Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15€ το μηνα και τα πακετα κανουν 12€.

Το cu combo 600 τιμάται 8€.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Λογικά εννοεί το cu talk a lot 600 που έχει 6€. Είναι το ίδιο που προτείνω κι εγώ πιο πάνω (300' προς όλους και 400' προς CU) με on line ενεργοποίηση.

Το θέμα είναι πως δεν χρειάζεται να πάρει 2 πακέτα. Αν δει ότι τελειώνει το 1ο τότε ναι.

Σημαντικό είναι πως αν δεν έχει λήξει το 1ο και αγοραστεί 2ο, μαζεύονται τα υπόλοιπα σε λεπτά και δεν λήγουν.

Link to comment
Share on other sites

Εαν εσύ δίνεις περισσότερα λεφτά για τις ίδιες υπηρεσίες που κάποιος δίνει λιγότερα, το να σε ενοχλεί και να θέλεις να παίρνει λιγότερες υπηρεσίες, αυτό είναι το κόμπλεξ. Από τη στιγμή που η εταιρία δίνει τα ίδια σε όλους, εαν εσένα σε ενοχλεί, φυγε και βρες μια exclusive εταιρια. Προφανώς γνωρίζει η βονταφο οτι εαν σνομπαρει τους καρτοκινητους, την πλειοψηφια των γραμμων της, θα χάσει περισσότερα.

Είσαι σίγουρός ότι τα θέλω εγώ όλα αυτά και μου απευθύνεις προσωπικά τον λόγο;

Link to comment
Share on other sites

Λογικά εννοεί το cu talk a lot 600 που έχει 6€. Είναι το ίδιο που προτείνω κι εγώ πιο πάνω (300' προς όλους και 400' προς CU) με on line ενεργοποίηση.

Το θέμα είναι πως δεν χρειάζεται να πάρει 2 πακέτα. Αν δει ότι τελειώνει το 1ο τότε ναι.

Σημαντικό είναι πως αν δεν έχει λήξει το 1ο και αγοραστεί 2ο, μαζεύονται τα υπόλοιπα σε λεπτά και δεν λήγουν.

 

Ισχυει με 3 ενεργοποιησεις εως τωρα(1 το μηνα)εχω 900' προς ολους και 600' προς CU.Καθε μηνα καταναλωνω 200' σε Cu και 100' προς ολους.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ρώτησα στο chat του CU ποσό χρόνο θέλει να ενεργοποιηθεί φορητότητα από άλλο πάροχο και μου είπαν ότι θέλει περίπου ένα μήνα λόγω τεχνικού προβλήματος. Μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο; δηλαδή ποτέ να κάνω την αίτηση; ένα μήνα πριν; και αν ενεργοποιηθεί νωρίτερα, είμαι αναγκασμένος να πληρώσω το penalty για τη διακοπή του συμβολαίου στο υπάρχον συμβόλαιο;(το οποίο η cosmote λέει ότι είναι 100€. Το συμβόλαιο λήγει 18/07 και έχω το XL με πάγιο 26,7€)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανεις μια καταγγελια στην ΕΕΤΤ και γινεται η φορητοτητα αμεσως.

Ελεος με αυτο το παραμυθι περι τεχνικου προβληματος που συντηρουνε δυο χρονια οι εταιριες.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση. Δεν ήξερα ότι το έχουν κάνει σύστημα. Μάλιστα όπως διάβασα και στο foritotita.gr μέχρι και ημερομηνία ενεργοποίησης μπορείς να αιτηθείς. Για άλλη μια φορά μπράβο στο forum

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση. Δεν ήξερα ότι το έχουν κάνει σύστημα. Μάλιστα όπως διάβασα και στο foritotita.gr μέχρι και ημερομηνία ενεργοποίησης μπορείς να αιτηθείς. Για άλλη μια φορά μπράβο στο forum

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Συμφωνώ με τον φίλο παραπάνω, το έχουν κάνει σύστημα. Και σε εμένα και σε φίλους μου μήνες πριν τα ίδια έλεγαν περί τεχνικού προβλήματος! :(

Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

Εδώ κάνουν ενα μήνα για μετατροπή απο συμβόλαιο/Καρτοπρογραμμα σε καρτοκινητο/CU !!!

Δηλαδή που το δύσκολο να γίνει σε λίγες ημέρες πάνω στην λήξη του λογαριασμού ;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πόσο κοστίζει να αγοράσω 1 γιγα σε καρτοκινητο βονταφον ή cu; Όχι μπόνους και δώρα ανανέωσης, πόσο "πουλάει" η βονταφον το 1 γιγα στα δύο συγκεκριμένα καρτοκινητα. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πόσο κοστίζει να αγοράσω 1 γιγα σε καρτοκινητο βονταφον ή cu; Όχι μπόνους και δώρα ανανέωσης, πόσο "πουλάει" η βονταφον το 1 γιγα στα δύο συγκεκριμένα καρτοκινητα. Ευχαριστώ.

Από 3,5 έως 5€ αυτή τη στιγμή. Ανάλογα αν θα επιλέξεις να είναι με αυτόματη ανανέωση που θα ενεργοποιείται κάθε μήνα ή απλό που το αγοράζεις μια φορά. Και με αυτόματη ανανέωση να πάρεις, φυσικά μπορείς να την απενεργοποιήσεις μετά την αγορά για να μην χρεώσει ξανά τον επόμενο μήνα και να πάρεις και τα παραπάνω mb. Απλά δεν θα μπορείς να το κάνεις και 2η φορά το ίδιο μέχρι να περάσει μήνας.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Από 3,5 έως 5€ αυτή τη στιγμή. Ανάλογα αν θα επιλέξεις να είναι με αυτόματη ανανέωση που θα ενεργοποιείται κάθε μήνα ή απλό που το αγοράζεις μια φορά. Και με αυτόματη ανανέωση να πάρεις, φυσικά μπορείς να την απενεργοποιήσεις μετά την αγορά για να μην χρεώσει ξανά τον επόμενο μήνα και να πάρεις και τα παραπάνω mb. Απλά δεν θα μπορείς να το κάνεις και 2η φορά το ίδιο μέχρι να περάσει μήνας.

 

Sent from my Moto X Play

 

Ωραία, ποιό είναι το πακέτο των 3,5 και πως το αγοράζω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πακέτο των 3,5. Νομίζω ότι ρώτησες "τιμή κιλού" για να κάνεις σύγκριση με κάτι άλλο (πόσο πουλάει το γιγα). Η τιμή των πακέτων είναι 6€ και παίρνεις 1200 στο απλό και 1700mb σε αυτό με την αυτόματη ανανέωση.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πακέτο των 3,5. Νομίζω ότι ρώτησες "τιμή κιλού" για να κάνεις σύγκριση με κάτι άλλο (πόσο πουλάει το γιγα). Η τιμή των πακέτων είναι 6€ και παίρνεις 1200 στο απλό και 1700mb σε αυτό με την αυτόματη ανανέωση.

 

Sent from my Moto X Play

 

Σε ευχαριστώ, αδικαιολόγητα πανάκριβη η βονταφον. Με πολύ καλύτερη κάλυψη και πολύ καλύτερες ταχύτητες η κοσμοτε δινει το 1 γιγα με 1 ευρω εδώ και εναμιση χρονο!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ, αδικαιολόγητα πανάκριβη η βονταφον. Με πολύ καλύτερη κάλυψη και πολύ καλύτερες ταχύτητες η κοσμοτε δινει το 1 γιγα με 1 ευρω εδώ και εναμιση χρονο!

Ρώτησες για CU ή καρτοκινητό Vodafone, για αυτό σου απάντησα συγκεκριμένα για αυτά τα 2. Αν μιλάμε πιο γενικά, υπάρχει και το international που έχει την ίδια τιμή με το frog 1,11€/gb(8,87€ τα 8gb πακέτο). Η κάλυψη και η ταχύτητα ποικίλλει από περιοχή σε περιοχή, αλλά σε γενικές γραμμές έχεις δίκιο, η Cosmote είναι σε καλύτερο επίπεδο.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Καλώντας στο 1266 επιλέγω αλλαγή από cu σε international και στο τέλος μου λέει 'λόγω τεχνικού προβλήματος η κλήση θα τερματιστεί, δοκιμάστε αργότερα'. Λέτε να φταίει η πάροδος του 3μηνου;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας. Μετά από πολλά χρόνια με συμβόλαιο wind αποφάσισα να κάνω μετατροπή σε καρτοκινητό. Δυστυχώς στη wind μου είπαν ότι η διαδικασία παίρνει 1,5 μήνα και ότι αν θέλω να γίνει νωρίτερα να κάνω αίτηση για φορητότητα σε άλλη εταιρία. Παραδίπλα στο κατάστημα της wind υπήρχε ένα κατάστημα vodafone οπότε μπήκα και έκανα την αίτηση. Με ενημέρωσαν ότι η διαδικασία θα ολοκληρωθεί σε 20 μέρες περίπου και ότι θα κοστίσει 25 ευρώ τα οποία θα πιστωθούν στο κινητό μου και πρέπει να τα καταναλώσω σε 3 μήνες. Γνωρίζει κανείς γιατί διαρκεί τόσο πολύ η όλη διαδικασίά και εάν μπορώ να αποφύγω το χαράτσι των 25 ευρώ;

Ευχαριστώ!

Edited by Bezbozny
Link to comment
Share on other sites

για cu πάντως λέει ότι ισχύει αυτό.Πλεον το ποσό της φορητότητας δεν το γλυτώνεις.55f81086fc4127514023c3ea077f9e42.jpg
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

δεν έχεις άδικο οι τύποι προσπαθούν να ανακόψουν το μεγάλο κύμα φορητότητας στην καρτοκινητη.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι η αρχική συνδεση ...

Μετα ισχύουν τα υπάρχοντα φθηνά πακέτα, αφήστε που νομιζω πως σου δινει αυτές τις παροχές και τα λεφτα μένουν μέσα για χρήση σε 3 μηνες

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου είπαν ότι μηδενίζει δεν μένει τίποτα στην κάρτα
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

από την εφαρμογή μπορούμε να προσθέσουμε άλλο λογαριασμό όπως στο f2g?

 

V10(V FOR VENDETTA)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...