Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ιχύει και για το Bonus All με τα 300 λεπτά.

 

γαματο!

ισχυει και στο πακετο 60 μυνηματα με 3 ευρω αυτο?

 

Καλα καθε 29 μερες θα βαζω 10 ευρω και θα παιρνω 300 λεπτα προς ολους, 500mb internet, 60 sms προς ολους και 200 λεπτα με την κοπελα μου (friends n family)....και οτι περισσευει θα μεταφερεται για μηνες με μεγαλυτερη καταναλωση (χριστουγεννα, γιορτες γενικα κλπ)......τρελο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το φοιτητικό πακέτο για να ενεργοποιηθεί πρέπει να είσαι στα πρώτα χρόνια φοίτησης που ισχύει και το πάσο; Η απλά με την φοιτητική ταυτότητα μπορείς να το κάνεις; Εννοώ εγω έχω περάσει τα 7 χρόνια που είχα δικαίωμα για πάσο και αντίστοιχα δικαίωμα για φοιτητικό ιντερνετ μέσω του προγράμματος ΔΙΟΔΟΣ, άρα μπορώ να έχω φοιτητικό cu;

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς και εσύ να έχεις φοιτητικό CU μέχρι το τέλος Ιουνίου 2013

και ο γυιός μου που είναι στο 9ο έτος το πήρε,

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα την κάρτα των 10 ευρώ πριν μια βδομάδα περίπου για να ενεργοποιήσω το st.xclusive 7 αλλά δε μου ήρθε κάποιο μήνυμα που να μου λέει ότι έλαβα το bonus all.Τώρα που διάβασα τα μηνύματά σας εδώ,πήρα τηλ στο 1286 αλλά δεν έχει κάποια επιλογή σχετική με bonus all.Κάνω κάτι λάθος;;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα την κάρτα των 10 ευρώ πριν μια βδομάδα περίπου για να ενεργοποιήσω το st.xclusive 7 αλλά δε μου ήρθε κάποιο μήνυμα που να μου λέει ότι έλαβα το bonus all.Τώρα που διάβασα τα μηνύματά σας εδώ,πήρα τηλ στο 1286 αλλά δεν έχει κάποια επιλογή σχετική με bonus all.Κάνω κάτι λάθος;;

 

υπάρχει επιλογή στο 1286 επιλογή 1 επιλέγεις ή το μπονους προσ ολη την vodafone ή το μπονους mb internet !

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς και εσύ να έχεις φοιτητικό CU μέχρι το τέλος Ιουνίου 2013

και ο γυιός μου που είναι στο 9ο έτος το πήρε,

 

Πως το έκανε; Γιατί εμένα μου λέγανε οτι θέλουν ημερομηνία λήξεως του πάσο η οποία ουσιαστικά δν υπάρχει, αφού η φοιτητική ταυτότητα καθιερώθηκε φέτος στη σχολή μου που έτσι κι αλλιώς δν δικαιούμαι πάσο και πάνω εκεί γράφει απλά οτι δεν ισχύει ως πάσο. Το "άκυρο" μου το έδωσε η Vodafone στην τσιμισκη στη Θεσσαλονίκη..

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

θα βαλουν ενα χρονο απο σημερα σαν ημερομηνια ληξης.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Πως το έκανε; Γιατί εμένα μου λέγανε οτι θέλουν ημερομηνία λήξεως του πάσο η οποία ουσιαστικά δν υπάρχει, αφού η φοιτητική ταυτότητα καθιερώθηκε φέτος στη σχολή μου που έτσι κι αλλιώς δν δικαιούμαι πάσο και πάνω εκεί γράφει απλά οτι δεν ισχύει ως πάσο. Το "άκυρο" μου το έδωσε η Vodafone στην τσιμισκη στη Θεσσαλονίκη..

Απλά πήγε σε ένα κατάστημα στο Παγκράτι

Εγώ που επίσης είμαι φοιτητής από κατατακτήριες και δεν έχω ημερομηνία το πήρα μέχρι τον Ιούνιο στο κατάστημα Γλυφάδας.

Δοκίμασε σε άλλο κατάστημα .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θέλω να μετατρέψω το συμβόλαιο μου σε καρτοκινητό, πείτε μου σας παρακαλώ πως δουλεύει το σύστημα.

Καταρχήν κάνω την αίτηση αλλαγής και παίρνει κάπου ένα μήνα από ότι διάβασα σε προηγούμενες αναρτήσεις.

Στην συνέχεια με 10 ευρώ την κάρτα μου δίνουν πέντε ώρες ομιλίας προς όλα τα δίκτυα και σταθερά?

5 ευρώ στοιχίζει κάρτα με τα 500MB και 3 ευρώ τα 60 SMS?

Ευχαριστώ.

Edited by Sorteps
Link to comment
Share on other sites

Απλά πήγε σε ένα κατάστημα στο Παγκράτι

Εγώ που επίσης είμαι φοιτητής από κατατακτήριες και δεν έχω ημερομηνία το πήρα μέχρι τον Ιούνιο στο κατάστημα Γλυφάδας.

Δοκίμασε σε άλλο κατάστημα .

Κανονικά μπορείς να το εκμεταλλευτείς μέχρι το τέλος Αυγούστου 2013. Λάθος του υπαλλήλου που σου έβαλε μέχρι τέλος Ιουνίου 2013.

Η διευκρίνιση της Vodafone αναφέρει ότι όσοι έχουν ακαδημαϊκή ταυτότητα χωρίς ισχύ πάσο, η ημερομηνία λήξης είναι 31/12/2013 , ήτοι μια ακαδημαϊκή χρονιά.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά μπορείς να το εκμεταλλευτείς μέχρι το τέλος Αυγούστου 2013. Λάθος του υπαλλήλου που σου έβαλε μέχρι τέλος Ιουνίου 2013.

Η διευκρίνιση της Vodafone αναφέρει ότι όσοι έχουν ακαδημαϊκή ταυτότητα χωρίς ισχύ πάσο, η ημερομηνία λήξης είναι 31/12/2013 , ήτοι μια ακαδημαϊκή χρονιά.

 

Αυτό υπάρχει σε δελτίο τύπου κάπου για να το έχω μαζί μου για να μην κάθομαι και μαλώνω με τον τυχαίο υπάλληλο τζάμπα; Βασικά για να έχω κάτι χειροπιαστό σε περίπτωση που αρχίσουν πάλι τις διάφορες δικαιολογίες...

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Στην συνέχεια με 10 ευρώ την κάρτα μου δίνουν πέντε ώρες ομιλίας προς όλα τα δίκτυα και σταθερά?

Όχι, επιλέγεις είτε 120 λεπτά προς vodafone (με ελάχιστη διάρκεια κλήσης τα 3 λεπτά) είτε 500 mb για internet.

5 ευρώ στοιχίζει κάρτα με τα 500MB και 3 ευρώ τα 60 SMS?

Ναι. Κοίταξε εδώ και εδώ.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

σαν φοιτητης στο 11ο ετος, μπορω καπως να επωφεληθω απο το φοιτητικο CU? Εστω για ενα ετος...? Εννοειται δεν παιρνω πασο απο τη σχολη εδω και καποια χρονια, αλλα γραφομαι κανονικα κλπ

 

Επισης προβλεπεται καθολου για φοιτητη μεταπτυχιακου που εχει πασο που εληξε τωρα τον περασμενο Οκτωβρη?

Link to comment
Share on other sites

κανονικά εποφελείσε

Πρέπει να μπεις και να βγάλεις ακαδημαϊκή ταυτότητα

 

http://academicid.minedu.gov.gr/

Link to comment
Share on other sites

κανονικά εποφελείσε

Πρέπει να μπεις και να βγάλεις ακαδημαϊκή ταυτότητα

 

http://academicid.minedu.gov.gr/

 

μολις εκανα αιτηση για φοιτιτικη ταυτοτητα κανονικα. Αλλα οπως ειναι φυσιολογικο θα γραφει πανω οτι δεν δικαιουμαι ΔΕΕ (δελτιο εκπτωσης εισιτηριου). Αυτο δεν επηρεαζει το CU φοιτητικο ετσι? Αρκει που εχω φοιτητικη ταυτοτητα?

 

Τελος, κατι ασχετο με το θεμα, αλλα αν ξερει καποιος ας απαντησει...με αφορμη αυτο προσπαθω να βρω αν το ΔΕΕ αφορα μονο τα μεσα μαζικης μεταφορας και μηπωςμε την φοιτητικη ταυτοτητα μπορω να παρω μειωμενα εισιτηρια σε σινεμα/θεατρα κλπ κανονικα....το ξερει κανεις αυτο?

Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα αιτηση για φοιτιτικη ταυτοτητα κανονικα. Αλλα οπως ειναι φυσιολογικο θα γραφει πανω οτι δεν δικαιουμαι ΔΕΕ (δελτιο εκπτωσης εισιτηριου). Αυτο δεν επηρεαζει το CU φοιτητικο ετσι? Αρκει που εχω φοιτητικη ταυτοτητα?

 

Τελος, κατι ασχετο με το θεμα, αλλα αν ξερει καποιος ας απαντησει...με αφορμη αυτο προσπαθω να βρω αν το ΔΕΕ αφορα μονο τα μεσα μαζικης μεταφορας και μηπωςμε την φοιτητικη ταυτοτητα μπορω να παρω μειωμενα εισιτηρια σε σινεμα/θεατρα κλπ κανονικα....το ξερει κανεις αυτο?

Μπορείς να πέρνεις έκπτωση σε σινεμά , Θέατρα και δωρεάν είσοδο σε δημόσια μουσεία , πιθανόν και σε πλοία .

και το δικό μου το ίδιο γράφει και έχω φοιτητικό CU

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πέρνεις έκπτωση σε σινεμά , Θέατρα και δωρεάν είσοδο σε δημόσια μουσεία , πιθανόν και σε πλοία .

και το δικό μου το ίδιο γράφει και έχω φοιτητικό CU

 

στa πλοία και στa μέσα μεταφοράς οχι δεν νομίζω να έχεις μείωση. Βέβαια δεν χάνεις να ρωτήσείς εκείνη την στιγμή που κόβεις εισιτήριο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είμαι φοιτητής από κατατακτήριες (άρα δεν δικαιούμαι πάσο) και είμαι στο Γ εξάμηνο, δεν μπορώ να πάω με την βεβαίωση εγγραφής; (Στον Γερμανό πάντως για την φοιτητική έκπτωση δέχονται κανονικά τη βεβαίωση εγγραφής). Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είμαι φοιτητής από κατατακτήριες (άρα δεν δικαιούμαι πάσο) και είμαι στο Γ εξάμηνο, δεν μπορώ να πάω με την βεβαίωση εγγραφής; (Στον Γερμανό πάντως για την φοιτητική έκπτωση δέχονται κανονικά τη βεβαίωση εγγραφής).

Δικαιούσε πάσο αλλά δεν ισχύει ως δελτίο εισιτηρίου . Η Vodafone δεν δέχετε βεβαίωση , καθώς είναι αυτή που δίνει φέτος το πάσο .

Έμπα στην διεύθηνση που έδωσα πριν και κάνε αίτηση http://academicid.minedu.gov.gr/

Παρεπιμπτόντως και εγώ από κατατακτήριες και στο 12 εξάμηνο και πήρα κανονικά πάσο ( αλλά χωρίς ισχύ εισιτηρίου )

 

 

 

Aπό τις 24/09/2012 οι προπτυχιακοί, μεταπτυχιακοί και διδακτορικοί φοιτητές όλων των Πανεπιστημίων και ΤΕΙ της χώρας μπορούν να υποβάλλουν ηλεκτρονικά την αίτησή τους για έκδοση νέας ακαδημαϊκής ταυτότητας.

 

Η νέα ταυτότητα διαθέτει ισχυρά χαρακτηριστικά μηχανικής αντοχής, και ασφάλειας έναντι πλαστογραφίας. Επιπλέον, έχει σχεδιαστεί έτσι ώστε να έχει ισχύ για όσα έτη διαρκεί η φοιτητική ιδιότητα, και να καλύπτει πολλαπλές χρήσεις, επιπλέον του Φοιτητικού Εισιτηρίου (Πάσο). Οι ταυτότητες θα παραδίδονται στο σημείo παραλαβής που θα έχει επιλέξει ο κάθε φοιτητής κατά την υποβολή της αίτησής του, χωρίς καμία οικονομική επιβάρυνση.

 

Οι νέες ταυτότητες αναγράφουν την ακριβή περίοδο ισχύος του δικαιώματος του Φοιτητικού Εισιτηρίου. Στην περίπτωση που ο φοιτητής δεν δικαιούται Φοιτητικό Εισιτήριο, η κάρτα επέχει θέση απλής ταυτότητας.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Πάσο εννοώ την έκπτωση εισιτηρίων..όχι την ταυτότητα :) Δηλαδή δικαιούμαι φοιτητικό cu μόνο για ένα χρόνο παρ'όλο που είμαι 3ο εξάμηνο?
Link to comment
Share on other sites

Πάσο εννοώ την έκπτωση εισιτηρίων..όχι την ταυτότητα :) Δηλαδή δικαιούμαι φοιτητικό cu μόνο για ένα χρόνο παρ'όλο που είμαι 3ο εξάμηνο?

 

Δυστυχώς μόνο για ένα χρόνο.

Αλλά από Σεπτέμβρη μπορεί να έχουμε νέες προσφορές, ή νέα εταιρεία που θα δίνει τις φοιτητικές ταυτότητες ( Ελπίζω να μην είμαι πλέον φοιτητής τον Σεπτέμβριο ) ....

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μόνο για ένα χρόνο.

Αλλά από Σεπτέμβρη μπορεί να έχουμε νέες προσφορές, ή νέα εταιρεία που θα δίνει τις φοιτητικές ταυτότητες ( Ελπίζω να μην είμαι πλέον φοιτητής τον Σεπτέμβριο ) ....

 

Moυ φαίνεται παράξενο γιατί είχα διαβάσει ότι τον επόμενο χρόνο πας με βεβαίωση από τη σχολή και συνεχίζεις το φοιτητικό cu.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό υπάρχει σε δελτίο τύπου κάπου για να το έχω μαζί μου για να μην κάθομαι και μαλώνω με τον τυχαίο υπάλληλο τζάμπα; Βασικά για να έχω κάτι χειροπιαστό σε περίπτωση που αρχίσουν πάλι τις διάφορες δικαιολογίες...

Υπάρχει ως διευκρίνιση στο VShop Portal αλλά είναι προσβάσιμο μόνο από τους υπαλλήλους της Vodafone:(

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω ώστε να εκμεταλλεύομαι τα 500ΜΒ από την ανανέωση κάθε 10€ στο εξωτερικό;

Εννοείται ότι τις ανανεώσεις θα μου τις κάνουν από Ελλάδα μέσω καταστήματος

Θυμάμαι ότι πληρώνεις ένα ποσό (αφαιρείται από την κάρτα) κάθε μήνα σαν πάγιο ώστε τα ΜΒ να τα χρησιμοποιείς σε συνθήκες περιαγωγής (Πολωνία)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καινουριο μηνιαιο πακετακι απο το Cu με 3€

400' προς cu

300' προς vodafone

300 μνματα προς cu

130mb internet

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...