Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν λίγες μέρες μεταφέρθηκα στη Vodafone και στο φοιτητικό cu. Μου έκανε φοβερή εντύπωση που χθες με πήραν τηλ. από τη cu ομάδα της Vodafone να με ρωτήσουν εάν είμαι ευχαριστημένος, εάν έχω οποιαδήποτε απορία, ποια είναι η άποψη μου για τις προσφορές του cu κ.α. Επιπρόσθετα, ρωτήθηκα εάν έχω skype και what's up app για να τους καταχωρήσω και άμα έχω πρόβλημα να επικοινωνώ μαζί τους μέσω των παραπάνω τρόπων γλυτώνοντας χρόνο και χρήμα. Μέχρι στιγμής, αν και είναι νωρίς, η εντύπωση μου είναι θετική. Εκνευρίστηκα πολύ από τη συμπεριφορά της cosmote και τους το κρατάω (γιατί δεν θα είμαι πάντα φοιτητής), που μου απόρριψε τη πρώτη φορά την αίτηση της φορητότητας (νωρίτερα με είχαν πάρει τηλ. από τη cosmote για να μάθουν το λόγο της αποχώρησής μου και ήμουν ξεκάθαρος απέναντι τους). Το σήμα της Vodafone είναι μια χαρά και στο σπίτι μου παίζει τζάμι ενώ με της cosmote είχα πολλά πρόβληματα και όταν έπαιρνα τηλ. έπρεπε να πάω στο παράθυρο.

 

Αυτά!

 

 

 

Ναι ε? Κατάλαβα. Δηλαδή ήμουν και τυχερός...

Δεν ξέρω να σου πω. Υποθέτω ότι θα είναι από PC... Δεν μου είπε τπτ για viber.

 

 

 

 

 

 

 

τώρα τα κοίταζα στο viber και έχουν και viber. Για όσους ενδιαφέρονται στο skype είναι CU.ON.SKYPE και για what's up app και λοιπές εφαρμογές 6948013830

 

 

Δεν εχω καταλαβει ακομη...αυτο με το pc που κολλαει; μηπως αναφερεσαι στο στικακι;; αλλα για cu xclusive μιλουσαμε.

 

 

αυτοι οι κωδικοι και τηλ που δινεις που χρησιμευουν;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν , συνετελέστη το έγκλημα

Δύο από τις κάρτες μου με ανανέωση Αύγουστο Και Οκτώβριο , λήγουν πλέον στις 30 Μαρτίου

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ 2 νουμερακια Vodafone απο το δρόμο στην κυριολεξία αφού ούτε φωτοτυπικό δεν είχανε :lol: έβγαλε φώτο με κινητό την ταυτότητα η taza mobile καλύτερη ήταν :lol: ο ένας ενεργοποιήθηκε και ο άλλος σε 1 μήνα ...
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν και μένα από το CU και με ρωτούσαν αν είμαι ικανοποιημένος, αν ξέρω για τα πακέτα κτλ. και μ' έστειλαν και ένα sms με το skype name τους και το whats app τους. Θα μπω και θα τους πρήξω να βγάλουν τη φραγή στο 3G! :rtfm:
Link to comment
Share on other sites

 

Τέλος θα θέλαμε να επισημάνουμε ότι η διάρκεια ισχύος της κάρτας SIM παραμένει 12 μήνες από την ημερομηνία της τελευταίας ανανέωσης χρόνου ομιλίας, εφόσον έχει ενεργοποιηθεί.

 

Χμμμ, όπως το υποπτεύτηκα!!! Μάλλον θα υπάρχει νομοθεσία για το 1 έτος, οπότε έβαλαν χέρι μόνο στα υπόλοιπά μας!

 

20/11/2012

Εκτύπωση

Διευκρινήσεις σχετικά με την ανακοίνωση για την τροποποίηση της διάρκειας ισχύος του χρόνου ομιλίας καρτοκινητής

 

Σε συνέχεια της από 22/10/2012 ανακοίνωσης σχετικά με την τροποποίηση της διάρκειας ισχύος του χρόνου ομιλίας καρτοκινητής, διευκρινίζονται τα παρακάτω:

 

 

 

Για τις ανανεώσεις χρόνου ομιλίας που έχουν πραγματοποιηθεί πριν την 01 Απριλίου 2012, η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων παραμένει 12 μήνες από την ημερομηνία της τελευταίας ανανέωσης χρόνου ομιλίας.

 

 

 

Για τις ανανεώσεις χρόνου ομιλίας που έχουν πραγματοποιηθεί από την 01 Απριλίου 2012 έως και την 30 Σεπτεμβρίου 2012, η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων θα ισχύει έως και την 30 Μαρτίου 2013.

 

 

 

Για τις ανανεώσεις χρόνου ομιλίας που θα πραγματοποιούνται από 01 Οκτωβρίου 2012 και έπειτα, η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων είναι 6 μήνες από την ημερομηνία της τελευταίας ανανέωσης χρόνου ομιλίας.

 

 

 

Σε περίπτωση που στα παραπάνω αντίστοιχα διαστήματα πραγματοποιηθεί νέα ανανέωση χρόνου ομιλίας, η συνολική αξία συνδιαλέξεων θα έχει εκ νέου ισχύ για 6 μήνες διαφορετικά θα λήξει.

 

 

 

Τέλος θα θέλαμε να επισημάνουμε ότι η διάρκεια ισχύος της κάρτας SIM παραμένει 12 μήνες από την ημερομηνία της τελευταίας ανανέωσης χρόνου ομιλίας, εφόσον έχει ενεργοποιηθεί.

 

Διαβάστε και όλη την ανακοίνωση μην την πατήσετε μερικοί, μερικοί και επαναπαυτείτε ότι λήγει το νούμερο το Μάρτιο και χάσετε τα λεφτά που έχετε μέσα!!! Γιατι έτσι θα την πάταγα και εγώ αν δεν το διάβαζα τώρα, με κινητό συγγενικού προσώπου που λήγει κατά Φλεβάρη μεριά κ σχεδόν δεν βάζουμε παρά 1-2 κάρτες το έτος!!!

 

Αν μπορουν οι αντμινς να το βάλουν και στην 1η σελίδα να ενημερωθούν κ οι υπόλοιποι!!!

Edited by greeksalad
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, όπως το υποπτεύτηκα!!! Μάλλον θα υπάρχει νομοθεσία για το 1 έτος, οπότε έβαλαν χέρι μόνο στα υπόλοιπά μας!

 

 

 

Διαβάστε και όλη την ανακοίνωση μην την πατήσετε μερικοί, μερικοί και επαναπαυτείτε ότι λήγει το νούμερο το Μάρτιο και χάσετε τα λεφτά που έχετε μέσα!!! Γιατι έτσι θα την πάταγα και εγώ αν δεν το διάβαζα τώρα, με κινητό συγγενικού προσώπου που λήγει κατά Φλεβάρη μεριά κ σχεδόν δεν βάζουμε παρά 1-2 κάρτες το έτος!!!

 

Αν μπορουν οι αντμινς να το βάλουν και στην 1η σελίδα να ενημερωθούν κ οι υπόλοιποι!!!

 

δεν καταλαβα τι διαφορα εχει η ισχυς της καρτας σημ με το υπολοιπο ; συνηθως αυτο δεν ειναι ενα; εδω γιατι το ξεχωριζει; ας με ενημερωσει κανενας τι παιζει διοτι δεν καταλαβα , και δεν μπορω να παρω τηλ το 13840 διοτι ειμαι στην δουλεια τωρα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έδωσα εχτές την ακαδημαϊκή ταυτότητα για να έχω τα φοιτητικά πακέτα αλλά είχε πέσει το σύστημα εκείνη τη στιγμή και μου είπε θα το κάνει αργότερα. Μπορώ να καταλάβω αν το έχουν περάσει στο σύστημα; Ή θα μου έρθει κάποιο μήνυμα όταν γίνει η ενεργοποίση;
Link to comment
Share on other sites

ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ; ΑΦΟΥ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ. ΔΕΣ ΤΑ ΚΟΚΚΙΝΑ!!!!

Η ισχύς του αριθμού είναι 12 μήνες, αλλά στο 6μηνο σου μηδενίζουν το υπόλοιπο χωρίς να το χάνεις αλλά δεσμεύοντάς το, μέχρι να κάνεις ανανέωση.

Ουσιαστικά πρόκειται για εκβιασμό, από εκεί που έβαζες - στη δυσμενέστερη περίπτωση- μια φορά το χρόνο κάρτα, τώρα θα βάζεις 2 φορές το χρόνο κάρτα...

Αν θέλεις με ακούς και το δοκιμάζεις. Εγώ απλά διευκρίνησα μια λεπτομέρεια που ίσως να μη δημοσιευτεί. ;)

 

Παιδιά, έδωσα εχτές την ακαδημαϊκή ταυτότητα για να έχω τα φοιτητικά πακέτα αλλά είχε πέσει το σύστημα εκείνη τη στιγμή και μου είπε θα το κάνει αργότερα. Μπορώ να καταλάβω αν το έχουν περάσει στο σύστημα; Ή θα μου έρθει κάποιο μήνυμα όταν γίνει η ενεργοποίση;

Θα το καταλάβεις μόλις σου έρθουν 2 μηνύματα, ένα με τα 100' προς όλα τα δίκτυα (κινητά & σταθερά) και ένα μήνυμα με 600' προς CU.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Κοινώς δεν χάνεις το νούμερό σου για 1 έτος, αλλά μόνο τα χρήματά σου στο εξάμηνο! Εγώ αυτό κατάλαβα!:happy:

αυτό ακριβώς

Link to comment
Share on other sites

Η ισχύς του αριθμού είναι 12 μήνες, αλλά στο 6μηνο σου μηδενίζουν το υπόλοιπο χωρίς να το χάνεις αλλά δεσμεύοντάς το, μέχρι να κάνεις ανανέωση.

Ουσιαστικά πρόκειται για εκβιασμό, από εκεί που έβαζες - στη δυσμενέστερη περίπτωση- μια φορά το χρόνο κάρτα, τώρα θα βάζεις 2 φορές το χρόνο κάρτα...

Αν θέλεις με ακούς και το δοκιμάζεις. Εγώ απλά διευκρίνησα μια λεπτομέρεια που ίσως να μη δημοσιευτεί. ;)

 

 

Θα το καταλάβεις μόλις σου έρθουν 2 μηνύματα, ένα με τα 100' προς όλα τα δίκτυα (κινητά & σταθερά) και ένα μήνυμα με 600' προς CU.

 

Βασικά στο άμεσο μέλλον δεν παίζει να το δοκιμάσω, ούτε να το διακινδυνεύσω, γιατι έχω μεγάλο υπόλοιπο!:confused:

Και τι εννοείς, δεσμεύεται το υπόλοιπο για +1 μήνα, δηλαδή μέχρι το 7μηνο; Μετά το 7μηνο είναι μηδεν ή αθροίζεται η νέα ανανέωση στην παλιά; Ή κρατιέται το υπόλοιπο μέχρι το 12 μηνο όπως παλιά;

Τους προστατεύει καμία νομοθεσία να μην διαγράψουν οριστικά το υπόλοιπο πριν το 12μηνο και μας το κρύβουν; Το κινητό δεχεται κλήσεις ή φράσσεται παντελώς η σιμ;

Edited by greeksalad
Link to comment
Share on other sites

Βασικά στο άμεσο μέλλον δεν παίζει να το δοκιμάσω, ούτε να το διακινδυνεύσω, γιατι έχω μεγάλο υπόλοιπο!:confused:

Και τι εννοείς, δεσμεύεται το υπόλοιπο για +1 μήνα, δηλαδή μέχρι το 7μηνο; Μετά το 7μηνο είναι μηδεν ή αθροίζεται η νέα ανανέωση στην παλιά; Ή κρατιέται το υπόλοιπο μέχρι το 12 μηνο όπως παλιά;

Τους προστατεύει καμία νομοθεσία να μην διαγράψουν οριστικά το υπόλοιπο πριν το 12μηνο και μας το κρύβουν; Το κινητό δεχεται κλήσεις ή φράσσεται παντελώς η σιμ;

Το ποσό δεσμεύεται από τον 7ο μήνα μέχρι τον 12ο. Μετά χάνεται το υπόλοιπο. Ακολουθεί ο 13ος μήνας ως περίοδος χάριτος και ένα ακόμη 6μηνο για επανασύνδεση του αριθμού.

Αν κάνεις ανανέωση από τον 7ο μέχρι τον 12ο μήνα, π.χ. 10€ (8,93€), αυτά τα 8,93 θα προστεθούν στο δεσμευμένο ποσό και όλο μαζί θα είναι διαθέσιμο προς χρήση.

Εννοείται ότι μπορείς να δέχεσαι κλήσεις και μηνύματα αλλά προφανώς δεν μπορείς να κάνεις εξερχόμενες κλήσεις ή να στείλεις μήνυμα. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι στο τέλος του 6ου μήνα να ενεργοποιήσεις ένα πακέτο, ώστε να το έχεις διαθέσιμο μέχρι τέλος του 7ου κι ας έχεις μηδενικό υπόλοιπο.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

εγω προτεινω στους φιλους των καρτοκινητων αυτης της εταιριας να ανανεωνουν καθε 5 μηνες, για σιγουριά, γιατί αυτη η εταιρια ειναι ''μανουλα'' στις (ασχημες) εκπληξεις...
Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα το φοιτητικο cu του εβαλα μια καρτα 10 ευρω αλλα δεν θα το χρησιμοποιω μιας και εχω συμβολαιο cosmote καθε εξαμηνο πρεπει να βαζω καρτα για να μην ληξει? μηπως με συμφερει να το κανω νεο καρτοκινητο? θα το χρησιμοποιω μονο για internet
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα το φοιτητικο cu του εβαλα μια καρτα 10 ευρω αλλα δεν θα το χρησιμοποιω μιας και εχω συμβολαιο cosmote καθε εξαμηνο πρεπει να βαζω καρτα για να μην ληξει? μηπως με συμφερει να το κανω νεο καρτοκινητο? θα το χρησιμοποιω μονο για internet

 

Με 600 λεπτά προς όλους, έστω και με 3λεπτή χρέωση και 500 mb internet για 7 ευρώ, νομίζω πρέπει να αφήσεις το συμβόλαιο στην άκρη :) Μπορεί επίσης το bonus ανανέωσης να το έχεις σε mb και όχι χρόνο ομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

αυτό ακριβώς

 

ρωτησα στο 13840 και μου ειπαν ακριβως αυτο οτι στο 6 μηνα χανεται του υπολοιπο του χρονου ομιλιας σου μονο , καταργηθηκε ο μηνας χαρτιτος που σου δεσμευε το υπολοιπο και μετα βαζωντας καρτα σε ενα συγκεκριμενο χρονικο διαστημα το παιρνεις πισω το υπολοιπο τωρα αυτο δεν υπαρχει μολις συμπληρωθει το 6 μηνο χανεται τελειως και οριστικα. οσο για τον αριθμο χανεται μετα απο ενα χρονο , εξαλλου μου ειπε οτι μπορουμε να το παρουμε πισω μεσα σε ενα εξαμηνο εαν ο αριθμος ξεκιναει απο 694 , και 695 δηλαδη ειναι ατοφιος αριθμος της βονταφον και οταν ειναι απο φορητοτητα απο αλλο δικτυο εχουμε στην διαθεση μας μονο 10 μερες , διοτι μετα δινεται στον παροχεα δοτη του αρχικου δικτυου , πριν δανεισει τον αριθμο στην βονταφον.

Οσο για τα μυνηματα που ειχανε ερθει οτι ληγει το υπολοιπο σας σε λιγο καιρο , τα αγνοειται κατα λαθος σταλθηκαν. αυτο. για καποιον που εχει πολλους αριθμους και παλι δεν εχει προβλημα αμα δεν εχει υπολοιπο μεσα στην καρτα του αφου ισχυει ο αριθμος για ενα χρονο οποτε μια χαρα , αλλιως εαν εχει υπολοιπο προτεινω να το καταναλωσει ή να το μεταφερει σε αλλο νουμερο που εχει για μην χαθει . και προσοχη μεγαλη δινουμε στους αριθμους που δεν χρησιμοποιουμε και ειναι απο φορητοτητα να μην ληξουνε διοτι μονο σε 10 μερες μπορουμε να το παρουμε πισω για αυτο. για τους αλλους που ειναι τις βονταφον κανονικα δεν υπαρχει προβλημα εχουμε 6 μηνες στην διαθεση μας . Επισης μπορουμε να ζητησουμε επανασυνδεση αριθμου και μεσω του 13830 δεν το ηξερα αυτο και προς θεου μην πεταξετε την σημ την παλια διοτι ενεργοποειται σε αυτην ξανα . Εγω νομιζω οτι εαν ενας αριθμος ληξει πρεπει να παρεις αναγκαστηκα καινουργια σημ για να τον ξανα παρεις τον ιδιο αριθμο τελικα αυτο δεν ισχυει , οποτε κραταμε κανονικα της καρτες σημ που εχουμε σε αριθμους που δεν χρησιμοποιουμε.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

[quote name=

...Οσο για τα μυνηματα που ειχανε ερθει οτι ληγει το υπολοιπο σας σε λιγο καιρο , τα αγνοειται κατα λαθος σταλθηκαν... [/quote]

 

Ναι καλά, κατα λάθος. Ξερεις πόσες χιλιάδές άτομα θα τρεξαν να βάλουν κάρτα μόλις πήραν το "κατα λάθος" μήνυμά;

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλά, κατα λάθος. Ξερεις πόσες χιλιάδές άτομα θα τρεξαν να βάλουν κάρτα μόλις πήραν το "κατα λάθος" μήνυμά;

 

συμφωνώ! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι αν ξέρετε.. η υπηρεσία Vodafone Double (http://www.vodafonecu.gr/gr/upiresies-cu/star-services/vodafone-double/) έχει και μηνιαία χρέωση ή μόνο την πάγια χρέωση των 10 ευρώ;

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να ρωτήσω κάτι τρελό. Πως μπορεί κάποιος να πάρει το cu φοιτητικό χωρίς να είναι φοιτητής ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να ρωτήσω κάτι τρελό. Πως μπορεί κάποιος να πάρει το cu φοιτητικό χωρίς να είναι φοιτητής ?

από έναν φοιτητή που δεν το θέλει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...