οτι επειδι o λογαριασμος εκδιδεται στης 10 του μηνα και τι διακοπη την εκανα στις 12 θα πληρωνα κι αλλο παγιο (14 ο) αμα δεν τους τα πληρωσω τι? θα με παιρνουν καθε τρις και λιγο στο σταθερο και θα με πριζουν? γιατι να τους χαρισω λεφτα δεν παιζει ;) Edited by undertakermark
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...