Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εισαι σιγουρος γιαυτο;; που το ελεγχουμε;;

Γιατι εμενα στο 1252 λεει οτι ληγουν με το παλιο πακετο! Οποτε θα χασουμε οσα ανεκμεταλευτα λεπτα,μηνυματα,mb δεν εχουμε ξοδεψει απο το πακετο που ηδη ειχαμε.

 

Στις 20/1 λήγουν. Το λέει στο CU account.

Link to comment
Share on other sites

Που το λεει; ακομη στην εφαρμογη my vodafone δεν το ειδα καπου.

 

http://www.vodafonecu.gr/gr/users/login/

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν καταλαβατε...αν ενεργοποιησετε οποιοδηποτε πακετο οσα ανεκμεταλευτα λεπτα κλπ ειχατε απο παλιοτερο πακετο αλλαζουν ημερομηνια ληξης κ εχουν του τελευταιου πακετου.

Αυτο δε συμβαινει εδω...το δωρο ληγει στις 20/1 ενω ολα οσα ειχατε πριν το δωρο στην ημερομηνια που ελειγαν κανονικα.στην περιπτωση μου σε 4 μερες.

Μην τα μπερδευετε

Link to comment
Share on other sites

 

και στην εφαρμογή το λέει , απλά μπαίνεις μέσα στο πακέτο σαν να πρόκειται να το αγοράσεις . Εκεί λέει την λήξη.

 

@BJJ_P

Αν είχες το 5 , ανανεώθηκε .

Αν είχες το 7 δεν ανανεώθηκε , γιατι δεν είναι το ίδιο πακέτο

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

και στην εφαρμογή το λέει , απλά μπαίνεις μέσα στο πακέτο σαν να πρόκειται να το αγοράσεις . Εκεί λέει την λήξη.

 

@BJJ_P

Αν είχες το 5 , ανανεώθηκε .

Αν είχες το 7 δεν ανανεώθηκε , γιατι δεν είναι το ίδιο πακέτο

 

Οκ τωρα το πιασα...

Το ιδιο θα ισχυε αν ανανεωνεις μια με xclusive 5 και μια με 7? Δηλαδη θα ληγουν καθε μηνα;

Edited by bjj_p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί νωρίτερα, ξέρει κανείς αν η vodafone έχει παρόμοια προσφορά με το f2g της wind για τα 300';

 

Έχει φοιτητικό CU-X με 7ευρώ το μήνα 500' προς όλους και 100 sms προς όλους και 600 mb. + 600' προς cu τζάμπα, αλλά θέλει πάσο

Link to comment
Share on other sites

Το μηνυμα ετσι ελεγε...ανηκεις στο cu xclusive κ μπλα μπλα...

 

Κρίμα! Φέτος δεν έχει τάμπλετ και και κινητά με κάθε ανανέωση??? ;)

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος του φοιτητικού cu και θα ήθελα τη βοήθειά σας σε κάποια σημεία.

Χθες κάλεσα το 1252 για την ενεργοποίηση κ μου ήρθαν 4 μηνύματα:1.ενημερωτικό για να καλέσω στο 1286 και για να μπω στο vodafone app, 2.Δώρο 500΄πρός όλους+200mb+60 sms, 3. 600' προς cu κάθε μήνα,υπηρεσία που θα ανανεώνεται αυτόματα κάθε 1η του μήνα, 4. 100' προς όλους,δώρο από το φοιτητικό cu μέχρι 20/1.

Έχοντας λοιπόν όλα αυτά τα καλούδια,σκέφτομαι να μη ''φορτώσω'' ακόμα τα 5 ευρώ ώστε να ενεργοποιήσω το students exclusive 5 αλλά να περιμένω μέχρι να τελειώσει ο μήνας.Η ερώτηση είναι η εξής:αν π.χ. μέχρι τις 19/1 έχω καταναλώσει 200 λεπτά από τα 500 που έχω τώρα και τότε ενεργοποιήσω με μια κάρτα 5 ευρώ το st.exclusive 5,αυτά τα 300 εναπομείναντα λεπτά που θα έχω από το bonus ενεργοποίησης θα προσμετρηθουν στα νέα 500 και θα μου δώσουν 800 μέχρι τις 19/2 ή θα έχω κανονικά 500 λεπτά μέχρι 19/2;

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος του φοιτητικού cu και θα ήθελα τη βοήθειά σας σε κάποια σημεία.

Χθες κάλεσα το 1252 για την ενεργοποίηση κ μου ήρθαν 4 μηνύματα:1.ενημερωτικό για να καλέσω στο 1286 και για να μπω στο vodafone app, 2.Δώρο 500΄πρός όλους+200mb+60 sms, 3. 600' προς cu κάθε μήνα,υπηρεσία που θα ανανεώνεται αυτόματα κάθε 1η του μήνα, 4. 100' προς όλους,δώρο από το φοιτητικό cu μέχρι 20/1.

Έχοντας λοιπόν όλα αυτά τα καλούδια,σκέφτομαι να μη ''φορτώσω'' ακόμα τα 5 ευρώ ώστε να ενεργοποιήσω το students exclusive 5 αλλά να περιμένω μέχρι να τελειώσει ο μήνας.Η ερώτηση είναι η εξής:αν π.χ. μέχρι τις 19/1 έχω καταναλώσει 200 λεπτά από τα 500 που έχω τώρα και τότε ενεργοποιήσω με μια κάρτα 5 ευρώ το st.exclusive 5,αυτά τα 300 εναπομείναντα λεπτά που θα έχω από το bonus ενεργοποίησης θα προσμετρηθουν στα νέα 500 και θα μου δώσουν 800 μέχρι τις 19/2 ή θα έχω κανονικά 500 λεπτά μέχρι 19/2;

Αν έστω και μια μέρα πριν αγοράσεις το πακέτο 5 , θα ανανεωθούν όλα τα υπολοιπόμενα λεπτά και ΜΒ , για 30 ημέρες.

Αν αγοράσεις το 7 , δεν θα ανανεωθούν

 

Μην ξεχνάς να κάνεις ανανέωση με 10 ευρώ .,

Αν βάλεις 5 , θα λάβεις 4,46 ευρώ και δεν θα φτάνουν να αγοράσεις πακέτο

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάς να κάνεις ανανέωση με 10 ευρώ .,

Αν βάλεις 5 , θα λάβεις 4,46 ευρώ και δεν θα φτάνουν να αγοράσεις πακέτο

Ή από κατάστημα βάζεις 6€ ίσα-ίσα για να ενεργοποιήσεις το Student XCLUSIVE 5

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και τους δυο!

Αν καταλαβα καλα,χρησιμοποιωντας πχ το students exclusive 5 και ξοδευοντας ας πουμε 200 λεπτα τον πρωτο μηνα,οταν αγορασω ξανα το ιδιο πακετο θα εχω 500 νεα λεπτα + τα 300 εναπομεινανα=800 και τον μεθεπομενο μηνα που σιγουρα παλι θα μου εχουν περισσεψει τουλαχιστον 400 απο τα 800,θα εχω 500 + 400=900;;

Καλα το καταλαβα η μπουρδες λεω και τα 500 μηδενιζονται βρεξει-χιονισει μολις παρελθει ο μηνας και δε μεταφερονται στο επομενο ιδιο πακετο;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και τους δυο!

Αν καταλαβα καλα,χρησιμοποιωντας πχ το students exclusive 5 και ξοδευοντας ας πουμε 200 λεπτα τον πρωτο μηνα,οταν αγορασω ξανα το ιδιο πακετο θα εχω 500 νεα λεπτα + τα 300 εναπομεινανα=800 και τον μεθεπομενο μηνα που σιγουρα παλι θα μου εχουν περισσεψει τουλαχιστον 400 απο τα 800,θα εχω 500 + 400=900;;

Καλα το καταλαβα η μπουρδες λεω και τα 500 μηδενιζονται βρεξει-χιονισει μολις παρελθει ο μηνας και δε μεταφερονται στο επομενο ιδιο πακετο;

Ακριβώς. Μόνο αν αγοράσεις ακριβώς το ίδιο πακέτο , τα λεπτά ομιλίας ή μηνύματα ή ΜΒ επεκτείνονται στον επόμενο μήνα .

Για να κατανοήσουμε ακριβώς , δίνω ένα παράδειγμα

Mε κάρτα 10 ευρώ πέρνεις 120 λεπτά δώρο και με κάρτα 20 ευρώ πέρνεις 240 λεπτά .

Είχα μαζέψει πολλά λεπτά με κάρτες των 10 ευρώ τα οποία τα πήγαινα από μήνα σε μήνα.

Έβαλα 20 ευρώ και τα υπόλοιπα των 10 ευρώ ....λήξανε

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ποστάρω κάτι που παρατήρησα σχετικά με το cash back του Καρτοκινητού Vodafone, μήπως το έχει παρατηρήσει και κανένας άλλος.

1η περίπτωση: Έχω ένα Καρτοκινητό Vodafone που το είχα ανανεώσει τελευταία φορά τον Νοέμβριο του 2011 ενώ είχα ενεργοποιημένο το cashback. Στις 4 Φεβρουαρίου 2012, περίπου, μπήκαν τα χρήματα από το cash back και άλλαξε και η ημερομηνία λήξης της σύνδεσης και έγινε 03/02/2013. Πάντα έτσι γινόταν με το cashback, σε κάθε απόδοση χρημάτων ανανέωνε την ημερομηνία λήξης της σύνδεσης και την έφερνε ένα χρόνο μετά το τελευταίο cashback. Και, τελικά, ακόμα και σήμερα, η ημερομηνία λήξης της σύνδεσης μου παραμένει η 03/02/2013, έχω υπόλοιπο 0,01€ και λειτουργεί κανονικά για εισερχόμενες (δεν έχω κάνει καμία ανανέωση στο μεταξύ).

2η περίπτωση: Σε ένα άλλο Καρτοκινητό Vodafone, το οποίο το είχα ανανεώσει τελευταία φορά τον Αύγουστο του 2012 και το cashback μπήκε περίπου 03 Νοεμβρίου 2012, τότε το 1252 μου έλεγε ότι η ημερομηνία λήξης είναι 02/11/2013. Μετά, μεσολάβησε η τροποποίηση διάρκειας ισχύος χρόνου καρτοκινητής η οποία εφαρμόστηκε στις 19/11/2012 και έτσι στις 25/11/12 που το ξανατσεκάρισα από το 1252 η ημερομηνία λήξης είχε πλέον αλλάξει και είχε γίνει 03/05/2013 (6 μήνες μετά το cashback, σωστά, δηλαδή σύμφωνα με την μέχρι τότε λογική). Και τώρα, στις 21/12/2012 που το τσέκαρα πάλι, η ημερομηνία λήξης έχει αλλάξει εκ νέου και αυτή τη φορά έχει γίνει 30/03/2013. Σαν να "θυμήθηκε" ξαφνικά ότι δεν πρέπει να υπολογίζει σαν ημερομηνία τελευταίας ανανέωσης την ημερομηνία του cashback, αλλά μόνο την ημερομηνία της ίδιας της ανανέωσης.

Δηλαδή, τώρα τι έγινε; Φτιάξανε το bug (αν ήταν bug) που παρέτεινε την ημερομηνία λήξης και την εναρμόνιζε με την ημερομηνία απόδοσης cashback αλλά αυτό δεν εφαρμόστηκε σε όλες τις συνδέσεις καρτοκινητής; Διαφορετικά, θα έπρεπε και στην 1η περίπτωση η sim μου να εμφανιζόταν ξαφνικά ληγμένη από καιρό (αφού η τελευταία ανανέωση είχε γίνει κάπου τον Νοέμβριο του 2011).

Περίεργο; Να πάρω το CC ή να στείλω μέιλ ζητώντας να μου ξαναπάνε την λήξη στις 03/05/2013 εξηγώντας ό,τι γράφω κι εδώ; Σας έτυχε κι εσάς κάτι ανάλογο;

Edited by tseapis
επαναδιατύπωση
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ποστάρω κάτι που παρατήρησα σχετικά με το cash back του Καρτοκινητού Vodafone, μήπως το έχει παρατηρήσει και κανένας άλλος.

1η περίπτωση: Έχω ένα Καρτοκινητό Vodafone που το είχα ανανεώσει τελευταία φορά τον Νοέμβριο του 2011 ενώ είχα ενεργοποιημένο το cashback. Στις 4 Φεβρουαρίου 2012, περίπου, μπήκαν τα χρήματα από το cash back και άλλαξε και η ημερομηνία λήξης της σύνδεσης και έγινε 03/02/2013. Πάντα έτσι γινόταν με το cashback, σε κάθε απόδοση χρημάτων ανανέωνε την ημερομηνία λήξης της σύνδεσης και την έφερνε ένα χρόνο μετά το τελευταίο cashback. Και, τελικά, ακόμα και σήμερα, η ημερομηνία λήξης της σύνδεσης μου παραμένει η 03/02/2013, έχω υπόλοιπο 0,01€ και λειτουργεί κανονικά για εισερχόμενες (δεν έχω κάνει καμία ανανέωση στο μεταξύ).

2η περίπτωση: Σε ένα άλλο Καρτοκινητό Vodafone, το οποίο το είχα ανανεώσει τελευταία φορά τον Αύγουστο του 2012 και το cashback μπήκε περίπου 03 Νοεμβρίου 2012, τότε το 1252 μου έλεγε ότι η ημερομηνία λήξης είναι 02/11/2013. Μετά, μεσολάβησε η τροποποίηση διάρκειας ισχύος χρόνου καρτοκινητής η οποία εφαρμόστηκε στις 19/11/2012 και έτσι στις 25/11/12 που το ξανατσεκάρισα από το 1252 η ημερομηνία λήξης είχε πλέον αλλάξει και είχε γίνει 03/05/2013 (6 μήνες μετά το cashback, σωστά, δηλαδή σύμφωνα με την μέχρι τότε λογική). Και τώρα, στις 21/12/2012 που το τσέκαρα πάλι, η ημερομηνία λήξης έχει αλλάξει εκ νέου και αυτή τη φορά έχει γίνει 30/03/2013. Σαν να "θυμήθηκε" ξαφνικά ότι δεν πρέπει να υπολογίζει σαν ημερομηνία τελευταίας ανανέωσης την ημερομηνία του cashback, αλλά μόνο την ημερομηνία της ίδιας της ανανέωσης.

Δηλαδή, τώρα τι έγινε; Φτιάξανε το bug (αν ήταν bug) που παρέτεινε την ημερομηνία λήξης και την εναρμόνιζε με την ημερομηνία απόδοσης cashback αλλά αυτό δεν εφαρμόστηκε σε όλες τις συνδέσεις καρτοκινητής; Διαφορετικά, θα έπρεπε και στην 1η περίπτωση η sim μου να εμφανιζόταν ξαφνικά ληγμένη από καιρό (αφού η τελευταία ανανέωση είχε γίνει κάπου τον Νοέμβριο του 2011).

Περίεργο; Να πάρω το CC ή να στείλω μέιλ ζητώντας να μου ξαναπάνε την λήξη στις 03/05/2013 εξηγώντας ό,τι γράφω κι εδώ; Σας έτυχε κι εσάς κάτι ανάλογο;

 

χλωμό το βλέπω!. Θα σού απαντήσουν οτι ειναι μπονους και δεν ανανεώνει τον χρονο ομιλίας !. Καλύτερa στείλε mail. Ή πάρε τηλ στο 13840

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα σημερα να ανοιξω το 3G αλλα ενω εκανε συνδεση στο δικτυο δεν δουλευε και δεν ανοιγε καμια σελιδα... Μπορει να φταιει το γεγονος οτι ακομα δεν εχω βαλει καρτα απο τοτε που ενεργοποιηθηκε το cu? Γιατι ουσιαστικα ειχα τα 300' προς vodafone τα οποια με εξυπηρετουν προς το παρον και δεν χρειαστηκε να βαλω καρτα ακομα..

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στις ρυθμίσεις σου αν έχεις το σωστό APN

Από σήμερα έχεις δωρεάν 1500MB

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στις ρυθμίσεις σου αν έχεις το σωστό APN

Από σήμερα έχεις δωρεάν 1500MB

 

απο σημερα εχουνε 1,5 gb ολα τα νουμερα vodafone ; ανεξαρτητα εαν εχεις 6 ή 7 νουμερα vodafone στο ιδιο ονομα; . αρα μπορουμε να χρησιμοποιησουμε ολα τα νουμερα ; . κανονικα ; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

απο σημερα εχουνε 1,5 gb ολα τα νουμερα vodafone ; ανεξαρτητα εαν εχεις 6 ή 7 νουμερα vodafone στο ιδιο ονομα; . αρα μπορουμε να χρησιμοποιησουμε ολα τα νουμερα ; . κανονικα ; .
ναι .........
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία ανανέωση του χρόνου ομιλίας σου έγινε στις: 17/05/2012

 

Ο υπολειπόμενος χρόνος ομιλίας σου λήγει στις: 30/03/2013

 

με χάνουν εκεί στη vodafone...τον μάρτιο,σας αφήνωωωωω

Link to comment
Share on other sites

Και καλά θα κάνεις. Μπας και συνειδητοποιήσουν ότι, ίδίως σε τέτοιους καιρούς, δεν είμαστε μ......ς να ανεχόμαστε ό,τι θέλουν. Άκου εκεί αναδρομική ισχύς για την λήξη των καρτοκινητών!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Θυμαται κανείς πως βλέπουμε το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας σε καρτοκινητό βοντα?

 

υπολοιπο χρηματων: 'Υ' στο 1252

υπολοιπο πακετων: καλείς 1252 και πατάς 4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...