Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 15/11/2023 at 11:22 ΜΜ, ParafronGR said:

ήταν η πρώτη φορά που βλέπω χρέωση μεγαλύτερη του ποσού να εγκρίνεται, έχω φάει άκυρο σε παραγγελία από eFood γιατί είχα 0,05€ λιγότερα 😛

Δεν έγινε χρέωση ,  απλα σε ενημέρωσε ότι σε 7 μήνες και χωρίς άλλη άδεια απο εσένα θα σου πάρουν 7 ευρω (αν δεν ακυρώσεις βέβαια την συνδρομή μέχρι τότε ...
Ουτε εγώ το έχω δει ποτέ να πω την αλήθεια , δεν χωράνε ισως και τόσο μεγάλα σμσ , αλλά είναι καλύτερα, φαντάσου μετά απο 7 μήνες καμια σιτε απατη να σε χρέωνε 400 ευρω και αντε βγάλε άκρη ... να ξέρεις οτι έδωσες άδεια για 6 ευρω το μηνα.

On 16/11/2023 at 1:18 ΠΜ, dimitroula10 said:

Δεν είναι καλή και τι γίνεται μετά από 9 μήνες? Δεν προλαβαίνεις ούτε την επόμενη black friday.:classic_smile: Και τι θα πει απεριόριστη ομιλία? Πόσο μπορεί κάποιος να μιλήσει στο κινητό? Πόσες ώρες και τι να λέει όταν υπάρχουν τόσες εφαρμογές για βιντεοκλήσεις? Κοροϊδία.

Βλεπω το τρολινγ  συνεχίζει ασταμάτητο ... μπράβο ρε μάγκες οσοι αντέχετε , θα είμουν μαζί σας αλλα΄με έφυγαν ,  αξίζει να πολεμάς άτομα που χαίρονται να κάνουν κακό ή πληρώνονται για αυτό 

Τωρα σου δίνουν 500 gb για 9 μηνες να κάνεις βιντεοκλήσεις , και επίσης αν δεν θές να μιλας δωρεαν , αντι να πληρώνεις σαν κερατας  , απατεώνες είσαστε εσεις,.

 

On 16/11/2023 at 4:28 ΜΜ, dimitroula10 said:

Το άρθρο που ανέβασε ο φίλος συμφωνεί με αυτό που είπα κι εγώ για το ότι κανείς δεν χρειάζεται απεριόριστη ομιλία με 13€ και μόνο για 9 μήνες.

Ποιός από τους υπεύθυνους των πωλήσεων σκέφτηκε αυτή την πατάτα?😀

Σκέφτηκαν να δώσουν πολύ φτηνά και πολλά  χωρίς συμβόλαιο  , αντί να πληρώνουν ατομα να γράφουν βλακείες ... από τα 30-40-40 που δίνεις στον Οτε  τα μισα πάνε για δυσφήμηση  γιαυτό δεν θα έχετε καλες υπηρεσίες 

Με τις φτηνές τιμές το τμήμα πωλήσεων έχει πάρει όλους όσους θελουν λιγα λεπτα/data στο  liquid που έχει ελάχιστη χρέωση ,  και με αυτές τις τιμες χτυπάνε και όσους θέλουν πολλά  ... Μόνη αντίσταση από άλλες εταιρίες η διαφήμηση , η άγνοια και τα πληρωμένα τρολ/foroum, δύσκολα να ακολουθήσεις σε τιμές .

On 16/11/2023 at 4:29 ΜΜ, dimitroula10 said:

Τούμπανο για 9 μήνες? Και μετά?

Μετα από τους 9 μηνες θα αγοράζεις με περίπου 10 ευρω ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ ιντερνετ σε προσφορά που το έχει 8-9 μηνες το χρόνο, η τα 200gb του big bang , και θα μιλάς με 0/0065 (100 λεπτα 1 ευρω - η και δωρεαν όσο θες αν συνεχίζει η προσφορά απεριορίστων), κατά πάσα πιθανότητα θα σου κάνουν και άλλη προσφορά ή θα έχουν πέσει  οι τιμες, ενω φέυγεις όποτε θες ....

Πουλάς τρέλα "τι θα κάνεις μετα" , " ποιος μιλάει πολύ" σε εταιρία που εχει βγάλει το liquid και το Bb , αλλά δεν φταίς   εσυ άλλοι φταίνε.

 

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, blizard said:

Δεν έγινε χρέωση ,  απλα σε ενημέρωσε ότι σε 7 μήνες και χωρίς άλλη άδεια απο εσένα θα σου πάρουν 7 ευρω (αν δεν ακυρώσεις βέβαια την συνδρομή μέχρι τότε ...
Ουτε εγώ το έχω δει ποτέ να πω την αλήθεια , δεν χωράνε ισως και τόσο μεγάλα σμσ , αλλά είναι καλύτερα, φαντάσου μετά απο 7 μήνες καμια σιτε απατη να σε χρέωνε 400 ευρω και αντε βγάλε άκρη ... να ξέρεις οτι έδωσες άδεια για 6 ευρω το μηνα.

Βλεπω το τρολινγ  συνεχίζει ασταμάτητο ... μπράβο ρε μάγκες οσοι αντέχετε , θα είμουν μαζί σας αλλα΄με έφυγαν ,  αξίζει να πολεμάς άτομα που χαίρονται να κάνουν κακό ή πληρώνονται για αυτό 

Τωρα σου δίνουν 500 gb για 9 μηνες να κάνεις βιντεοκλήσεις , και επίσης αν δεν θές να μιλας δωρεαν , αντι να πληρώνεις σαν κερατας  , απατεώνες είσαστε εσεις,.

 

Σκέφτηκαν να δώσουν πολύ φτηνά και πολλά  χωρίς συμβόλαιο  , αντί να πληρώνουν ατομα να γράφουν βλακείες ... από τα 30-40-40 που δίνεις στον Οτε  τα μισα πάνε για δυσφήμηση  γιαυτό δεν θα έχετε καλες υπηρεσίες 

Με τις φτηνές τιμές το τμήμα πωλήσεων έχει πάρει όλους όσους θελουν λιγα λεπτα/data στο  liquid που έχει ελάχιστη χρέωση ,  και με αυτές τις τιμες χτυπάνε και όσους θέλουν πολλά  ... Μόνη αντίσταση από άλλες εταιρίες η διαφήμηση , η άγνοια και τα πληρωμένα τρολ/foroum, δύσκολα να ακολουθήσεις σε τιμές.

Μετα από τους 9 μηνες θα αγοράζεις με περίπου 10 ευρω ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ ιντερνετ σε προσφορά που το έχει 8-9 μηνες το χρόνο, η τα 200gb του big bang , και θα μιλάς με 0/0065 (100 λεπτα 1 ευρω - η και δωρεαν όσο θες αν συνεχίζει η προσφορά απεριορίστων), κατά πάσα πιθανότητα θα σου κάνουν και άλλη προσφορά ή θα έχουν πέσει  οι τιμες, ενω φέυγεις όποτε θες

 

Έλειψες! Να ξέρεις!

Edited by staurosmar
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, blizard said:

Πουλάς τρέλα "τι θα κάνεις μετα" , " ποιος μιλάει πολύ" σε εταιρία που εχει βγάλει το liquid και το Bb , αλλά δεν φταίς   εσυ άλλοι φταίνε.

😳🤩😎🤣😎😄

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αυριο κλείνει ενας χρόνος που έχει βγεί το liquid  ...  Μιλάς δλδ με 0.0065 ευρω το λεπτό ,  έχει και 4-5 χρόνια  το big big bang με 10 ευρω (200 gb ιντερνετ) και τόσα αλλα μην τα λεω ξανα (ψάξτε τα) 

Αλλά ενα χρόνο μετα την δουλίτσα σας !!!! ... φατσούλες με γέλια, ψέμματα και σαχλαμάρες για να κοροιδέψετε με την βοήθεια του foroum  ... αχ καλε τι θα κάνω μετα που θέλω ιντερνετ και μιλάω και λίγο γιατι το πολύ το κανω στο  σκυπε θα παω wind  να πληρώνω 30 ευρω 

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, blizard said:

Νομίζω αυριο κλείνει ενας χρόνος που έχει βγεί το liquid  ...  Μιλάς δλδ με 0.0065 ευρω το λεπτό ,  έχει και 4-5 χρόνια  το big big bang με 10 ευρω (200 gb ιντερνετ) και τόσα αλλα μην τα λεω ξανα (ψάξτε τα) 

Αλλά ενα χρόνο μετα την δουλίτσα σας !!!! ... φατσούλες με γέλια, ψέμματα και σαχλαμάρες για να κοροιδέψετε με την βοήθεια του foroum  ... αχ καλε τι θα κάνω μετα που θέλω ιντερνετ και μιλάω και λίγο γιατι το πολύ το κανω στο  σκυπε θα παω wind  να πληρώνω 30 ευρω 

Το liquid έκλεισε ένα χρόνο γιατί λίγοι το χρησιμοποιούν. Εάν αρχίσει να τρώει μερίδιο από συμβόλαια κτλ. θα γίνουν γενεές αυξήσεις και σε αυτό.

Για την ώρα καλό είναι, αν έχεις και σήμα είναι το καλύτερο για μέτρια προς απαιτητική χρήση. Όχι όμως για συντήρηση αριθμού.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, EllinikoNisi said:

Το liquid έκλεισε ένα χρόνο γιατί λίγοι το χρησιμοποιούν. Εάν αρχίσει να τρώει μερίδιο από συμβόλαια κτλ. θα γίνουν γενεές αυξήσεις και σε αυτό.

Για την ώρα καλό είναι, αν έχεις και σήμα είναι το καλύτερο για μέτρια προς απαιτητική χρήση. Όχι όμως για συντήρηση αριθμού.

Καταρχήν δεν έχει σημασία πόσοι το έχουν, δεν σας δίνει το δικαίωμα να λέτε ψέματα για αυτό να ρίχνετε ban να υποκρίνεστε οτι δεν υπάρχει με δικαιολογία μην το μάθουν όλοι και το κόψουν θα βολέψουμε τους δικούς μας.

Επίσης μπορείς να κάνεις και συντήρηση αριθμού με ελάχιστο κόστος μια ντομάτα το 3 μηνο , και να μιλάς 5-10 λεπτά / 300 mb αν θες φτηνά , και περισσότερο, μέχρι απεριόριστη ομιλία και 200 gb το μηνα* με 12 ευρω ,  η σχεδον δωρεαν για όποιο πήρε την προσφορά του φορουμ  . 

Το ότι δήθεν δεν εχετε ιδέα ένα χρόνο μετά , και συνεχίζετε τα ψέματα είναι η μεγάλη ξεφτίλα του φόρουμ 

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, EllinikoNisi said:

Όχι όμως για συντήρηση αριθμού.

Το ότι δεν θέλεις εσύ προσωπικά να μπεις στη διαδικασία συντήρησης με το Cashback, δεν σημαίνει πως δεν είναι ο οικονομικότερος τρόπος συντήρησης.

4 minutes ago, blizard said:

απεριόριστη ομιλία και 200 gb το χρόνο με 12 ευρω

Μην συγχύζεσαι και κανείς λάθη.. 200 gb το μήνα είναι όχι το χρόνο..

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kalitexnis_g said:

Το ότι δεν θέλεις εσύ προσωπικά να μπεις στη διαδικασία συντήρησης με το Cashback, δεν σημαίνει πως δεν είναι ο οικονομικότερος τρόπος συντήρησης.

Πάντως για κάποιον που αγοράζει από το e-food έστω 13 ευρω το 2μηνο, ο πιο οικονομικός είναι το  σμαρτ ποκετ, γιατι έτσι βγαίνει δωρεάν ... και σου μένει και κάτι συν δώρα. 

Για όποιον παίρνει 30 ευρω το μηνα απο το e-food , ή εστω αγοράζει προιόντα σουπερμαρκετ για το σπίτι μπορεί με μηδενικό ξανα ή ελάχιστο κόστος πραγματικά να έχει ώς και 200gb με απεριόρστη ομιλία αν πήρε την προσφορά φέτος (που είχε βγει και περσι και πρόπερσι) .  

Αυτα οκ ας μην τα ξέρουν , αλλά όταν γράφεις σε ενα φόρουμ για να μεταδόσεις ενα χαρακτηρισμό δεν επιτρέπετε να το κάνεις χωρίς καμια γνώση η με ενα κείμενο που σου έδωσε κάποιος να πεις

Link to comment
Share on other sites

@blizardσε συμπαθώ γενικά και θα πρέπει να στο πω χύμα ότι όσο δεν γράφεις εσύ, ο ψέκας κακοφωνίξ και μερικοί λίγοι άλλοι έχουμε σχετική ηρεμία και ασχολούμαστε περισσότερο με την ουσία και όχι με τον ποιος την έχει μεγαλύτερη και ποιος λέει ψέμματα ότι του είναι πιο ίσια. Δεν υπάρχει παγκόσμια συνωμοσία φίμωσης του liquid, για το ban σου οφείλεται ο τρόπος σου που δυστυχώς δεν φαίνεται να άλλαξε. Στρίψε το καράβι γιατί δε φταίει ο γιαλός και προσωπικά θα προτιμούσα να είσαι εδώ από το να μην είσαι.

Σε άλλα νέα, έκλεισε 3 βδομάδες το νούμερο που έχει μπλοκάρει σε παυλίτσες και δεν αλλάζει ποσό, ημερομηνία ή βγαίνει από liquid. Το bot το βλέπει σαν liquid και δηλώνει ημερήσιο υπόλοιπο είτε 100 ευρώ και στα 1.5 θα γίνει απεριόριστα (?) είτε NaN (γεια σου javascript, τι λέει; ). Στο chat το βλέπουν σαν να μην είναι liquid. Πέμπτη επικοινωνία που θα δηλωθεί η βλάβη στο αρμόδιο τμήμα και θα πάρουν πίσω τηλ να με ενημερώσουν.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, spiliot said:

@blizardσε συμπαθώ γενικά και θα πρέπει να στο πω χύμα ότι όσο δεν γράφεις εσύ, ο ψέκας κακοφωνίξ και μερικοί λίγοι άλλοι έχουμε σχετική ηρεμία και ασχολούμαστε περισσότερο με την ουσία και όχι με τον ποιος την έχει μεγαλύτερη και ποιος λέει ψέμματα ότι του είναι πιο ίσια.  

Μην τρομάζεις τοσο γρήγορα ... σκέψου οτι έφαγα μπαν γιατί έλεγα στο κόσμο πως μπορεί να μπει σε 2 λογαριασμούς liquid και να βοηθήσει ετσι ενα συγγενή που δεν μπορεί από μακρία ...   μοδ και τρολ γουσταραν την μονιμη απαντηση  "μόνο σε nova και οτε μπορείς να μπεις με την εφαρμογή σε 2 λογαριασμούς ταυτόχρονα" ως αποδεκτή και οχι ως εξαπάτηση σε όποιον ρωτούσε γιατι έβαλαν την λέξη "ταυτόχρονα"   ...  μάλιστα ειχαν το θράσος και με με έβριζαν χωρις τιμωρία  και απο πανω γιατι προλάβαινα να απαντήσω πριν αυτούς και μετα σβήσιμο και μπαν για φασαρια  !!!! 

Ησυχα και ωραία  χωρις εμενα θα συνεχίσετε γιατι βλέπω από 10 ποστ που διάβασα η ίδια απατη πάει σύννεφο ... ενα χρόνο μετά που είμαι εδώ είναι σαν να μην περασε μια μερα με τους ίδιους βαλτούς ασχετους να μην εχουν μάθει τίποτα απο vodafone   και να σας περνανε τις γνώσεις τους

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Όσοι διαβάζουν το φόρουμ με σκοπό να βρουν απαντήσεις/λύσεις ουσίας, ξέρουν μια χαρά να ξεχωρίσουν τα τρολ από αυτούς που πραγματικά θέλουν να βοηθήσουν μοιραζόμενοι γνώσεις και εμπειρίες. 😎  

Link to comment
Share on other sites

σαφως και μπορει καποιος να μπει με δευτερο νουμερο στην εφαρμογη του cu ειτε liquid ειτε κανονικο,αρκει να εχει username και password και να κανει logout απο το πρωτο. Και τα δυο ταυτοχρονα με απλη εναλλαγη δεν γινεται να τα δεις. Στο app της vodafone βλεπεις ολα τα νουμερα του ιδιου αφμ με ενα login και εναλλαγη μεταξυ τους, αν και εκει δεν εμφανιζονται πληροφοριες για τα liquid. Τωρα αν μια λαθος διατυπωση για το τι μπορει ή δεν μπορει να κανει καποιος στις εφαρμογες να εγινε λογος για ban, αυτο το ξερουν οι mods. Αν και δεν νομιζω να ηταν αυτο το θεμα. Εγω θα πω οτι καλο θα ηταν να αποφευγονται αντιπαραθεσεις, ο καθενας δικαιουται να πει την αποψη του μεσα στα ορια και τους κανονες λειτουργιας του φορουμ που μας φιλοξενει. Δεν χρειαζεται ομως να το κανουμε ροντεο, ειτε συμφωνουμε μεταξυ μας ειτε οχι.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω εδώ ένα κακώς κείμενο του CU.

Όταν αγοράσεις/παραγγέλνεις μία προσφορά όπως πχ τα απεριόριστα για 9 μήνες με 10,90€, ΔΕΝ γίνεται να σταματήσει πριν τη λήξη της για κανένα λόγο. Ο μόνος τρόπος να την αποφύγεις είναι να βάζεις 8€ από κατάστημα.

Έχω τους γονείς μου που είναι περιπτώσεις που καταναλώνουν ελάχιστα. Τους βάζω στο liquid λοιπόν με την προοπτική του μπες βγες κλπ.. για οικονομία. Έλα όμως που τώρα με την 13€ ανανέωση έμπαινε αυτόματα το απεριόριστο και μου έτρωγε τα λεφτά.. 

Τεσπα θα την παλέψουμε με κατάστημα ως το τέλος της χρόνιας.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς και με cash back έτσι ?

3 ώρες πριν, spiliot said:

Σε άλλα νέα, έκλεισε 3 βδομάδες το νούμερο που έχει μπλοκάρει σε παυλίτσες και δεν αλλάζει ποσό, ημερομηνία ή βγαίνει από liquid. Το bot το βλέπει σαν liquid και δηλώνει ημερήσιο υπόλοιπο είτε 100 ευρώ και στα 1.5 θα γίνει απεριόριστα (?) είτε NaN (γεια σου javascript, τι λέει; ). Στο chat το βλέπουν σαν να μην είναι liquid. Πέμπτη επικοινωνία που θα δηλωθεί η βλάβη στο αρμόδιο τμήμα και θα πάρουν πίσω τηλ να με ενημερώσουν.

To ειδα και σε άλλους σε καποιο φόρουμ , πρέπει να υπάρχει πρόβλημα στο σύστημα η αναβάθμιση,  ειχανε διάφορα θλεματα και με τις ενεργοποιήσεις νέων καρτών ...   . 
Τωρα αν είσαι liquid στην πράξη και μιλάς με το 0.0065 όλα καλά , με παλιά εφαρμογή θα κανεις το shake αν έχεις θέμα να το χάσεις, χρήματα μπορείς να βάλεις και ίσως να κόψεις την κάρτα μην σου τραβήξει την μερα που το έβαλες (καλα δεν εγινε και η καταστροφή έχουμε σμαρτ ποκετ) υπομονή και αν κάνει χάσεις θα στο δώσουν

Σε γενικές γραμμές, όταν πχ αλλάξεις την μπάρα και δεις να μην γίνεται τίποτα , ΜΗΝ το ξανακάνεις... το ίδιο και αν δεν δείς να μπαινεις ή να έχεις μπει  προβληματικά, άστο και περίμενε λιγες μερες γιατι αλλιως θα κολλήσει χειρότερα.
 

2 ώρες πριν, kmpatra said:

Τωρα αν μια λαθος διατυπωση για το τι μπορει ή δεν μπορει να κανει καποιος στις εφαρμογες να εγινε λογος για ban, αυτο το ξερουν οι mods. Αν και δεν νομιζω να ηταν αυτο το θεμα. Εγω θα πω οτι καλο θα ηταν να αποφευγονται αντιπαραθεσεις,

Μην το ψειρίζεις , μιλάω για χοντρά επαναλαμβανόμενα πράγματα απάτης πέρα αμφιβολίας οχι ενα λάθος ... αν νομίζεις οτι έχει ενδιαφέρον ή μπορεί να αλλάξει ανοίγω τοπικ 😉

 

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Τώρα παρατήρησα ότι χάθηκε το banner του διαγωνισμού και μαζί και ο κωδικός του  vodafone TV που δεν είχα πάρει... Ξέρει κανείς τι κάνω? Εκτός από το προφανές (chat)

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Steleon said:

Τώρα παρατήρησα ότι χάθηκε το banner του διαγωνισμού και μαζί και ο κωδικός του  vodafone TV που δεν είχα πάρει... Ξέρει κανείς τι κάνω? Εκτός από το προφανές (chat)

Δες στο τελευταίο κουμπί κάτω κάτω δεξιά. Κάπου εκεί στις επιλογές λογικά έχει μπάνερ με τον διαγωνισμό 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, blizard said:

Δεν έγινε χρέωση ,  απλα σε ενημέρωσε ότι σε 7 μήνες και χωρίς άλλη άδεια απο εσένα θα σου πάρουν 7 ευρω (αν δεν ακυρώσεις βέβαια την συνδρομή μέχρι τότε ...
Ουτε εγώ το έχω δει ποτέ να πω την αλήθεια , δεν χωράνε ισως και τόσο μεγάλα σμσ , αλλά είναι καλύτερα, φαντάσου μετά απο 7 μήνες καμια σιτε απατη να σε χρέωνε 400 ευρω και αντε βγάλε άκρη ... να ξέρεις οτι έδωσες άδεια για 6 ευρω το μηνα.

Βλεπω το τρολινγ  συνεχίζει ασταμάτητο ... μπράβο ρε μάγκες οσοι αντέχετε , θα είμουν μαζί σας αλλα΄με έφυγαν ,  αξίζει να πολεμάς άτομα που χαίρονται να κάνουν κακό ή πληρώνονται για αυτό 

Τωρα σου δίνουν 500 gb για 9 μηνες να κάνεις βιντεοκλήσεις , και επίσης αν δεν θές να μιλας δωρεαν , αντι να πληρώνεις σαν κερατας  , απατεώνες είσαστε εσεις,.

 

Σκέφτηκαν να δώσουν πολύ φτηνά και πολλά  χωρίς συμβόλαιο  , αντί να πληρώνουν ατομα να γράφουν βλακείες ... από τα 30-40-40 που δίνεις στον Οτε  τα μισα πάνε για δυσφήμηση  γιαυτό δεν θα έχετε καλες υπηρεσίες 

Με τις φτηνές τιμές το τμήμα πωλήσεων έχει πάρει όλους όσους θελουν λιγα λεπτα/data στο  liquid που έχει ελάχιστη χρέωση ,  και με αυτές τις τιμες χτυπάνε και όσους θέλουν πολλά  ... Μόνη αντίσταση από άλλες εταιρίες η διαφήμηση , η άγνοια και τα πληρωμένα τρολ/foroum, δύσκολα να ακολουθήσεις σε τιμές .

Μετα από τους 9 μηνες θα αγοράζεις με περίπου 10 ευρω ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ ιντερνετ σε προσφορά που το έχει 8-9 μηνες το χρόνο, η τα 200gb του big bang , και θα μιλάς με 0/0065 (100 λεπτα 1 ευρω - η και δωρεαν όσο θες αν συνεχίζει η προσφορά απεριορίστων), κατά πάσα πιθανότητα θα σου κάνουν και άλλη προσφορά ή θα έχουν πέσει  οι τιμες, ενω φέυγεις όποτε θες ....

Πουλάς τρέλα "τι θα κάνεις μετα" , " ποιος μιλάει πολύ" σε εταιρία που εχει βγάλει το liquid και το Bb , αλλά δεν φταίς   εσυ άλλοι φταίνε.

 

Δημητρούλα μου γειά σου, πάρ'τα όλα δικά σου... 🎵 😋
Κρατήθηκα να μην το γράψω όταν έθεσες το "ερώτημα" σου, που όπως τα λέει ο blizard είναι!!
Και το λέει κάποιος ο οποίος δεν χρησιμοποιεί καθόλου χρόνο ομιλίας στην κινητή!!
Και blizard όντως έλειψες!! 😊
Δεν με ενδιαφέρει ας φάω και ban, αφού όλο βλακείες διαβάζω εδώ μέσα τον τελευταίο καιρό, ενημέρωση ελάχιστη...

Edited by konstantinos77
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, aektzhs 1 said:

Δες στο τελευταίο κουμπί κάτω κάτω δεξιά. Κάπου εκεί στις επιλογές λογικά έχει μπάνερ με τον διαγωνισμό 

Φαντάζομαι εννοείς στο CU app. Δεν το βρίσκω πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, spiliot said:

@blizardΣε άλλα νέα, έκλεισε 3 βδομάδες το νούμερο που έχει μπλοκάρει σε παυλίτσες και δεν αλλάζει ποσό, ημερομηνία ή βγαίνει από liquid. Το bot το βλέπει σαν liquid και δηλώνει ημερήσιο υπόλοιπο είτε 100 ευρώ και στα 1.5 θα γίνει απεριόριστα (?) είτε NaN (γεια σου javascript, τι λέει; ). Στο chat το βλέπουν σαν να μην είναι liquid. Πέμπτη επικοινωνία που θα δηλωθεί η βλάβη στο αρμόδιο τμήμα και θα πάρουν πίσω τηλ να με ενημερώσουν.

Το ίδιο είχε συμβεί σε ένα δικό μου, με μηδενικό χρηματικό υπόλοιπο, που έκανα απεγγραφή από liquid σε απλό. Διορθώθηκε μόνο του καναδυό μέρες αφότου σταμάτησα να ασχολούμαι! 🙄 Εμφάνισε εικόνα απλού cu στο app.

Χθες έβαλα (σε κατάστημα) 8€ για να μην μπει φραγή κινήσεων (είχα κάτι gb ακόμα μέσα). Στη συνέχεια επίχείρησα να το κάνω (ξανά) liquid και μετά από λίγο το δέχτηκε. Και μάλιστα μου γράφει ότι ο πρώτος μήνας είναι δωρεάν! (παρόλο που τον έχω ήδη πάρει προ πολλού.) Τη μπάρα την έβαλα ένα μήνα μπροστά. Πιστωτική άφησα την ίδια, αφού της έβαλα όριο συναλλαγών 1€. Δεν ξέρω τι θα γίνει, αλλά κάτι μου λέει ότι μάλλον θα ξαναδώσει δωρεάν μήνα, διότι μου (ξανα)έδωσε και 5gb για 7μέρες ως bonus πρώτης εισόδου στο cu app! Θα δούμε. 😎

Πάντως τώρα η εφαρμογή εμφανίζει σωστά τα ποτηράκια του Liquid. 

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

Γράφει για δωρεάν μήνα αλλά δεν τον ξαναδίνει στο ίδιο νούμερο. Είχε αναφερθεί και παλιότερα. Τώρα βέβαια αν στον δώσει δεν θα σε χαλάσει κιόλας 😉

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, blizard said:

Το ότι δήθεν δεν εχετε ιδέα ένα χρόνο μετά , και συνεχίζετε τα ψέματα είναι η μεγάλη ξεφτίλα του φόρουμ 

😉😆🤓😲😛💥

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Να αναφέρω εδώ ένα κακώς κείμενο του CU.

Όταν αγοράσεις/παραγγέλνεις μία προσφορά όπως πχ τα απεριόριστα για 9 μήνες με 10,90€, ΔΕΝ γίνεται να σταματήσει πριν τη λήξη της για κανένα λόγο. Ο μόνος τρόπος να την αποφύγεις είναι να βάζεις 8€ από κατάστημα.

Έχω τους γονείς μου που είναι περιπτώσεις που καταναλώνουν ελάχιστα. Τους βάζω στο liquid λοιπόν με την προοπτική του μπες βγες κλπ.. για οικονομία. Έλα όμως που τώρα με την 13€ ανανέωση έμπαινε αυτόματα το απεριόριστο και μου έτρωγε τα λεφτά.. 

Τεσπα θα την παλέψουμε με κατάστημα ως το τέλος της χρόνιας.

Εγώ τους παίρνω τηλ και τους λέω ότι δεν με ενδιαφέρει η προσφορά, άλλωστε όταν έκανα τις φορητότητες δεν υπήρχε επιλογή να μην το πάρεις αν δεν θες. Αφαιρούν τις παροχές και επιστρέφουν τα λεφτά σε λίγα λεπτά. Μια φορά μου επέτρεψαν τα λεφτά και άφησαν και τα απεριόριστα και δε πρόλαβα να τους το θυμίσω μέχρι να λήξουν 😁

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, spiliot said:

Εγώ τους παίρνω τηλ και τους λέω ότι δεν με ενδιαφέρει η προσφορά, άλλωστε όταν έκανα τις φορητότητες δεν υπήρχε επιλογή να μην το πάρεις αν δεν θες. Αφαιρούν τις παροχές και επιστρέφουν τα λεφτά σε λίγα λεπτά. Μια φορά μου επέτρεψαν τα λεφτά και άφησαν και τα απεριόριστα και δε πρόλαβα να τους το θυμίσω μέχρι να λήξουν 😁

Είναι διαφορετικό η αυτόματη ανανέωση πακέτου με την προσφορά των απεριόριστων για 9 μήνες.

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ μετά την αλλαγή σε 13€. Δεν μπορούν να επιστρέψουν τα χρήματα ούτε να καταργήσουν τις παροχές. Οπότε μόνο μέσω καταστημάτων και 8€ ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...