Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα ενεργοποιησα το πακετο γκιγκα νυχτες . τα υπολοιπα mb μπορω να τα μαθω μονο εαν στειλω μυνημα το 1252 το Υ.

με κανενα αλλο τροπο .....μιλησα και με το chat....κριμα για την vodafone εχει μεινει πολυ πισω!!!!!

ναι δεν τα δείχνει

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να βάλω το καρτοκινητό vodafone που έχει ο πατέρας μου στο όνομα μου?

 

Και οι 2 μαζί σε κατάστημα Vodafone με τις ταυτότητες σας.

Link to comment
Share on other sites

Και οι 2 μαζί σε κατάστημα Vodafone με τις ταυτότητες σας.

 

Σε περιπτωση που ειναι σε διαφορετικα μερη γινεται να κανει ο κατοχος εξουσιοδοτηση και να την στειλει και ο αλλος να παρει την γραμμη στο ονομα του χωρις να απατειται η φυσικη παρουσια δηλαδη και των δυο???

Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που ειναι σε διαφορετικα μερη γινεται να κανει ο κατοχος εξουσιοδοτηση και να την στειλει και ο αλλος να παρει την γραμμη στο ονομα του χωρις να απατειται η φυσικη παρουσια δηλαδη και των δυο???

 

Λογικά θα γίνεται, ας ρωτήσει το καταστημα για σιγουριά.

Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπο από το ΓκιγκαΝύχτες δεν φαίνεται πουθενά;

Μου το δείχνει σαν ενεργό πακέτο, αλλά στο υπόλοιπα MB δεν το εμφανίζει.

Link to comment
Share on other sites

CU Colour Day

και… ξεσαλώνεις!!!

ΔΩΡΕΑΝ 3GB το Σάββατο 17/06

CU Colour Day

Το Σάββατο 17/06 έχεις ΔΩΡΕΑΝ 3GB από 00:00 έως 23:59!

 

Για εγγραφή στείλε Colour με δωρεάν SMS στο 1252

 

 

Tell me more, tell me more…

 

Για εγγραφή στείλε Colour με δωρεάν SMS στο 1252 έως και 17/06

Τα δωρεάν ΜΒ ισχύουν για χρήση το Σάββατο 17/06, από 00:00 έως 23:59

Για το υπόλοιπο σου θα ενημερωθείς μέσω SMS στο 80% και στο 100% της χρήσης

Προτεραιότητα στην κατανάλωση έχουν τα δωρεάν MBς

Η προσφορά ισχύει για συνδρομητές CU που έχουν κάνει μια ανανέωση χρόνου ομιλίας οποιασδήποτε αξίας τους τελευταίους δύο μήνες

Link to comment
Share on other sites

Παιρνει κανεις σπαμ sms απο Hondos Center? μονο αυτοι στελνουν μια φορα τον μηνα δεν εχω ιδεα πως εχει βρεθει ο αριθμος μου στην λιστα τους αλλα στο μηνυμα αντι για αριθμος μου εμφανιζεται Hondos ... εχει κανεις καμια ιδεα πως θα απαλλαγω απο αυτα τα ενοχλητικα μηνυματα?
Link to comment
Share on other sites

ME 3GB ΔΩPO...ΞEΣAΛΩNEIΣ! CU COLOUR DAY KAI EXEIΣ 3GB ΔΩPO ΓIA TIΣ 17/6 00:00-23:59. ΣTEIΛE COLOUR ΣTO 1252

 

Ευχαριστουμε σιγιου που μας αγαπας.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το ενεργοποίησα και τώρα που άλλαξε η ώρα δεν το βλέπω πουθενά στο cu app τα 3 gb

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Το ενεργοποίησα και τώρα που άλλαξε η ώρα δεν το βλέπω πουθενά στο cu app τα 3 gb

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Δεν εμφανίζονται κάπου, θα ενημερωθείς με SMS όταν καταναλωσεις το 80% και το 100% αυτών.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η σημερινή προσφορά δεν έχει πολιτική ορθής χρήσης. Μου ήρθε κανονικά μήνυμα ότι μου απομένουν 600 MB χωρίς αναπροσαρμογή ταχύτητας.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Η σημερινή προσφορά δεν έχει πολιτική ορθής χρήσης. Μου ήρθε κανονικά μήνυμα ότι μου απομένουν 600 MB χωρίς αναπροσαρμογή ταχύτητας.

 

απο οτι εχω καταλαβει σε τετοιες προσφορες πρεπει να ισχυει το οριο των 3gb οπως ισχυει και στο giga νυκτες.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ζητώ συγνώμη προκαταβολικά, αν το ερώτημα μου έχει επαναληφθεί, απλά είναι παααααρα πολλές οι προηγούμενες σελίδες για να αρχίσω να ψάχνω.

Έχω αριθμό international και τώρα με τις αλλαγές στο roaming και με το μπλοκάρισμα που θα φάμε εμείς οι international (και με δεδομένο πως σε ένα μήνα θα πρέπει να βγω εκτός Ελλάδας για κάνα 10ημερο), ουσιαστικά... αναγκάζομαι να πάω, είτε σε CU είτε σε vodafone καρτοκινητό.

 

Το ερώτημα είναι.... τι με συμφέρει να βάλω από τα άλλα δύο προγράμματα; Λόγω δουλειάς χρειάζομαι όσο το δυνατόν περισσότερο χρόνο προς όλους. Κάθε μήνα βάζω 20 ευρώ (bonus 600 λεπτά προς International - άχρηστο - και 500 mb σε κάθε ανανέωση ανά μήνα) και μέχρι σήμερα, είτε έβαζα 4 φορές μέσα στον μήνα, το πακέτο των 100 λεπτών με 4 ευρώ (σύνολο 16), είτε τους δύο τελευταίους μήνες μου έστελναν προσφορά - μόνο για σένα - μέσω sms με 700 λεπτά προς όλους και 700 mb για ένα μήνα, με 15 ευρώ. Οπότε ήμουν καλυμμένος και σε χρόνο προς όλους και σε Mb με το bonus ανανέωσης. Τώρα... τι; Ρωτάω εδώ γιατί εκτός από τα όσα αναφέρουν οι τιμοκατάλογοι των δύο προγραμμάτων, ίσως παίζει και τπτ σε "κρυφές" προσφορές.

 

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη και πάλι ζητώ συγνώμη, σε περίπτωση που το ερώτημα μου δεν έπρεπε να τοποθετηθεί εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Το CU νομίζω πως είναι το πιο συμφέρον.

Με 6€ παίρνεις 300' προς όλους και 400΄ σε CU.

Με 10€ ανανέωση παίρνεις 500mb είτε 2 ώρες σε Vodafone, και με 20€ 1gb ή 4 ώρες προς vodafone.

Με οn line ή σε κατάστημα ανανέωση παίρνεις ακόμα παραπάνω mb.

Βασικά αν σε φτάνουν τα 300' θεωρώ πως και με 10€ το μήνα θα σε καλύψει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ζητώ συγνώμη προκαταβολικά, αν το ερώτημα μου έχει επαναληφθεί, απλά είναι παααααρα πολλές οι προηγούμενες σελίδες για να αρχίσω να ψάχνω.

Έχω αριθμό international και τώρα με τις αλλαγές στο roaming και με το μπλοκάρισμα που θα φάμε εμείς οι international (και με δεδομένο πως σε ένα μήνα θα πρέπει να βγω εκτός Ελλάδας για κάνα 10ημερο), ουσιαστικά... αναγκάζομαι να πάω, είτε σε CU είτε σε vodafone καρτοκινητό.

 

Το ερώτημα είναι.... τι με συμφέρει να βάλω από τα άλλα δύο προγράμματα; Λόγω δουλειάς χρειάζομαι όσο το δυνατόν περισσότερο χρόνο προς όλους. Κάθε μήνα βάζω 20 ευρώ (bonus 600 λεπτά προς International - άχρηστο - και 500 mb σε κάθε ανανέωση ανά μήνα) και μέχρι σήμερα, είτε έβαζα 4 φορές μέσα στον μήνα, το πακέτο των 100 λεπτών με 4 ευρώ (σύνολο 16), είτε τους δύο τελευταίους μήνες μου έστελναν προσφορά - μόνο για σένα - μέσω sms με 700 λεπτά προς όλους και 700 mb για ένα μήνα, με 15 ευρώ. Οπότε ήμουν καλυμμένος και σε χρόνο προς όλους και σε Mb με το bonus ανανέωσης. Τώρα... τι; Ρωτάω εδώ γιατί εκτός από τα όσα αναφέρουν οι τιμοκατάλογοι των δύο προγραμμάτων, ίσως παίζει και τπτ σε "κρυφές" προσφορές.

 

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη και πάλι ζητώ συγνώμη, σε περίπτωση που το ερώτημα μου δεν έπρεπε να τοποθετηθεί εδώ.

 

Βαζεις καθε μηνα 15€ και βαζεις το cu combo 600 2 φορες το μηνα και θα εχεις 800' προς Cu και 600 προς ολους(αν κανεις online ενεργοποιηση αλλιως θα ειναι 400').Και 1GB με την ανανεωση(σε καταστημα ή online).

Φυσικα παιζουν πακετακια 1Gb/3GB για ολη τη μερα η ΣΚ(+Παρασκευη απο τις 18:00 εως τις 23:59) με 1 και 2€ αντιστοιχα.Εγω πηρα μεσω sms 2GB για Social Media(το under 24 πακετο στο app) με 1€.

Επισης αν σου μενουν ψιλα μεσα στη καρτα εχει 1+1 στα mikel και σε αλλα με 20 λεπτα το sms.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αν συνεχίσεις να βάζεις 20 ευρώ το μήνα τοτε το CU έχει καλές προσφορές, και μπόνους ανανέωσης και καλά πακέτακια (με combo 600 πχ και με ένα surf n mail την κάνεις άνετα τη δουλειά σου)
Link to comment
Share on other sites

Βαζεις καθε μηνα 15€ και βαζεις το cu combo 600 2 φορες το μηνα

Χρειάζονται 16€ καθαρά, δηλαδή 18€ ανανέωση το μήνα.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζονται 16€ καθαρά, δηλαδή 18€ ανανέωση το μήνα.

Με ανανέωση 20€ εάν δεν κάνω λάθος μένουν 17+

Άρα στα 18 δεν θα σου αφήσει 16 € καθαρά που ίσως χρειάζονται.

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Με 20 μένουν 17,86€. Με 18 μένουν 16,07€. Εννοείται πως καλύτερα να βάλει κάποιος 20€ για να πάρει και τα bonus.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους. Μία τελευταία ερώτηση. Το bonus 500 mb (με 10αρα) και 1 gb (με 20αρα) ισχύει μόνο αν γίνει ανανέωση ομιλίας online με πιστωτική-χρεωστική / κατάστημα ή ισχύει και με τον κλασσικό τρόπο (κάρτα από περίπτερο).
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζονται 16€ καθαρά, δηλαδή 18€ ανανέωση το μήνα.

 

15€ το μηνα και τα πακετα κανουν 12€.Δεν το εξηγησα σωστα αλλα απο τα 15€ καρτα μενουν 13,37€ μεσα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους. Μία τελευταία ερώτηση. Το bonus 500 mb (με 10αρα) και 1 gb (με 20αρα) ισχύει μόνο αν γίνει ανανέωση ομιλίας online με πιστωτική-χρεωστική / κατάστημα ή ισχύει και με τον κλασσικό τρόπο (κάρτα από περίπτερο).

 

Και με τα 2.Απλα ονλαιν θα παρεις και αλλα 500.Χωρια οτι το κανεις οποτε θες εσυ.Δεν ψαχνεις να ειναι ανοιχτα τα καταστηματα ή το περιπτερο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...