Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με Κ στο 1252:

«Η ENEPΓOΠOIHΣH THΣ YΠHPEΣIAΣ MY DATA CONTROL OΛOKΛHPΩΘHKE ME EΠITYXIA! ΣE ΠEPIΠTΩΣH ΠOY ΔEN EXEIΣ YΠOΛEIΠOMENA MB, ΘA ENHMEPΩNEΣAI ME SMS KAI ΘA AΠOΦAΣIZEIΣ EΣY ΠΩΣ ΘEΛEIΣ NA ΣYNEXIΣEIΣ!»

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε λίγο τις δυνατότητες που σου δίνει το cu για τέτοιες περιπτώσεις. Panic button και φυσικά το cu bigbang για εντελώς δωρεάν ολιγόωρα mb ώστε να αποφεύγεις τέτοιες χρεώσεις οταν θες mb και τελειώνει το πακέτο σου. Aπλά θέλει να το θυμάσαι και προφανώς οκ καμμιά φορά ξεχνιόμαστε.

 

Ευχαριστώ πολύ:D:D:D. Όντως χρησιμοποιώ το bigbang και είναι μεγάλο πλεονέκτημα της Cu σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Όπως καυτηριάζω τα στραβά μιας εταιρείας δεν έχω πρόβλημα να την επαινώ για τα καλά της. Στη ζωή δεν είναι όλα άσπρο-μαύρο.

Link to comment
Share on other sites

Με Κ στο 1252:

«Η ENEPΓOΠOIHΣH THΣ YΠHPEΣIAΣ MY DATA CONTROL OΛOKΛHPΩΘHKE ME EΠITYXIA! ΣE ΠEPIΠTΩΣH ΠOY ΔEN EXEIΣ YΠOΛEIΠOMENA MB, ΘA ENHMEPΩNEΣAI ME SMS KAI ΘA AΠOΦAΣIZEIΣ EΣY ΠΩΣ ΘEΛEIΣ NA ΣYNEXIΣEIΣ!»

 

Καλο αυτο αλλα μηπως υπαρχει και αντιστοιχο MY voice / MY sms control:; νομιζω αν ληξουν η ομιλια η τα μηνυματα μετα στα παιρνει αυτοματα απο τα ευρω που εχεις υπολοιπο λογσμου. Τουλαχιστον να υπηρχε αυτοματη ανανεωση μεσω παγιας τραπεζικης εντολης....

 

Παντως το data control το εκανα οπως περιγραψατε και ας εχω 40 giga απο rollovers....

Edited by ELTASSOS
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει εναλλακτική για mobile internet

 

40Gb με 10 Ευρώ, σε καρτοιντερνετ. Δευτερη καρτα στο κινητο

Πρόγραμμα "συμβολαιου" χωρίς ελάχιστη διάρκεια παραμονής, χωρις πάγιο

Βαζεις μονο πακέτα.

 

https://www.vodafone.gr/eshop/mobile-internet/c-100123/

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

Αρκεί να μην έχει κι αυτό περιορισμό 3GB/ημέρα όπως το CU.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με την vodafone για το Giga WiFi on the spot ρώτησα αν έχει οριο 3gb την ημέρα και μου απάντησαν οχι δεν εχει. Αγοράζεις το πακέτο όποτε θελεις εσυ χωρις να εχεις υποχρέωση συμβολαιου. Για το καλοκαίρι μια χαρα αν ισχύει η τιμή 9,95ευρω/40gb μαζι με φπα πολύ καλύτερο από το cu bing bang.
Link to comment
Share on other sites

Είναι συμβόλαιο θεωρητικά, άρα μάλλον 100gb μηνιαίο όριο έχει. Είμαστε off topic πάντως.

 

Βγήκε η καλοκαιρινή προσφορά για τα καρτοκινητα, 15gb με 10€ για 30 μέρες, μέχρι 16/9.

Διαθέσιμα στην περιαγωγή 7GB. Το πακέτο μπορεί να ενεργοποιηθεί πολλές φορές.

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με την vodafone για το Giga WiFi on the spot ρώτησα αν έχει οριο 3gb την ημέρα και μου απάντησαν οχι δεν εχει. Αγοράζεις το πακέτο όποτε θελεις εσυ χωρις να εχεις υποχρέωση συμβολαιου. Για το καλοκαίρι μια χαρα αν ισχύει η τιμή 9,95ευρω/40gb μαζι με φπα πολύ καλύτερο από το cu bing bang.

 

Ισχυει κανονικα, το εχω εδω και 2 εβδομαδες.. Επισης δεν εχει ημερησιο όριο 3Gb

Περισσοτερα στο ανάλογο θεμα για να μην χαλάμε εδώ το τοπικο...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το "χωρίς πάγιο" και "οποτε θέλεις το χρησιμοποιείς" αλλά είναι συμβόλαιο, μόνο σε εμένα θυμίζει το παλιό συμβόλαιο χωρίς πάγιο που εαν δεν το χρησιμοποιούσες επί 6 μηνες σου ερχόταν χρέωση 50€;
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμάς. Αυτά τα 200ΜΒ που δίνει κάθε μήνα κάπως πρέπει να πληρώνονται :p
Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά προχειρότητα απο την vodafone... Εβγαλαν και νέα πακέτα στο big bang που δίνει πχ με 900 πόντους και 0€ 5gb για 5 ημέρες αλλα αντι αυτού, μου έδωσε 3gb για 1 ημέρα και χρέωσε 0.70€. Η προχειρότητα στο μεγαλείο της, για ένα πακέτο καλό κατά τα άλλα
Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά προχειρότητα απο την vodafone... Εβγαλαν και νέα πακέτα στο big bang που δίνει πχ με 900 πόντους και 0€ 5gb για 5 ημέρες αλλα αντι αυτού, μου έδωσε 3gb για 1 ημέρα και χρέωσε 0.70€. Η προχειρότητα στο μεγαλείο της, για ένα πακέτο καλό κατά τα άλλα
Υπήρχε τέτοιο πακέτο; Πολύ καλό για να είναι αληθινό μου φαίνεται. Τώρα βλέπω μόνο τα παλιά που υπήρχαν
Link to comment
Share on other sites

Ναι και μάλλον τους πέτυχα πάνω στις δοκιμές γιατι τώρα δεν υπάρχει αλλά το πακέτο έχει μείνει κανονικά ενεργοποιημένο στο νούμερο μου. Ειχαν βγάλει και με 3500 το ΣΚ πακέτο και επίσης βλέπω ότι άλλαξαν το giga night απο 7 ημέρες και 10gb σε 5 ημέρες και 15gb και το data πακέτο του 1gb τώρα λέει για 8 ώρες αντι 6 αν και ανεπίσημα 8+ κρατούσε έτσι και αλλιώς
Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο giga νυχτες 15gb για 5ημερες 20:00-08:00 μηπως είναι προάγγελος για αύξηση του ορίου των 3 gb χρησης ανα ημέρα;
Link to comment
Share on other sites

Βγάλαν βλέπω και το πακέτο 100' για 2 μέρες με 3000 κρυστάλλους, χωρίς ποσό!

Κρίμα γιατί με βόλευε πολύ για τη σύζυγο!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδιά γιατί τα έχω μπερδέψει..

Σ' έναν αριθμό που δεν θέλω να τον χάσω με τελευταία ανανέωση €10 στις 24/5, πότε πρέπει να ξαναβάλω κάρτα;

Και κυριότερο, πριν "χαθεί" ο αριθμός θα μου στείλει το CU κάποιο SMS να με ενημερώσει πως ΑΝ ΔΕΝ κάνω ανανέωση θα χαθεί ο αριθμός;

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

στις 29/6/2021 Ο αριθμός θα καταργηθεί ( 13 μήνες και 5 ημέρες)

Μέχρι τότε πρέπει να τον ανανεώσεις για να μην τον χάσεις.

Στις 24/8/2020 Θα μπρι φραγή εισερχομένων κλήσεων.

Στις 24/7/20 θα χαθεί τυχόν χρηματικό υπόλοιπο.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Βγάλαν βλέπω και το πακέτο 100' για 2 μέρες με 3000 κρυστάλλους, χωρίς ποσό!

Κρίμα γιατί με βόλευε πολύ για τη σύζυγο!

Επανήλθε για την ώρα αλλά απο εκεί που το έπαιρνες με 0€ + 4000 πόντους, τώρα θέλει και μια χρέωση 0.80€ ανα ενεργοποίηση. :lol:

Link to comment
Share on other sites

στις 29/6/2021 Ο αριθμός θα καταργηθεί ( 13 μήνες και 5 ημέρες)

Μέχρι τότε πρέπει να τον ανανεώσεις για να μην τον χάσεις.

Στις 24/8/2020 Θα μπρι φραγή εισερχομένων κλήσεων.

Στις 24/7/20 θα χαθεί τυχόν χρηματικό υπόλοιπο.

 

Ευχαριστώ! SMS υπενθύμισης για τις παραπάνω ενέργειες γνωρίζεις αν έρχεται;

Π.χ. μου ήρθε πως σήμερα λήγουν τα λεπτά ομιλίας και data που έχει μέσα.

 

EDIT: Επίσης μπαίνει και φραγή στα εισερχόμενα SMS;

Edited by soiramk

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Επανήλθε για την ώρα αλλά απο εκεί που το έπαιρνες με 0€ + 4000 πόντους, τώρα θέλει και μια χρέωση 0.80€ ανα ενεργοποίηση. :lol:

 

Τα ιδια ρεζιλικια με τα "δώρα" σε γιορτές και διακοπές.

Link to comment
Share on other sites

Κάνουν φιλότιμες προσπάθειες να μας διώξουν μια ώρα αρχύτερα...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...