Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά, επειδή στη Vodafone που πήγα είναι άσχετοι αλλά δεν μπορώ να πάω και άλλου, ποια είναι η διαδικασία για να γίνει η ενεργοποίση του φοιτητικού πακέτου; Αυτή μου είπε να πάρω στο 1266 αλλά δεν νομίζω ότι γίνεται από εκεί. Πείτε μου να της πω τι να κάνει άμα είναι.
Link to comment
Share on other sites

Το φοιτητικό πακέτο μπαίνει μόνο σε CU , Πιθανόν να σου είπε να καλέσεις 1266 για αλλαγή πακέτου αν είσαι στο νέο καρτοκινητό ,

αλλά για την ενεργοποίηση , θα μπει στο σύστημα και θα περάσει τον αριθμό της φοιτητικής σου ταυτότητας ,

Link to comment
Share on other sites

Μια χαζή ερώτηση μιας και είμαι εντελώς άσχετος. Έχω το φοιτητικό CU και θέλω να του βάλω μια κάρτα (δεν του έχω βάλει ακόμα). Η κάρτα που βάζω είναι η κλασσική κόκκινη a la carte ή υπάρχει συγκεκριμένη κάρτα CU; (Συγνώμη για την χαζή ίσως ερώτηση!)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Μια χαζή ερώτηση μιας και είμαι εντελώς άσχετος. Έχω το φοιτητικό CU και θέλω να του βάλω μια κάρτα (δεν του έχω βάλει ακόμα). Η κάρτα που βάζω είναι η κλασσική κόκκινη a la carte ή υπάρχει συγκεκριμένη κάρτα CU; (Συγνώμη για την χαζή ίσως ερώτηση!)

 

δεν υπαρχει διακριση καρτων στο καρτοκινητα vodafone. οποτε οποια και να παρεις την βαζεις κανονικα , η χαμηλοτερη ειναι 5 ευρω και μπορεις απο καταστημα να βαλεις απο 5 ευρω και πανω .. πχ. 7ευρω . προσεχε ομως οτι καρτα βαζεις να κανεις διαιρεση το ποσο με το 1,12 για να βλεπεις ποσα χρηματα μπαινουνε καθαρα αφαιρωντας το φορο κινητης τηλεφωνιας 12% .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! Κάτι ακόμη. Στο φοιτητικό αν βάλω σήμερα ας πούμε 5€ θα έχω 500' προς όλους και 200MB. Αν τον άλλο μήνα βάλω 7€ θα έχω κανονικά τα 600'+100 μηνύματα και τα 600MB; Εννοώ, έχω την προσφορά αναλόγως με την κάρτα που βάζω και όχι με την κάρτα που έβαλα την πρώτη φορά έτσι;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! Κάτι ακόμη. Στο φοιτητικό αν βάλω σήμερα ας πούμε 5€ θα έχω 500' προς όλους και 200MB. Αν τον άλλο μήνα βάλω 7€ θα έχω κανονικά τα 600'+100 μηνύματα και τα 600MB; Εννοώ, έχω την προσφορά αναλόγως με την κάρτα που βάζω και όχι με την κάρτα που έβαλα την πρώτη φορά έτσι;

 

Η προσφορά δεν έχει σχέση με την κάρτα που βάζεις. Μπορείς να βάλεις και 50 ευρώ απο κατάστημα. Το θεμα είναι οτι μπορείς να ενεργοποιήσεις τα πακέτα αυτά ούτως ή άλλως εφόσον έχεις το ποσό που χρειάζεται για να τα αγοράσεις :p

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά όσον αφορά τη φραγή στην χρήση voip (πχ skype, viber κτλ) από 3g επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση πελατών CU από Whats app και τους το ανέφερα και δέχτηκαν αμέσως να την βγάλουν και σε 2 μέρες ήμουν κομπλέ! :) Επίσης τόνισαν ότι "δεν πρόκειται περί άρση φραγής αλλά για ενεργοποίηση voip υπηρεσιών στη γραμμή μου". Αυτά για όποιον τον ενδιαφέρει!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά όσον αφορά τη φραγή στην χρήση voip (πχ skype, viber κτλ) από 3g επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση πελατών CU από Whats app και τους το ανέφερα και δέχτηκαν αμέσως να την βγάλουν και σε 2 μέρες ήμουν κομπλέ! :) Επίσης τόνισαν ότι "δεν πρόκειται περί άρση φραγής αλλά για ενεργοποίηση voip υπηρεσιών στη γραμμή μου". Αυτά για όποιον τον ενδιαφέρει!

 

αυτο ειναι φοβερό νέο!.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι φοβερό νέο!.

 

Ε ναι! Ήταν ξεφτίλα να μην μπορείς να χρησιμοποιήσεις voip, αφού τα mb τα πληρώνεις. Στο wu πριν κάνω φορητότητα δεν υπήρχε τέτοιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά όσον αφορά τη φραγή στην χρήση voip (πχ skype, viber κτλ) από 3g επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση πελατών CU από Whats app και τους το ανέφερα και δέχτηκαν αμέσως να την βγάλουν και σε 2 μέρες ήμουν κομπλέ! :) Επίσης τόνισαν ότι "δεν πρόκειται περί άρση φραγής αλλά για ενεργοποίηση voip υπηρεσιών στη γραμμή μου". Αυτά για όποιον τον ενδιαφέρει!

 

Ε ναι! Ήταν ξεφτίλα να μην μπορείς να χρησιμοποιήσεις voip, αφού τα mb τα πληρώνεις. Στο wu πριν κάνω φορητότητα δεν υπήρχε τέτοιο θέμα.

 

τα ιδια και απο τη wind (δεν εχει περιορισμους) ;)

 

η συμπεριφορα αυτη της vodafone επιβεβαιωνει (για ακομη μια φορα) οτι δινει λιγοτερα στους συνδρομητες της...

Link to comment
Share on other sites

τα ιδια και απο τη wind (δεν εχει περιορισμους) ;)

 

η συμπεριφορα αυτη της vodafone επιβεβαιωνει (για ακομη μια φορα) οτι δινει λιγοτερα στους συνδρομητες της...

 

Πλέον δε νομίζω με αυτά τα φοιτητικά πακέτα, ίσα ίσα η cosmote την έχει δει αφ'υψηλού αλλά αν αρχίσει να χάνει πελάτες θα αλλάξει.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον δε νομίζω με αυτά τα φοιτητικά πακέτα, ίσα ίσα η cosmote την έχει δει αφ'υψηλού αλλά αν αρχίσει να χάνει πελάτες θα αλλάξει.

 

1) το οτι εδωσε κατι καλυτερο σε ενα target group, πολυ μικροτερο απο τον γενικο πληθυσμο, δεν την κανει καλυτερη ;)

2) η κοσμοτε: α) εχει καταναλωτες που δεν ειναι 'ψαγμενοι', και β) εαν δωσει περισσοτερα, θα ξεπερασει το 50% των συνδρομητων (που δεν τη συμφερει με τιποτα).

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά όσον αφορά τη φραγή στην χρήση voip (πχ skype, viber κτλ) από 3g επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση πελατών CU από Whats app και τους το ανέφερα και δέχτηκαν αμέσως να την βγάλουν και σε 2 μέρες ήμουν κομπλέ! :) Επίσης τόνισαν ότι "δεν πρόκειται περί άρση φραγής αλλά για ενεργοποίηση voip υπηρεσιών στη γραμμή μου". Αυτά για όποιον τον ενδιαφέρει!

 

Εμενα παλι μου ειπαν στην εξυπηρετηση πελατων(13830) οτι οι συγκεκριμενες υπηρεσιες(viber,skype) μπορουν να ενεργοποιηθουν μονο σε συμβολαια και οχι σε cu 'η καρτοκινητη...

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κακό το γεγονός ότι πλέων θα χρειάζονται 2 ανανεώσεις το χρόνο για να μη χάσεις το υπόλοιπό σου στη vodafone.

Τουλάχιστον να μπορούσες να έβαζες 1 ευρώ από κατάστημα, όπως κάνω π.χ. σε ένα άλλο νούμερο wind που έχω...

Να υποθέσω ότι δεν γίνεται; (όπως προκύπτει από το σχόλιο του JOHNMEGARYTHMOS) ή απλά το έγραψε ως έναν τυπικό κανόνα;

...μπορεις απο καταστημα να βαλεις απο 5 ευρω και πανω... πχ. 7ευρω.
Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εγω χρησιμοποιώ viber κλπ αλλα οταν μπαίνω εκτός wifi δεν μπορω να στείλω viber .

Έχω το πακέτο το φοιτητικό τι παίζει;

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εβαλα μια καρτα των 10 ευρω (πρωτη φορα) και μπηκαν 11.93 ευρω και ο πατερας μου που εβαλε και αυτος 10 ευρω στο δικο του, μπηκαν 10.93. Τι εχει παιχτει?
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι μου ειπαν στην εξυπηρετηση πελατων(13830) οτι οι συγκεκριμενες υπηρεσιες(viber,skype) μπορουν να ενεργοποιηθουν μονο σε συμβολαια και οχι σε cu 'η καρτοκινητη...

 

Δοκίμασε να εποκοινωνήσεις μαζί τους από Whats app. Εγώ δεν χρειάστηκα καν να επιμείνω, μόλις τους είπα τι ήθελα αμέσως το προώθησαν στο τεχνικό τμήμα!

Link to comment
Share on other sites

έβαλα χτες 10 ε και μου πηρε 2.δηλαδη ειχα υπολοιπο 8 ε.και τον προηγουμενο μηνα που εβαλα 5ε ειχα υπόλοιπο 4ε

ειναι φυσιολογικό?νομιζω οτι έπρεπε να μου κρατήσει λιγότερα.

Link to comment
Share on other sites

Μετέτρεψα μια σύνδεση σε καρτοκινητό και τους είπα οτι θέλω να το μετατρέψουν σε καρτοκινητό cu.

Ωστόσο, τώρα βλέπω οτι η κάρτα πάνω στην οποία βρίσκεται η sim δεν γράφει cu αλλά καρτοκινητό vodafone.

Είναι οι ίδιες οι κάρτες sim ή μου δώσαν κανονικό καρτοκινητό vodafone αντί για cu που ζήτησα;

Link to comment
Share on other sites

Μετέτρεψα μια σύνδεση σε καρτοκινητό και τους είπα οτι θέλω να το μετατρέψουν σε καρτοκινητό cu.

Ωστόσο, τώρα βλέπω οτι η κάρτα πάνω στην οποία βρίσκεται η sim δεν γράφει cu αλλά καρτοκινητό vodafone.

Είναι οι ίδιες οι κάρτες sim ή μου δώσαν κανονικό καρτοκινητό vodafone αντί για cu που ζήτησα;

 

Την ημέρα που θα γίνει η μετατροπή σε καρτοκινητό, καλείς 1266 (ατελής κλήση) από το κινητό σου και αν δεν είναι CU, ακολουθείς τις οδηγίες για να το κάνεις εσύ. Η αλλαγή γίνεται δωρεάν. Συνιστώ να είναι η 1η κίνηση που θα κάνεις όταν μετατραπεί σε καρτοκινητό. Πρώτα αλλαγή σε CU αν δεν είναι ήδη και μετά ανανέωση χρόνου ομιλίας.

Επίσης, γράψου στο MyAccount όταν ενεργοποιηθεί για να ενεργοποιείς από εκεί πακέτα και να παίρνεις bonus.

Link to comment
Share on other sites

έβαλα χτες 10 ε και μου πηρε 2.δηλαδη ειχα υπολοιπο 8 ε.και τον προηγουμενο μηνα που εβαλα 5ε ειχα υπόλοιπο 4ε

ειναι φυσιολογικό?νομιζω οτι έπρεπε να μου κρατήσει λιγότερα.

 

όχι δεν είναι φυσιολογικό.

8,93 και 4.46 έπρεπε να μπουν αντίστοιχα. Πάρε τηλ στο 13840 που είναι τσάμπα το τηλ να ρωτήσεις τι συνέβη να σου πιστώσουν το ποσό. το γοργόν και χάριν έχει!

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε? εχει νεκρωσει το cu? ουτε το vodafonecu.gr δουλευει, ουτε το 1286, ουτε το 1252!
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εβαλα μια καρτα των 10 ευρω (πρωτη φορα) και μπηκαν 11.93 ευρω και ο πατερας μου που εβαλε και αυτος 10 ευρω στο δικο του, μπηκαν 10.93. Τι εχει παιχτει?

 

Με την κάρτα των 10 ευρώ πέρνεις 8,93. Αν όπως λές ήταν η πρώτη φορά , συμπεραίνω ότι είχες πακέτο με αρχικό χρόνο 6 ευρώ.

Πήρες τα 3 ευρώ με την πρώτη ανανέωση , και θα πάρεις άλλα 3 ευρώ με οποιαδήποτε ανανέωση κάνεις από 31 ημέρες μετά μέχρι 60 ημέρες μετά ( δεύτερος μήνας)

8,93+3 = 11,93 . Ο πατέρας σου πιθανό να μπήκε στο Internet και να του κράτησε 1 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε? εχει νεκρωσει το cu? ουτε το vodafonecu.gr δουλευει, ουτε το 1286, ουτε το 1252!

 

Αρχιζω κ εκνευριζομαι, δε δουλευει τιποτα. Θελω να ενεργοποιησω μηνυματα κ ουτε μεσο του 1286 μπορεις.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...