Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα μια μικρή απογοήτευση από τη Vodafone. Είχα παραγγείλει 6 του μηνός από το ίντερνετ μια κάρτα cu που δίνουν δωρεάν και επικοινωνησοαν μαζί μου Παρασκευή για την επιβεβαίωση της παραγγελίας και των στοιχείων και μου λένε θα έρθει Τετάρτη 12 του μηνόςππερνάνε οι μέρες περνώ στην εξυπηρέτηση πελατών και μου λένε θα το προωθήσουν το αίτημα και μέσα στη μέρα θα με πάρουν τηλέφωνο περνάνε πάλι οι μέρες και τους περνώ Τετάρτη πάλι το ίδιο έγινε ακόμα δύο φορές και σήμερα τους λέω ότι θέλω να ακυρώσω τη παραγγελία και μου λέγανε σας πήραμε και είπαμε ότι θα έρθει στη βδομάδα βέβαια δεν με πήραν πότε και επέμενε μέχρι που της είπα ότι δεν με πήραν πότε και μόνο εγώ περνώ αφού ακύρωσα τέλος πάντων τη παραγγελία σε ένα 10 λεπτό με πήραν και μου είπαν ότι ήρθε η speedex δύο φορές σπίτι μου τους λέω αποκλείεται γιατί είμαι όλη μέρα σπίτι και ότι συνεργάζομαι με speedex και ότι γνωριζόμαστε και θα το αφηναν στο μαγαζί μου άμα ήταν στο τέλος μου λέει εε μπορεί να είναι και έτσι και ακύρωσα τη παραγγελία. Μου είπαν μερικά ψεματακια η είναι η ιδέα μου?
Link to comment
Share on other sites

Απο 24/12 εώς 1 εχει δωρεάν mobile Internet :)

 

ακριβώς αυτο θα έγραφa και εγώ τώρα ειναι δωρεάν για μια εβδομάδα 1.5gb internet. Μου είπανε οτι δεν έχει ημερήσια πολιτικη ορθής χρήσης αυτο ισχύει η όχι ; δεν αφορά καρτοinternet αλλά όλα τa συμβόλαια και καρτοκινητa και internet με stickaκι αλλά με πάγιο !.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

να φανταστώ και στο φοιτητικό σιγιου? πολύ καλή προσφορά για της γιορτινές μέρες!!!
Link to comment
Share on other sites

να φανταστώ και στο φοιτητικό σιγιου? πολύ καλή προσφορά για της γιορτινές μέρες!!!

 

Απεριόριστο Internet σε όλους

 

Σέρφαρε ξεγνοιαστα γιατί ΜΟΝΟ το Vodafone CU κάνει ΔΩΡΟ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ MOBILE INTERNET στο κινητό, αυτόματα σε ΟΛΟΥΣ τους συνδρομητές CU, για τις γιορτές των Χριστουγέννων!

 

Αναλυτικότερα:

 

Η προσφορά ενεργοποιείται αυτόματα και ισχύει από τις 24/12/2012 στις 00:00 μέχρι 01/01/2013 στις 23:59

Η προσφορά ισχύει για όλους τους συνδρομητές CU, υφιστάμενους και νέους

Με σκοπό τη διασφάλιση της απρόσκοπτης λειτουργίας του δικτύου και της υψηλής ποιότητας των υπηρεσιών δεδομένων της συνολικά, ισχύει πολιτική ορθής χρήσης με ανώτατο όριο κατανάλωσης όγκου δεδομένων 1,5 GB

Ο συνδρομητής δε θα μπορεί να ενημερώνεται για τον υπολειπόμενο όγκο δεδομένων αλλά μέσω της υπηρεσίας Vodafone Έλεγχος Χρήσης, όλοι οι συνδρομητές CU, θα λάβουν ενημερωτικό SMS όταν φτάσουν στο 80% και 100% της κατανάλωσης του 1,5GB

Εάν ο συνδρομητής ξεπεράσει το όριο πολιτικής ορθής χρήσης των 1,5GB, και έχει ενεργοποιημένο πακέτο δεδομένων, ξεκινά η κατανάλωση των διαθέσιμων ΜΒ του προγράμματος τους. Αν δεν έχει ενεργοποιημένο πακέτο δεδομένων, ξεκινά η χρέωση για χρήση internet όλη μέρα

Από την προσφορά εξαιρούνται τα προγράμματα Vodafone ΚαρτόInternet, Telemetry καθώς και η χρήση Mobile Internet κατά τη διάρκεια περιαγωγής

Με σκοπό την αποφυγή συμφόρησης του δικτύου της, η Vodafone δύναται να επαναπροσδιορίσει την ονομαστική ταχύτητας πρόσβασης στο 3G+ δίκτυό της. πηγη: http://www.vodafonecu.gr/gr/xmas-freeinternet/

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

οι υπόλοιποι καρτοκιητοι τιποτα???

 

Δε νομιζω να απαντησουν, ολοι πια εχουν καποιο πακετακι (δεν ειναι κατι καινουριο το ιντερνετ απο το κινητο).

 

Αυτο το ''απεριοριστο'' (1,5gb) ιντερνετ ''σε ολους'' (μονο CU), με εχει εντυπωσιασει!

Link to comment
Share on other sites

οι υπόλοιποι καρτοκιητοι τιποτα???

 

ΟΛΟΙ θα παρουν το 1,5Gb εκτος απο τα καρτοInternet.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Όπως λένε και οι όροι της προσφοράς:

 

Η προσφορά ισχύει για όλους τους συνδρομητές Vodafone Συμβολαίου (ιδιώτες & επαγγελματίες), Καρτοπρογράμματος, Καρτοκινητής & Vodafone Mobile Broadband

 

Δηλαδή για όλα τα συμβόλαια, όλα τα καρτοπρογράμματα, όλα τα καρτοκινητά και όλα τα συμβόλαια Vodafone Mobile Broadband

Link to comment
Share on other sites

Όπως λένε και οι όροι της προσφοράς:

 

Η προσφορά ισχύει για όλους τους συνδρομητές Vodafone Συμβολαίου (ιδιώτες & επαγγελματίες), Καρτοπρογράμματος, Καρτοκινητής & Vodafone Mobile Broadband

 

Δηλαδή για όλα τα συμβόλαια, όλα τα καρτοπρογράμματα, όλα τα καρτοκινητά και όλα τα συμβόλαια Vodafone Mobile Broadband

ρε παιδιά πού την είδατε γραμμένη την προσφορά; ψάχνω, ψάχνω... μήπως παίζει μόνο στην τιβί και για αυτό δεν την είδα;:confused:

Link to comment
Share on other sites

1,5 γίγα. +800μβ από το surf bonus..

δεν με βλέπω να κλέινω το 3g μέχρι το τέλος του χρόνου.:D

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πού την είδατε γραμμένη την προσφορά; ψάχνω, ψάχνω... μήπως παίζει μόνο στην τιβί και για αυτό δεν την είδα;:confused:

 

http://www.vodafone.gr/portal/free

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πού την είδατε γραμμένη την προσφορά; ψάχνω, ψάχνω... μήπως παίζει μόνο στην τιβί και για αυτό δεν την είδα;:confused:

 

http://www.vodafone.gr/portal/free

Link to comment
Share on other sites

Πήρα μιακκάρτα Vodafoneκαρτοκινητη κκαλόνα κκάνω αλλαγήσε cu ππατάω το ένα που ήταν το cu και μου λέει το αίτημα σας για Ολυμπιακός καρτοκινητη ολοκληροθηκε . Περνώ τηλ και μου λένε δε γίνεται πρέπει να περάσει ένας μήνας τι να κάνω? Θα χάσω το ίντερνετ και γενικά τις προσφορές..
Link to comment
Share on other sites

Πήρα μιακκάρτα Vodafoneκαρτοκινητη κκαλόνα κκάνω αλλαγήσε cu ππατάω το ένα που ήταν το cu και μου λέει το αίτημα σας για Ολυμπιακός καρτοκινητη ολοκληροθηκε . Περνώ τηλ και μου λένε δε γίνεται πρέπει να περάσει ένας μήνας τι να κάνω? Θα χάσω το ίντερνετ και γενικά τις προσφορές..

 

θα περιμένεις 1 μήνα. ειδάλλως, κάνε διπλή φορητότητα... εκτος των αλλων αν ειχες μεσα υπολοιπο, ξεχνα το αμα ξανακανεις αλλαγη πακετου απο ολυμπιακος. μηδενιζεται.... δεν ξερω, μήπως να κλαφτεις λιγο στην εξυπηρετηση, μήπως γίνει τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

θα περιμένεις 1 μήνα. ειδάλλως, κάνε διπλή φορητότητα... εκτος των αλλων αν ειχες μεσα υπολοιπο, ξεχνα το αμα ξανακανεις αλλαγη πακετου απο ολυμπιακος. μηδενιζεται.... δεν ξερω, μήπως να κλαφτεις λιγο στην εξυπηρετηση, μήπως γίνει τίποτα;

Τι εννοείς διπλή φορητοτητα? Πήρα πάλι τους τα έψαλα αλλά τίποτα μου λένε θα περιμένεις 31 μέρες. Δηλαδή δεν μπορούν να αλλάξουν έναππρόγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Πήρα μιακκάρτα Vodafoneκαρτοκινητη κκαλόνα κκάνω αλλαγήσε cu ππατάω το ένα που ήταν το cu και μου λέει το αίτημα σας για Ολυμπιακός καρτοκινητη ολοκληροθηκε . Περνώ τηλ και μου λένε δε γίνεται πρέπει να περάσει ένας μήνας τι να κάνω? Θα χάσω το ίντερνετ και γενικά τις προσφορές..

 

Επιπλέον φεύγοντας από το Ολυμπιακός θα χάσεις όλο το υπόλιπο σου .

Γράψε e-mail στην εξυπηρέτηση και πες ότι έγινε από λάθος του δικτύου .

Μόνο γραπτά ίσως σε εξυπηρετήσουν

Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον φεύγοντας από το Ολυμπιακός θα χάσεις όλο το υπόλιπο σου .

Γράψε e-mail στην εξυπηρέτηση και πες ότι έγινε από λάθος του δικτύου .

Μόνο γραπτά ίσως σε εξυπηρετήσουν

 

επειδη μπορεί να μην βγάλεις ακρη και να μην γίνει η αλλαγη άμεσα απο το τμήμa εξυπηρέτησης πελατών θα σού συνιστούσα να πάρεις ένα νέο νούμερο cu δωρεάν απο το site τησ vodafone !.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Πήρα μιακκάρτα Vodafoneκαρτοκινητη κκαλόνα κκάνω αλλαγήσε cu ππατάω το ένα που ήταν το cu και μου λέει το αίτημα σας για Ολυμπιακός καρτοκινητη ολοκληροθηκε . Περνώ τηλ και μου λένε δε γίνεται πρέπει να περάσει ένας μήνας τι να κάνω? Θα χάσω το ίντερνετ και γενικά τις προσφορές..

 

αφου η ανακοινωση λεει για ολα τα καρτοκινητα (δες το λινκ που εβαλαν οι πιο πανω)

 

κατάλαβα κατι λαθος παιδια; στο 'ολυμπιακος΄ δεν παιζει το δωρεαν ιντερνετ;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς διπλή φορητοτητα? Πήρα πάλι τους τα έψαλα αλλά τίποτα μου λένε θα περιμένεις 31 μέρες. Δηλαδή δεν μπορούν να αλλάξουν έναππρόγραμμα?

 

Κάλεσε την εξυπηρέτηση πελατών ή στείλ'τους mail εξηγώντας τους ότι έγινε κατά λάθος η μεταφορά σου. Αν δεν μπορέσει να γίνει τίποτα, η διπλή φορητότητα είναι η μόνη λύση, δηλαδή μετάφερε τον αριθμό σου σε κάποια άλλη εταιρεία (Cosmote/WIND) και μόλις ολοκληρωθεί η μεταφορά σου στο νέο δίκτυο, κάνε εκ νέου αίτηση φορητότητας προς το Cu.

Έτσι, θα είσαι συνδρομητής Cu μέσα σε 6 εργάσιμες ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα δωρεάν ένα νούμερο cu από ένα γνωστό μου.

 

Κάποιες ερωτήσεις. Ποιες είναι οι ρυθμίσεις APN? Είχε κάποιες Vodafone Mobile και Vodafone mms και βλέπω ότι έχω τέρμα σήμα και μου έχει ένα Ε λογικά EDGE. Κάπουδδιάβασα ότι πρέπει να ενεργοποιήσω το 3g, γενικά πείτε μου τι πρέπει να ενεργοποιήσω για να έχω τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα δωρεάν ένα νούμερο cu από ένα γνωστό μου.

 

Κάποιες ερωτήσεις. Ποιες είναι οι ρυθμίσεις APN? Είχε κάποιες Vodafone Mobile και Vodafone mms και βλέπω ότι έχω τέρμα σήμα και μου έχει ένα Ε λογικά EDGE. Κάπουδδιάβασα ότι πρέπει να ενεργοποιήσω το 3g, γενικά πείτε μου τι πρέπει να ενεργοποιήσω για να έχω τα πάντα.

 

APN : internet.vodafone.gr ή webkarta.vodafone.gr

Ρυθμίσεις Wap : wap.vodafone.gr

username και password τα αφήνουμε κενά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όπου έχω το φοιτητικό το x7 ρώτησα και μου είπαν ότι δεν μπορούν να μου μπαίνουν τα λεπτά προς όλους όταν βάζω κάρτα, είναι για τα καινούργια καρτοκινητα κάτι τέτοιο

Νου μπαίνει βέβαια mb από το just surf bonus απλά ρώτησα .

Ετσι και αλλιώς δεν χαλάω όλα τα 600' προς όλους

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όπου έχω το φοιτητικό το x7 ρώτησα και μου είπαν ότι δεν μπορούν να μου μπαίνουν τα λεπτά προς όλους όταν βάζω κάρτα, είναι για τα καινούργια καρτοκινητα κάτι τέτοιο

Νου μπαίνει βέβαια mb από το just surf bonus απλά ρώτησα .

Ετσι και αλλιώς δεν χαλάω όλα τα 600' προς όλους

 

εννοούσε προφανώς ότι είναι για το απλό καρτοκινητό vodafone.

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1040

To πρώτο από τα 4 στο λινκ. Απλά βλακωδώς το βαφτίσανε "καρτοκινητό vodafone" και μπερδεύεται ο κόσμος να καταλάβει τον άλλον. Και λίγο πιο παλιά το λέγανε "νέο καρτοκινητό vodafone"... :rolleyes:

Εσύ από τα 4 καρτοκινητά της βονταφον, έχεις cu. Το x7 που λες είναι αγοραστό από το υπόλοιπό σου και όχι bonus πχ. με ανανέωση 10 ευρώ. Στο "καρτοκινητό βονταφον" πχ. βάζεις 10 ευρώ και σου χαρίζει με την ανανέωση 300 λεπτά και το υπόλοιπο σου μένει να το κάνεις ό,τι θες. Αυτή είναι η διαφορά!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...