Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομίζω να έσκασε αυτή η προσφορά μόνο σε φοιτητές.

 

Αν την έλαβαν κάποιοι συνδρομητές απλού Vodafone CU, ας το αναφέρουν παρακαλώ.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω για την δουλειά ίντερνετ μόνο τις καθημερινές από 500mb μέχρι μάξιμουμ 1gb. Οπότε το ανώτερο μέχρι 20 gb το μήνα.

Απλά έλεγα να μην μπλέξω με συμβόλαιο.

Υγ. Ευχαριστώ πολύ όλους για τις συμβουλές

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ημερήσιο ίντερνετ 1gb με 1 ευρώ, σύνολο 20gb για τις 20 ημέρες που το χρειάζεσαι με 20€. Υπάρχει και το εβδομαδιαίο με 4gb με 5 ευρω, εάν βαριέσαι να ενεργοποιείς κάθε μέρα πακέτο, που θα έχεις 16gb να φας στις 20 ημέρες με 20€. Βάζοντας 2 10ευρες κάρτες τον μήνα, παίρνεις και μπόνους ανανεωσης κάποια gb οπότε θα φας κάποιες ημέρες από τα μπόνους, άρα εάν ήμουν στη θέση σου θα έπαιρνα το εβδομαδιαίο.

Link to comment
Share on other sites

Με βοήθησες απίστευτα! Αυτό θα κάνω. Ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με βοήθησες απίστευτα! Αυτό θα κάνω. Ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δες όλες τις επιλογές στο cu app. Φρόντισε να παίζεις και big bang όλες τις 15 προσπάθειες κάθε εβδομάδα ώστε να έχεις κρυστάλλους καβατζα σε περίπτωση που χρειαστείς περισσότερα gb και να μπορείς να ενεργοποιείς και το 10gb/7ημερο με 4€+3000 κρυστάλλους.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε φοιτητικό cu, γενικά μη γράφετε εδώ και πόσο μάλλον για τις προσφορές που παίρνετε γιατί δημιουργείται σύγχυση. Το φοιτητικό cu έχει δικό του θέμα. Φιλικά πάντα.

 

Φοιτητικό έχω, αλλά δεν ξέρω αν λαμβάνουμε διαφορετικές προσφορές από τ' απλά. :O

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ειδοποίηση στην εφαρμογή MyCU ότι αν ενεργοποιήσω ένα από τα πακέτα CU combo, combo L, combo XL μέχρι τις 31/5 παίρνω αυτόματα και 3GB δώρο για 15 ημέρες. Πρέπει είναι προσφορά για όλους αφού ήρθε στην εφαρμογή και όχι σαν μήνυμα. Αν την έχετε λάβει και άλλοι ενημερώστε.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ανέβασαν και στο fb τους.. Ειναι γενική προσφορά. Μακάρι να κρατήσουν και το cu shake και πέραν της 31/5
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 μήνες κράξιμο γιατί δεν έδιναν τίποτα, αυτό το μήνα τα έδωσαν μαζεμένα. Για τον Ιούνιο βλέπουμε...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει προνομιακό CU, που να δίνει 1500' ή 1000' προς όλους+κάποια MBs, όπως έχουν οι άλλες εταιρείες? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Είναι το cu special και το δίνουν συνήθως όταν λήξει το φοιτητικό σου πάσο. Δεν ξέρω αν το δίνουν και κάπως αλλιώς, μπορείς να ρωτήσεις σε κάποιο κατάστημα.
Link to comment
Share on other sites

Είναι το cu special και το δίνουν συνήθως όταν λήξει το φοιτητικό σου πάσο. Δεν ξέρω αν το δίνουν και κάπως αλλιώς, μπορείς να ρωτήσεις σε κάποιο κατάστημα.

Όχι, δεν εννοούσα αυτό. Αυτό δίνει 600' προς όλους με 10€ (σιγά την προσφορά, 500' με 12€ δίνει το απλό CU). Εννοούσα αν υπάρχει κάτι σαν τα προνομιακά των άλλων δύο, δηλαδή 1500' προς όλους+1,5 ή 2GB με 8,5 ή 10€.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν εννοούσα αυτό. Αυτό δίνει 600' προς όλους με 10€ (σιγά την προσφορά, 500' με 12€ δίνει το απλό CU). Εννοούσα αν υπάρχει κάτι σαν τα προνομιακά των άλλων δύο, δηλαδή 1500' προς όλους+1,5 ή 2GB με 8,5 ή 10€.

 

 

Καλημέρα,

 

Από όσο γνωρίζω όχι.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Πέρυσι πήρα από μια κοπέλα της βονταφον απέξω από την εφορία στο Ηράκλειο, νούμερο, για το οποίο μου έλεγε ότι έχει 25 gb. Τελικά είναι ένα απλό cu. Μου είπε ότι έχει και πακέτο σύνδεσης νομίζω με 1000 λεπτά προς όλους και ίντερνετ μαζί, με 10 η 12 ευρώ όλα αυτά δεν θυμάμαι ακριβώς. Εγώ διάλεξα το πακέτο σύνδεσης με τα 25 gb, τα οποία είναι από διάφορα πακέτα του cu, όλα μαζί 25 gb. Κοροϊδία δηλαδή, γιατί στην αρχή έλεγε ότι βάζεις κάρτα και ενεργοποιείς τα 25 gb. Ενώ είναι διάφορα πακέτα, και λόγω διπλασιασμού κάρτας, ο οποίος κρατάει 3 μήνες μόνο.Δεν ξέρω αν πράγματι υπάρχει το πακέτο αυτό με τα 1000 λεπτά (όχι φοιτητικό, αλλά ειδικό πακέτο με τα 1000 λεπτά). Edited by MPOMP
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Την πάτησα και εγώ έτσι με αυτό το πακέτο των 3 μηνών. Δεν στο λένε από την αρχή όμως στην πορεία το διαπιστώνεις και τσάμπα τα 12 ευρώ .
Link to comment
Share on other sites

Και επισης μια βλακεία ειναι ότι ο διπλασιασμός της κάρτας λήγει σε ένα μήνα, ενώ το κανονικό πόσο που ανανεώνεις εσύ, λήγει στο διμηνο.

Σε οτι αφορά τα 1000 προς όλους και εγώ δεν ξέρω κάτι τέτοιο αλλά υπάρχει το 15ημερο με 8.5€ 500 προς όλους και videopass συν του οτι αν βάλεις 2 10αρες παιρνεις 2 cu shake και 1000 προς όλους με 17-20€ που προσωπικά θεωρώ ότι ναι μεν δεν ειναι το προνομοιακο αλλά ειναι καλύτερο απο τα φθηνα καρτοσυμβολαια που μου έχουν προτεινει κατα καιρους..

Και φυσικά υπάρχουν και τα 15€ 700 προς ολους και τα πακέτα του bigbang και το just surf bonus που δινει με 10€ καρτα 100mb ή 120' προς voda που αθροιζονται κάθε μηνα

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι βλακεία αυτό με τον διπλασιασμό, πρώτα καταναλώνει από του διπλασιασμού (τα οποία δεν μεταφέρονται αν κάνεις ανανέωση) και μετά από τα δικά σου (τα οποία μεταφέρονται).
Link to comment
Share on other sites

Πέρυσι πήρα από μια κοπέλα της βονταφον απέξω από την εφορία στο Ηράκλειο, νούμερο, για το οποίο μου έλεγε ότι έχει 25 gb. Τελικά είναι ένα απλό cu. Μου είπε ότι έχει και πακέτο σύνδεσης νομίζω με 1000 λεπτά προς όλους και ίντερνετ μαζί, με 10 η 12 ευρώ όλα αυτά δεν θυμάμαι ακριβώς. Εγώ διάλεξα το πακέτο σύνδεσης με τα 25 gb, τα οποία είναι από διάφορα πακέτα του cu, όλα μαζί 25 gb. Κοροϊδία δηλαδή, γιατί στην αρχή έλεγε ότι βάζεις κάρτα και ενεργοποιείς τα 25 gb. Ενώ είναι διάφορα πακέτα, και λόγω διπλασιασμού κάρτας, ο οποίος κρατάει 3 μήνες μόνο.Δεν ξέρω αν πράγματι υπάρχει το πακέτο αυτό με τα 1000 λεπτά (όχι φοιτητικό, αλλά ειδικό πακέτο με τα 1000 λεπτά).

 

Αν ηταν όμορφη, χαλαλι της

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Την είχα πατήσει και εγώ με πλανόδια που μου έλεγε για σούπερ ντουπερ προσφορές (φοιτητικά πακέτα κτλ) και έδωσα 12€ το καλοκαίρι του 2018 και ήταν απλά ένα καρτοκινητο cu που ούτε διπλασιασμό είχε απλά μόνο τα πακέτα open που τότε έκαναν αν θυμάμαι 10€ και 12€ τον μήνα και μετάνιωσα που τα έδωσα στο τέλος αφού στην ουσία δεν την χρησιμοποίησα ποτέ, έληξε η κάρτα και πέταξα τα λεφτά.
Link to comment
Share on other sites

Κι εκεί που έκανα απανωτά Speedtest συγκριτικά με άλλες εταιρείες στην ανατολική Θεσσαλονίκη....πριν λίγο μου έρχεται μήνυμα ότι έφτασα στο 100% της ημερήσιας χρήσης. Η ταχύτητα σας θα επανέλθει στις 4 το πρωί. Μεγαλύτερο ξενερωμα δεν έχω νιώσει... Δεν μπορώ καν να μπω στο ίντερνετ μέχρι το πρωί....Αισχος το λιγότερο...
Link to comment
Share on other sites

Κι εκεί που έκανα απανωτά Speedtest συγκριτικά με άλλες εταιρείες στην ανατολική Θεσσαλονίκη....πριν λίγο μου έρχεται μήνυμα ότι έφτασα στο 100% της ημερήσιας χρήσης. Η ταχύτητα σας θα επανέλθει στις 4 το πρωί. Μεγαλύτερο ξενερωμα δεν έχω νιώσει... Δεν μπορώ καν να μπω στο ίντερνετ μέχρι το πρωί....Αισχος το λιγότερο...

 

Από τη στιγμή που είναι ευρέως γνωστό ότι υπάρχει πολιτική ορθής χρήσης (3GB/μέρα), δεν καταλαβαίνω την αγανάκτησή σου.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Και μετά μου ζητάνε να βάλω κάρτα για να πάρω 40gb για 15 μέρες. Και αν θέλω μια μέρα να δω 2 ταινίες 1080p ή να κάνω Hotspot να καταναλώσω πχ 5-6gb μαζεμένα να μην μπορώ λόγο κόφτη. Κάρτα ξανά στην Vodafone όταν αποφασίσει να φτιάξει σοβαρό δίκτυο χωρίς όρια "ορθής χρήσης".
Link to comment
Share on other sites

Και μετά μου ζητάνε να βάλω κάρτα για να πάρω 40gb για 15 μέρες. Και αν θέλω μια μέρα να δω 2 ταινίες 1080p ή να κάνω Hotspot να καταναλώσω πχ 5-6gb μαζεμένα να μην μπορώ λόγο κόφτη. Κάρτα ξανά στην Vodafone όταν αποφασίσει να φτιάξει σοβαρό δίκτυο χωρίς όρια "ορθής χρήσης".

 

πωπω καλα που μου το θυμησάτε για να μην βάλω κάρτα...έτοιμος ήμουν.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πέρυσι πήρα από μια κοπέλα της βονταφον απέξω από την εφορία στο Ηράκλειο, νούμερο, για το οποίο μου έλεγε ότι έχει 25 gb. Τελικά είναι ένα απλό cu. Μου είπε ότι έχει και πακέτο σύνδεσης νομίζω με 1000 λεπτά προς όλους και ίντερνετ μαζί, με 10 η 12 ευρώ όλα αυτά δεν θυμάμαι ακριβώς. Εγώ διάλεξα το πακέτο σύνδεσης με τα 25 gb, τα οποία είναι από διάφορα πακέτα του cu, όλα μαζί 25 gb. Κοροϊδία δηλαδή, γιατί στην αρχή έλεγε ότι βάζεις κάρτα και ενεργοποιείς τα 25 gb. Ενώ είναι διάφορα πακέτα, και λόγω διπλασιασμού κάρτας, ο οποίος κρατάει 3 μήνες μόνο.Δεν ξέρω αν πράγματι υπάρχει το πακέτο αυτό με τα 1000 λεπτά (όχι φοιτητικό, αλλά ειδικό πακέτο με τα 1000 λεπτά).

 

Εγώ σε αντίστοιχη περίπτωση με ένα τέτοιο κ#λόπαιδο (είχα πάρει και 5-6 νούμερα για γνωστούς), έκανα τέτοιο χαμό στο κατάστημα που υπαγόταν και πήρα πίσω τα λεφτά μετρητά. Μέχρι και με ψεύτικο όνομα μου είχε συστηθεί.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να γυρίσω ένα συμβόλαιο της θείας μου σε cu. Απλά δεν έχει smartphone και θέλω να της κάνω αυτόματη ανανέωση κάθε μήνα με χρεωστική και αυτόματη αγορά πακέτου για να μην ασχολείται καθόλου γτ δεν ξέρει. Πως μπορώ να το κανω; μπορώ να κατεβάσω την εφαρμογή στο δικό μου κινητό και να το κανω; ή έστω από το site. Ευχαριστώ πολύ!
http://www.myphone.gr/gallery/data/513/5TIM_New_3D_Logo_02.bmp
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...