Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή δεν έλαβα καμία απάντηση συγκεκριμένη απάντηση σε άλλο νήμα που ρώτησα για το πακέτο που με ενδιαφέρει

Τυχόν προσφορές προσωπικές (και συγκεκριμένα αυτή που έχω στα χέρια μου όπου το φοιτητικό πακέτο των 8.5ευρω το δίνει στα 4ευρω) είναι μόνιμη? Μπορεί να ενεργοποιηθεί πόσες φορές μέσα σε έναν μήνα?

 

Ευχαριστώ

 

Μία χαρά σου απαντήσαμε στο διπλανό θέμα αλλά εσύ δεν ήθελες να την κατανόησες όσο θα έπρεπε. Η απάντηση είναι ΌΧΙ η προσφορά αυτή δεν είναι μόνιμη. Την στέλνουν κατά καιρούς και ανάλογα την περίοδο παίζει ποια προσφορά θα δώσουν. Πριν κάτι μήνες έδιναν το φοιτητικό πακέτο με τα 7 ευρώ στα 3. Τώρα αυτη σταμάτησε και δίνουν των 8.5 ευρώ στα 4. Το αν μπορεί να ενεργοποιηθεί πάνω από μια φορά κάνεις δεν ξέρει γιατί κανείς δεν το έχει κάνει. Γιατί δεν το κάνεις εσύ να μας πεις κιόλας να βοηθήσεις. Η λογική λέει από την στιγμή που σου έρθει το μήνυμα μπορείς να το ενεργοποιήσεις μια φορά μέχρι να σου ξανάρθει τότε θα μπορείς να το ξανά ενεργοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μία χαρά σου απαντήσαμε στο διπλανό θέμα αλλά εσύ δεν ήθελες να την κατανόησες όσο θα έπρεπε. Η απάντηση είναι ΌΧΙ η προσφορά αυτή δεν είναι μόνιμη. Την στέλνουν κατά καιρούς και ανάλογα την περίοδο παίζει ποια προσφορά θα δώσουν. Πριν κάτι μήνες έδιναν το φοιτητικό πακέτο με τα 7 ευρώ στα 3. Τώρα αυτη σταμάτησε και δίνουν των 8.5 ευρώ στα 4. Το αν μπορεί να ενεργοποιηθεί πάνω από μια φορά κάνεις δεν ξέρει γιατί κανείς δεν το έχει κάνει. Γιατί δεν το κάνεις εσύ να μας πεις κιόλας να βοηθήσεις. Η λογική λέει από την στιγμή που σου έρθει το μήνυμα μπορείς να το ενεργοποιήσεις μια φορά μέχρι να σου ξανάρθει τότε θα μπορείς να το ξανά ενεργοποιήσεις.

 

Τέτοια προσφορά την ενεργοποιείς 2 φορές το μήνα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ποσά χρόνια τα μάζευες ; Για να μαζεψεις 10265gb με 10 GB το μήνα είναι 102 μήνες. Κοινώς πανω απο 8 χρόνια. Μήπως εννοείς 10265 mb;

 

Και συ λάθος έχεις. Θέλει 1026 μήνες δηλ περίπου 85 χρόνια :lol::lol::lol::lol:

Γι'αυτό τον ρώτησα αρχικά.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ένα λαθάκι έκανα τα gb με τα mb. Το θέμα είναι ότι δεν είμασταν ενημερωμένοι για αυτήν την αλλαγή και σε αυτό πρέπει να σταθούμε. Και παλαιότερα ανέβαζαν τις τιμές σε πακέτα αλλά τα λεπτά πχ χρόνου ομιλίας δεν χανόντουσαν. Απλά τώρα όπως φαίνεται η vodafone ήθελε να κάνει μηδενισμό των bonus και πάλι από την αρχή. Έτσι εξηγείται που ξαφνικά άρχισαν να έρχονται προσφορές με μύνημα του τύπου κάντε ανανέωση 12 ευρώ και θα πάρετε επιπλέον 1gb ή αντί για το κλασικό cu combo 8.5 ευρώ(online) έρχεται προσφορά μέσω του 1252 με 8,5ευρώ 300' προς όλους 300 sms και 3gb.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Κακώς γράφεις εδώ για το λόγο που αναφέρεις, μιας και αυτό το νήμα δεν αφορά τα φοιτητικά CU.

 

Καμία προσφορά δεν είναι μόνιμη. Ωστόσο μπορεί να παρέχεται αρκετά συχνά στο νούμερό σου, με μικρές περιόδους διακοπής.

 

Μία χαρά σου απαντήσαμε στο διπλανό θέμα αλλά εσύ δεν ήθελες να την κατανόησες όσο θα έπρεπε. Η απάντηση είναι ΌΧΙ η προσφορά αυτή δεν είναι μόνιμη. Την στέλνουν κατά καιρούς και ανάλογα την περίοδο παίζει ποια προσφορά θα δώσουν. Πριν κάτι μήνες έδιναν το φοιτητικό πακέτο με τα 7 ευρώ στα 3. Τώρα αυτη σταμάτησε και δίνουν των 8.5 ευρώ στα 4. Το αν μπορεί να ενεργοποιηθεί πάνω από μια φορά κάνεις δεν ξέρει γιατί κανείς δεν το έχει κάνει. Γιατί δεν το κάνεις εσύ να μας πεις κιόλας να βοηθήσεις. Η λογική λέει από την στιγμή που σου έρθει το μήνυμα μπορείς να το ενεργοποιήσεις μια φορά μέχρι να σου ξανάρθει τότε θα μπορείς να το ξανά ενεργοποιήσεις.

 

Δικό μου λάθος η παραπάνω ερώτηση. Δεν ήθελα να το ρωτήσω έτσι. Το μόνο έξτρα που ήθελα να ρωτήσω είναι αν μπορεί να ενεργοποιηθεί περισσότερο από μία φορές.

Καλώς τότε

 

Ενημερωτικα, η Vodafone μάλλον για τα απλά CU το έκανε 100αρι το bonus

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ένα λαθάκι έκανα τα gb με τα mb. Το θέμα είναι ότι δεν είμασταν ενημερωμένοι για αυτήν την αλλαγή και σε αυτό πρέπει να σταθούμε. Και παλαιότερα ανέβαζαν τις τιμές σε πακέτα αλλά τα λεπτά πχ χρόνου ομιλίας δεν χανόντουσαν. Απλά τώρα όπως φαίνεται η vodafone ήθελε να κάνει μηδενισμό των bonus και πάλι από την αρχή. Έτσι εξηγείται που ξαφνικά άρχισαν να έρχονται προσφορές με μύνημα του τύπου κάντε ανανέωση 12 ευρώ και θα πάρετε επιπλέον 1gb ή αντί για το κλασικό cu combo 8.5 ευρώ(online) έρχεται προσφορά μέσω του 1252 με 8,5ευρώ 300' προς όλους 300 sms και 3gb.

 

Τίποτα ξαφνικό. Απλά κάποιοι μαζεύετε data, λεπτά κλπ, έχοντας στο μυαλό σας ότι αυτό που κάνετε θα είναι μόνιμο.

 

Τίποτα και ποτέ δεν είναι μόνιμο με τα 3 "παιδάκια" του καρτέλ.

 

Επίσης, αφού μπαίνετε myphone, φαντάζομαι μπαίνετε και στα site του κάθε πάροχού σας, για τις οποίες αλλαγές. Αυτά τα μηνύματα με τις "προσφορές" ήταν κόκκινη σημαία ειδοποίησης...

 

Συμπέρασμα; Δε stockάρουμε data, λεπτά κλπ "μέχρι τη 2α παρουσία", αλλά όντως τα χρησιμοποιούμε.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα την πατησαμε έκανα ανανέωση στο κινητο μου cu 12 ευρώ (πριν εβαζα 10 ευρώ) και μπηκε κανονικα το διπλο shake και το 1000gb με την αναννεωση προσφορα αλλά δεν ανανεώθηκε η ημερομηνία λήξης των παλιων πακέτων cu shake και just surf bonus. Το ιδιο εγινε και και με ανανέωση των 10 ευρώ στο κινητό του αδερφού μου. Εχασα 6000gb cushake και 4265 just surf bonus. Πάντα κάνω online ανανεωση κάρτας

 

Απάτη

 

6000GB ?? hahah πωπω χειροτερη απο την εφορια η βονταφον.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτήσω κάτι, μπορώ αν στείλω χρήματα από ενα νούμερο σε ένα άλλο; αν ναι πως; και το βασικό... Τι ημερομηνία λήξης θα έχουν; αν εγώ πχ θέλω να στείλω 5 ευρώ σε ένα άλλο νούμερο cu και λήγουν σε 10 μέρες όταν θα πάρει το Χ πακέτο θα του λήξουν στις 10 μέρες η μπορεί να τα χρησιμοποιήσει μέχρι όποτε λήξει το πακέτο.
Link to comment
Share on other sites

Vodafone sharing

 

Δε θα του λήξουν σε δέκα ημέρες.

Edited by seranata

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με το CU pass!

Πρώτη φορά κάνω καρτοκινητό μετά από 21 χρόνια συμβόλαια! Είμαι στο 2ο μήνα τώρα στη CU.

Σκέφτομαι να ενεργοποιήσω στο CU pass το πακέτο "Video & music pass" (αυτό που φαίνεται στο screenshot παρακάτω). Το θέλω κυρίως για το YouTube!

Ξέρετε αν τα ΜΒ ισχύουν και για το YouTube Vanced που έχω εγώ; Επίσης τα MB ισχύουν κανονικά και για upload ή μόνο για προβολή βίντεο; Μ' ενδιαφέρει να μπορώ με τα 5gb να μπορώ να ανεβάσω και βίντεο στο YouTube μέσω του YouTube Vanced!

8c8dba26fa81506b93a16a3e8de6b70d.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με το CU pass!

Πρώτη φορά κάνω καρτοκινητό μετά από 21 χρόνια συμβόλαια! Είμαι στο 2ο μήνα τώρα στη CU.

Σκέφτομαι να ενεργοποιήσω στο CU pass το πακέτο "Video & music pass" (αυτό που φαίνεται στο screenshot παρακάτω). Το θέλω κυρίως για το YouTube!

Ξέρετε αν τα ΜΒ ισχύουν και για το YouTube Vanced που έχω εγώ; Επίσης τα MB ισχύουν κανονικά και για upload ή μόνο για προβολή βίντεο; Μ' ενδιαφέρει να μπορώ με τα 5gb να μπορώ να ανεβάσω και βίντεο στο YouTube μέσω του YouTube Vanced!

8c8dba26fa81506b93a16a3e8de6b70d.jpg

 

 

Καλημέρα,

 

Θα πρέπει να ρωτήσεις τα παιδιά στο vodafonecu.gr για σιγουριά.

 

Μιας και η έκδοση του YouTube Vance δεν υποστηρίζεται επίσημα στη χώρα μας, θεωρώ πως δεν θα υποστηρίζεται και από το πακέτο.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει κανονικά και για το Vanced, στο πακέτο καταναλωνεται η κινηση προς servers του YouTube.
Link to comment
Share on other sites

Ανακοίνωση για τις αιτήσεις με Αντικαταβολή

 

Παρακαλούνται όσοι είχαν επιλέξει τρόπο πληρωμής ”Αντικαταβολή” να προχωρήσουν σε νέα αίτηση.

 

Υπενθυμίζουμε ότι οι αποστολές των καρτών πραγματοποιούνται το αργότερο εντός 10 με 15 εργασίμων ημερών από την ημερομηνία υποβολής.

 

Για άμεση παραλαβή της κάρτας οι δικαιούχοι μπορούν να προσέλθουν στα γραφεία της Αθήνας και της Θεσσαλονίκης απαραίτητα με την επίδειξη της αστυνομικής τους ταυτότητας και του παραστατικού πληρωμής.

Όποιος δικαιούχος αδυνατεί να προσέλθει στα γραφεία της Αθήνας ή / και της Θεσσαλονίκης υπάρχει η δυνατότητα παραλαβής της κάρτας από τρίτο πρόσωπο με την επίδειξη φωτοτυπίας ταυτότητας και παραστατικού πληρωμής.

 

πηγη : https://europeanyouthcard.gr/%ce%b1%ce%bd%ce%b1%ce%ba%ce%bf%ce%af%ce%bd%cf%89%cf%83%ce%b7-%ce%b3%ce%b9%ce%b1-%cf%84%ce%b9%cf%82-%ce%b1%ce%b9%cf%84%ce%ae%cf%83%ce%b5%ce%b9%cf%82-%ce%bc%ce%b5-%ce%b1%ce%bd%cf%84%ce%b9%ce%ba%ce%b1/

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει κανονικά και για το Vanced, στο πακέτο καταναλωνεται η κινηση προς servers του YouTube.

 

Επιβεβαιωνω και εγω οτι παιζει κανονικα και στο vanced

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!

Είστε δηλαδή σίγουροι; Το δοκιμάσατε με Vanced και παίρνει απ' τα δεδομένα των 5gb του "Video & music pass";

Έστειλα μέσω Viber στην εξυπηρέτηση CU και μου απάντησαν αυτό:

26d32d6735c4bf833effc174963044aa.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!

Είστε δηλαδή σίγουροι; Το δοκιμάσατε με Vanced και παίρνει απ' τα δεδομένα των 5gb του "Video & music pass";

Έστειλα μέσω Viber στην εξυπηρέτηση CU και μου απάντησαν αυτό:

26d32d6735c4bf833effc174963044aa.jpg

 

Και περιμένεις τώρα εσύ από την έμπειρη και καταξιωμένη εξυπηρέτηση της Vodafone να σου δώσουν κάποια σωστή απάντηση. Δεν έχουν ιδέα για τι πράγμα τους λες. Το μυαλό τους θα πετάξει error 404 μόλις είδαν το vanced δίπλα στο YouTube. Σου λένε εκεί ένα ότι πρέπει να είσαι από την επίσημη εφαρμογή για να ξεμπερδεψουν. Για να στο λένε τα παιδιά από πάνω που λογικά το έχουν δοκιμάσει θα πιστέψεις το προσωπικό εξυπηρέτησης της Vodafone? Πόσο μάλλον στο το viber... Από το λίγο μυαλό που έχω θεωρώ ότι το πρόγραμμα αυτό είναι ρυθμισμένο να φιλτράρει το traffic που έχει μέσα το YouTube.com οπότε είτε από το vanced είτε από τον Browser είτε ακόμα και με Hotspot από τον υπολογιστή σου να μπεις τα συγκεκριμένα data θα σου τρωει.

Link to comment
Share on other sites

Και περιμένεις τώρα εσύ από την έμπειρη και καταξιωμένη εξυπηρέτηση της Vodafone να σου δώσουν κάποια σωστή απάντηση. Δεν έχουν ιδέα για τι πράγμα τους λες. Το μυαλό τους θα πετάξει error 404 μόλις είδαν το vanced δίπλα στο YouTube. Σου λένε εκεί ένα ότι πρέπει να είσαι από την επίσημη εφαρμογή για να ξεμπερδεψουν. Για να στο λένε τα παιδιά από πάνω που λογικά το έχουν δοκιμάσει θα πιστέψεις το προσωπικό εξυπηρέτησης της Vodafone? Πόσο μάλλον στο το viber... Από το λίγο μυαλό που έχω θεωρώ ότι το πρόγραμμα αυτό είναι ρυθμισμένο να φιλτράρει το traffic που έχει μέσα το YouTube.com οπότε είτε από το vanced είτε από τον Browser είτε ακόμα και με Hotspot από τον υπολογιστή σου να μπεις τα συγκεκριμένα data θα σου τρωει.

Χαχα γι' αυτό και γω ρώτησα πρώτα στο forum και μετά στην εξυπηρέτηση! :p

Πολλές φορές είναι πιο αξιόπιστη η δοκιμή ενός συμφορίτη πάρα αυτά που θα πούνε στην εξυπηρέτηση πελατών!

Link to comment
Share on other sites

Η εξυπηρέτηση πελατών θα πει αυτό που ισχύει επίσημα στην ενημέρωση που τους έχουν δώσει. Δεν είναι υποχρεωμένοι να ξέρουν το YouTube Vanced και την κάθε εφαρμογή. Άλλωστε, αν σας πουν ότι ισχύει ανεπίσημα αυτό, αν η Vodafone για τον οποιονδήποτε λόγο αποφασίσει να το κόψει, δεν θα είναι καλυμμένοι οι υπάλληλοι. Τότε θα αρχίσουν αφορισμοί για ελλειπή ενημέρωση ξανά. Φαύλος κύκλος:rolleyes:

 

Στην τελική μιλάμε για μια εκτός Play Store εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Ευχαριστώ παιδιά!

Το επίσημο YouTube το έχω ξηλώσει τελείως με Titanium backup και δουλεύω μόνο Vanced!

Ανέβασα προχθές βίντεο στο YouTube με 4G και ανεβαίνει πολύ γρηγορότερα από το WiFi, μα πολύ γρηγορότερα, γι' αυτό ρωτάω!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το 1252 και άκουσα προσφορά 5gb η 300' προς όλους με 1 ευρώ για 4 μέρες. Δεν έχω δει κάτι στο ίντερνετ και δεν ξέρω αν είναι προσφορά μόνο για μένα. Λέει ότι μπορεί να ενεργοποιηθεί μέχρι 25 Μαρτίου.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε SMS.

 

OPEN EINAI NA BPIΣKEIΣ AΦOPMEΣ ΓIA NA ΓIOPTAZEIΣ!ΣHMEPA ΣBHNEIΣ KEPAKIA ME TO CU!CU HAPPY BIRTHDAY ΔΩPO:1000 ΛEΠTA ΠPOΣ CU AYTOMATA ΓIA 1 EBΔOMAΔA.XPONIA ΠOΛΛA!

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το 1252 και άκουσα προσφορά 5gb η 300' προς όλους με 1 ευρώ για 4 μέρες. Δεν έχω δει κάτι στο ίντερνετ και δεν ξέρω αν είναι προσφορά μόνο για μένα. Λέει ότι μπορεί να ενεργοποιηθεί μέχρι 25 Μαρτίου.
Και σε εμένα την εμφάνισε στο 1252 καλή προσφορά σε γενικές γραμμές

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...