Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά, αυτό είναι το μόνο σίγουρο.. Τα έχουμε χιλιοπεί.. Έβγαλαν πρώτοι τα unlimited και αυτή τη στιγμή έχουν τα χειρότερα unlimited... Οι άνθρωποι είναι για πολλές μπάτσες! Πότε θα τα αναβαθμίσουν; Όταν φύγουν όλοι; Προσωπικά ήμουν στο τσακ να έρθω για κάνα χρόνο στη Voda με unlimited 35 αλλά τελικά ανανέωσα με την Cosmo και απλά "φορτώθηκα" ξανά το παλιό μου CU για να έχω unlimited με ένα συγκεκριμένο άτομο... :love:

 

Δε μου αρέσει να πληρώνω τα ίδια και να παίρνω λιγότερα και πιστεύω σε κανέναν! Όσοι είναι ειδικά στο unlimited 35, πρέπει να αισθάνονται κάπως... Αδικημένοι... 120 sms προς όλους δεν είναι και λίγα αν κάνεις τον πολλαπλασιασμό!

 

Φυσικά συμφωνώ μαζί σου σε αυτό 100%.. Αλλά στο θέμα internet είναι αρκετά καλά πιστεύω έχει ποικιλία για όλα τα γούστα που συνδιάζονται με όλα τα προγράμματα συμβολαίου..

Εννοείται ότι τους το πα κι εγώ και μου παν ότι σύντομα θα αναβαθμιστούν.. Τώρα τι εννοούν ακριβώς δεν ξέρω.. Θα δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Θα βγω offtopic και συγνώμη γι' αυτό αλλά... δε γίνεται.. μας έχεις ζαλίσει (χωρίς παρεξήγηση, έτσι;...)!! :lol:

 

Αφού σώνει και καλά θέλεις δωρεάν sms και internet, ρίξε μια ματιά και στα Cosmote i.. Η Voda δεν έχει αντίστοιχα προγράμματα.. Το i-35 δίνει 100' ομιλίας/βιντεοκλήσεων, 150 sms/mms και 500MB internet με πάγιο 35.59 €.

 

έχω χαθεί βρε αδερφέ,συγχώραμε.Δεν παρεξηγώ:D .ΕΕε δεν φεύγω από vodafone..όλοι από την παρέα μου και την οικογένεια μου έχουν βοντα..Μετά κάποιοι φίλοι έχουν κοσμοτέ,οπότε δεν με συμφέρει.

Πέρα από τα unlimited των εταιριών βρήκα και τα άλλα προγράμματα.Βρήκα τα Surf & Talk της vodafone.

Πάντως άντε να κάνω υπομονή για κάτι νέο..

Τελικό μήνυμα για τα συμβόλαια μέχρι για κάτι νεώτερο..promise !:O

Ναι cu έχω.

 

Δεν θέλω να πάρω άλλη συσκευή,και μάλιστα το iphone..!!Ότι συμβόλαιο κάνω θα κρατήσω το τηλέφωνο που έχω.

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση ότι τα iPhone της βόδαφονε δουλεύουν αποκλειστικά με iPhone! Κάτι σαν τα BIS που δε δουλεύουν με άλλες συσκευές...

 

Όχι, τα i-phone προγράμματα μπορείς να τα βάλεις ανεξαρτήτως συσκευής και γενικά ονομάζονται surf and talk. Σ'αυτήν την κατηγορία προγραμμάτων, η άποψή μου είναι ότι η.. Φιλίτσα είναι.... by far πιο αποδοτικιά, λόγω μεγαλύτερης ποικιλίας :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση ότι τα iPhone της βόδαφονε δουλεύουν αποκλειστικά με iPhone! Κάτι σαν τα BIS που δε δουλεύουν με άλλες συσκευές...

 

Γιατι εχετε κολησει με τα i phone υπαρχουν και τα surg and talk για ολα τα κινητα. http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=5911

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Εχω μια επιδότηση απο την Vodafone, γνωριζει καποιος αν μπορώ να παρω σαν συσκευή το Νοκια Ν900?

γιατι σαν συσκευη δεν την βλέπω στην συγκεκριμενη εταιρία ούτε στο site αλλα ουτε σε καταστηματα

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ρωτα στα καταστηματα αν μπορουν να στο παραγγειλουν!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Εχω μια επιδότηση απο την Vodafone, γνωριζει καποιος αν μπορώ να παρω σαν συσκευή το Νοκια Ν900?

γιατι σαν συσκευη δεν την βλέπω στην συγκεκριμενη εταιρία ούτε στο site αλλα ουτε σε καταστηματα

Ευχαριστώ

Μπορείς να πάρεις την επιδότησή σου και από το Πλαίσιο, αλλά και απο Mediamarkt (για το δεύτερο δεν είμαι και τόσο σίγουρος, αλλά για το Πλαίσιο γίνεται σίγουρα)

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν από πρόγραμμα συμβολαίου μπορείς να μεταφερθείς σε καρτοσυμβόλαιο αν το συμβόλαιο είναι σε ισχύ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. να ρωτήσω κάτι αν ξέρει κανείς. Εγώ έχω ένα πρόγραμμα συμβολαίου vodafone unlimited 30..

Μπορεί κάποιο μέλος από την οικογένειά μου να κάνει φορητότητα από άλλη εταιρία και να γραφτεί σε κάποιο από τα πρόγραμμα vodafone unlimited.. Η προσφορά που ισχύει βλέπω για οικογενειακά προγράμματα είναι 10% έκπτωση στο πάγιο..

Αυτό για να γίνει θα πρέπει να είναι κάτω από το ίδιο ΑΦΜ? Δηλαδή στο ΑΦΜ μου να κάνουμε και την άλλη σύνδεση? Επίσης με 2 προγράμματα θεωρείται ''οικογενειακό''?

Τέλος, μπορεί να πάει σε όποιο πρόγραμμα unlimited με ό,τι πάγιο θέλει?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν από πρόγραμμα συμβολαίου μπορείς να μεταφερθείς σε καρτοσυμβόλαιο αν το συμβόλαιο είναι σε ισχύ;

 

Μπορείς αλλά πληρώνεις αναπόσβεστο ποσό επιδότησης. Θεωρείται διακοπή συμβολαίου.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να καταλαβω γιατι δεν εχει φθηνα οικονομικα συμβολαια η voda,πηγα ειδα της cosmote εξεπλαγειν,για τα μπαζα αυτα της voda,ειναι ακριβα με βαση το χρονο ομιλιας που προσφερουν
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να καταλαβω γιατι δεν εχει φθηνα οικονομικα συμβολαια η voda,πηγα ειδα της cosmote εξεπλαγειν,για τα μπαζα αυτα της voda,ειναι ακριβα με βαση το χρονο ομιλιας που προσφερουν

 

Γίνε πιο συγκεκριμένος.. Αν αναφέρεσαι στα unlimited.. πράγματι έχεις δίκιο.. Δυστυχώς δεν προσφέρει sms προς όλους (το μόνο που λύπει.. αν και πιθανό να προστεθεί στην ερχόμενη αναβάθμιση)..

Αλλά στα άλλα συμβόλαια θα έλεγα ότι είναι περίπου ίδια και έχει πρωτέρημα στο mobile internet.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εχω μια συνδεση στην vodafone μπορω με καποιο τροπο να βλεπω ποσο ειναι ο λογοαριασμος μου δηλαδη μπορω να μπω στο σαιτ της βονταφον και να δω τι λογαριασμο εχω κανει?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εχω μια συνδεση στην vodafone μπορω με καποιο τροπο να βλεπω ποσο ειναι ο λογοαριασμος μου δηλαδη μπορω να μπω στο σαιτ της βονταφον και να δω τι λογαριασμο εχω κανει?

 

Mπορείς να γραφτείς στο my account http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=5 και να βλέπεις το ποσό του λογαριασμού σου ακριβώς την ημέρα που βγαίνει ο λογαριασμός... αν εννοείς αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Γίνε πιο συγκεκριμένος.. Αν αναφέρεσαι στα unlimited.. πράγματι έχεις δίκιο.. Δυστυχώς δεν προσφέρει sms προς όλους (το μόνο που λύπει.. αν και πιθανό να προστεθεί στην ερχόμενη αναβάθμιση)..

Αλλά στα άλλα συμβόλαια θα έλεγα ότι είναι περίπου ίδια και έχει πρωτέρημα στο mobile internet.

Η wind δινει και ιντερνετ στα unlimited εκτος απο μηνυματα.:(

 

καλημερα παιδια εχω μια συνδεση στην vodafone μπορω με καποιο τροπο να βλεπω ποσο ειναι ο λογοαριασμος μου δηλαδη μπορω να μπω στο σαιτ της βονταφον και να δω τι λογαριασμο εχω κανει?

Ναι αλλα θα πρεπει να κανεις εγγραφη στο myaccount.

Mε προλαβαν για 1 λεπτο...:)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν προσφέρει sms προς όλους (το μόνο που λύπει.. αν και πιθανό να προστεθεί στην ερχόμενη αναβάθμιση)..

 

Έλεος μ' αυτή την αναβάθμιση! Αναβάθμιση και αναβάθμιση και αναβάθμιση! Της Άρτας το γεφύρι κατάντησε! :wacko:

Ειδικά το 35άρι το οποίο είναι και το πιο κραυγαλέο, έπρεπε ήδη να έχει μέσα στο unlimited + σταθερά (όχι εναλλακτικά και βλακείες) + 120' προς όλους + 120 sms... Μα καλά, δε βλέπουν τις φορητότητες; Τι περιμένουν; Να φύγουν όλοι; Εγώ τσατίστηκα πολύ γιατί αν απαντούσαν άμεσα στην Cosmote, τώρα θα κυκλοφορούσα με μια συσκευή κι όχι με 2 όπως με ανάγκασαν (συμβόλαιο Cosmote + CU)!

 

 

Αλλά στα άλλα συμβόλαια θα έλεγα ότι είναι περίπου ίδια και έχει πρωτέρημα στο mobile internet.

 

Για να ακριβολογούμε, δεν έχει. Είχε πρωτέρημα στο mobile internet. Όπως βλέπεις, η Cosmote απαντάει στον ανταγωνισμό (μέχρι πέρυσι γινόταν το ακριβώς αντίθετο)... Όχι σαν την αναβάθμιση των unlimited που... Μου φαίνεται πως δυστυχώς δε θα γίνει ποτέ... :mad:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3129787#post3129787

Link to comment
Share on other sites

Έλεος μ' αυτή την αναβάθμιση! Αναβάθμιση και αναβάθμιση και αναβάθμιση! Της Άρτας το γεφύρι κατάντησε! :wacko:

Ειδικά το 35άρι το οποίο είναι και το πιο κραυγαλέο, έπρεπε ήδη να έχει μέσα στο unlimited + σταθερά (όχι εναλλακτικά και βλακείες) + 120' προς όλους + 120 sms... Μα καλά, δε βλέπουν τις φορητότητες; Τι περιμένουν; Να φύγουν όλοι; Εγώ τσατίστηκα πολύ γιατί αν απαντούσαν άμεσα στην Cosmote, τώρα θα κυκλοφορούσα με μια συσκευή κι όχι με 2 όπως με ανάγκασαν (συμβόλαιο Cosmote + CU)!

 

 

 

 

Για να ακριβολογούμε, δεν έχει. Είχε πρωτέρημα στο mobile internet. Όπως βλέπεις, η Cosmote απαντάει στον ανταγωνισμό (μέχρι πέρυσι γινόταν το ακριβώς αντίθετο)... Όχι σαν την αναβάθμιση των unlimited που... Μου φαίνεται πως δυστυχώς δε θα γίνει ποτέ... :mad:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3129787#post3129787

 

 

Ναι, αλλά έχει μόνο πακέτα για 100 και 300μβ μόνο αν τα βλέπω καλά (εκτός κι αν κάνω κάτι λάθος)

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L107_service_fullstory&catID=0b0f42bb800c3257&rootid=0b0f42bb800c015f&path=%2FSCSDevRepository%2Fcontent%2Fel%2Fsections%2Fforyou%2Fservice%2Fservice_wireless_internet.xml&breadcrumbTitle=COSMOTE+Internet+On+The+Phone&tabClicked=information&serviceCategory=

 

Ενώ η vodafone έχει 4 πακέτα με 80,200,750,3GB

 

Αυτό εννοούσα

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά έχει μόνο πακέτα για 100 και 300μβ μόνο αν τα βλέπω καλά (εκτός κι αν κάνω κάτι λάθος)

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L107_service_fullstory&catID=0b0f42bb800c3257&rootid=0b0f42bb800c015f&path=%2FSCSDevRepository%2Fcontent%2Fel%2Fsections%2Fforyou%2Fservice%2Fservice_wireless_internet.xml&breadcrumbTitle=COSMOTE+Internet+On+The+Phone&tabClicked=information&serviceCategory=

 

Ενώ η vodafone έχει 4 πακέτα με 80,200,750,3GB

 

Αυτό εννοούσα

 

Υπάρχει και πακέτο Ultimate με 3 Gb internet και κόστος 20€.

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να γραφτείς στο my account http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=5 και να βλέπεις το ποσό του λογαριασμού σου ακριβώς την ημέρα που βγαίνει ο λογαριασμός... αν εννοείς αυτό.
οκ σε ευχαρηστω!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα -

 

Θα έρθω στη Βοντα με αιτηση φορητότητας σε λιγες μέρες...Εγινε η αίτηση στο πλαίσιο και πηρα το πακετο Unlimited 50 αλλα μετά στο σπιτι προσεξα οτι ο τιμοκατάλογος του πλαισιου δεν έχει το ιντερνετ - ενώ της Βονταφον ( απο αποκλειστικο μαγαζι βοντα ) εγραφε με απεριόριστο ιντερνετ μεσα.

 

Και τώρα εγώ αναρωτιέμαι - μπορουν απο το πλαισιο να το αλλάξουν ή πρεπει να παω σε κατάστημα Βονταφον ? ( δυστυχώς θέλω μονο μια συγκεκριμένη συσκευή που την έχει το πλαισιο μονο ) Θα μπορώ να το αλλαξω αφου θα ειναι το ΙΔΙΟ παγιο στην ουσία απλα με ιντερνετ μεσα?

 

Η τσάμπα θα μπώ στην φασαρία ? ( υγ δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνο σε οποιοδήποτε νουμερο να μάθω διοτι δεν ακουώ )

 

Ρώτησα στο πλαισιο και μου έλεγαν κατι για επιπλεον πακέτα αλλα μιλουσε γρήγορα και δεν κατάλαβα και πολλα...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και πακέτο Ultimate με 3 Gb internet και κόστος 20€.

Kρυφό το έχουν? Για ποιό λόγο?

Επίσης ήθελα να ρωτήσω εν ξέρεις μήπως ο οποιοσδήποτε η συγκεκριμένος συνδυασμός ενός απεριόριστου προγράμματος με ένα internet on the phone δίνει επιπλέον επιδότηση για συσκευές τύπου iPhone όπως γίνεται στα unlimited με internet της Vodafone, όπου οι συγκεκριμένοι αυτοί συνδυασμοί δίνουν επιπλέον επιδότηση όπως τα προγράμματα iPhone (ή i στη Cosmote). Αν ναι με ενδιαφέρει αρκετά.

Καλησπέρα -

 

Θα έρθω στη Βοντα με αιτηση φορητότητας σε λιγες μέρες...Εγινε η αίτηση στο πλαίσιο και πηρα το πακετο Unlimited 50 αλλα μετά στο σπιτι προσεξα οτι ο τιμοκατάλογος του πλαισιου δεν έχει το ιντερνετ - ενώ της Βονταφον ( απο αποκλειστικο μαγαζι βοντα ) εγραφε με απεριόριστο ιντερνετ μεσα.

 

Και τώρα εγώ αναρωτιέμαι - μπορουν απο το πλαισιο να το αλλάξουν ή πρεπει να παω σε κατάστημα Βονταφον ? ( δυστυχώς θέλω μονο μια συγκεκριμένη συσκευή που την έχει το πλαισιο μονο ) Θα μπορώ να το αλλαξω αφου θα ειναι το ΙΔΙΟ παγιο στην ουσία απλα με ιντερνετ μεσα?

 

Η τσάμπα θα μπώ στην φασαρία ? ( υγ δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνο σε οποιοδήποτε νουμερο να μάθω διοτι δεν ακουώ )

 

Ρώτησα στο πλαισιο και μου έλεγαν κατι για επιπλεον πακέτα αλλα μιλουσε γρήγορα και δεν κατάλαβα και πολλα...

Αυτό που λες με το απεροόριστο internet είναι το Unlimited με Internet 70 με 70 ευρώ πάγιο (συνδυασμός unlimited 50 με mobile internet unlimited 20).

Link to comment
Share on other sites

Kρυφό το έχουν? Για ποιό λόγο?

Επίσης ήθελα να ρωτήσω εν ξέρεις μήπως ο οποιοσδήποτε η συγκεκριμένος συνδυασμός ενός απεριόριστου προγράμματος με ένα internet on the phone δίνει επιπλέον επιδότηση για συσκευές τύπου iPhone όπως γίνεται στα unlimited με internet της Vodafone, όπου οι συγκεκριμένοι αυτοί συνδυασμοί δίνουν επιπλέον επιδότηση όπως τα προγράμματα iPhone (ή i στη Cosmote). Αν ναι με ενδιαφέρει αρκετά.

 

.

 

Επίσης για να συμπληρώσω και κάτι.. Πέρα από τα προγράμματα τα έτοιμα unlimted με internet, αν υπάρχει έξτρα επιδότηση αν έχεις κάποιο απλό unlimited και προσθέσεις πακέτο mobile internet από αυτά που υπάρχουν (δηλαδή που δεν υπάρχει στα έτοιμα προγράμματα unlimited με internet)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...