Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλή Χρονιά!

Έχω κάποιες απορίες σχετικά με τη λήξη των συνδέσεων καρτοκινητής και την τελική ημερομηνία που χάνεις οριστικά τον αριθμό. :O

Έχω μια sim που έχει λήξει από τις 30 Οκτωβρίου 2012, πριν αρχίσει να ισχύει η εξάμηνη διάρκεια ισχύος του χρόνου ομιλίας, δηλαδή.

1. Μέχρι πότε μπορώ να απευθυνθώ στην Vodafone και να ζητήσω να μου επαναφέρουν τον αριθμό για να τον ξαναχρησιμοποιήσω;

2. Και αν μου τον επαναφέρουν, υποθέτω ότι θα έχει 0 υπόλοιπο, σωστά;

3. Η sim θα είναι ενεργή και χωρίς ανανέωση, εννοώ πχ για να δέχεται κλήσεις;

4. Μέχρι πότε, το αργότερο, μπορώ να κάνω την πρώτη ανανέωση μετά την επανενεργοποίηση; Πρέπει να την κάνω άμεσα ή μου δίνουν πάλι 12μηνη (ή κάποιας άλλη διάρκειας) ισχύ της sim, οπότε μπορώ να ανανεώσω όποτε θέλω εγώ μέσα στους επόμενους μήνες;

5. Για τις άλλες sim που θα λήξουν όλες μαζί στις 30 Μαρτίου 2013 ποια είναι η καταληκτική ημερομηνία για επανενεργοποίηση των αριθμών; Η 30η Αυγούστου 2013;

Όπως καταλαβαίνετε προσπαθώ να παρακάμψω όσο γίνεται πιο αποτελεσματικά και με το μικρότερο κόστος την τροποποίηση της διάρκειας ισχύος των καρτοκινητών της Vodafone διατηρώντας τους αριθμούς μου, αλλά έχω κάποια κενά στην πληροφόρηση μου. Κάθε βοηθητική διευκρίνιση από όποιον τα έχει δοκιμάσει όλα αυτά, δεκτή! Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

1. Εντός 6 μηνών από την ημερομηνία που σταμάτησε να λειτουργεί ο αριθμός .

2. Στην WIND έχει 1 ευρώ , στην Vodafone δεν ξέρω ακριβώς .

3. Η SIM δεν θα είναι ενεργή , θα πρέπει να καλέσεις έναν αριθμό π.χ 1252 για να ενεργοποιηθεί .φαντάζομαι μπορεί να γίνει και κάμποσους μήνες αργότερα.

4. Εντός 7 μηνών και 5 ημερών

5. Οι κάρτες θα ακυρωθούν μετά από 35 ημέρες δηλαδή στις 5 Μαΐου 2013 , και μπορείς να ζητήσεις επαν-ενεργοποίηση μέχρι 5 Νοεμβρίου 2013.

 

Προφανώς οι αριθμοί δεν σε ενδιαφέρουν , αλλιώς δεν θα τους άφηνες ανενεργούς για 6 μήνες, γιατί λοιπόν απλά δεν παραγγέλνεις νέους αριθμούς από το Internet που θα έχουν και προσφορές νέου αριθμού ;

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Πότε βγήκε αυτή η προσφορά; Δέκα μέρες έμειναν για την μετατροπή από σύνδεση σε cu. Μακάρι να την κρατήσουν, πλέον αντί για πάγιο 30€ θα κάνω τη δουλειά μου με μια 10αρα κάρτα.
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν τα λεπτά προς όλους των φοιτητικών πακέτων του cu ισχύουν και βίντεο κλήσεις;

 

Ομοίως ισχύει κάτι αντίστοιχο για τα δωρεάν λεπτά προς cu που μας δίνονται κάθε μήνα;

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν τα λεπτά προς όλους των φοιτητικών πακέτων του cu ισχύουν και βίντεο κλήσεις;

 

Ομοίως ισχύει κάτι αντίστοιχο για τα δωρεάν λεπτά προς cu που μας δίνονται κάθε μήνα;

Ισχύουν κανονικά και για βιντεοκλήσεις.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους. Εχω το Νέο καρτοκινητο με το πακέτο Bonus All όπου μου έδωσε 300' και λήγουν 19/1.Αν δεν τα εχω καταναλώσει όλα και βάλω το πακέτο των 80' με 7 euro προσθέτονται στα υπόλοιπα 300 η τα πρώτα χάνονται;
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους. Εχω το Νέο καρτοκινητο με το πακέτο Bonus All όπου μου έδωσε 300' και λήγουν 19/1.Αν δεν τα εχω καταναλώσει όλα και βάλω το πακέτο των 80' με 7 euro προσθέτονται στα υπόλοιπα 300 η τα πρώτα χάνονται;

 

όχι χάνονται. Μόνο όταν ενεργοποιηθεί το ίδιο πακέτο ακριβώς μεταφέρονται

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά . Από χθες για πρώτη φορά έχω cu . Μέχρι σήμερα είχα πάγιο . Έκανα εγγραφή στο my account της vodafone και στο αντίστοιχο της cu . Έβαλα και 10 ευρώ και μου έδωσε το cu bonus 500 mb . Παρατηρώ όμως το εξής : στο my acount της vodafone έχω αυτή την στιγμή 498 mb ενώ στο αντίστοιχο της cu 497 mb . Ποιο από τα δύο συστήματα έχει δίκιο ; Και γιατί και τα δύο δεν δείχνουν το ίδιο αριθμό ;

 

Ευχαριστώ

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά . Από χθες για πρώτη φορά έχω cu . Μέχρι σήμερα είχα πάγιο . Έκανα εγγραφή στο my account της vodafone και στο αντίστοιχο της cu . Έβαλα και 10 ευρώ και μου έδωσε το cu bonus 500 mb . Παρατηρώ όμως το εξής : στο my acount της vodafone έχω αυτή την στιγμή 498 mb ενώ στο αντίστοιχο της cu 497 mb . Ποιο από τα δύο συστήματα έχει δίκιο ; Και γιατί και τα δύο δεν δείχνουν το ίδιο αριθμό ;

 

Ευχαριστώ

 

εγω θα εμπιστευομουνα του my account και οχι του cu . δεν ξερω δεν μπορω να το συνηθισω και με μπερδευει του cu . γενικα δεν θα κολλαγα στο 1mb internet που βλεπω οτι εχεις διαφορα αλλα στο οτι το ενα συστημα αργει να ενημερωθει σε συγκριση με αλλο. ή απλα το ενα αλλο εχει κολλησει.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρία που είδα για Myaccoynt άν κάνω εγγραφή έχουμε κάτι περισσότερο απο παροχές?

 

Έχω cu και εκτός απο κάποια πακέτα μηνυμάτων ομιλίας που αγοράζω θα ήθελα και κάποια mb internet.

Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρία που είδα για Myaccoynt άν κάνω εγγραφή έχουμε κάτι περισσότερο απο παροχές?

 

Έχω cu και εκτός απο κάποια πακέτα μηνυμάτων ομιλίας που αγοράζω θα ήθελα και κάποια mb internet.

 

στο site τού vodafone cu και στο site τού my account οι κωδικοί ειναι ίδιοι άρα άμα κάνεις έγραφη σε ένα απο τa δυο και στa δυο θα μπορείς να έχεις πρόσβαση. Εμένα μου αρέσει το my account το site για να βλέπω το υπόλοιπο άλλα και πότε ληγουν τa πακέτα κάτι που στο site τού cu δεν λέει πότε ληγουν άλλα στο site τού cu μπορείς να ενεργοποιήσεις on line πακέτα που υπάρχουν και στο 1286 άλλα στο site τού cu σου δινει και extra μπονους σε μερικά! Πχ δωρεάν mb internet και διαφορά άλλα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

εγω θα εμπιστευομουνα του my account και οχι του cu . δεν ξερω δεν μπορω να το συνηθισω και με μπερδευει του cu . γενικα δεν θα κολλαγα στο 1mb internet που βλεπω οτι εχεις διαφορα αλλα στο οτι το ενα συστημα αργει να ενημερωθει σε συγκριση με αλλο. ή απλα το ενα αλλο εχει κολλησει.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου . Και μια και αναφέρεις ποιό κάτω για τα πακετα να ρωτήσω : Εάν ενεργοποιήσω πακέτο από το account της cu θα έχω bonus , εάν ενεργοποιήσω από το my account της εφαρμογής που βρίσκεται στο κινητό θα έχω bonus;

 

Ευχαριστώ

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ ακόμα να δηλώσω τη φοιτητική μου ταυτότητα στη Vodafone για τα Cu Students Exclusive πακέτα ή έχει λήξει η προθεσμία;
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ ακόμα να δηλώσω τη φοιτητική μου ταυτότητα στη Vodafone για τα Cu Students Exclusive πακέτα ή έχει λήξει η προθεσμία;

Μπορείς ακόμα

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου . Και μια και αναφέρεις ποιό κάτω για τα πακετα να ρωτήσω : Εάν ενεργοποιήσω πακέτο από το account της cu θα έχω bonus , εάν ενεργοποιήσω από το my account της εφαρμογής που βρίσκεται στο κινητό θα έχω bonus;

 

Ευχαριστώ

Όχι δεν θα έχεις

π.χ θα λάβεις 500 ΜΒ και όχι 600 ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Οταν έχω κλειστό το κινητό & μετά το ανοίγω,δε μου έρχονται οι κλήσεις που μου έχουν κάνει σε μήνυμα. Ξέρετε τι κάνω?

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Οταν έχω κλειστό το κινητό & μετά το ανοίγω,δε μου έρχονται οι κλήσεις που μου έχουν κάνει σε μήνυμα. Ξέρετε τι κάνω?

Ευχαριστώ!

 

τηλ στο 1285.

Link to comment
Share on other sites

Για να παω vodafone cu από international τι κανω; Γινεται "απομακρυσμενα" χωρις να εχω προσβαση στο κινητο/αριθμο; Επισης γινεται το πακετο με τα 5 ευρω τον μηνα με 200'+200' να ανανεώνετε αυτοματα; Υπαρχει κανενα μπονους με καθε ανανεωση 20 ευρω ή 10 (λεπτα ομιλιας κτλ; )
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Για να παω vodafone cu από international τι κανω; Γινεται "απομακρυσμενα" χωρις να εχω προσβαση στο κινητο/αριθμο; Επισης γινεται το πακετο με τα 5 ευρω τον μηνα με 200'+200' να ανανεώνετε αυτοματα; Υπαρχει κανενα μπονους με καθε ανανεωση 20 ευρω ή 10 (λεπτα ομιλιας κτλ; )

 

καλεις το 1266 απο το ιδιο το νουμερο δεν ξερω εαν μπορει να το κανει το τμημα εξυπηρετησης πελατων απο μονο του . οσο για το πακετο με τα 5 ευρω απο οσο ξερω δεν γινεται αυτοματη ανανεωση εσυ το ενεργοποιεις !

οσο για το μπονους ανανεωσης με δεκα ευρω ανανεωση παιρνεις 120 λεπτα προς vodafone δες εδω http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10485 ή 500 mb internet δες εδω http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/just-surf-bonus/ πρεπει να ενεργοποιει μονο μια φορα καλωντας το 1286 με την επιλογη 1 για το πιο μπονους απο τα 2 θελεις.

Σύμβουλη: καλυτερα που το πακετο δεν ανανεωνεται αυτοματα διοτι μπορεις να ενεργοποιησεις οσες φορες θελεις ενω αμα ειχες αυτοματη ανανεωση θα πρεπει να περιμενες τον επομενο μηνα . Επισης το καλο επισης ειναι το εξης: οτι αμα ξανα ενεργοποιησεις το πακετο πριν την ληξη του πρωτου πακετου τα λεπτα ομιλιας δεν τα χανεις και αθροιζονται και λιγουνε ολα μαζι απο την στιγμη που ενεργοποιησες το δευτερο πακετο και ενα μηνα μετα . Αρα και παλι δεν εχει νοημα να ενεργοποιειται αυτοματα το πακετο διοτι χανεις πολλα. Επισης τα 100 λεπτα προς ολους που δινει επιπλεον το πακετο ειναι χριστουγεννιατικο δωρο και δεν ξερουμε μεχρι ποτε θα δινει δωρεαν ..

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Αλλα δεν καταλαβα γιατί ειναι 2 τα μπονους; Εγω 3 τα βγαζω ετσι οπως τα λες. Με ενδιαφερει το bonus all πχ. Με 10 ευρω και πανω θα ενεργοποιειται το 10€ 2 ώρες προς Vodafone ή το bonus all; Αυτο εννοεις διαλεγω απο το μενου του 1286;

 

Θα με βολευε να ενεργοποιειται αυτοματα το πακετο γιατι απευθύνεται σε ηλικιωμένα ατομα οποτε δεν ειναι ευκολο να περνουν τηλεφωνο κτλ και να ενεργοποιουν πακετα.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Αλλα δεν καταλαβα γιατί ειναι 2 τα μπονους; Εγω 3 τα βγαζω ετσι οπως τα λες. Με ενδιαφερει το bonus all πχ. Με 10 ευρω και πανω θα ενεργοποιειται το 10€ 2 ώρες προς Vodafone ή το bonus all; Αυτο εννοεις διαλεγω απο το μενου του 1286;

 

Θα με βολευε να ενεργοποιειται αυτοματα το πακετο γιατι απευθύνεται σε ηλικιωμένα ατομα οποτε δεν ειναι ευκολο να περνουν τηλεφωνο κτλ και να ενεργοποιουν πακετα.

 

και εγώ για τουσ γονείς μου τουσ εχω γράψει στο my account και βλέπω απομακρυσμένa το υπόλοιπο που έχουνε και τουσ βάζω καρτα και τουσ ενεργοποίησω πακέτο απο το vodafone cu site. Οσο για το μπονους all αφορά μόνο νέο καρτοκινητό και όχι vodafone cu για αυτο και δεν το αναφέρα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτήσω άμα έχει κάνει κάποιος φορητότητα από cosmote σε voda πόσες μέρες έκανε?Μου είπαν από το κατάστημα ότι θα γινόταν στις 4 ιανουαρίου αλλά ακόμα τίποτα..Μήνυμα ήρθε βέβαια ότι εγκρίθηκε η φορητότητα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτήσω άμα έχει κάνει κάποιος φορητότητα από cosmote σε voda πόσες μέρες έκανε?Μου είπαν από το κατάστημα ότι θα γινόταν στις 4 ιανουαρίου αλλά ακόμα τίποτα..Μήνυμα ήρθε βέβαια ότι εγκρίθηκε η φορητότητα

 

Εμένα σε φορητότητα από WU σε CU έκανε 4 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...