Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο συμβολαιο ηταν 1 ευρω νομιζω. Κι εγω αυτες τις μερες εγινα cu και τα απενεργοποιησα απ'το site της voda.

 

Τελικά είναι 1 ευρώ τον μήνα μέχρι τον 10/2010. Μετά 0,75 την εβδομάδα .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

ξερουμε αν υπαρχει τροπος να δει κανεις στα πακετα του ιντερνετ (πχ surf and email 60) αν ειναι ενεργοποιημενο το απλο ή αυτο με την αυτοματη ανανέωση καθε μηνα;;; (πριν τελειωσει ο μηνας....:))
Link to comment
Share on other sites

ξερουμε αν υπαρχει τροπος να δει κανεις στα πακετα του ιντερνετ (πχ surf and email 60) αν ειναι ενεργοποιημενο το απλο ή αυτο με την αυτοματη ανανέωση καθε μηνα;;; (πριν τελειωσει ο μηνας....:))

 

εαν στείλεις το μυνημa απενεργοποιήσησ θα απενεργοποιήθεί όποτε μπαίνοντας στο my account βλέπεις πότε λήγει. Μετά το ξανά ενεργοποιείς ! Πάντως εαν ειναι ενεργοποιημένο το πακέτο χωρίς αυτόματη ενεργόποίηση μπορείς να ενεργοποιήσεις όσες φορέσ θέλεις το πακέτο ένω με αυτόματη ενεργόποίηση δεν μπορείς !.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θέλω να κάνω κι εγώ τα δυο συμβόλαια που έχω στης αδερφή μου και στη μάνα μου καρτοκινητά. Καταρχήν, έχω έκπτωση παγίου αντί για επιδότηση, μπορώ να διακόψω το συμβόλαιο τώρα (αντί για το Μαίο που βγαίνει η επιδότηση) χωρίς πέναλτι?

Θέλω να τα κάνω a la carte, με το bonus all και friends & family. Με τα 10 ευρώ της ανανέωσης που μένουν στην κάρτα, μπορώ να πάρω μετά και πακέτα SMS που έχει (60 προς όλους και 300 προς vodafone με 3 €) όπως και πακέτα δεδομένων? Ισχύουν αυτά που γράφει στη σελίδα;

Surf & mail 60: 120 mb 3€

Surf & mail 100: 500 mb 5€

Combo Internet & SMS: 150 mb & 60 SMS 7€?

γιατί γράφει μέχρι 31/7/12!!!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά ισχύουν .

Αλλά το πέναλτι θα το πληρώσεις .

Link to comment
Share on other sites

εαν στείλεις το μυνημa απενεργοποιήσησ θα απενεργοποιήθεί όποτε μπαίνοντας στο my account βλέπεις πότε λήγει. Μετά το ξανά ενεργοποιείς ! Πάντως εαν ειναι ενεργοποιημένο το πακέτο χωρίς αυτόματη ενεργόποίηση μπορείς να ενεργοποιήσεις όσες φορέσ θέλεις το πακέτο ένω με αυτόματη ενεργόποίηση δεν μπορείς !.

 

Όπως είπα και πιο πάνω, όταν ενεργοποιήσεις την αυτόματη ανανέωση πετάει παράθυρο που αναφέρει ότι κάθε φορά που βάζεις κάρτα ανανεώνεται και το πακέτο.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

γιατί εχω τη διαισθηση οτι οταν δει η vodafone οτι ολα της τα συμβολαια εγιναν καρτοκινητα, θα κοψει τα 300' δωρο;

 

Ας αρχισει να δινει καμια επιδοτηση της προκοπης.... και αυτη και ολες μπας και γυρισει ο κοσμος ξανα στα συμβολαια πραγμα δυσκολο αλλα ισως πρεπει να ξαναγυρισει και το καθεστως των κλειδωμενων συσκευων στην Ελλαδα.... δεσμευση και το παιρνεις φτηνα.οπως σχεδον σε ολες τις χωρες

Link to comment
Share on other sites

Καταβάλλω μεγάλες προσπάθειες για να γράψω με ψυχραιμία το παρακάτω κείμενο.

 

Με λίγα λόγια:

 

Έχω CU και ανήκω στο πρόγραμμα Vodafone Special, ως άτομο με πρόβλημα ακοής.

 

Εδώ και βδομάδες, δέχομαι συνεχώς κλήσεις από το 1237. Για ευνόητους λόγους, δεν το σήκωνα, αφού δεν ακούω, άλλωστε έψαξα στο Google και είδα πως έχει σχέση με τη Vodafone. Στο σύστημά τους, φαίνεται ότι είμαι άτομο με πρόβλημα ακοής βάσει του προγράμματός μου, αλλά φαίνεται δεν τους ένοιαζε, μια και με πήραν αμέτρητες φορές, προκαλώντας μου μεγάλη ενόχληση.

 

Σήμερα ανέθεσα σε άλλο άτομο να το σηκώσει, μπας και σταματήσουν να μ' ενοχλούν. Με έκπληξη άκουσε (χωρίς να πατήσει τίποτα, αφού για να πατήσουμε κάποιο πλήκτρο στην οθόνη αφής πρέπει πρώτα να ενεργοποιήσουμε το πληκτρολόγιο κατά τη διάρκεια της κλήσης) ότι ενεργοποιήθηκε ένα πακέτο με λεπτά ομιλίας.

Αμέσως μπαίνω στην ιστοσελίδα της CU να ελέγξω το υπόλοιπο μου και διαπιστώνω ότι μου αφαιρέθηκαν 5 ευρώ για το πρόγραμμα TALK 2 VODAFONE 300 (200 λεπτά ομιλίας προς όλη τη Vodafone, αλλά και 100 + 100 λεπτά προς ΟΛΑ τα εθνικά δίκτυα).

 

Προσπαθώ να κρατήσω τη ψυχραιμία μου, και αναθέτω στο άτομο αυτό να καλέσει το 13830 από το κινητό μου. Αφού περιμέναμε πολύ ώρα, κι αφού περάσαμε πολλά ηχογραφημένα μηνύματα, η κλήση τερματίστηκε, χωρίς να επικοινωνήσουμε με κάποιον υπεύθυνο.

 

Θυμήθηκα το εξής:

"Στο πλαίσιο της προσπάθειας μας για ισότιμη πρόσβαση στο αγαθό της επικοινωνίας σε όλους, οι συνδρομητές της εταιρείας που αντιμετωπίζουν προβλήματα ακοής, μπορούν να επικοινωνούν με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της Vodafone μέσω γραπτού μηνύματος.

Οι χρήστες της υπηρεσίας μπορούν να στείλουν παράπονα ή να ζητήσουν κάποια διευκρίνιση σχετικά με τη χρήση του κινητού τους τηλεφώνου προς το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών μέσω γραπτού μηνύματος (SMS), ενώ και η απάντηση από το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών γίνεται επίσης μέσω γραπτού μηνύματος (SMS). Το γραπτό μήνυμα (SMS) αποστέλλεται στο 13830, δηλαδή στον ίδιο αριθμό που ισχύει και για τηλεφωνική επικοινωνία με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών." (http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=11287).

 

Έστειλα πρώτα δοκιμαστικό μήνυμα ρωτώντας αν είναι το σωστό νούμερο και μου ήρθε αυτόματη απάντηση "Σας ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας. Είμαστε εδώ κάθε φορά που μας χρειάζεστε".

Έστειλα μετά αναλυτικό μήνυμα με το πρόβλημα, και μου ήρθε σαν απάντηση "Λυπούμαστε αλλά λόγω βλάβης η υπηρεσία δεν είναι προς το παρόν διαθέσιμη".

Σε παλιότερο θέμα του myphone διάβασα ότι τα μηνύματα προς αυτή την υπηρεσία, έχουν κι αυτά χρέωση.

 

Τι να κάνω τώρα εγώ; Να πάω σε κανένα κατάστημα να τους βρίσω; Αλλά τι φταίνε οι υπάλληλοι; Κάθε φορά που κάποιος θέλει να τακτοποιήσει ένα θέμα με το λογαριασμό του, οι υπάλληλοι δίνουν πάντα την ίδια απάντηση "πρέπει να επικοινωνήσετε με το 13830".

 

Υ.Γ. Κάθε κάρτα των 10 ευρώ που παίρνω, μου κρατάει 2 μήνες περίπου, γιατί τηλέφωνα δεν κάνω, τα μηνύματα είναι στη μισή τιμή λόγω του προγράμματος, και τα περισσότερα μηνύματα τα στέλνω μέσω εφαρμογής του ίντερνετ καταναλώνοντας MB που είναι 3 ευρώ το μήνα στο πακέτο που χρησιμοποιώ.

Έβαλα κάρτα 10 ευρώ πριν 4 μέρες και τώρα έχω 2 ευρώ περίπου. Τα 3 ευρώ πήγαν στο Surf & Email 60 το οποίο είναι 120 ΜΒ τώρα και έχουν μείνει 100 ΜΒ περίπου. Τα 2 ευρώ τα έχω ακόμα. Τα μηνύματα που έστειλα εκτός ίντερνετ, δεν ξεπερνούν τα 3-4. Τα 5 ευρώ μου τα έφαγε η Vodafone με το έτσι θέλω, δίνοντάς μου ένα πρόγραμμα που δεν θέλω, και ακόμα και να ήθελα για λόγους καλής θέλησης, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να το χρησιμοποιήσω.

 

Σας παρακαλώ τα φώτα σας, τι άλλο μπορώ να κάνω εκτός από το να τους χαρίζω λεφτά για το τίποτα;

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Πήγα σήμερα σ' ένα υποκατάστημα, μήπως έχω πιο άμεση εξυπηρέτηση εκεί. Αυτό που έγινε εν τέλει, ήταν να στείλει η κοπέλα μήνυμα στα κεντρικά περιγράφοντας το πρόβλημα και ζητώντας να αφαιρεθεί το πακέτο για το οποίο χρεώθηκα και να μου επιστραφούν τα χρήματα. Μου είπε ότι η διαδικασία αυτή παίρνει γύρω στις 10 μέρες, οπότε αναγκαστικά έκανα πάλι ανανέωση. Όσον αφορά τα μηνύματα που έστειλα στην εξυπηρέτηση, επειδή η χρέωση του καθενός είναι 0,03 ευρώ κι εγώ έστειλα ένα μήνυμα που χωρίζεται σε 5 επιμέρους μηνύματα, δεν θεώρησα σημαντικό να ζητήσω αυτά τα 0,15 που μου χρέωσαν.

 

Απλά τώρα θα περιμένω μου είπε μήνυμα από την υπηρεσία που θα με ενημερώσει για την διαδικασία, όταν αυτή ολοκληρωθεί.

 

Υ.Γ. Τσέκαρα καλού κακού αν μου αφαίρεσαν το Vodafone Special, αλλά ισχύει κανονικά. Τώρα, με ποια λογική μου φόρτωσαν το πακέτο ομιλίας, αυτοί ξέρουν...

 

Σήμερα πέρασαν 10 μέρες ακριβώς από την μέρα που πήγα στο υποκατάστημα της Vodafone, και δεν είχα καμιά ενημέρωση ακόμα. Μπήκα και στην ιστοσελίδα της CU και το πρόγραμμα ισχύει ακόμα:

TALK 2 VODAFONE 300

Ημερ/νία λήξης: 10/02/2013

Διάρκεια πακέτου: 30 ημέρες

-

Τελικά καταφέραμε να επικοινωνήσουμε με το 13830 και έγινε η πίστωση του ποσού, μια και όπως είδαν, το πακέτο δεν χρησιμοποιήθηκε καθόλου.

Σε κάθε περίπτωση, είναι δύσκολη η εξυπηρέτηση για άτομα με προβλήματα ακοής, γιατί κι εμένα με βοήθησε άλλο πρόσωπο που επικοινώνησε τηλεφωνικά με την εξυπηρέτηση.

Τέλος πάντων, διορθώθηκε επιτέλους το θέμα.

Edited by fishfemale

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ήρθαν και σε εσάς sms που ανακοινώνουν ότι θα έχετε για 2 μήνες δωρεάν internet; Σε 2 νέο καρτοκινητό, στα άλλα δεν έχω τσεκάρει ακόμσ. Τι είναι ετούτο;

Να μην είμαι και αγνώμων, αλλά 14/1 είχα ενεργοποιήσει τα 500MB...

Link to comment
Share on other sites

Ήρθαν και σε εσάς sms που ανακοινώνουν ότι θα έχετε για 2 μήνες δωρεάν internet; ...

 

ναι....σε voda international πριν λιγο

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι Και σε μένα ήρθε σε CU φοιτητικο , δωρεάν μέχρι 23/03/2013

Είχα υπόλοιπο 590 ΜΒ

έστειλα κενό μήνυμα στο 1286 και μου απάντησε: ΜΗ ΨΑΧΝΕΙΣ ΠΟΣΑ ΜΒ ΣΟΥ ΑΠΟΜΕΝΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΟΣΑ Κ ΝΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΕΙΣ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΟΛΑ ΔΩΡΕΑΝ ΜΕΧΡΙ 22/3/13

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

έχασα με μαγικο τρόπο περίπου 650mb data, δηλαδή 500 που πήρα με ανανεωση 10ε στις 10/1 συν καμια 150 που είχα υπόλοιπο, είχε κανείς κανα ανάλογο συμβάν χθες προχθες?
Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων, διορθώθηκε επιτέλους το θέμα.

 

:offtopic:

 

γνωρίζεις νοηματική;

Link to comment
Share on other sites

:offtopic:

 

γνωρίζεις νοηματική;

 

:offtopic:

 

Ναι, γνωρίζω.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι Και σε μένα ήρθε σε CU φοιτητικο , δωρεάν μέχρι 23/03/2013

Είχα υπόλοιπο 590 ΜΒ

έστειλα κενό μήνυμα στο 1286 και μου απάντησε: ΜΗ ΨΑΧΝΕΙΣ ΠΟΣΑ ΜΒ ΣΟΥ ΑΠΟΜΕΝΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΟΣΑ Κ ΝΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΕΙΣ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΟΛΑ ΔΩΡΕΑΝ ΜΕΧΡΙ 22/3/13

 

Ναι, και σε ένα ακόμα Ολυμπιακός το ίδιο συμβαίνει, μάλιστα το είχα κλειστό και δεν ήρθε sms ειδοποίησης, αλλά στο 1286 μου λέει αυτό (με άλλη διατύπωση). Σε 3 άλλα καρτοκινητά δεν ήρθε προσφορά.

Οι υπόλοιποι; Τίποτα; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ήρθε η προσφορά στο "ολυμπιακός" που έχω και σε ένα cu που δε χρησιμοποιώ αλλά όχι στο βασικό μου cu!

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

κάποια στιγμή η βοντα μου έστειλε ένα μήνυμα με ένα λινκ που μπαίνεις απο το browser του κινητού και σου λέει τα υπολοιπόμενα μνματα Mb κτλπ . είχε κατι pos.vodafone κάπως έτσι . έμπαινε μόνο με 3g και δεν ήθελε όνομα και κωδικό αμέσως στα εμφάνιζε . ξέρει κανείς τo url ?
Link to comment
Share on other sites

κάποια στιγμή η βοντα μου έστειλε ένα μήνυμα με ένα λινκ που μπαίνεις απο το browser του κινητού και σου λέει τα υπολοιπόμενα μνματα Mb κτλπ . είχε κατι pos.vodafone κάπως έτσι . έμπαινε μόνο με 3g και δεν ήθελε όνομα και κωδικό αμέσως στα εμφάνιζε . ξέρει κανείς τo url ?

 

http://myusage.vodafone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτή η προσφορά του vodafone cu με το "απεριόριστο" internet για 2 μήνες έχει πολιτική ορθής χρήσης; Ξέρουμε παραπάνω πληροφορίες; Τι όρους και προϋποθέσεις έχει; Μπορείς να το βάλεις σε stick ή δουλεύει μόνο σε κινητό; Υπάρχει link με περιγραφή της προσφορά στο site της vodafone;;; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩ
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επειδή αύριο θα κατέβω να το κάνω a la carte, υπάρχει κανένα πρόγραμμα για android που να δείχνει τα υπόλοιπα λεπτά και δεδομένα αντί να στέλνω στο 1251? Είχα ένα αλλά είναι μόνο για σύνδεση.
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επειδή αύριο θα κατέβω να το κάνω a la carte, υπάρχει κανένα πρόγραμμα για android που να δείχνει τα υπόλοιπα λεπτά και δεδομένα αντί να στέλνω στο 1251? Είχα ένα αλλά είναι μόνο για σύνδεση.

 

υπάρχει εφαρμογή απο τη vodafone που βλέπεις τα υπόλοιπα και ενεργοποιείς και πακέτα

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει εφαρμογή απο τη vodafone που βλέπεις τα υπόλοιπα και ενεργοποιείς και πακέτα

 

Και είναι η...???

 

edit: Το Vodafone έλεγχος Χρήσης είναι?

 

Thanxs φίλε μου

Edited by oykas2001
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Kαι σε μένα ήρθε sms "ΔΩPO MONO ΓIA ΣENA AΠO TH VODAFONE! AΠO ΣHMEPA KAI ΓIA 2 MHNEΣ EXEIΣ AYTOMATA, ΔΩPEAN AΠEPIOPIΣTO MOBILE INTERNET ΣTO KINHTO ΣOY. ΣEPΦAPE ΞEΓNOIAΣTA!"

 

Μπορώ να χρησιμοποιώ το 3g χωρίς κόστος όντως ή έχει όρους και λοιπές χρεώσεις;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Kαι σε μένα ήρθε sms "ΔΩPO MONO ΓIA ΣENA AΠO TH VODAFONE! AΠO ΣHMEPA KAI ΓIA 2 MHNEΣ EXEIΣ AYTOMATA, ΔΩPEAN AΠEPIOPIΣTO MOBILE INTERNET ΣTO KINHTO ΣOY. ΣEPΦAPE ΞEΓNOIAΣTA!"

 

Μπορώ να χρησιμοποιώ το 3g χωρίς κόστος όντως ή έχει όρους και λοιπές χρεώσεις;

Ευχαριστώ

 

Υπάρχει μυστικοπάθεια γύρω από αυτή την προσφορά. Και εγώ θα ήθελα να μάθω περισσότερα, αλλά δεν υπάρχει καμιά αναφορά στο site τους!!

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

μπορει να εχει απαντηθει παλι αλλα μπορειτε να μου πειτε πως απενεργοποιω τις κλησεις που δεχομαι καθε μερα απο το 1237? τουλαχιστον 2 φορες τη μερα ελεος..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...