Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ας ειναι καλα η wind που τοσα χρονια ξεκιναει τις προσφορες και ακολουθουν οι αλλοι. Και παλι ομως δεν συμφερει το καρτοκινητο vodafone επειδη δεν εχει πακετο προς ολους. Στη wind εχεις 200' προς ολους με 5 ευρω.

 

ναι αλλά εγώ, οι γύρω μου, η οικογένειά μου κλπ κλπ είμαστε όλοι με βονταφον αιώνες τώρα... και να έφευγα, θα έπρεπε να κυκλοφορώ με δεύτερο νούμερο βόνταφον ώστε να με καλούν 2-3 άτομα που με έχουν στο 1 λεπτό το λεπτό...;)

αλλά ναι, να είναι καλά η wind, αυτό είναι αληθεια!!! αλλιώς αν περιμέναμε την ΕΕΤΤ να λειτουργήσει ο ανταγωνισμός, σφύρα μου κλέφτικα!

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά εγώ, οι γύρω μου, η οικογένειά μου κλπ κλπ είμαστε όλοι με βονταφον αιώνες τώρα... και να έφευγα, θα έπρεπε να κυκλοφορώ με δεύτερο νούμερο βόνταφον ώστε να με καλούν 2-3 άτομα που με έχουν στο 1 λεπτό το λεπτό...;)

αλλά ναι, να είναι καλά η wind, αυτό είναι αληθεια!!! αλλιώς αν περιμέναμε την ΕΕΤΤ να λειτουργήσει ο ανταγωνισμός, σφύρα μου κλέφτικα!

 

Απαντησε και η cosmote πριν απο λιγο... vodafone-cosmote μαζι τις βγαζουν τις ανακοινωσεις :lol:

Link to comment
Share on other sites

Απαντησε και η cosmote πριν απο λιγο... vodafone-cosmote μαζι τις βγαζουν τις ανακοινωσεις :lol:

 

ναι το είδα. μόλις το έγραψα στο φόρουμ της κοσμοτε αυτο που ειπες!:lol:

 

μόλις διάβασα τι έγραψε ένα παιδί. είναι περιορισμένου χρόνου της Κοσμοτέ λέει

 

Ο δωρεάν χρόνος ισχύει για ανανεώσεις χρόνου ομιλίας και εγγραφές έως 31/01/2013.

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__article_2wres/section/COSMOKARTA

 

Άρα ενδεχομενως να γίνει το ίδιο και στη βόνταφον μετά το Φλεβάρη! :confused:

 

________________________________________________________________________

 

Από το σάιτ της βοδαφον:

 

Τα δωρεάν λεπτά θα αποδίδονται έως 2 φορές μέσα σε ένα ημερολογιακό μήνα, με όλους τους τρόπους ανανέωσης χρόνου ομιλίας εκτός από τις υπηρεσίες επέκτασης υπολοίπου, Vodafone Sharing, και Citibank Visa.

 

_________________________________________________________________________

 

Και κάτι που νευρίασε :rtfm::rtfm::rtfm:

 

Σε περίπτωση που υπάρχουν δωρεάν διαθέσιμα λεπτά ομιλίας προς όλα τα δίκτυα από πακέτα ή bonus προτεραιότητα στην κατανάλωση έχουν τα λεπτά με την συντομότερη ημερομηνία λήξης. Ενώ σε περίπτωση που υπάρχουν λεπτά ομιλίας προς Vodafone από bonus ή πακέτα πρώτα θα καταναλώνονται τα λεπτά προς Vodafone. Σε περίπτωση που είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία 1λεπτό το λεπτό προς 2 αριθμούς Vodafone, δεν θα υπάρχει χρέωση εφόσον υπάρχουν υπολειπόμενα δωρεάν λεπτά από το Bonus

 

Δεν πα να πνιγούν λέω εγώ; Θα μας τρώει λεπτά από το μπόνους, αντί για το 1 λεπτό το λεπτό;

 

________________________________________________________________________________________

 

Στον αντίποδα, η Κοσμοτέ δεν κάνει αυτήν την @#%$%#$%#$%!

Οι κλήσεις προς τους επιλεγμένους αριθμούς της υπηρεσίας «0,01€/λεπτο προς 2 αριθμούς COSMOTE», δεν καταναλώνουν τα δωρεάν λεπτά της υπηρεσίας.

Edited by greeksalad
Link to comment
Share on other sites

 

ναι το είδα. μόλις το έγραψα στο φόρουμ της κοσμοτε αυτο που ειπες!:lol:

 

μόλις διάβασα τι έγραψε ένα παιδί. είναι περιορισμένου χρόνου της Κοσμοτέ λέει

 

Ο δωρεάν χρόνος ισχύει για ανανεώσεις χρόνου ομιλίας και εγγραφές έως 31/01/2013.

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__article_2wres/section/COSMOKARTA

 

Άρα ενδεχομενως να γίνει το ίδιο και στη βόνταφον μετά το Φλεβάρη! :confused:

 

________________________________________________________________________

 

Από το σάιτ της βοδαφον:

 

Τα δωρεάν λεπτά θα αποδίδονται έως 2 φορές μέσα σε ένα ημερολογιακό μήνα, με όλους τους τρόπους ανανέωσης χρόνου ομιλίας εκτός από τις υπηρεσίες επέκτασης υπολοίπου, Vodafone Sharing, και Citibank Visa.

 

_________________________________________________________________________

 

Και κάτι που νευρίασε :rtfm::rtfm::rtfm:

 

Σε περίπτωση που υπάρχουν δωρεάν διαθέσιμα λεπτά ομιλίας προς όλα τα δίκτυα από πακέτα ή bonus προτεραιότητα στην κατανάλωση έχουν τα λεπτά με την συντομότερη ημερομηνία λήξης. Ενώ σε περίπτωση που υπάρχουν λεπτά ομιλίας προς Vodafone από bonus ή πακέτα πρώτα θα καταναλώνονται τα λεπτά προς Vodafone. Σε περίπτωση που είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία 1λεπτό το λεπτό προς 2 αριθμούς Vodafone, δεν θα υπάρχει χρέωση εφόσον υπάρχουν υπολειπόμενα δωρεάν λεπτά από το Bonus

 

Δεν πα να πνιγούν λέω εγώ; Θα μας τρώει λεπτά από το μπόνους, αντί για το 1 λεπτό το λεπτό;

 

________________________________________________________________________________________

 

Στον αντίποδα, η Κοσμοτέ δεν κάνει αυτήν την @#%$%#$%#$%!

Οι κλήσεις προς τους επιλεγμένους αριθμούς της υπηρεσίας «0,01€/λεπτο προς 2 αριθμούς COSMOTE», δεν καταναλώνουν τα δωρεάν λεπτά της υπηρεσίας.

 

δεν ξερω που το ειδες αυτο αλλα απο εδω:

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1043

 

λεει πεντακαθαρα

 

Σε περίπτωση που είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία friends & family (0,01€/λεπτό προς 2 αριθμούς Vodafone), θα έχουν προτεραιότητα οι κλήσεις προς τους επιλεγμένους αριθμούς της υπηρεσίας και δεν θα καταναλώνονται τα δωρεάν λεπτά από το Bonus

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω που το ειδες αυτο αλλα απο εδω:

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1043

 

λεει πεντακαθαρα

 

Σε περίπτωση που είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία friends & family (0,01€/λεπτό προς 2 αριθμούς Vodafone), θα έχουν προτεραιότητα οι κλήσεις προς τους επιλεγμένους αριθμούς της υπηρεσίας και δεν θα καταναλώνονται τα δωρεάν λεπτά από το Bonus

 

εκεί που βρήκες και εσύ αυτό που παρέθεσες το βρήκα. μάλλον το άλλαξαν...:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes: τότε είμαστε οκ! :O

Link to comment
Share on other sites

Με το που εφυγα απο την βονταφον (χθες για f2g) σημερα το ανακοινωνει και αυτη για 300λεπτα με 10ε. απλα ετσι οπως τα ζυγιζω τα πραγματα υστερει σε φορτωση πακετων εξτρα ομιλιας και ιντερνετ σε σχεση με wind. οπου με 10ε που σου μενουνε στην καρτα βαζεις 1γιγα ιντερνετ και +200 λεπτα προς ολους συνολικα δλδ 500 λεπτα. η VF απο πακετα και ιντερνετ ειναι χωμα.
"kicked by console"
Link to comment
Share on other sites

Μετά της Wind, που τόσα χρόνια τροποποιεί/πετσοκόβει εν μία νυκτί πακέτα και προσφορές.

 

Γι'αυτό δεν την κράζουν οι πιο πολλοί αν δε με απατά η μνήμη μου;

 

Μηπως να κρατούσες τις υποθέσεις για τον εαυτό σου; η wind ενημέρωσε οτι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΛΉΞΗΣ, εσυ πού ξέρεις οτι της vodafone θα κρατήσει περισσότερο;

Link to comment
Share on other sites

Μηπως να κρατούσες τις υποθέσεις για τον εαυτό σου; η wind ενημέρωσε οτι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΛΉΞΗΣ, εσυ πού ξέρεις οτι της vodafone θα κρατήσει περισσότερο;

 

Δεν κάνει υπόθεση ο άνθρωπος. Ρωτάει να επιβεβαιώσει ή να τον διαψεύσει κάποιος ως προς αυτά που θυμάται... Καλά γιατί το παίρνεις τόσο προσωπικά...? :wacko:

Παρεπιπτόντως η κοσμοτέ δήλωσε ότι θα το κρατήσει τουλάχιστον μέχρι 31.1.2013. Άρα υποθέτουμε ότι και οι άλλες δύο θα κάνουν το ίδιο...

Edited by greeksalad
Link to comment
Share on other sites

μια χαρά.

ελπίζω μόνο να μην είναι καμιά γιορτινή προσφορά και μετά τις γιορτές το κόψουνε.

το ότι η cosmote το κρατάει μέχρι 31/1/2013 με προβληματίζει.

όχι ότι περίμενα κάτι καλύτερο απο αυτούς, ούτε και έχω cosmote. απλά φοβάμαι μη κάνουν το ίδιο και οι άλλες 2.

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά.

ελπίζω μόνο να μην είναι καμιά γιορτινή προσφορά και μετά τις γιορτές το κόψουνε.

το ότι η cosmote το κρατάει μέχρι 31/1/2013 με προβληματίζει.

όχι ότι περίμενα κάτι καλύτερο απο αυτούς, ούτε και έχω cosmote. απλά φοβάμαι μη κάνουν το ίδιο και οι άλλες 2.

 

θα δούμε. από το τίποτα.... πάντως στο άλλο φόρουμ της κοσμοτέ, έγραψε ενας μία σκέψη πονηρή... μην τυχόν το έκανε η κοσμοτέ, για να μην ψαρώσουν οι συμβολαιούχοι της και μεταφερθούν σε καρτοκινητή και ότι ενδεχομένως θα παίρνει παράταση λίγο πριν τη λήξη....

Link to comment
Share on other sites

πάντως στο άλλο φόρουμ της κοσμοτέ, έγραψε ενας μία σκέψη πονηρή... μην τυχόν το έκανε η κοσμοτέ, για να μην ψαρώσουν οι συμβολαιούχοι της και μεταφερθούν σε καρτοκινητή και ότι ενδεχομένως θα παίρνει παράταση λίγο πριν τη λήξη....

 

να ξερεις: ενα μεγαλο ποσοστο των συνδρομητων συμβολαιου cosmote ειναι α) συνταξιουχοι, που νομιζουν οτι 'επιμενουν ελληνικα' β) νεοτεροι που νομιζουν ακομη οτι η wind εχει την ιδια καλυψη με αυτην του 2000. Και οι 2 δεν αλλαζουν το συμβολαιο κοσμοτε με τιποτα :heat:

Link to comment
Share on other sites

να ξερεις: ενα μεγαλο ποσοστο των συνδρομητων συμβολαιου cosmote ειναι α) συνταξιουχοι, που νομιζουν οτι 'επιμενουν ελληνικα' β) νεοτεροι που νομιζουν ακομη οτι η wind εχει την ιδια καλυψη με αυτην του 2000. Και οι 2 δεν αλλαζουν το συμβολαιο κοσμοτε με τιποτα :heat:

 

και τι με απασχολεί εμένα το target group των συμβολαίων κοσμοτέ καλέ;:confused:

Link to comment
Share on other sites

πάντως, ένα μου φαίνεται λίγο περίεργο... Γιατί δεν το έβαλε και στο CU?? Για να μην τα δίνει ΟΛΑ?
Link to comment
Share on other sites

οι απαντησεις των voda+cosmo προς τη wind είναι (συγκριτικά) για γέλια... Τί εννοώ: Και οι 2 (voda/cosmo) δίνουν το ίδιο μπόνους των 300 λεπτων, το τίμημα όμως είναι να μη μπορεις να αγορασεις λεπτά προς το ιδιο δικτυο! Για τη κοσμοκαρτα ειναι γνωστο οτι δε δινει λεπτα προς κοσμοτε, για το vodafone καρτοκινητο ''Τα πακέτα ομιλίας προς όλη τη Vodafone (7€ - 600’, 5€ - 300’) ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΑ για όσους συνδρομητές είναι εγγεγραμμένοι στο πρόγραμμα «Bonus All».''

 

Αντιθέτως, η wind εβαλε το μπονους των 300' στο f2g, το οποιο εχει κανονικοτατα πακετα προς ολη τη wind (και μπορεις να τα χρησιμοποιησεις ολα μαζι).

Link to comment
Share on other sites

οι απαντησεις των voda+cosmo προς τη wind είναι (συγκριτικά) για γέλια... Τί εννοώ: Και οι 2 (voda/cosmo) δίνουν το ίδιο μπόνους των 300 λεπτων, το τίμημα όμως είναι να μη μπορεις να αγορασεις λεπτά προς το ιδιο δικτυο! Για τη κοσμοκαρτα ειναι γνωστο οτι δε δινει λεπτα προς κοσμοτε, για το vodafone καρτοκινητο ''Τα πακέτα ομιλίας προς όλη τη Vodafone (7€ - 600’, 5€ - 300’) ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΑ για όσους συνδρομητές είναι εγγεγραμμένοι στο πρόγραμμα «Bonus All».''

 

Αντιθέτως, η wind εβαλε το μπονους των 300' στο f2g, το οποιο εχει κανονικοτατα πακετα προς ολη τη wind (και μπορεις να τα χρησιμοποιησεις ολα μαζι).

 

χαίρω πολυ χαιρόπουλος! μακάρι να σε ακούσουν και να τα αλλάξουν και εγώ αυτό περιμένω μακροχρόνια!:p τώρα όσο μπορώ μαζεύω υπόλοιπο, γιατί οι καιροί ειναι απρόβλεπτοι!:wacko:

 

προφανώς και όσοι την βγάζαμε με 100 λεπτά(φαντάσου πέρυσι τέτοιο καιρό με 60 μόνο την βγάζαμε), προφανώς και θα την βγάλουμε και με 300. Μόνο όσοι θέλουν να αρχίσουν μιλάνε ασταμάτητα θα φύγουν ή όσοι θα θελήσουν το παραπάνω ιντερνετ...

Edited by greeksalad
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! μπορώ από wu να πάω σε cu, διατηρώντας τον τηλεφωνικό μου αριθμό??

 

φυσικα. φορητοτητα αριθμου λεγεται η διαδικασια..καλύτερα πήγαινε σε κανένα κατάστημα, ώστε να τελειώσεις πιο γρήγορα!

φυσικά, οποιο υπόλοιπο έχεις μέσα στο wu το χάνεις, γιατί πας σε διαφορετική εταιρεία. αν είναι μεγάλο καλύτερα μετέφερέ το σε άλλον wu αριθμό που μπορείς να αγοράσεις αν δεν έχεις ή να το στείλεις σε κανένα φίλο/συγγενή να μην παει χαμένο. φυσικά μπορείς και να το καταναλωσεις πριν κάνεις τη φορητότητα... απλά σου λέω όλες τις περιπτώσεις! :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! μπορώ από wu να πάω σε cu, διατηρώντας τον τηλεφωνικό μου αριθμό??

 

βεβαίως! Επίσκεψου ένα κατάστημα vodafone ή κάλεσε δωρεάν το 13894

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

θα δούμε. από το τίποτα.... πάντως στο άλλο φόρουμ της κοσμοτέ, έγραψε ενας μία σκέψη πονηρή... μην τυχόν το έκανε η κοσμοτέ, για να μην ψαρώσουν οι συμβολαιούχοι της και μεταφερθούν σε καρτοκινητή και ότι ενδεχομένως θα παίρνει παράταση λίγο πριν τη λήξη....

 

Ειναι γνωστα εδω και καιρο τα κολπα των εταιριων για να μην χασουν συμβολαια (το bonus αποδιδεται στις 2 πρωτες ανανεωσεις, το το bonus αποδιδεται μεχρι 31/1 κτλ..)

 

** Δεν ειμαι ενας... ειμαι ο ενας και μοναδικος gm45 ή αλλιως πονηρουλης που εκανα τη πονηρη σκεψη :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, έχω ζητήσει μέσω γονιών, καθώς ζω εξωτερικό, μετατροπή από σύνδεση σε cu. Όμως έπειδη έχω χάσει επαφή, ξεχάστηκα και δεν ήθελα cu αλλά καρτοκινητό vodafone. Θεωρητικά αύριο περνάει ο ένας μήνας για την μετατροπή. Αν ζητήσω να γίνει καρτοκινητό θα πάρει καιρό; Εγώ το θέλω 23 του μήνα βράδυ να το έχω και δεν θέλω να μείνω και χωρίς νούμερο. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, έχω ζητήσει μέσω γονιών, καθώς ζω εξωτερικό, μετατροπή από σύνδεση σε cu. Όμως έπειδη έχω χάσει επαφή, ξεχάστηκα και δεν ήθελα cu αλλά καρτοκινητό vodafone. Θεωρητικά αύριο περνάει ο ένας μήνας για την μετατροπή. Αν ζητήσω να γίνει καρτοκινητό θα πάρει καιρό; Εγώ το θέλω 23 του μήνα βράδυ να το έχω και δεν θέλω να μείνω και χωρίς νούμερο. Ευχαριστώ.

 

Θα πάρεις τηλ στο 1266 και θα αλλάξεις αυτοστιγμεί(δωρεάν)!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 1 ερώτηση.

Έχω 1 sim καρτοκινητή που την χρησιμοποιώ σε σύστημα συναγερμού gsm και έβαζα κάθε χρόνο 5 ευρώ για να έχω ενεργό το νούμερο και λεπτό το λεπτό προς 2 αριθμούς vodafone για τις κλήσεις. Ξέρει κανείς αν χάνεται το υπόλοιπο των χρημάτων που έχει η sim και πότε?

Επίσης σήμερα έχει υπόλοιπο 11 ευρώ πως μπορώ να τα κάνω μεταφορά σε άλλο νούμερο;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...