Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχιζω κ εκνευριζομαι, δε δουλευει τιποτα. Θελω να ενεργοποιησω μηνυματα κ ουτε μεσο του 1286 μπορεις.

 

Τι εγινε? για το τιτανο-υπερμεγιστο δικτυο της voda δε μιλαει κανεις σημερα...? Ολη η καρτοκινητη της σε ολη την επικρατεια ειναι νεκρη, ουτε μοβαδες μπορεις να βαλεις ουτε πακετα ουτε τιποτα!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε? για το τιτανο-υπερμεγιστο δικτυο της voda δε μιλαει κανεις σημερα...? Ολη η καρτοκινητη της σε ολη την επικρατεια ειναι νεκρη, ουτε μοβαδες μπορεις να βαλεις ουτε πακετα ουτε τιποτα!

 

το δικτυο της βονταφον λειουργει κανονικα για κλησεις μονο το 1252 , 1254 και 1286 δεν μπορεις να καλεσεις. γενικα εσωτερικα τηλεφωνα που αφορουνε την βονταφον , πηρα και τους ενημερωσα μου ειπανε οτι υπαρχει τεχνικο προβλημα. Παντως στο 3g δικτυο το 1254 και το 1286 δεν βγαζουνε συνεχεια σφαλμα συνδεσης , ενω στο gsm συνεχεια. Οποιος θελει να βαλει πακετο να καλεσει το 1286 με 3g δικτυο , και αμα θελει να βαλει μοναδες να τις βαλει μεσω του 1254 . Δοκιμασα την ενημερωση υπολοιπου με γραπτο μυνημα και μου ηρθε μυνημα οτι υπαρχει τεχνικο προβλημα. και 1254 το ιδιο οτι γινονται εργασιες συντηρησης μου εβγαλε μια φορα πουτο καλεσα με gsm δικτυο και εβγαλα γραμμη. Οσο για την ενημερωση μεσω σμσ λειτουργει κανονικα το ιδιο και για το 1286 . Οποτε βολευετειται μεσω μυνηματων προσωρινα ή μεσω 3g θα βγαλετε πιο ευκολα κληση σε αυτους τους αριθμους . Παντως δεν υπαρχει καποιο προβλημα επικοινωνιας οσο αφορα κλησεις προς σταθερα και αλλα δικτυα κινητης τηλεφωνιας , και το ιντερνετ απο το κινητο λειτουργει αψογα. Μονο το συστημα αυτων των αριθμων που αναφερα γραφει σφαλμα συνδεσης.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στο MyAccount για να δω την ημερομηνία λήξης του καρτοκινητού (VF international) της αδερφής μου που λείπει στο εξωτερικό. Μου λέει μόνο την ημερομηνία τελευταίας ανανέωσης (11/10/2012) το πεδίο "Ημερομηνία λήξης:" είναι κενό. Υποθέτω ότι η ημερομηνία λήξης είναι πλέον η 10/04/2013, 6 μήνες μετά την τελευταία ανανέωη. Όμως, υπάρχει τρόπος να μάθω με βεβαιότητα την ημερομηνία λήξης δωρεάν; Η κάρτα sim βρίσκεται στο εξωτερικό και εκτός συσκευής και η αδερφή μου δεν έχει κατεβάσει κάποιο σχετικό application στο Android τηλέφωνο της. Φυσικά, δεν θέλουμε να χρεωθούμε για να μάθουμε την πληροφορία αυτή. Πώς μπορεί να γίνει;

Να στείλω μέιλ διαμαρτυρίας στη Vodafone;

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στο MyAccount για να δω την ημερομηνία λήξης του καρτοκινητού (VF international) της αδερφής μου που λείπει στο εξωτερικό. Μου λέει μόνο την ημερομηνία τελευταίας ανανέωσης (11/10/2012) το πεδίο "Ημερομηνία λήξης:" είναι κενό. Υποθέτω ότι η ημερομηνία λήξης είναι πλέον η 10/04/2013, 6 μήνες μετά την τελευταία ανανέωη. Όμως, υπάρχει τρόπος να μάθω με βεβαιότητα την ημερομηνία λήξης δωρεάν; Η κάρτα sim βρίσκεται στο εξωτερικό και εκτός συσκευής και η αδερφή μου δεν έχει κατεβάσει κάποιο σχετικό application στο Android τηλέφωνο της. Φυσικά, δεν θέλουμε να χρεωθούμε για να μάθουμε την πληροφορία αυτή. Πώς μπορεί να γίνει;

Να στείλω μέιλ διαμαρτυρίας στη Vodafone;

Το να πάρεις ένα τηλ ως αδερφή σου με τα στοιχεία της στο 13830;

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στο MyAccount για να δω την ημερομηνία λήξης του καρτοκινητού (VF international) της αδερφής μου που λείπει στο εξωτερικό. Μου λέει μόνο την ημερομηνία τελευταίας ανανέωσης (11/10/2012) το πεδίο "Ημερομηνία λήξης:" είναι κενό. Υποθέτω ότι η ημερομηνία λήξης είναι πλέον η 10/04/2013, 6 μήνες μετά την τελευταία ανανέωη. Όμως, υπάρχει τρόπος να μάθω με βεβαιότητα την ημερομηνία λήξης δωρεάν; Η κάρτα sim βρίσκεται στο εξωτερικό και εκτός συσκευής και η αδερφή μου δεν έχει κατεβάσει κάποιο σχετικό application στο Android τηλέφωνο της. Φυσικά, δεν θέλουμε να χρεωθούμε για να μάθουμε την πληροφορία αυτή. Πώς μπορεί να γίνει;

Να στείλω μέιλ διαμαρτυρίας στη Vodafone;

 

πάρε τηλ το 13840 απο καρτοκινητο vodafone και ρώτα ειναι δωρεάν.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

^ έστειλα μέιλ ζητώντας να φαίνεται στο my account η ημερομηνία λήξης. Αν ως τον Απρίλιο δεν το έχουν φτιάξει και δεν έχει επιστρέψει η αδερφή μου, θα πάρω τοτε το 13840 με... πλαστοπροσωπία ;-).
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μουρλάθηκε το 1252? Πήρα τηλ και επέλεξα την επιλογή 4 για να ακούσω τα υπολειπόμενα λεπτά ομιλίας μου προς όλους από το BONUS ALL και μου λέει στην αρχή " Έχετε 1500 λεπτά προς όλους τους αριθμούς συμβολαίου και καρτοκινητής βόνταφον και ΧΧΧ λεπτά προς όλους", όπου ΧΧΧ τα σωστά υπολειπόμενα λεπτά που έχω προς όλους... Εγώ όμως δεν έχω ενεργοποιήσει καμία απο αυτές τις προσφορές τύπου βάλτε 10 ευρώ και κερδίστε 1500 +500 σμς προς όλη τη βόντα για 1 βδομάδα(που μου έχουν πρήξει τα @@@@ να στέλνουν) Ανανέωση έχω κάνει την προηγούμενη βδομάδα....!:(

 

Ετυχε σε κανεναν αλλο; Εγω ΝΕΟ καρτοκινητο εχω!

 

Και μάλιστα μόλις πήρα 2 αριθμούς βόνταφον και μου αφαίρεσε 3 λεπτά για τον καθένα από τα 1500 και όχι από τα ΧΧΧ! Ο ένας εκ των δύο αριθμών ήταν ένας από αυτούς που έχω στο 0.01 λεπτό το λεπτό. Κ δεν μου αφαίρεσε 0.01 λεπτό αλλά από τα 1500! Έλα χριστέ και παναγιά!!!

Edited by greeksalad
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μουρλάθηκε το 1252? Πήρα τηλ και επέλεξα την επιλογή 4 για να ακούσω τα υπολειπόμενα λεπτά ομιλίας μου προς όλους από το BONUS ALL και μου λέει στην αρχή " Έχετε 1500 λεπτά προς όλους τους αριθμούς συμβολαίου και καρτοκινητής βόνταφον και ΧΧΧ λεπτά προς όλους", όπου ΧΧΧ τα σωστά υπολειπόμενα λεπτά που έχω προς όλους... Εγώ όμως δεν έχω ενεργοποιήσει καμία απο αυτές τις προσφορές τύπου βάλτε 10 ευρώ και κερδίστε 1500 +500 σμς προς όλη τη βόντα για 1 βδομάδα(που μου έχουν πρήξει τα @@@@ να στέλνουν) Ανανέωση έχω κάνει την προηγούμενη βδομάδα....!:(

 

Ετυχε σε κανεναν αλλο; Εγω ΝΕΟ καρτοκινητο εχω!

 

Και μάλιστα μόλις πήρα 2 αριθμούς βόνταφον και μου αφαίρεσε 3 λεπτά για τον καθένα από τα 1500 και όχι από τα ΧΧΧ! Ο ένας εκ των δύο αριθμών ήταν ένας από αυτούς που έχω στο 0.01 λεπτό το λεπτό. Κ δεν μου αφαίρεσε 0.01 λεπτό αλλά από τα 1500! Έλα χριστέ και παναγιά!!!

 

Εγώ είμαι συνδρομητής vodafone cu φοιτητικό και σε εμένα μου έχουν μπεί 1500λεπτα προσ ολη την vodafone και στον ελενχο χρήσης που μπήκα στο internet το ίδιο μου λέει . Ουaου αυτa ειναι vodafone . Μπορεί να τa έκανε δωρο σε ολους για το τεχνικό προβλήμa που υπήρχε εχτες!.τι να πω θα παρω το 13840 να μάθω.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

ΑΣΕ ΜΗΝ ΤΗΛ! ΤΖΑΜΠΑ ΚΟΠΟΣ!

 

Μου ήρθε σμς! Είναι δωράκι για την κατανόησή μας στο χθεσινό τεχνικό πρόβλημα. 1500 λεπτα έως 3/12!

Edited by greeksalad
Link to comment
Share on other sites

ΑΣΕ ΜΗΝ ΤΗΛ! ΤΖΑΜΠΑ ΚΟΠΟΣ!

 

Μου ήρθε σμς! Είναι δωράκι για την κατανόησή μας στο χθεσινό τεχνικό πρόβλημα. 1500 λεπτα έως 3/12!

 

σε μενα παιδια δεν μπηκε τιποτα τζαμπα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και μένα μόνο στο βασικό καρτοκινητό μπήκαν. βασικά το είχα χρησιμοποιήσει κιόλας όταν υπήρχε το τεχνικό πρόβλημα. σε άλλο που δεν χάλασα ούτε σεντ, δεν μπήκε.(ένα ολυμπιακός που έχω). σε άλλου προσώπου που δεν το χρησιμοποιεί σχεδόν ποτέ δεν μπήκε τίποτα. σε ένα φίλο μου που μιλήσαμε την ώρα που υπήρχε το πρόβλημα και που είχε και αυτός νέο καρτοκινητό μπήκαν...

Μήπως έχει σχέση αν το χρησιμοποιήσε κανείς την ώρα του προβλήματος; :confused: Δεν ξέρω!

Link to comment
Share on other sites

1500λεπτα δωρο μεχρι 3/12! Θα προτιμουσα μννατα βεβαια!!!
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά αυτό με τα 1500 που δώσανε δώρο μάλλον δώθηκαν σε αυτούς που μιλούσαν αυτή την ώρα.

συνομιλούσα με έναν φίλο μου που είχε cu χθες το βράδυ και σήμερα μας έδωσε και στους 2 1500.

σε ένα άλλο νούμερο cu που έχω (βασικό) δε μου έδωσε τίποτα.

 

που να ήξερα ρε ****το να τον είχα καλέσει με το βασικό.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αυτό με τα 1500 που δώσανε δώρο μάλλον δώθηκαν σε αυτούς που μιλούσαν αυτή την ώρα.

συνομιλούσα με έναν φίλο μου που είχε cu χθες το βράδυ και σήμερα μας έδωσε και στους 2 1500.

σε ένα άλλο νούμερο cu που έχω (βασικό) δε μου έδωσε τίποτα.

 

που να ήξερα ρε ****το να τον είχα καλέσει με το βασικό.

 

Πήρα το δώρο και σε Cu και σε Ολυμπιακός

Και από τα δύο είχα καλέσει 1252 την ώρα του προβλήματος.

Σε άλλα νούμερα που δεν κάλεσα εκεινη την ώρα , δεν έλαβα δώρο ....

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι μπορούμε να κάνουμε με το viber;;

τώρα τα κοίταζα στο viber και έχουν και viber. Για όσους ενδιαφέρονται στο skype είναι CU.ON.SKYPE και για what's up app και λοιπές εφαρμογές 6948013830

μπες με wifi στο viber πχ, κάνε αντ τον 6948013830, και ζήτα τους να σου ενεργοποιήσουν το voip στη γραμμή σου. είναι η εξηπηρέτηση πελατών της Voda

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να μπω στο vodafonecu.gr και να συνδεθώ στο account μου και δεν δέχεται τον κωδικό. Κάνω αλλάγη σε νέο password, συνδέομαι και αν πάω άλλη στιγμή να ξαναμπώ πάλι τα ίδια. Το ίδιο πρόβλημα έχει κι ένας φίλος μου.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το δώρο και σε Cu και σε Ολυμπιακός

Και από τα δύο είχα καλέσει 1252 την ώρα του προβλήματος.

Σε άλλα νούμερα που δεν κάλεσα εκεινη την ώρα , δεν έλαβα δώρο ....

 

αρα μονο σε οσους εκαναν χρηση την ωρα του προβληματος.

μπραβο συστηματα η βονταφον

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αρα μονο σε οσους εκαναν χρηση την ωρα του προβληματος.

μπραβο συστηματα η βονταφον

είναι απίστευτοι, καταγράφουν ξεχωριστά τις κλήσεις στα τηλέφωνα υπηρεσιών τους?:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εχει viber η βοντα; Μπράβο

Μήνυμα να τους στείλω μόνο ;;

 

Εγώ μόνο με μηνύματα μίλησα μαζί τους μέσω Whats App και έκανα τη δουλεία μου. :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

 

να ρωτησω κατι,

προσπαθω εδω και 2 εβδομαδες να κανω φορητοτητα απο whatsup cosmote σε vodafone cu, ομως για 2η φορα με ενημερωσαν οτι απορριφθηκε η αιτηση για "λογους επωνυμιας". περασα απο καταστημα cosmote και ελεγξαμε ότι τα στοιχεια που εχουν αποθηκευμενα για τον αριθμο μου, ειναι τα ακριβη και όπως τα λεει και η ταυτότητα, τί λέτε να φταίει/ συμβαινει?

 

τους ειπα απλα να ξαναδοκιμασουν στην vodafone αλλα δε μου φανηκαν κ πολυ σιγουροι/.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

 

να ρωτησω κατι,

προσπαθω εδω και 2 εβδομαδες να κανω φορητοτητα απο whatsup cosmote σε vodafone cu, ομως για 2η φορα με ενημερωσαν οτι απορριφθηκε η αιτηση για "λογους επωνυμιας". περασα απο καταστημα cosmote και ελεγξαμε ότι τα στοιχεια που εχουν αποθηκευμενα για τον αριθμο μου, ειναι τα ακριβη και όπως τα λεει και η ταυτότητα, τί λέτε να φταίει/ συμβαινει?

 

τους ειπα απλα να ξαναδοκιμασουν στην vodafone αλλα δε μου φανηκαν κ πολυ σιγουροι/.

 

Είναι κόλπο της Cosmote για να σε κρατήσει στο δίκτυό της. Αν τα στοιχεία της αίτησης είναι ίδια με αυτά της ταυτότητας και δεν υπάρχει λόγος να σε κρατάνε (π.χ χρέος), πάρε τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών της εταιρείας και πες ότι σου έχουν ακυρώσει την αίτηση 2 φορές και αν δεν σε αφήσουν να φύγεις, θα κάνεις καταγγελία στην ΕΕΤΤ. :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

 

να ρωτησω κατι,

προσπαθω εδω και 2 εβδομαδες να κανω φορητοτητα απο whatsup cosmote σε vodafone cu, ομως για 2η φορα με ενημερωσαν οτι απορριφθηκε η αιτηση για "λογους επωνυμιας". περασα απο καταστημα cosmote και ελεγξαμε ότι τα στοιχεια που εχουν αποθηκευμενα για τον αριθμο μου, ειναι τα ακριβη και όπως τα λεει και η ταυτότητα, τί λέτε να φταίει/ συμβαινει?

 

τους ειπα απλα να ξαναδοκιμασουν στην vodafone αλλα δε μου φανηκαν κ πολυ σιγουροι/.

 

πολύ παράξενο. Εγώ στην θέση σου θα τσεκαρα ακριβώς τι είχα δηλώσει στην κοσμοτε με ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών πχ μπορεί να μην έχεις δηλώσει αφμ και να το έχεις δώσει στην vodafone και για αυτο να απορρίπτεται. Και θα ξανά έκανα την αίτηση . Δεν θα το άφηνα σε καμία περίπτωση.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...