Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο ένα cu φοιτητικό μου ήρθε το μήνυμα για απεριόριστο ιντερνετ μέχρι τις 22/03/2013 ενώ στο δεύτερο όχι.

Το διαπίστωσα στέλνοντας κενό μήνυμα στο 1286 όπου στο ένα μου γράφει: "Μη ψάχνεις πόσα ΜΒ σου απομένουν γιατί όσα κ να καταναλώσεις τα έχεις όλα δωρεάν μέχρι τις 22/3/13!" ενώ στο άλλο γράφει: "Δεν έχετε στη διάθεσή σας δωρεάν μηνύματα ή ΜΒ για ιντερνετ από το κινητό. Για να ενεργοποιήσετε νέο πακέτο καλέστε δωρεάν στο 1286"

 

Προφανώς η προσφορά είναι επιλεκτική..

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

όταν πήρα το πάσο(έχει καιρό) δε πήρα cu(είχαν τελειώσει με είπανε). τώρα μπορω να πάρω δωρεαν και να ισχύει το φοιτιτικό πακέτο;
Link to comment
Share on other sites

μπορει να εχει απαντηθει παλι αλλα μπορειτε να μου πειτε πως απενεργοποιω τις κλησεις που δεχομαι καθε μερα απο το 1237? τουλαχιστον 2 φορες τη μερα ελεος..

 

δεν ξέρω.... πάντως σιγά μωρέ σήκωσέ το, ώστε να μην σε ξαναπάρει λογικά... με πήρε και εμένα χθες(αυτοματοποιημένο μήνυμα είναι) να με ενημερώσει για τα 300 λεπτά(ενώ ήδη έχω βάλει κάρτα σχεδόν όταν άρχισε η νέα προσφορά με τα 300) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Στο ένα cu φοιτητικό μου ήρθε το μήνυμα για απεριόριστο ιντερνετ μέχρι τις 22/03/2013 ενώ στο δεύτερο όχι.

Το διαπίστωσα στέλνοντας κενό μήνυμα στο 1286 όπου στο ένα μου γράφει: "Μη ψάχνεις πόσα ΜΒ σου απομένουν γιατί όσα κ να καταναλώσεις τα έχεις όλα δωρεάν μέχρι τις 22/3/13!" ενώ στο άλλο γράφει: "Δεν έχετε στη διάθεσή σας δωρεάν μηνύματα ή ΜΒ για ιντερνετ από το κινητό. Για να ενεργοποιήσετε νέο πακέτο καλέστε δωρεάν στο 1286"

 

Προφανώς η προσφορά είναι επιλεκτική..

 

απο οτι μου είπανε στην vodafone όσοι χρήστες το έλαβαν το έλαβαν η αποστολή μυνηματων ήτανε μέχρι και 21/1 επίσης μου είπανε οτι έχει 80mb internet όριο πολιτικής χρήσης την ημέρα και μετά πέφτει η ταχυτητα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

απο οτι μου είπανε στην vodafone όσοι χρήστες το έλαβαν το έλαβαν η αποστολή μυνηματων ήτανε μέχρι και 21/1 επίσης μου είπανε οτι έχει 80mb internet όριο πολιτικής χρήσης την ημέρα και μετά πέφτει η ταχυτητα.

 

2.5 giga το μήνα δηλαδή (στην πραγματικότητα παραπάνω) εντελώς δωρεάν για 2 μήνες. ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ για την πληροφορία φίλε. Και ευχαριστούμε και τη vodafone.

Τι apn βάζουμε άραγε;;;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Εμενα με υπολοιπο γυρω στο 1,7giga απο online ενεργοποιησεις πακετων δε μου εστειλαν κατι...!!! Παιδια θυμηστε μου το Viber number της εξυπηρετησης του cu!

 

ΥΓ: Παιδια θελω να ρωτησω και κατι αλλο, οταν εβαζα καρτα στο cu και μου εκανε δωρο τις 2ωρες προς ολη την vodafone, οταν ξαναεβαζα καρτα σε λιγοτερο απο μηνα παντα τα προσθετε τα υπολοιπομενα λεπτα κ ελειγαν μαζι με τα καινουρια. Στην τελευταια ανανεωση δεν εγινε αυτο κ τα παλια ελειξαν χωρις να προσθεθουν στα καινουρια. Μηπως ελειξαν απο λαθος?

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εμενα με υπολοιπο γυρω στο 1,7giga απο online ενεργοποιησεις πακετων δε μου εστειλαν κατι...!!! Παιδια θυμηστε μου το Viber number της εξυπηρετησης του cu!

 

ΥΓ: Παιδια θελω να ρωτησω και κατι αλλο, οταν εβαζα καρτα στο cu και μου εκανε δωρο τις 2ωρες προς ολη την vodafone, οταν ξαναεβαζα καρτα σε λιγοτερο απο μηνα παντα τα προσθετε τα υπολοιπομενα λεπτα κ ελειγαν μαζι με τα καινουρια. Στην τελευταια ανανεωση δεν εγινε αυτο κ τα παλια ελειξαν χωρις να προσθεθουν στα καινουρια. Μηπως ελειξαν απο λαθος?

Πρέπει να βάζεις ακριβώς την ίδια κάρτα

Αν ανανέωνες με 10 ευρώ και μετά με 20 .... τα χάνεις .

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βάζεις ακριβώς την ίδια κάρτα

Αν ανανέωνες με 10 ευρώ και μετά με 20 .... τα χάνεις .

 

Εβαλα των 20 αυτη την φορα!!! Οποτε γι αυτο..

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι. Πήγα σήμερα και έκανα τη σύνδεση κάρτα. Μου έδωσαν την κάρτα sim, με είπε οτι θα κάνει 30 μέρες η μετατροπή. Τόσο είναι? Και μετά πρέπει να κάνω εγγραφή στο 1286 για το bonus all?
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι. Πήγα σήμερα και έκανα τη σύνδεση κάρτα. Μου έδωσαν την κάρτα sim, με είπε οτι θα κάνει 30 μέρες η μετατροπή. Τόσο είναι? Και μετά πρέπει να κάνω εγγραφή στο 1286 για το bonus all?

 

Ναι, σε 30 ημέρες το συμβόλαιό σου θα μετατραπεί σε καρτοκινητό.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σε 30 ημέρες το συμβόλαιό σου θα μετατραπεί σε καρτοκινητό.

 

OK, σ' ευχαριστώ φίλε. Εν αναμονή λοιπόν...

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

στο πακετο talk to vodafone 300 αμα τελειωσουνε τα δωρεαν λεπτα προς vodafone καταναλωνει απο τα δωρεαν λεπτα προς ολους δεν το πιστευα μεχρι που το δοκιμασα. ( διοτι στην vodafone μου λεγανε οτι εχουνε διαχωριστει αλλα τελικα δεν ισχυει ) . Το εχει δοκιμασει κανενας; και σε κανενα αλλο πακετο; . Διοτι τοσον καιρο ανανεωνα το πακετο νομιζωντας οτι αμα παρω βονταφον νουμερο και δεν εχω λεπτα προς βονταφον θα με χρεωσει.. αλλα δεν τελικα δεν διαχωριζεται οταν τελειωσουνε τα λεπτα ομιλιας .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

στο πακετο talk to vodafone 300 αμα τελειωσουνε τα δωρεαν λεπτα προς vodafone καταναλωνει απο τα δωρεαν λεπτα προς ολους δεν το πιστευα μεχρι που το δοκιμασα. ( διοτι στην vodafone μου λεγανε οτι εχουνε διαχωριστει αλλα τελικα δεν ισχυει ) . Το εχει δοκιμασει κανενας; και σε κανενα αλλο πακετο; . Διοτι τοσον καιρο ανανεωνα το πακετο νομιζωντας οτι αμα παρω βονταφον νουμερο και δεν εχω λεπτα προς βονταφον θα με χρεωσει.. αλλα δεν τελικα δεν διαχωριζεται οταν τελειωσουνε τα λεπτα ομιλιας .

 

Λογικο δεν ειναι αν σου τελειωσουν τα λεπτα προς βονταφον και εχεις δωρεαν λεπτα προς ολους να σε χρεωνει απο τα λεπτα προς ολους? Αυτο θα ελειπε να εχεις δωρεαν λεπτα προς ολους και να χρεωνεσαι κ απο πανω.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

στο cu, στο πακέτο για τους φοιτητές που δίνει με 1€ 300sms προς cu, περιλαμβάνονται και mms;

 

Όχι, το συγκεκριμένο πακέτο περιλαμβάνει μόνο γραπτά μηνύματα και όχι μηνύματα πολυμέσων.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, το συγκεκριμένο πακέτο περιλαμβάνει μόνο γραπτά μηνύματα και όχι μηνύματα πολυμέσων.

 

το θέμα είναι ότι στο account δείχνει 300 sms/mms.

ενώ στα μηνύμτα πoυ είναι προς όλους λέει καθαρά sms.

θα μηδενιστεί και το υπόλοιπο αν δοκιμάσω να στείλω γι αυτό ρωτάω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Θέλω την γνώμη σας για το ποιό πακέτο συμφέρει να ενεργοποιήσω στο εξωτερικό για cu . Τo vodafone pasport ή το vodafone travel pack ;

 

Ευχαριστώ

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Θέλω την γνώμη σας για το ποιό πακέτο συμφέρει να ενεργοποιήσω στο εξωτερικό για cu . Τo vodafone pasport ή το vodafone travel pack ;

 

Ευχαριστώ

 

Το Travel pack δεν συμφέρει πλέον

πληρώνεις 6 ευρώ για 20 λεπτά δηλαδή 0,30 την κλήση , εισερχόμενη ή εξερχόμενη ..... όταν η εισερχόμενη χωρίς πακέτο κοστίζει 0,098 και η εξερχόμενη 0,357 ....... Έχει πλέον ασύμφορη τιμή .

Επιπλέον το Travel pack χρεώνει ελάχιστη ένα λεπτό αντί για 30 δευτερόλεπτα που είναι η βαική χρέωση περιαγωγής.

Για το αν σε συμφέρει το Passport εγώ θα έλεγα όχι ,

Θα πρέπει να δέχεσαι εισερχόμενες πάνω από 9 λεπτά ....

στις εξερχόμενες θα πληρώνεις 0,83 για την έναρξη + 0,3631 το λεπτό όταν η βασική χρέωση είναι 0,357

Θα πρέπει να είσαι χαζούλης για να κάνεις εξερχόμενες με passport.....

(Για τους συνδρομητές Vodafone CU η χρέωση είναι 0,3631€/λεπτό πλέον του τέλους/κλήση του Vodafone Passport.)

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Το Travel pack δεν συμφέρει πλέον

πληρώνεις 6 ευρώ για 20 λεπτά δηλαδή 0,30 την κλήση , εισερχόμενη ή εξερχόμενη ..... όταν η εισερχόμενη χωρίς πακέτο κοστίζει 0,098 και η εξερχόμενη 0,357 ....... Έχει πλέον ασύμφορη τιμή .

Επιπλέον το Travel pack χρεώνει ελάχιστη ένα λεπτό αντί για 30 δευτερόλεπτα που είναι η βαική χρέωση περιαγωγής.

Για το αν σε συμφέρει το Passport εγώ θα έλεγα όχι ,

Θα πρέπει να δέχεσαι εισερχόμενες πάνω από 9 λεπτά ....

στις

εξερχόμενες θα πληρώνεις 0,83 για την έναρξη + 0,3631 το λεπτό όταν η βασική χρέωση είναι 0,357

Θα πρέπει να είσαι χαζούλης για να κάνεις εξερχόμενες με passport.....

(Για τους συνδρομητές Vodafone CU η χρέωση είναι 0,3631€/λεπτό πλέον του τέλους/κλήση του Vodafone Passport.)

 

Σευχαριστώ πολύ. Μπαίνω μέσα και απενεργοποιώ το vodafone passport.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Το Travel pack δεν συμφέρει πλέον

πληρώνεις 6 ευρώ για 20 λεπτά δηλαδή 0,30 την κλήση , εισερχόμενη ή εξερχόμενη ..... όταν η εισερχόμενη χωρίς πακέτο κοστίζει 0,098 και η εξερχόμενη 0,357 ....... Έχει πλέον ασύμφορη τιμή .

Επιπλέον το Travel pack χρεώνει ελάχιστη ένα λεπτό αντί για 30 δευτερόλεπτα που είναι η βαική χρέωση περιαγωγής.

Για το αν σε συμφέρει το Passport εγώ θα έλεγα όχι ,

Θα πρέπει να δέχεσαι εισερχόμενες πάνω από 9 λεπτά ....

στις εξερχόμενες θα πληρώνεις 0,83 για την έναρξη + 0,3631 το λεπτό όταν η βασική χρέωση είναι 0,357

Θα πρέπει να είσαι χαζούλης για να κάνεις εξερχόμενες με passport.....

(Για τους συνδρομητές Vodafone CU η χρέωση είναι 0,3631€/λεπτό πλέον του τέλους/κλήση του Vodafone Passport.)

 

Οποτε μας μένει το ΠΑΣ ΠΑΝΤΟΥ με 4 ευρώ την μέρα... δεν το βρίσκω άσχημο για ολιγοημερη διαμονή :confused: Αν έχω καταλαβει καλά, χρησιμοποιεις κανονικά τον χρόνο/mb σου απο πακέτα προς ολους.. χωρις αλλες εξτρα χρεώσεις με ψιλα γραμματα... εκτος και αν μου διαφευγει κατι...

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Οποτε μας μένει το ΠΑΣ ΠΑΝΤΟΥ με 4 ευρώ την μέρα... δεν το βρίσκω άσχημο για ολιγοημερη διαμονή :confused: Αν έχω καταλαβει καλά, χρησιμοποιεις κανονικά τον χρόνο/mb σου απο πακέτα προς ολους.. χωρις αλλες εξτρα χρεώσεις με ψιλα γραμματα... εκτος και αν μου διαφευγει κατι...

 

Σου διαφεύγει το ότι το ΠΑΣ Παντού είναι μόνο για συμβόλαια και καρτοπρόγραμμα

Για καρτοκινητά δεν υπάρχει πλέον τίποτα που να συμφέρει .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα μια διευκρίνιση για το πακέτο TALK 2 VODAFONE 300 του CU.

 

Αυτή τη στιγμή από ότι καταλαβαίνω από το site του CU τρέχει μια προσφορά που δίνει επιπλέον 100' προς όλα τα δίκτυα (άρα το πακέτο δίνει 200' πρός όλη τη Vodafone και 200' πρός όλα τα άλλα δίκτυα).

 

Γνωρίζει κάποιος πότε λήγει η συγκεκριμένη προσφορά και τα δωρεάν λεπτά πρός όλους επανέρχονται στα 100' ?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την απάντηση όποιου γνωρίζει.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone 6, Apple iPhone 5, Apple iPhone 4, Apple iPhone 3GS, Samsung Galaxy S, Apple iPhone 3GS, Nokia 5530, Sony Ericsson G900, O2 XDA Ignito, HTC P3300, Nokia E51, Nokia N70, Nokia 6131, Sony Ericsson W800i, Samsung SGH-D500, Qtek 8020, Nokia 6230i, Samsung SGH-E700, Sony Ericsson T630, Nokia 7210, Nokia 8210, Panasonic GD90, Ericsson GF 768, Ericsson GA 628
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βάζεις ακριβώς την ίδια κάρτα

Αν ανανέωνες με 10 ευρώ και μετά με 20 .... τα χάνεις .

 

αυτο ισχυει και για το bonus all με τα 300 λεπτα? Δηλαδη αν βαλεις 1η του μηνος 10 ευρω και παρεις 300 λεπτα και 29 του μηνος βαλεις παλι 10 ευρω και σου ειχαν ξεμεινει 40 λεπτα ας πουμε, θα εχεις 340 λεπτα με ληξη σε 1 μηνα? Νομιζα οτι ισχυει μονο για τα πακετα internet αλλα μου εκανε εντυπωση που αναφερθηκε στα λεπτα προς vodafone, γι'αυτο ρωταω...

Link to comment
Share on other sites

αυτο ισχυει και για το bonus all με τα 300 λεπτα? Δηλαδη αν βαλεις 1η του μηνος 10 ευρω και παρεις 300 λεπτα και 29 του μηνος βαλεις παλι 10 ευρω και σου ειχαν ξεμεινει 40 λεπτα ας πουμε, θα εχεις 340 λεπτα με ληξη σε 1 μηνα? Νομιζα οτι ισχυει μονο για τα πακετα internet αλλα μου εκανε εντυπωση που αναφερθηκε στα λεπτα προς vodafone, γι'αυτο ρωταω...

 

Ιχύει και για το Bonus All με τα 300 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...