Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 22/8/2023 at 11:43 ΜΜ, ParafronGR said:

τον προηγούμενο μήνα, στην ανανέωση που έκανα, δεν μου έβαλαν τα λεφτά της κάρτας νέων. μετά από αίτημα που έκανα στην εξυπηρέτηση, μου τα πίστωσαν ως "υπόλοιπο ευρωπαϊκής κάρτας" στις 27/7, 5 μέρες μετά την ανανέωση.

απόψε μου λήγει το πακέτο κ θέλω να κάνω ανανεωση, πιστεύετε ότι θα πάρω τα χρήματα της ευρωπαίκής, ή το άλλαξαν και θα πάνε για τις 27? σκέφτομαι αν είναι, να ανανεωσω το πρωί ώστε να επικοινωνησω μαζί τους αμεσως. εσεις τι πιστευετε?

Επειδή δεν είναι δίκαιο να γράφουμε μόνο τα άσχημα ή τα στραβά των εταιρειών, να πώ ένα μεγάλο ευχαριστώ και από εδώ στην υπάλληλο που με εξυπηρετησε το πρωί! 

Αν και έλεγα να περιμενω μεχρι τις 27 για να πάρω το bonus της Ευρωπαίκής κάρτας, έβαλα σήμερα το πρωί κάρτα γιατί, ενώ είχα το κινητό σε πτήση και συνδεδεμένο στο WiFi, μόλις το άνοιξα, μου ήρθε το εξής μηνυμα : "ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΕΣ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΠΤΑ ΟΜΙΛΙΑΣ, Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ 2€ ΓΙΑ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ DATA & ΟΜΙΛΙΑ ΕΛΗΞΕ ..." και είδα ότι μου είχαν αφαιρέσει 2ε από το bonus της ευρωπαϊκής κάρτας.

Μόλις έβαλα, λοιπόν, κάρτα μου τράβηξε 10,90€ (7,50 τα πήρε από το bonus) & μου τα έκανε όλα απεριοριστα χωρίς να μου δώσει τα 10€ της κάρτας όπως σωστά μου είπατε. Αργότερα, έστειλα ένα μήνυμα στο vodafonecu.gr ρωτώντας αν μπορεί να γίνει αλλαγή στην ημερομηνία ενεργοποίησης του bonus, ώστε να το λάβω κανονικά την επόμενη φορά και η κοπέλα, αφού μου επαλήθευσε τα όσα μου είπατε κι εσείς (οτι δλδ επειδή έκαναν χειροκίνητα την ενεργοποιηση, γι'αυτό δεν πήρα τα 10€ σήμερα), μου έκανε δώρο 10€ bonus (φαίνονται σαν 10€ από την Ευρωπαϊκή κάρτα και το smart pocket έχει κλειδωθεί) ώστε πλέον, να ενεργοποιούνται μαζί όταν βάζω κάρτα.

Μπράβο, VF, υπεροχη κίνηση!! :) 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Εχω όλους τους κωδικούς από Καλοκαιριστές (εκτός από Factory Outlet). Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να μου στείλει μήνυμα μέχρι σήμερα το βράδυ γιατί ληγει το πακέτο 

Link to comment
Share on other sites

Τα νεα δεν ειναι καλα η Q ακουλουθησε την vodafone και καταργησε την ανανεωση 8€ οταν υπαρχει προσφορα διαθεσιμη αρα τερμα και 8€ στο f2g;

Link to comment
Share on other sites

Και παλιά υπήρχαν πολλές φορές που δεν ενεργοποιούσαν το 8 σε μέρα countdown, τους γκρίνιαζε κάποιος και το κάνανε μέσα στη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Το εγραφε στο μπανερ μαλλον το ξεχασαν ή τους δυσκολευει η εφαρμογή...

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, spiliot said:

Και παλιά υπήρχαν πολλές φορές που δεν ενεργοποιούσαν το 8 σε μέρα countdown, τους γκρίνιαζε κάποιος και το κάνανε μέσα στη μέρα.

Όχι το κάνανε.. ένας είναι.. ο Μήτσος.

Καμιά φορά ξεχνάει με ένα μυαλό χειμώνα καλοκαίρι.

Link to comment
Share on other sites

https://www.myq.gr/gr/support/ipolipo-ananeosi-chronou-omilias/pies-ine-i-diathesimes-axies-ananeosis-chronou-omilias

Τα 8€ είναι παρελθόν στην q. Μόλις το έμαθε ένας φίλος έφυγε για cu μετά την προτροπή μου.

Θα ακολουθήσει πιστεύω και η κατάργηση των 10€ σε όλους, αλλά το καπέλο των 0,30€ ανά ανανέωση είναι αποκλειστική πρωτοτυπία της Nova.

Link to comment
Share on other sites

https://www.myq.gr/gr/support/ipolipo-ananeosi-chronou-omilias/pies-ine-i-diathesimes-axies-ananeosis-chronou-omilias
Τα 8€ είναι παρελθόν στην q. Μόλις το έμαθε ένας φίλος έφυγε για cu μετά την προτροπή μου.
Θα ακολουθήσει πιστεύω και η κατάργηση των 10€ σε όλους, αλλά το καπέλο των 0,30€ ανά ανανέωση είναι αποκλειστική πρωτοτυπία της Nova.
Και στην cu πάει προς κατάργηση, θα είναι διαθέσιμη ΜΟΝΟ από τα καταστήματα της Vodafone

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, HEO said:

Και στην cu πάει προς κατάργηση, θα είναι διαθέσιμη ΜΟΝΟ από τα καταστήματα της Vodafone

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Θα μπαίνει στο κατάστημα ο ηλικιωμένος για 8 ευρώ ανανέωση και θα φεύγει με 2 συμβόλαια στην πλάτη... 

Link to comment
Share on other sites

Ωραία προσφορά πήρα από τη Vodafone... 😂😂😂 Το νούμερο λήγει αύριο λόγω μη ανανέωσης τους τελευταίους τρεις μήνες...

IMG_0579.png

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, jaranor said:

Λέει "δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί εντός Ε.Ε."!! Τυπογραφικό λάθος;

Επειδή είναι ατομική προσφορα μπόνους μάλλον δεν θα ισχυει στην ΕΕ

Link to comment
Share on other sites

On 10/8/2023 at 12:41 ΜΜ, eridion25 said:

Εκανα αιτιση να μου επιστρεψουν το υπολιπου του καρτοκινιτο cu που εχω σε τραπεζικο λογαριασμο μεσω αυτης φορμας https://www.vodafone.gr/aitima-grapto/ επιδη κατεργησαν την οχταευρη καρτα και τωρα ελαβα αυτο το μηνυμα 

Screenshot_20230810_123810_Gmail.jpg

Με πηραν σημερα τηλεφωνο στο +3013830 και μου ηπαν μετα της 20 Σεπτεμβριου γινεται η αιτηση να μου επιστραφουν το χρηματικο υπολιπο σε τραπεζικο λογαριασμο

Link to comment
Share on other sites



Θα μπαίνει στο κατάστημα ο ηλικιωμένος για 8 ευρώ ανανέωση και θα φεύγει με 2 συμβόλαια στην πλάτη... 


Και όχι μόνο γεροντια έστειλα την άλλη <35 να κάνει φορητότητα στην voda για να την βάλω στο liquid και μου ήρθε με συμβόλαιο.... Τι να πεις
Με πηραν σημερα τηλεφωνο στο +3013830 και μου ηπαν μετα της 20 Σεπτεμβριου γινεται η αιτηση να μου επιστραφουν το χρηματικο υπολιπο σε τραπεζικο λογαριασμο
Ωραίος, να μας ενημερώνεις:) thanks

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, HEO said:

έστειλα την άλλη <35 να κάνει φορητότητα στην voda για να την βάλω στο liquid και μου ήρθε με συμβόλαιο.... Τι να πεις

iPhone είχε ή το πήρε κι αυτό με τη συνδεσούλα;; 😉

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, HEO said:

Και όχι μόνο γεροντια έστειλα την άλλη <35 να κάνει φορητότητα στην voda για να την βάλω στο liquid και μου ήρθε με συμβόλαιο.... Τι να πεις Ωραίος, να μας ενημερώνεις:) thanks

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Αποφεύγω τα καταστήματα όπως ο διάολος το λιβάνι, και ένας λόγος είναι ότι πας για μια συγκεκριμένη δουλειά, αλλά οι υπάλληλοι είναι δασκαλεμένοι να σε περνάνε από ολόκληρη ιστορία για να σε αποσυντονίσουν με "προσφορές" και άλλες χαζομάρες...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

iPhone είχε ή το πήρε κι αυτό με τη συνδεσούλα;;
Μπα ένα ταλαίπωρο Samsung έχει.

Προσπάθησα να την βοηθήσω καθότι χωρισμένη με ένα παιδί δυσκολεύετε στα οικονομικά από ότι φαίνεται

Θεώρησα ότι θα μπορούσα να την μάθω να χειρίζεται το liquid και να τη βγάζει οικονομικά με 8 ευρώ το δίμηνο. Ακόμα και cashback περισσότερο.

Έκανα λάθος όμως.

Φάνηκε και από άλλα πράγματα, η γυναίκα ονειρεύεται μεγαλεία :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, eridion25 said:

Με πηραν σημερα τηλεφωνο στο +3013830 και μου ηπαν μετα της 20 Σεπτεμβριου γινεται η αιτηση να μου επιστραφουν το χρηματικο υπολιπο σε τραπεζικο λογαριασμο

Έτσι είναι , γιατί η αλλαγή πραγματοποιείται στις 20/09/2023, απλά είναι λάθος της ανακοίνωσης ότι μπορείς να το καταγγείλεις από την ανακοίνωση και για δύο μήνες.

 

Link to comment
Share on other sites

Κάπου παλαιότερα έχετε γράψει τι κινήσεις πρέπει να κάνει κάποιος που πρωτοερχεται στο cu. Το που να στείλει μήνυμα για έλεγχο mb πού για τηλεφωνητή κτλ. Υπάρχει περίπτωση να το βρούμε κάπου γιατί έχω πει αρκετά πίσω αλλά μάλλον είναι τότε που είχε σκάσει η προσφορά με τους 9 μήνες απεριόριστα. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, _NikitaS_ said:

Κάπου παλαιότερα έχετε γράψει τι κινήσεις πρέπει να κάνει κάποιος που πρωτοερχεται στο cu. Το που να στείλει μήνυμα για έλεγχο mb πού για τηλεφωνητή κτλ. Υπάρχει περίπτωση να το βρούμε κάπου γιατί έχω πει αρκετά πίσω αλλά μάλλον είναι τότε που είχε σκάσει η προσφορά με τους 9 μήνες απεριόριστα. 

Αν και νομίζω ότι η συγκεκριμένη λειτουργία φίλε είναι ήδη ενεργοποιημένη,για καλό και για κακό στείλε Κ στο 1252

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, aektzhs 1 said:

Αν και νομίζω ότι η συγκεκριμένη λειτουργία φίλε είναι ήδη ενεργοποιημένη,για καλό και για κακό στείλε Κ στο 1252

Οκ με αυτό. Σε ευχαριστώ. Ήταν και κάνα δυο άλλες διαδικασίες όπως πχ τι μήνυμα θέλω να ακούγεται όταν δεν είμαι διαθέσιμος. Θα τις βρω βήμα βήμα online. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, _NikitaS_ said:

Οκ με αυτό. Σε ευχαριστώ. Ήταν και κάνα δυο άλλες διαδικασίες όπως πχ τι μήνυμα θέλω να ακούγεται όταν δεν είμαι διαθέσιμος. Θα τις βρω βήμα βήμα online. 

Υπάρχουν αναλυτικά στην ιστοσελίδα vodafonecu.gr

Link to comment
Share on other sites

Ειδοποίηση κλήσης - τηλεφωνητής στο 1285. Θα πρότεινα να γίνει πρώτα απενεργοποίηση τηλεφωνητή, και με δεύτερη κλήση η ενεργοποίηση της ειδοποίησης κλήσεων. Σε μένα τουλάχιστον η απόπειρα να τα κάνω και τα δύο ταυτόχρονα με μία κλήση κάπου κόλλαγε.

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...