Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

bbbb said:
Πράγματι το μήνυμα έχει αλλάξει και τώρα λέει "Vodafone:EXETE ΦTAΣEI ΣTO OPIO THΣ HMEPHΣIAΣ XPHΣHΣ ΓIA INTEPNET ΣTO KINHTO ΣAΣ. H TAXYTHTA ΣAΣ ΘA ANAΠPOΣAPMOΣTEI & ΘA EΠANEΛΘEI ΣE ΦYΣIOΛOΓIKA EΠIΠEΔA METAΞY 4:00 Π.M KAI 7:00 Π.M."

Μέχρι τις 25/6 λάμβανα το κλασικό μήνυμα. Από τις 26/6 μού έρχεται κι εμένα το νέο αυτό μήνυμα. Ορθώς έκαναν το μήνυμα πιο συγκεκριμένο, γιατί η αλήθεια είναι πως δεν επανερχόταν η ταχύτητα σε όλους την ίδια ώρα (4 πμ). Για παράδειγμα, σε μένα πάντα 05:03 ανοίγει η πρόσβαση στο internet.

Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

Ας φτιάξουν το δίκτυο και ας αφήσουν τους κόφτες.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ας φτιάξουν το δίκτυο και ας αφήσουν τους κόφτες.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Συμφωνώ. Το μεγάλο της πρόβλημα είναι στο δίκτυο. Αυτό απασχολεί τη μεγάλη πλειοψηφία. Ο κόφτης ζήτημα είναι αν απασχολεί το 1% όσων έχουν CU.
Link to comment
Share on other sites

Τι έχει το δίκτυο; Ειδικά φωνή σε ποιότητα είναι μακράν η καλύτερη
Από φωνή δεν έχω παράπονο. Το 4g της όμως είναι πολύ κατώτερο σε σχέση με της Cosmote, ακόμα και σε κεντρικά σημεία της Αθήνας.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχεις μια-δυο μπάρες σήματος, και στο άκυρο σε ρίχνει σε EDGE.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν υπάρχει πλέον το ημερήσιο όριο 3GB στην CU.

Χτες ενώ το ξεπέρασα και έλαβα το sms, τα δεδομένα συνέχιζαν κανονικά χωρίς να "πέσουν" στα 8KB/s.

 

Ίσως έχει να κάνει και με την διαφορετική διατύπωση του sms που εδώ και μια βδομάδα το "Η ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΘΑ ΜΕΙΩΘΕΙ" έχει αλλάξει και έχει γίνει "Η ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΘΑ ΑΝΑΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΕΙ".

Δηλαδή το όριο να συνεχίζει να υφίσταται απλά δεν είναι τόσο "επιθετικοί" στον κόφτη της ταχύτητας. Θα το δω και σήμερα.

Welcome to 2020...:p

 

Τελικά άνθρακας ο θησαυρός.

Χτες κόπηκαν "μαχαίρι" τα data όπως συνέβαινε πάντα, άρα κάποιο προσωρινό bug του συστήματος θα ήταν.

Επιστροφή στα "συνηθισμένα"...:p

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα το πακέτο big bang για το σκ και δεν εμφανίζεται στα υπόλοιπα στο app παρολα αυτά συνδέομαι κανονικά, ούτε αυτο εμφανίζεται γενικα στα υπολοιπα στο app?
Link to comment
Share on other sites

Για το συγκεκριμένο δε ξέρω αλλά γενικα κάποια δεν εμφανίζονται στο app πχ και το βραδινό. Με Υ στο 1252 βλέπεις τα υπόλοιπα σου

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει πρόβλημα το My CU app;

Πριν λίγο μπήκα και μου ζήτησε κωδικούς, δε δέχονταν αυτούς που έχω κανονικά. Ζήτησα αλλαγή κωδικού, και μου έστειλε στη συσκευή που έχω το νούμερο, ένα sms με το νέο κωδικό.

Το My Vodafone app δέχτηκε κανονικά τον νέο κωδικό, το My CU app αρνείται πεισματικά να λειτουργήσει.

Τι παίζει;

 

Την ίδια συμπεριφορά έχει και το site του Vodafone CU.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχουν θέμα για πολλοστή φορά τον τελευταίο καιρό..

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ, σε ευχαριστώ πολύ. Θα δοκιμάσω αργότερα.

 

Πάντως σχετικά μ' αυτό που γράφετε πιο κάτω, έχοντας στην κατοχή μου και νούμερο what's up και CU, εγγυημένα μπορώ να πω ότι σε εσωτερικό χώρο το CU πιάνει καλύτερα. Δοκιμασμένο κυρίως σε σχέση με την κάλυψη 3G/4G. Όταν καμιά φορά χρειάζεται να δουλέψω με 4G WiFi hotspot μέσα στο σπίτι, το CU έχει σταθερό σήμα, ενώ του what's up προβληματικό. Και μιλάμε για μια περιοχή που σε εξωτερικούς χώρους η Cosmote έχει πολύ καλύτερη κάλυψη. Δεν ξέρω πού μπορεί να οφείλεται αυτό.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. εχτες ηταν η ημερα που επρεπε να κανω ανανεωση. εβαλα κανονικα χρηματα και πηγα να βαλω το πακετο που βαζω παντα. στην διαδικασια μου εβγαλε οτι ειναι ανεπιτυχής, αλλα για να ειμαι ειλικρινής νομιζα οτι θα ηταν λαθος του συστηματος. ειπα να το τσεκαρω παλι αργοτερα για το εαν ενεργοποιηθηκε το πακετο και αν οχι να το ξανακανω. το ξεχασα και δεν το εκανα ποτε. σημερα το πρωι που το θυμηθηκα ειναι ολα στο μηδεν !!!! υπαρχει καμια ελπιδα να τους παρω τηλεφωνο μπας και η μην μπω καν στον κόπο ?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. εχτες ηταν η ημερα που επρεπε να κανω ανανεωση. εβαλα κανονικα χρηματα και πηγα να βαλω το πακετο που βαζω παντα. στην διαδικασια μου εβγαλε οτι ειναι ανεπιτυχής, αλλα για να ειμαι ειλικρινής νομιζα οτι θα ηταν λαθος του συστηματος. ειπα να το τσεκαρω παλι αργοτερα για το εαν ενεργοποιηθηκε το πακετο και αν οχι να το ξανακανω. το ξεχασα και δεν το εκανα ποτε. σημερα το πρωι που το θυμηθηκα ειναι ολα στο μηδεν !!!! υπαρχει καμια ελπιδα να τους παρω τηλεφωνο μπας και η μην μπω καν στον κόπο ?

 

Καλημέρα! Μόνος σου είπες πως ξέχασες να το ενεργοποιήσεις. Εμείς να σου δείξουμε κατανόηση, αλλά στη Vodafone τι θα πεις;

 

Υπάρχει και η τηλεφωνική ενεργοποιηση πακέτου ή μεσω sms. Θα σου πρότεινα να ψαξεις πως ενεργοποιείται και με αυτούς τους τρόπους το πακετο που θέλεις, ώστε σε παρόμοια περίπτωση να μη την ξαναπατήσεις.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέχασα ακριβώς. Το σύστημα δεν το δέχτηκε και μετά δεν το ξανά έκανα. Έχει μια μικρή διαφορά!!
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως αν βάλεις πακέτο μέσα σε 10-12 ώρες από την στιγμή που έληξε, εμφανίζονται ξανά
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια...εχω δυο νουμερα vodafon cu....καρτοκινητου...εχω βαλει καρτα και στα δυο δυο φορες μεσα σε 10 μερες...και εκει που μου εδιναν μπονους λεπτα ομηλιας

και ΜΒ τωρα η απολυτη ξεφτιλα....100 ΜΒ και τιποτα αλλο....γιατι?..εχουν εκπτωσεις τωρα? η πεσανε εξω?

Link to comment
Share on other sites

Online έβαλες; cu shake έπρεπε να σου δώσει κανονικά. Και το just surf bonus που δίνει 100mb ή 120' προς vodafone και επιλέγεις τι από τα δυο θες από την εφαρμογή του cu-->υπηρεσίες-->bonus ανανέωσης

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με κάθε ανανέωση ηλεκτρονικά παίρνεις cu shake (1,2gb για ένα μήνα). Τα 100ΜΒ είναι όντως γελοια, μπορείς να αλλάξεις το bonus ανανέωσης για να παίρνεις 120' προς vodafone με κάθε ανανέωση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω vodafone cu και κάποιες φορές στέλνω SMS

Θέλω να μάθω αν γίνετε να βλέπω ότι το παρέλαβε και αν το διάβασε.

Έχω κινητό Xiaomi rebmi note 4 Γίνεται ;

Link to comment
Share on other sites

Για το αν διάβασε δε ξέρω αλλά αν ενεργοποιήσεις απο το κινητό σου απο τις ρυθμίσεις μηνυμάτων την αναφορά μηνύματος, θα λέει παραδόθηκε όταν το λάβει ο παραλήπτης
Link to comment
Share on other sites

Αν το διάβασε δεν γίνεται. Μόνο για την παραλαβή του ενημερωνεσαι, όπως λέει ο φίλος.
Link to comment
Share on other sites

ηλεκτρονικα....(παντα)...αλλα απο εκει που δινανε λεπτα ομηλιας μου δωσανε τα γελοια 100ΜΒ....νομιζω οτι ειναι τουλαχιστον αστειο αυτο...
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην εφαρμογή και άλλαξε το σε λεπτά ομιλίας, αφου έτσι και αλλιως mb παίρνεις απο το shake και το παρε να εχεις
Link to comment
Share on other sites

Για το αν διάβασε δε ξέρω αλλά αν ενεργοποιήσεις απο το κινητό σου απο τις ρυθμίσεις μηνυμάτων την αναφορά μηνύματος, θα λέει παραδόθηκε όταν το λάβει ο παραλήπτης

 

αυτο γινεται μονο στα mms , στα sms δεν γινεται . Στα sms στελνεις το μυνημα αμα εχει σημα και ανοιχτο το κινητο σου ερχεται μυνημα οτι παραδοθηκε στο κινητο που το εστειλες . Απροσδιοριστο το ποτε θα το ανοιξει.

Επισης κατι τετοιο που λες εχει και το viber που με ενα τικ δειχνει οτι παραδοθηκε και με 2 τικ κατω στο μυνημα δεξια υποδεικνυει οτι το μυνημα διαβαστηκε .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...