Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

14 minutes ago, glofiish said:

Δοκίμασε μέσα από τον ιστότοπο της Vodafone να κάνεις λογαριασμό στο my Vodafone.Δεν θα σου εμφανίσει το liquid αλλά το αφμ σου.Εκει από τις ρυθμίσεις θα κάνεις δουλειά 

Σωστός !

Στην εξυπηρέτηση δεν το γνωρίζουν; Μου είπαν ότι θα το προωθήσουν και θα με καλέσουν τηλεφωνικά.

Την επόμενη φορά θα ρωτάω πρώτα εδώ και μετά την εταιρεία...

Edited by duellergr
Link to comment
Share on other sites

... αλλιώς θα βγεις από το λικουιντ, θα μπεις my Vodafone, θα σβήσεις την κάρτα και μετά ξαναμπαίνεις λικουιντ. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, glofiish said:

Δοκίμασε μέσα από τον ιστότοπο της Vodafone να κάνεις λογαριασμό στο my Vodafone.Δεν θα σου εμφανίσει το liquid αλλά το αφμ σου.Εκει από τις ρυθμίσεις θα κάνεις δουλειά 

Στο μεταξύ το app της Vodafone ζητάει κωδικό επιβεβαίωσης για να μπεις ενώ το site τίποτα. Γελάει και η ασφάλεια!

Όχι ότι συμφωνώ με τον κωδικό επιβεβαίωσης απλά να 'χαμε να λέγαμε..

20 minutes ago, duellergr said:

Στην εξυπηρέτηση δεν το γνωρίζουν;

Όχι;

😂😂

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Στο μεταξύ το app της Vodafone ζητάει κωδικό επιβεβαίωσης για να μπεις ενώ το site τίποτα. Γελάει και η ασφάλεια!

Όχι ότι συμφωνώ με τον κωδικό επιβεβαίωσης απλά να 'χαμε να λέγαμε..

Όχι;

😂😂

Βασικά έχουνε μπλέξει τα μπούτια τους.Μαλλον είναι σε φάση ανασυγκρότησης.

Αν πας εκεί που λέει συμβόλαιο μπαίνεις στην καινούρια έκδοση της σελίδας.Εκει ζητάει κωδικό επιβεβαίωσης.

Αν πας εκεί που λέει καρτοκινητο μπαίνεις στην παλιά έκδοση.Εκει είναι που έχει την ρύθμιση να αφαιρέσεις κάποια κάρτα .Εκεί δεν ζητάει κωδικό επιβεβαίωσης.

Έχουν δύο παράλληλα περιβάλλοντα από ο,τι καταλαβαίνω μέχρι να ολοκληρωθεί η αναβάθμιση.

Εγώ εχω το άλλο θέμα.

Μαζί με την φορητότητα που έκανα σε cu μου δώσανε δώρο και μια άλλη sim.Αυτο το νούμερο εγώ δεν θέλω να το χρησιμοποιήσω και μου το έχει στο my Vodafone με το ζόρι μαζί με το σταθερό.Δεν μπορώ να το διαγράψω.

Edited by glofiish
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, filippos said:

παίζει να πέφτει κόφτης όταν κατεβάζεις απο torrent ;

Δεν είναι απαραίτητα κόφτης. Το nat της vodafone είναι το χειρότερο για peer to peer εφαρμογές (συμπεριλαμβανομένου του torrenting). Το είχα παρατηρήσει και εγώ πως με tethering από vodafone τα torrents κατέβαιναν με 400-600KB/s ενώ με nova κατέβαιναν με τη μέγιστη ταχύτητα. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Just now, glofiish said:

Εγώ εχω το άλλο θέμα.

Μαζί με την φορητότητα που έκανα σε cu μου δώσανε δώρο και μια άλλη sim.Αυτο το νούμερο εγώ δεν θέλω να το χρησιμοποιήσω και μου το έχει στο my Vodafone με το ζόρι μαζί με το σταθερό.Δεν μπορώ να το διαγράψω.

Αν δε θες να το χρησιμοποιήσεις ποτέ και είσαι σίγουρος μπορείς να πας σε κατάστημα και να ζητήσεις ακύρωση του αριθμού. Έτσι ο αριθμός χάνεται και διαγράφεται από τα στοιχεία σου. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dasnowy said:

Δεν είναι απαραίτητα κόφτης. Το nat της vodafone είναι το χειρότερο για peer to peer εφαρμογές (συμπεριλαμβανομένου του torrenting). Το είχα παρατηρήσει και εγώ πως με tethering από vodafone τα torrents κατέβαιναν με 400-600KB/s ενώ με nova κατέβαιναν με τη μέγιστη ταχύτητα. 

Μα πόσο δίκιο έχεις.

Αυτό παρατήρησα κι εγώ. Πχ κατεβάζω torrent μέγιστο 200 ή 300 KB/s ενώ download απο server μέσω browser έχω πιάσει 3Mbps.
Με Free2Go κατέβαζα με 2 ή 3 Mbps ανεξαρτητου μέσου εντός σπιτιού πάντα.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, spiliot said:

Αυτό ακούγεται σαν traffic shaping, πως συνδέεται το nat με χαμηλή ταχύτητα download;

 

Η Vodafone χρησιμοποιεί symmetric nat στην κινητή με αποτέλεσμα το udp hole punching να μη λειτουργεί, και επειδή δε μπορείς να κάνεις port forward, στα torrents μπορείς να συνδεθείς μόνο με χρήστες που έχουν κάνει εκείνοι port forward. Για αυτό και στο online gaming με κινητή vodafone έχεις strict nat ή type 3. Οι άλλες δύο εταιρίες δεν έχουν symmetric nat που σημαίνει πως μπορείς να συνδεθείς και με χρήστες που δεν έχουν κάνει port forward. Αυτό δεν είναι πάντα πρόβλημα. Μπορεί σε κάποια torrents να μην επηρεαστείς καθόλου και άλλα να μην κατεβαίνουν καθόλου. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά βάζω υποτίθεται να δούνε Bluey οι μικρές στο Vodafone tv και μετά από λίγη ώρα μπαίνει άλλο παιδικό. Τι φάση; Υπάρχει τρόπος να διαλέξω να δείχνει το συγκεκριμένο μόνο; Περιττό να πω ότι σαν πλατφόρμα είναι κικιρίκου..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να ρωτήσω κάτι. Έχει ο ανταγωνισμός πακέτο με vodafone cu στα 27€ απεριορ. Ομιλία 200gb και 300sms για ένα μήνα η κάτι παρεμφερές; δεν θέλω να μπλέκω με συμβόλαια.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kostas123464 said:

Καλησπέρα. Να ρωτήσω κάτι. Έχει ο ανταγωνισμός πακέτο με vodafone cu στα 27€ απεριορ. Ομιλία 200gb και 300sms για ένα μήνα η κάτι παρεμφερές; δεν θέλω να μπλέκω με συμβόλαια.

Όχι μόνο η Vodafone CU το έχει!!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kostas123464 said:

Καλησπέρα. Να ρωτήσω κάτι. Έχει ο ανταγωνισμός πακέτο με vodafone cu στα 27€ απεριορ. Ομιλία 200gb και 300sms για ένα μήνα η κάτι παρεμφερές; δεν θέλω να μπλέκω με συμβόλαια.

Ναι έχει. 

Η f2g με 24.4€ (13.5€ unlimited data) και (10.9€ 1000" όλους και 100sms). 

Εάν δεν σου φτάνουν πας για τα 13.6€ με unlimited ομιλία και 500sms.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kostas123464 said:

Καλησπέρα. Να ρωτήσω κάτι. Έχει ο ανταγωνισμός πακέτο με vodafone cu στα 27€ απεριορ. Ομιλία 200gb και 300sms για ένα μήνα η κάτι παρεμφερές; δεν θέλω να μπλέκω με συμβόλαια.

Υπαρχει το παιχνιδι της VF το Big Bang που σε επιβραβευει οσο παιζεις και σου εχει το max πακετο για εναν μηνα 200gb με 10 ευρω και 30000 κρυσταλλους.

Αν θες ομιλια(ποιανου ειναι χρησιμα τα sms την σημερον ημερα 😅) εχει αρκετα πακετα στην εφαρμογη του CU που σου βγαινουν φθηνοτερα απο το ετοιμο πακετο που προανεφερες. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, EllinikoNisi said:

Ναι έχει. 

Η f2g με 24.4€ (13.5€ unlimited data) και (10.9€ 1000" όλους και 100sms). 

Εάν δεν σου φτάνουν πας για τα 13.6€ με unlimited ομιλία και 500sms.

Δεν νομίζω το f2g να έχει unlimited data, εκτός από το ημερήσιο των 0,90ε

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, EllinikoNisi said:

Ναι έχει. 

Η f2g με 24.4€ (13.5€ unlimited data) και (10.9€ 1000" όλους και 100sms). 

Εάν δεν σου φτάνουν πας για τα 13.6€ με unlimited ομιλία και 500sms.

Δεν ισχύει εκτός κι αν εννοείς των 0,90€ και το βάζεις μετά τις 00:00 κλπ.. αλλά φέξε μ κ γλίστρησα..

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kalitexnis_g said:

Δεν ισχύει εκτός κι αν εννοείς των 0,90€ και το βάζεις μετά τις 00:00 κλπ.. αλλά φέξε μ κ γλίστρησα..

Αυτό θα εννοεί. 0,90*15 ημέρες=13,5

Είναι η μοναδική λύση για μηνιαίο απεριόριστο ίντερνετ στην καρτοκινητή. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kalitexnis_g said:

Δεν ισχύει εκτός κι αν εννοείς των 0,90€ και το βάζεις μετά τις 00:00 κλπ.. αλλά φέξε μ κ γλίστρησα..

 

1 ώρα πριν, VIPdriver said:

Αυτό θα εννοεί. 0,90*15 ημέρες=13,5

Είναι η μοναδική λύση για μηνιαίο απεριόριστο ίντερνετ στην καρτοκινητή. 

Ναι παιδιά αυτό εννοώ. Το 0.90€/ 2 ημέρες. Ούτως ή άλλως ο φίλος για περιστασιακή χρήση το θέλει.

Πάντως μην το βλέπετε τόσο δύσκολο ή χρονοβόρο. Μόλις δεις το sms που ενημερώνει ότι έληξε το πακέτο 2- 3 κουμπιά πατάς και το ξανά ενεργοποιείς.

Edited by EllinikoNisi
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, EllinikoNisi said:

 

Ναι παιδιά αυτό εννοώ. Το 0.90€/ 2 ημέρες. Ούτως ή άλλως ο φίλος για περιστασιακή χρήση το θέλει.

Πάντως μην το βλέπετε τόσο δύσκολο ή χρονοβόρο. Μόλις δεις το sms που ενημερώνει ότι έληξε το πακέτο 2- 3 κουμπιά πατάς και το ξανά ενεργοποιείς.

Δεν έρχεται στην ώρα του το SMS. Σ' εμένα τουλάχιστον. Αργεί από ώρες ώς και καμιιά μέρα.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, trinoo said:

Δεν έρχεται στην ώρα του το SMS. Σ' εμένα τουλάχιστον. Αργεί από ώρες ώς και καμιιά μέρα.

Έχεις χρεωθεί ημερήσιο ίντερνετ; Τί ώρα σου ήρθε το σμσ που να λέει ότι τελείωσε;

Link to comment
Share on other sites

Το έχετε δει νομίζω ότι την ίδια προσφορά με τα λαγονικα έβγαλαν εδώ και οι κύριοι του myphone. Βέβαια απεριόριστα δεν είναι αλλά οκ όλα καλά. Ότι πρέπει μιας και έφαγα πόρτα από την προηγούμενη φορητοτητα (είχα σε εκκρεμότητα σε άλλο δίκτυο που νόμιζα ότι είχε ακυρωθεί αλλά όχι). Βέβαια δε λέει μέχρι πότε είναι η προσφορά αυτή! 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, _NikitaS_ said:

Το έχετε δει νομίζω ότι την ίδια προσφορά με τα λαγονικα έβγαλαν εδώ και οι κύριοι του myphone. Βέβαια απεριόριστα δεν είναι αλλά οκ όλα καλά. Ότι πρέπει μιας και έφαγα πόρτα από την προηγούμενη φορητοτητα (είχα σε εκκρεμότητα σε άλλο δίκτυο που νόμιζα ότι είχε ακυρωθεί αλλά όχι). Βέβαια δε λέει μέχρι πότε είναι η προσφορά αυτή! 

Αν θέλεις να κάνεις φορητότητα τώρα είναι η ευκαιρία 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, aektzhs 1 said:

Αν θέλεις να κάνεις φορητότητα τώρα είναι η ευκαιρία 

Τώρα είναι ευκαιρία που έφυγε ο τουρισμός! Τον Ιούνιο ξανακάνεις φορητότητα 😉

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...