Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, VIPdriver said:

1ο σοκ

2ο σοκ

παω να μπω στην εφαρμογη του big bang και μου λεει οτι πρεπει να ειμαι cu.

 

 

Βρε σεις! Έχει και εβδομαδιαίο και ημέρας για data. Στο λινκ από κάτω πατήστε να σας εμφανίσει τα πακέτα internet

https://www.vodafone.gr/eshop/kartokinito-vodafone/c-100188?i_code=tiles-links-mk_ma-_-_-_-_-20220824-kartokinito-osfp

Edited by staurosmar
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, staurosmar said:

Βρε σεις! Έχει και εβδομαδιαίο και ημέρας για data. Στο λινκ από κάτω πατήστε να σας εμφανίσει τα πακέτα internet

https://www.vodafone.gr/eshop/kartokinito-vodafone/c-100188?i_code=tiles-links-mk_ma-_-_-_-_-20220824-kartokinito-osfp

Στο Ολυμπιακός μόνο αυτά έχει:

924855735_Screenshot_20240805_MyVodafone.thumb.jpg.5113727f98c8724e830ede01ffe8ee50.jpg

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, alteisei said:

Αν η Vodafone εκανε τα ιδια στη Ρωσσια (πρωην ΕΣΣΔ), δε θα την επαιρνε να δωσει 3 μηνες (90 μεταλια). Edo την παιρνει το δουλεμα.

Κάποιο λάθος κάνεις.

Στην Ρωσία και στα μεγάλα κράτη ΜΟΝΟ το χρυσό δίνει κάποιο δώρο .

Δεν μας βολεύει αλλά το σωστό είναι να υπάρχει διαχωρισμός.

Απεριόριστα giga στο χρυσό, 500ΜΒ στο αργυρό και 300 στο χάλκινο 

Edited by GREGORYMO
Συμπληρώμα
Link to comment
Share on other sites

On 1/8/2024 at 6:38 ΜΜ, vf-alex said:

υπαρχει τετοια περιπτωση? τοτε ισως προσπαθησω ετσι..

Εγώ έχω ένα, το οποίο μου είχαν στείλει δώρο. Από Νοέμβριο αν θες (που σταματάει η 10ευρη προσφορά) στο δίνω 😀

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, sou_d said:

Εγώ έχω ένα, το οποίο μου είχαν στείλει δώρο. Από Νοέμβριο αν θες (που σταματάει η 10ευρη προσφορά) στο δίνω 😀

Σ’ευχαριστώ πολύ! Δεν επείγομαι και τόσο.Θα τον βρω τον τρόπο μου! Να’σαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα νούμερο που είχα πάρει τελευταία, δεν είχε περαστεί το αφμ, οπότε δεν μπορώ να το βάλω στον ίδιο λογαριασμό με τα υπόλοιπα νούμερα και το σταθερό μου. Και η εφαρμογή της vodafone έχει λίγο πρόβλημα κάθε τρεις και λίγο αν έχεις προσθέσει δεύτερο λογαριασμό, αποσυνδέεται. Μου είπαν από το chat της vodafone ότι πρέπει να πάω σε κατάστημα με εκκαθαριστικό - ταυτότητα. Έχει καταφέρει κανείς να το κάνει με άλλο τρόπο π.χ από το chat του cu? Είπα να δοκιμάσω αλλά έχει πέσει δουλειά.

Το κατάστημα θα θελα να το αποφύγω κυρίως για να μη με πρήξουν για συμβόλαιο

edit με γειωσαν και απο cu,μονο με φυσικη παρουσια λεει....

Link to comment
Share on other sites

Αμα εχει βιωσει κανεις το μαυρο πρηξιμο, δεν ειναι τιποτα να μπει σε κοκκινο μαγαζι: Παιχνιδακι.

Απιστευτο 3 φορες να επιμενει η νεα στο μαυρο μαγαζι που απλα πηγα για βεβαιωση κυριοτητας.

1η φορα με την "τιτανοτεραστια" προσφορα που ειχε να μου προσφερει. Τη λεξη "συμβολαιο" δεν την εκστομισε βεβαιως.

 2η φορα με το αυτοματη ενεργοποιηση πακετου. Nichts ευγενικα απο μενα: "Για την κυριοτητα, παρακαλω".

3η φορα καπακι ενω "εκανε δουλεια" στην οθονη της: με το αυτοματη ανανεωση καρτα και "εαν θελω μια αλλη στιγμη να με καλεσει" το "γκομενακι" (ξερουν "ποιες" βαζουν υπαλληλους). "Ξερω και μονος μου να βαζω".

Τιποτα αυτη , και 4η φορα πηγε να πει και "κατι" αλλο στο "θυμα": Εεεε δεν αντεξα: "Ξερω τι σας εχουν δασκαλεψει αριστα".

Και σωπασε. Πηρα τη βεβαιωση απο το "γκομενακι" και εφυγα. Τη γλιτωσα και παλι!!!

Link to comment
Share on other sites

Την πας τη συζήτηση εκει που θες. Ριχνεις μαύρο στη μαυρη και ολο εκει γυρω τριγυρνας. Εν τω μεταξύ εχω γραψει εδω μεσα την απιστευτη πιεση απο τηλεφωνου αλλά και σε κατάστημα public για συμβόλαιο vodafone,που οταν τους λες οτι εχω liquid και ξοδεύω ελάχιστα, επιμενουν οτι  πιο πολυ απο κάρτα (που πλεον θα βαζω 1 το διμηνο κι αν) θα συμφερει το συμβόλαιο τους με 14+. Σαν να μιλας σε τοίχο.

Τελος το offtopic απο μένα

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, kmpatra said:

Σε ένα νούμερο που είχα πάρει τελευταία, δεν είχε περαστεί το αφμ, οπότε δεν μπορώ να το βάλω στον ίδιο λογαριασμό με τα υπόλοιπα νούμερα και το σταθερό μου. Και η εφαρμογή της vodafone έχει λίγο πρόβλημα κάθε τρεις και λίγο αν έχεις προσθέσει δεύτερο λογαριασμό, αποσυνδέεται. Μου είπαν από το chat της vodafone ότι πρέπει να πάω σε κατάστημα με εκκαθαριστικό - ταυτότητα. Έχει καταφέρει κανείς να το κάνει με άλλο τρόπο π.χ από το chat του cu? Είπα να δοκιμάσω αλλά έχει πέσει δουλειά.

Το κατάστημα θα θελα να το αποφύγω κυρίως για να μη με πρήξουν για συμβόλαιο

edit με γειωσαν και απο cu,μονο με φυσικη παρουσια λεει....

Δυστυχώς για τέτοιες αλλαγές/επικαιροποιήσεις απαιτούν φυσική παρουσία.

Μεταξύ μας, καλά κάνουν για να υπάρχει μία στοιχειώδης εξασφάλιση 😉

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, alteisei said:

Τιποτα αυτη , και 4η φορα πηγε να πει και "κατι" αλλο στο "θυμα": Εεεε δεν αντεξα: "Ξερω τι σας εχουν δασκαλεψει αριστα".

Και σωπασε. Πηρα τη βεβαιωση απο το "γκομενακι" και εφυγα. Τη γλιτωσα και παλι!!!

Τράβηξες τόσο ζόρι? Είσαι ήρωας που άντεξες τέτοια πίεση από μία υπάλληλο και γκομενάκι επίσης.

Πρέπει να νοιώθεις περήφανος που κατόρθωσες και απέφυγες ένα γκομενάκι που σου πρότεινε συμβόλαιο. Σε είχε δέσει σε μία καρέκλα και σου έβγαζε τα δόντια με μία τανάλια, αλλά δεν λύγισες.

Εσύ και ο τερμινέιτορ έχετε αντέξει τέτοια βασανιστήρια.😆 

Θέλεις πολύ δρόμο για να μπεις στο 5%. Τώρα είσαι στο 5% του 95%. Πολύ μακριά από το 5% που θαυμάζεις.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

Επίσης απαράδεκτη η έκφραση "γκομενάκι" όταν μιλάμε για μία υπάλληλο. 

Λυπάμαι.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, p_k said:

Επίσης απαράδεκτη η έκφραση "γκομενάκι" όταν μιλάμε για μία υπάλληλο. 

Λυπάμαι.

Η υποκρισία σε όλο της το μεγαλείο. Όταν ακούς άνδρες να μιλάνε για γυναίκες το "γκομενάκι" είναι από τους καλύτερους χαρακτηρισμούς, ειδικά αν μπαίνει μπροστά το "ωραίο".

Αν ναι, εσύ είσαι η ειδική περίπτωση που ποτέ δεν έχεις χρησιμοποιήσει στην ζωή σου τέτοιες λέξεις.😁 

Πάντα ωραία μου κυρία κλπ. Εγώ πάντως προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα με τις λέξεις, που απλώς υποδηλώνουν διάφορα πράγματα.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν θεωρώ σωστό να χρησιμοποιούμε τέτοιες λέξεις και δεν τις χρησιμοποιώ ποτέ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, p_k said:

Ναι, δεν θεωρώ σωστό να χρησιμοποιούμε τέτοιες λέξεις και δεν τις χρησιμοποιώ ποτέ.

εγω απο την αλλη δεν θεωρω την λεξη "γκομενακι"¨βρισια ή κατι υποτιμητικο

ισα-ισα το θεωρω προτερημα

γκομενακι = ομορφη νεαρη γυναικα που θα πολλοι θα ηθελαν διπλα τους

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, HEO said:

εγω απο την αλλη δεν θεωρω την λεξη "γκομενακι"¨βρισια ή κατι υποτιμητικο

ισα-ισα το θεωρω προτερημα

γκομενακι = ομορφη νεαρη γυναικα που θα πολλοι θα ηθελαν διπλα τους

Ουτε εγω το θεωρω υποτιμητικο σε γενικες γραμμες αλλα καποιοι αντιλαμβανονται την λεξη "γκομενακι" ως χαμηλης αξιας κοπελα η κοπελα που πας για να περασεις καλα(if you get me)και προσωπικα ειχα φιλο που τα παιρνε στο κρανιο γι αυτον ακριβως τον λογο. 

Ξεφυγαμε βεβαια.. 

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω μια ερωτηση για κοντινο μου ανθρωπο που εχει CU. 

Ολα τα συμβολαια που προτεινονται στην λιστα προσφορων ως προσωπικα ειναι τα αντιστοιχα RED του τιμοκαταλογου? 

Και αν ναι το παγιο πρεπει να ειναι αυστηρα 16.80 για να συνδυαστει και το σταθερο? 

Οι παροχες του συμβολαιου ειναι 6000sms-απεριοριστη ομιλια-20gb με 16.14 συν 3 μηνες απεριοριστα data. 

Μπορει να ειναι χαζη ερωτηση αλλα αν επικοινωνησω για το ενδιαφερον λετε να γινει η "χαρη"? 

Να τονισω οτι τελειωνει η περιοδος του σταθερου+ιντερνετ συμβολαιου που εχουμε στην Voda και μας εχουν ταραξει στα τηλεφωνα για ανανεωση.. 

 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, gpapas640 said:

Νομίζω καιρός είναι το φόρουμ να μετονομαστεί από "myphone" σε "off topic" 😅

Σόρρυ παίδες αλλά μερικά πράγματα θέλουν μια απάντηση για να έχουμε ισορροπία 🙂

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, CamuCamu said:

Θελω να κανω μια ερωτηση για κοντινο μου ανθρωπο που εχει CU. 

Ολα τα συμβολαια που προτεινονται στην λιστα προσφορων ως προσωπικα ειναι τα αντιστοιχα RED του τιμοκαταλογου? 

Και αν ναι το παγιο πρεπει να ειναι αυστηρα 16.80 για να συνδυαστει και το σταθερο? 

Οι παροχες του συμβολαιου ειναι 6000sms-απεριοριστη ομιλια-20gb με 16.14 συν 3 μηνες απεριοριστα data. 

Μπορει να ειναι χαζη ερωτηση αλλα αν επικοινωνησω για το ενδιαφερον λετε να γινει η "χαρη"? 

Να τονισω οτι τελειωνει η περιοδος του σταθερου+ιντερνετ συμβολαιου που εχουμε στην Voda και μας εχουν ταραξει στα τηλεφωνα για ανανεωση.. 

 

Εμένα και με 14€ μου το πέρναγαν σε συνδυασμό με διπλάσια data και μικρή έκπτωση στο σταθερό. Τώρα βέβαια στη δική σου περίπτωση που είναι τα 20 γιγα δεν ξέρω αν γίνεται διπλασιασμός. Μέχρι το red 10 μου έχουν προτείνει με 10 giga τα οποία λόγω του σταθερού γίνονταν 20.

Όταν τους πάρεις τηλέφωνο θα στο πουν από μόνοι τους ή αν δεν το δουν επισήμανέ τους εσύ οτι έχεις και σταθερό.

Λιγο πολυ τα προγράμματα συμβολαίων είναι ίδια με αυτά που έχουν στο site, από πλευράς παροχών, αν εννοείς αυτό

Edit

Τωρα διάβασα πιο σωστά το μήνυμά σου. Έχεις ήδη κινητό σε συνδυασμό με σταθερό? Η δική μου περίπτωση ήταν πρόταση για
μετατροπή από καρτοκινητό.

Στις άλλες περιπτώσεις δεν ξέρω αν θέτουν όρο συγκεκριμένο ποσό παγίου. Ρώτα όμως δεν χάνεις κάτι. Μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί τους και αν δεν σε ικανοποιεί η προσφορά να αρνηθείς

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, kmpatra said:

Εμένα και με 14€ μου το πέρναγαν σε συνδυασμό με διπλάσια data και μικρή έκπτωση στο σταθερό. Τώρα βέβαια στη δική σου περίπτωση που είναι τα 20 γιγα δεν ξέρω αν γίνεται διπλασιασμός. Μέχρι το red 10 μου έχουν προτείνει με 10 giga τα οποία λόγω του σταθερού γίνονταν 20.

Όταν τους πάρεις τηλέφωνο θα στο πουν από μόνοι τους ή αν δεν το δουν επισήμανέ τους εσύ οτι έχεις και σταθερό.

Λιγο πολυ τα προγράμματα συμβολαίων είναι ίδια με αυτά που έχουν στο site, από πλευράς παροχών, αν εννοείς αυτό

Edit

Τωρα διάβασα πιο σωστά το μήνυμά σου. Έχεις ήδη κινητό σε συνδυασμό με σταθερό? Η δική μου περίπτωση ήταν πρόταση για
μετατροπή από καρτοκινητό.

Στις άλλες περιπτώσεις δεν ξέρω αν θέτουν όρο συγκεκριμένο ποσό παγίου. Ρώτα όμως δεν χάνεις κάτι. Μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί τους και αν δεν σε ικανοποιεί η προσφορά να αρνηθείς

Οχι μαλλον εγω δεν το διατυπωσα σωστα,δεν εχω κανεναν εκπτωτικο συνδυασμο με το σταθερο απλα λεω να παει το CU σε συμβολαιο και ετσι να επωφεληθουμε ολοι και με μια εκπτωσουλα στο σταθερο. 

Γιατι διαβαζω στους ορους οτι θετουν ελαχιστη αξια συμβολαιο 16.80 και ανω και ειναι λιγο κριμα 🥺

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, HEO said:

Σόρρυ παίδες αλλά μερικά πράγματα θέλουν μια απάντηση για να έχουμε ισορροπία 🙂

Αν ήταν ΜΙΑ η απάντηση, δε θα υπήρχε θέμα. Το πρόβλημα είναι ότι ξεκινάει ένα ατελείωτο γαϊτανάκι απαντήσεων και ανταπάντησεων, καθώς αυτοί που πρέπει να παρέμβουν για να μην ξεφύγει το πράγμα πλατσουριζουν σε κάποια παραλία με γαλάζια σημαία. Και να πω ότι έγινε μια φορά, πάει στα κομματια...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

Τελευταία φορά που με πήραν για τέτοια δουλειά κάπου 2 μηνες πριν. Με βαρεθήκανε να αρνούμαι,τους βαρεθηκα να με πιεζουν. Μετά άρχισαν να έρχονται οι προσφορές στην εφαρμογή. Δεν εχω δει καπου τον ορο αυτο, αν τον έχουν βάλει το τελευταίο διάστημα δεν γνωρίζω.

Και τα δυο - εμένα τουλάχιστον - με πειραζουν με διαφορετικη βαρυτητα το καθενα ομως. Αλλά είναι συζήτηση για άλλο forum αυτό...

Ισως με επικοινωνια να λυθει η οποιαδηποτε απορια και να τσιμπησει τα διπλασια GB. IMG_20240806_211932.thumb.jpg.9f1e48f5bd879ead7b51c85a2c80db06.jpg

Edited by CamuCamu
Link to comment
Share on other sites

Ξάνθη.

Υποτίθεται πιο άδεια από τον χειμώνα λόγω Αυγούστου αλλά δεν πάει καλά.. εκείνα τα τριψήφια που είχε κάποτε γίναν διψήφια και μικρά μάλιστα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...