Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους. Σήμερα πέρασα από ένα κατάστημα vodafone να ρωτήσω για φορητότητα που θέλω να κάνω σε καρτοκινητό της ετειρείας. Μου είπαν ότι πρέπει να πληρώσω χαράτσι 25 ευρώ μόλις ενεργοποιηθεί...ισχύει κάτι τέτοιο; Είναι δυνατόν να θες να πας σε μια εταιρεία και να σου ζητάνε να πληρώσεις κιόλας;;;;
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο πακετο για για Ευρωπη ..να δεχομαι αλλα και να κανω κλησεις χωρις να χρεωνομαι επιπλεον...παρα μονο τα λεπτα που μου δινει το πακετο ? Η wind στο f2g εχει τετοιο πακετο
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

30 λεπτά εξερχόμενες και 30 SMS και 100 ΜΒ με 3 ευρώ κάθε μέρα στην Ε.Ε.

Η εισερχόμενη κλήση στοιχίζει 0,02 περίπου το λεπτό

Αν δεν χρειάζεσαι internet στείλε Χ στο 1338 και απενεργοποίησε το διότι με χρέωση0,062 το λεπτό σε συμφέρει καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Για να κανω το κινητο μου ρούτερ, εκτός από τα δεδομένα και το φορητό σημείο πρόσβασης τι άλλο πρέπει να ενεργοποιήσω? Το τάμπλετ βλέπει το κινητό, συνδέεται σε αυτό, έχει καλό σήμα αλλά καθόλου πρόσβαση στο ιντερνετ.

 

Ιδια διαδικασία αλλος πάροχος κινητής το τάμπλετ μπαίνει κανονικά στο ίντερνετ.

 

Τι κάνω λάθος ;

 

Είναι συμβόλαιο η vodafone και η συσκευή έχει android 5.

 

Κάποια βοήθεια; Ευχαριστώ.

Edited by Darkpurple
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Σήμερα πέρασα από ένα κατάστημα vodafone να ρωτήσω για φορητότητα που θέλω να κάνω σε καρτοκινητό της ετειρείας. Μου είπαν ότι πρέπει να πληρώσω χαράτσι 25 ευρώ μόλις ενεργοποιηθεί...ισχύει κάτι τέτοιο; Είναι δυνατόν να θες να πας σε μια εταιρεία και να σου ζητάνε να πληρώσεις κιόλας;;;;

 

Δες εδώ για δωρεάν:

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/contactfrm/packageDeliveryRequest.action

Link to comment
Share on other sites

30 λεπτά εξερχόμενες και 30 SMS και 100 ΜΒ με 3 ευρώ κάθε μέρα στην Ε.Ε.

Η εισερχόμενη κλήση στοιχίζει 0,02 περίπου το λεπτό

Αν δεν χρειάζεσαι internet στείλε Χ στο 1338 και απενεργοποίησε το διότι με χρέωση0,062 το λεπτό σε συμφέρει καλύτερα.

Το daily travel λες...απατεωνια τρελη. Ευτυχως το εχω διπορτο-δικαρτο δηλαδη και εκει θα με εξηπηρετησει το f2g

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

για cu: 3gb για 4 μέρες (κλήση στο 1252 και πατήστε 0 ή στείλτε APOKRIES στο 1252).

Μέχρι 27/2

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

H μια προσφορά μετά την άλλη βλέπω... :D

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

CU Carnival Days

 

Σύμπτωμα 4: GIGAMAN με ΔΩΡΕΑΝ 3GB για τέσσερις μέρες!

 

 

Για εγγραφή, στείλε ΑPOKRIES με δωρεάν SMS στο 1252.

 

Tell me more, tell me more…!

 

Η εγγραφή στην προσφορά μπορεί να γίνει από τις 23/02 έως και 27/02 23:59, μέσα από το 1252 ή στέλνοντας δωρεάν SMS με τη λέξη «APOKRIES» ή «ΑΠΟΚΡΙΕΣ» στο 1252 ή από το CU App

 

Τα 3GB έχεις να τα καταναλώσεις μέσα σε 4 μέρες από την στιγμή που τα ενεργοποιήσεις

 

Το υπόλοιπό σου μπορείς να το μάθεις στο 1252, στο CU APP καθώς και στο CU site. Θα λάβεις ενημερωτικό SMS στο 80% και 100% της χρήσης

 

Η προσφορά ισχύει για συνδρομητές CU που έχουν κάνει μια ανανέωση χρόνου ομιλίας οποιασδήποτε αξίας από 23/11/2016 και έπειτα

 

Η προσφορά ισχύει για συνδρομητές CU που έχουν ενεργοποιήσει τον αριθμό τους έως και 15/2/2017

 

Σε περίπτωση που έχεις ήδη MB από άλλο πακέτο, προτεραιότητα στην κατανάλωση έχουν τα δωρεάν MB

 

H προσφορά δεν ισχύει για χρήση στο εξωτερικό

Link to comment
Share on other sites

Αν ενεργοποιησω τα δωρεάν bonus (Gb, λεπτά ομιλίας) που δίνει συχνά, υπάρχει περίπτωση να χαθούν τα λεπτά - MB που μαζεύω, ή χάνονται μόνο αν αλλάξω πακέτο?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν οι παροχές που έχεις είναι από πακέτο, διατηρούνται όσο ενεργοποιείς το ίδιο πριν λήξει. Τυχόν προσφορές δεν επηρεάζουν αν τις ενεργοποιήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά για να είχαμε να λέγαμε όχι οτι υπάρχει πρόβλημα..αλλά από το σίγιου απλικέησιον δεν δίνεται κάπου η επιλογή ενεργοποίησης του πακέτου των 3γκιγκαμπάητιων , σε αντίθεση με το αππ της γουατσαπ. Edited by Mark_K
off topic

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο Μαρκ_Κ , πήγα στην επιλογή "Ολα" και το βρήκα. Στην επιλογή με τα πακετα "μουμπου" δεν το είχε όμως.:p

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε backup συσκευη με χρηση 3-4 φορες τον χρονο τι επιλογη καρτας προτεινετε ;

Και απο τα υπαρχοντα πακετα ποιο θεωρειτε ποιο συμφερον για επικοινωνια κυριως με αλλους αριθμους σταθερου η κινητου βονταφον ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Tο θέλεις για ομιλία μόνο ή και για internet;

Αν σε ενδιαφέρει η ομιλία, μπορείς να επιλέξεις στο CU όταν ανανεώνεις με 10€ να σου δίνει 2 ώρες προς vodafone αντί για 500MB. Από εκεί και έπειτα, στους δικούς μου τους έχω κάνει όλους CU και τους αγοράζω τα πακέτα που δίνουν μπόλικα λεπτά σε CU και προς όλους. Με 6€ αν θυμάμαι καλά, με ενεργοποίηση από την εφαρμογή πήρανε την τελευταία φορά 400' προς CU και 300' λεπτά προς όλους.

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να ενεργοποιήσω την προσφορά των 3gb της CU διότι ήμουν απασχολημενος με την κατανάλωση των άλλων από την άλλη εταιρεία... 00:44 το θυμήθηκα και τσέκαρα αν υπάρχει ακόμα σε τηλέφωνο, μήνυμα και εφαρμογή αλλά γιοκ... Αστοχία.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tο θέλεις για ομιλία μόνο ή και για internet;

 

Αν σε ενδιαφέρει η ομιλία, μπορείς να επιλέξεις στο CU όταν ανανεώνεις με 10€ να σου δίνει 2 ώρες προς vodafone αντί για 500MB. Από εκεί και έπειτα, στους δικούς μου τους έχω κάνει όλους CU και τους αγοράζω τα πακέτα που δίνουν μπόλικα λεπτά σε CU και προς όλους. Με 6€ αν θυμάμαι καλά, με ενεργοποίηση από την εφαρμογή πήρανε την τελευταία φορά 400' προς CU και 300' λεπτά προς όλους.

 

 

 

Ομιλια.

Αυτο το τελευταιο 6€ 400' προς CU και 300' λεπτά προς όλους ειναι ιδανικο. Υπαρχει σαν πακετο προς επιλογη μονο απο την εφαρμογη γιατι απο το site δεν ειδα κατι παρομοιο.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες θελω την βοηθεια σας...

εχω ενα κινητο που καθετε οποτε λεω να παρω μια καρτα βονταφονε για να το εχω σαν backup... επειδη στο αλλο εχω συνδεση wind δεν ξερω τι παιζει με τα καρτοκινητα...υπαρχουν διαφορα ειδη καρτων? διαβαζω για cu και κορτοκινητο βονταφονε. ειναι διαφορετικα? ειναι διαφορετικα? τι να επιλεξω? τα πακετα συνδεσης κυκλοφορουν και στα περιπτερα οπως παλια? εκτος απο ταυτοτητα θελω και τιποτα αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Ομιλια.

Αυτο το τελευταιο 6€ 400' προς CU και 300' λεπτά προς όλους ειναι ιδανικο. Υπαρχει σαν πακετο προς επιλογη μονο απο την εφαρμογη γιατι απο το site δεν ειδα κατι παρομοιο.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

έχει και το talk 2 Vodafone 300 πού δίνει 400 πρός όλους και 400 πρός όλη Vodafone με 6€ ...ενεργοποίηση μέσα από την εφαρμογή όμως

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ρε μαγκες θελω την βοηθεια σας...

εχω ενα κινητο που καθετε οποτε λεω να παρω μια καρτα βονταφονε για να το εχω σαν backup... επειδη στο αλλο εχω συνδεση wind δεν ξερω τι παιζει με τα καρτοκινητα...υπαρχουν διαφορα ειδη καρτων? διαβαζω για cu και κορτοκινητο βονταφονε. ειναι διαφορετικα? ειναι διαφορετικα? τι να επιλεξω? τα πακετα συνδεσης κυκλοφορουν και στα περιπτερα οπως παλια? εκτος απο ταυτοτητα θελω και τιποτα αλλο?

την ταυτότητα σου και σε κατάστημα

τίποτα άλλο

εκεί θα ρωτήσεις για τά διάφορα καρτοκινητα που έχει η vodafone

έχει αρκετά διαφορετικά

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες θελω την βοηθεια σας...

εχω ενα κινητο που καθετε οποτε λεω να παρω μια καρτα βονταφονε για να το εχω σαν backup... επειδη στο αλλο εχω συνδεση wind δεν ξερω τι παιζει με τα καρτοκινητα...υπαρχουν διαφορα ειδη καρτων? διαβαζω για cu και κορτοκινητο βονταφονε. ειναι διαφορετικα? ειναι διαφορετικα? τι να επιλεξω? τα πακετα συνδεσης κυκλοφορουν και στα περιπτερα οπως παλια? εκτος απο ταυτοτητα θελω και τιποτα αλλο?

 

Cu για μενα,αξιζει περισσοτερο

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...