Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα κατοχος καρτοκινητης cosmote και απο προχθες στο σπιτι vodafone double play.Αν παω στο cu δινει καθε μηνα λογω του σταθερου,χρονο ομιλιας μπονους;

 

σου δίνει μία sim cu με 120 λεπτά πρός όλους τον μήνα δωρεάν αλλά για ένα χρόνο?! ,δεν θυμάμαι ακριβώς την διάρκεια

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Καινούριο είναι αυτό;

Κάνει ό,τι η Wind;

Μήπως δίνει και άλλη sim broadband με 1GB/μήνα όπως η μπλε;

Link to comment
Share on other sites

Πότε το έκανες φοιτητικό; Φέτος 2017 ή περσι (και πότε; τέλη 2016)??

 

Μόνο αν γράφει 1/1/2017 δε μπορείς (τυπικά) να πάρεις το ΠΣΚ. Ακόμα και 2/1/2017 να λέει τελευταία ανανέωση, μπορείς.....

Πρωτοχρονιά έβαλες τελευταία κάρτα;

 

Είχα βάλει 1/1, αλλά από το Φλεβάρη και μετά δεν έχω τα φοιτητικά πακέτα-με γύρισαν στα special..μάλλον γιάυτό δεν μπορούσα να το πάρω!??

Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει 1/1, αλλά από το Φλεβάρη και μετά δεν έχω τα φοιτητικά πακέτα-με γύρισαν στα special..μάλλον γιάυτό δεν μπορούσα να το πάρω!??

 

Στο κόψαν οριστικά δλδ το φοιτητικό;

Μετά από πολλά χρόνια; Πότε σου κάναν τη μετάβαση (οριστικό κόψιμο φοιτητιικού);

 

Εεεεε δεν το έχεις πια το φοιτητικό, φαίνεται, και ό,τι κάρτα βάζεις εκείνο το 3μηνο σου αντιστοιχεί και δεν επεκτείνει τη διάρκεια υπολοίπου αυτόματα, όπως στα φοιτητικά.

 

 

...............................................................................................................................................................

 

Και με το νέο vodafonecu.gr έχει διαφορά στα πακέτα των 8€

 

Με είσοδο στο MyCU:

 

Vodafone_CU_5_3_2017_2.jpg

 

 

Χωρίς είσοδο στο MyCU:

 

Vodafone_CU_5_3_2017_1.jpg

 

Έχει σε όλους σας αυτή τη διαφορά των 100΄προς όλους στα 8€υρα πακέτα;

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Στο κόψαν οριστικά δλδ το φοιτητικό;

Μετά από πολλά χρόνια; Πότε σου κάναν τη μετάβαση (οριστικό κόψιμο φοιτητιικού);

 

Εεεεε δεν το έχεις πια το φοιτητικό, φαίνεται, και ό,τι κάρτα βάζεις εκείνο το 3μηνο σου αντιστοιχεί και δεν επεκτείνει τη διάρκεια υπολοίπου αυτόματα, όπως στα φοιτητικά.

..

 

Μου έχουν αφήσει ένα special 5 που με 5€ θα μιλάς 500 λεπτά.. Στο τέλος του Φλεβάρη έγινε η μετάβαση.

Όμως η ημερομηνία λήξης ανανεώνεται από μόνη της, έλεγε δλδ οτι θα έληγε τον Αύγουστο, πριν ακόμα βάλω κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

@jimmis δεν δινει 1 γιγα σε broadband sim στο συνδυασμο με το σταθερο. Συνήθως 1-2 vodafonecu με 120'. Θα ηταν χρησιμο βεβαια να απαντησει καποιος αν μπαινουν μονο σε νεα νουμερα και αν ειναι μονο για 1 χρονο. Οσον αφορα την διαφορα στα πακετα οταν κανεις εισοδο,δεν ειναι καινουργιο,εχει αναφερθει παλι παλιοτερα οτι ορισμενοι συνδρομητες επαιρναν προσφορα +100' σε καποια πακετα. Απ'οτι θυμαμαι δεν ισχυει για ολους.

Το πακετο με το 1 γιγα για social μου κανει εντυπωση οτι εξαιρει whatsapp,viber,skype. Απ'οτι καταλαβαινω απο το F.A.Q. πρεπει να εχουν ερθει σε επαφη με αυτους τους παροχους για συγκαταθεση. Οι υπολοιποι απ'οτι φαινεται ή αρνήθηκαν,ή περιμένει η vodafone να ενδιαφερθούν οι ίδιοι.

Υ.Γ. ωραίο το νέο site,πιο εύχρηστο από το προηγούμενο. Με χαλασε λίγο η καμπάνια του "πρωτη φορα" ειδικα για κάτι συγκεκριμένο που προβάλλει. Θεωρούσα κακόγουστη την καμπάνια του whatsup,εδω μάλλον το τερμάτισαν. Αν θεωρειται εκτος θέματος το Υ.Γ. ας σβηστεί,δεν υπάρχει πρόθεση να εκτραπεί η συζήτηση.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

σου δίνει μία sim cu με 120 λεπτά πρός όλους τον μήνα δωρεάν αλλά για ένα χρόνο?! ,δεν θυμάμαι ακριβώς την διάρκεια

Εννοεις νεο νουμερο,οχι το δικο μου,ετσι;

 

Δυστυχώς νέο νούμερο μόνο δεν υπάρχει η δυνατότητα να μπαίνει σε υπάρχον προς το παρόν. Όσο και αν επέμεινε φίλος να μπαίνει στο δικο του είπαν δε γίνεται με αποτέλεσμα να μη προχωρήσει σε φορητότητα (άρα δε θα παίζει σίγουρα αλλιώς δε θα προτιμούσαν να τη χάσουν)

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καινούριο είναι αυτό;

Κάνει ό,τι η Wind;

Μήπως δίνει και άλλη sim broadband με 1GB/μήνα όπως η μπλε;

όχι δεν μας είπαν κάτι τέτοιο

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Δυστυχώς νέο νούμερο μόνο δεν υπάρχει η δυνατότητα να μπαίνει σε υπάρχον προς το παρόν. Όσο και αν επέμεινε φίλος να μπαίνει στο δικο του είπαν δε γίνεται με αποτέλεσμα να μη προχωρήσει σε φορητότητα (άρα δε θα παίζει σίγουρα αλλιώς δε θα προτιμούσαν να τη χάσουν)

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο, ρωτησα στο chat του CU! Δεν υπάρχει καμία προσφορά επιπλέον για όσους έχουν σταθερό Vodafone!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο, ρωτησα στο chat του CU! Δεν υπάρχει καμία προσφορά επιπλέον για όσους έχουν σταθερό Vodafone!

από το τμήμα προσφορών είναι με φορητότητα σταθερού,το γράφει και πάνω στο φάκελο που σου στέλνουν με την sim ότι πάνε πακέτο

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αρα για να μην το επιβεβαιωνει το τσατ,λογικά τα 120' μπαίνουν σε νέο αριθμό μόνο.
Link to comment
Share on other sites

από το τμήμα προσφορών είναι με φορητότητα σταθερού,το γράφει και πάνω στο φάκελο που σου στέλνουν με την sim ότι πάνε πακέτο

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Εγώ πριν κάποια χρόνια που είχα έρθει στην τότε Hol δεν μου είχαν δώσει τίποτα...Αλλά και στον παππού μου που είχε βάλει από OTE σε Vodafone πριν 2-3 χρόνια

Link to comment
Share on other sites

Είναι σχετικά καινούριο (ίσως λίγο περισσότερο απο χρόνο),σίγουρα μεταγενέστερο της απορρόφησης της hol από τη vodafone.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,για φορητοτητα σημερα που πηγα να κανω απο Q σε CU ζητησαν 30€ ή να κανω συμβολαιο και μετα να παει καρτα.Τι μπορω να κανω;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,για φορητοτητα σημερα που πηγα να κανω απο Q σε CU ζητησαν 30€ ή να κανω συμβολαιο και μετα να παει καρτα.Τι μπορω να κανω;

κάντο on line αν δεν το κόψαν

και μετά άλλαξε το σε cu στο 1266

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

κάντο on line αν δεν το κόψαν

και μετά άλλαξε το σε cu στο 1266

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Ονλαιν σε τι; Πες τα λιγο πιο αναλυτικα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

από το τμήμα προσφορών είναι με φορητότητα σταθερού,το γράφει και πάνω στο φάκελο που σου στέλνουν με την sim ότι πάνε πακέτο

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Δλδ πια με ADSL/VDSL Double Play Vodafone σου φέρνουν (με το router μαζί ? ? ) και νέα sim CU με 120΄/μήνα (για πόσους μήνες; όσους ισχύει το συμβόλαιο DP; )

 

 

Ονλαιν σε τι; Πες τα λιγο πιο αναλυτικα.

 

Κοίτα εδώ (και το link στο 1ο post): http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7059050#post7059050

Δε μας έχει ενημερώσει κανείς τι συμβαίνει με το "θέμα" εδώ και 1 μήνα...

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

 

Δλδ πια με ADSL/VDSL Double Play Vodafone σου φέρνουν (με το router μαζί ? ? ) και νέα sim CU με 120΄/μήνα (για πόσους μήνες; όσους ισχύει το συμβόλαιο DP; )

 

 

 

 

Κοίτα εδώ (και το link στο 1ο post): http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7059050#post7059050

Δε μας έχει ενημερώσει κανείς τι συμβαίνει με το "θέμα" εδώ και 1 μήνα...

 

Και μενα μου ειπαν κατι για συμβολαιο,αλλιως θα το αφησω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

υπηρχε δυνατοτητα φορητοτητας online στα site (vodafone και cu).Στο μεν πρωτο,το μονο που μπορεις να βρεις αν πλοηγηθεις ειναι η φορμα αιτησης για αποστολη νεου πακετου καρτοκινητης. Το link που φαινεται σε αυτο που δινει ο jimmis λειτουργει μεν ακομη αλλα φαινεται οτι ειναι κρυφο.Δεν μπορει να το βρει καποιος δηλαδή πλοηγούμενος μέσα στη σελίδα. Στο δε καινουργιο site του cu οι επιλογες φορητοτητας ή νέου πακέτου online εχουν αφαιρεθεί εντελώς. Επομένως προφανώς όπως ήδη αναφέρεται και στο αντιστοιχο νημα πλεον η φορητοτητα δεν γινεται online. Δεν ξέρω βασικά αν υπάρχει δυνατότητα για φορητότητα μέσω του παλιου 5ψηφιου 13894

@ jimmis οπως εχει αναφερθει οτι καποιες εταιριες που προωθουν συνδεσεις σταθερης vodafone δινουν και 1-2 καρτουλες cu που μπαινουν τα 120' το μηνα. Αυτά τα λεπτά δεν φαίνεται να μπαίνουν σε υπάρχων νούμερο. Ρούτερ δεν ξέρω αν εχει το πακέτο, μάλλον είναι ανάλογα με την προσφορα,η ιδια η vodafone συνηθως δεν δινει.

Υ.Γ. τι γινεται εδω με την παράθεση, βλεπω εναν κωδικα quote πανω απο την παραθεση,και συνηθως διαφορετικα-ασχετα username μεσα στην παράθεση...

Link to comment
Share on other sites

 

Δλδ πια με ADSL/VDSL Double Play Vodafone σου φέρνουν (με το router μαζί ? ? ) και νέα sim CU με 120΄/μήνα (για πόσους μήνες; όσους ισχύει το συμβόλαιο DP;

ακριβώς,για 12 μήνες

μαζί με τα χαρτιά για να υπογράψεις

σου δίνουν και τη νέα Sim

όχι ρούτερ δεν έχω πάρει ακόμα

θα ενημερώσω....

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς,για 12 μήνες

μαζί με τα χαρτιά για να υπογράψεις

σου δίνουν και τη νέα Sim

όχι ρούτερ δεν έχω πάρει ακόμα

θα ενημερώσω....

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Άρα:

Με τα συμβόλαια που φέρνει ο courier για υπογραφή για DP Vodafone , σου φέρνει και sim CU που (η sim) γράφει:

"120'/μήνα για 12 μήνες";

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Ονλαιν σε τι; Πες τα λιγο πιο αναλυτικα.

 

Δοκίμασε εδώ:

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/contactfrm/packageDeliveryRequest.action

 

Εναλλακτικά πάρε σε αυτό το νούμερο:

210 4276260

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε εδώ:

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/contactfrm/packageDeliveryRequest.action

 

Εναλλακτικά πάρε σε αυτό το νούμερο:

210 4276260

 

Το εκανα απο το λινκ χθες,ως καρτοκινητο vodafone.Μολις παρω τη καρτα στα χερια μου,το κανω CU με 1266 και τελος.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

απο περιεργια γιατι επέλεξες καρτοκινητο vodafone αφου εχει επιλογη για cu?παντως ενημερωσε μας για την εξελιξη,διοτι οπως ειπα και πιο πανω ο συγκεκριμενος συνδεσμος δεν υπαρχει σε καποιο μενου μεσα στη σελιδα πλεον.
Link to comment
Share on other sites

απο περιεργια γιατι επέλεξες καρτοκινητο vodafone αφου εχει επιλογη για cu?παντως ενημερωσε μας για την εξελιξη,διοτι οπως ειπα και πιο πανω ο συγκεκριμενος συνδεσμος δεν υπαρχει σε καποιο μενου μεσα στη σελιδα πλεον.

 

Σε CU δεν μου εδινε το συστημα δυνατοτητα να προχωρησω.Το εκανα καρτοκινητο vodafone(μονο sim) και μετα θα γινει cu.Ειναι 2ος αριθμος μου που εχω,και τον θελω να τον εχω για τα 1+1 κυριως και για internet,οπου στο εξοχικο ειναι η μονη που εχει 3G και 4G με καλο σημα.Οι αλλες μονο εξω πιανουν και με σχεδον οριακο σημα η πρασινη.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση (ίσως έχει ξαναγίνει αλλά είναι λιγάκι αδύνατο να την βρω εδώ μέσα :P). Η Vodafone μού έστειλε αυτό το μήνυμα "ΕΧΕΤΕ ΦΤΑΣΕΙ ΤΟ ΟΡΙΟ ΤΗΣ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ ΓΙΑ INTERNET ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΑΣ. Η ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΣΑΣ ΘΑ ΑΝΑΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΕΙ & ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ ΣΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ΣΤΙΣ 4:00ΠΜ" στις 22.40 ακριβώς, έπειτα από χρήση περίπου 1,5GB που έκανα. Γιατί αυτό; Είχα μαζέψει σχεδόν 11GB μέσα στο φοιτητικό μου CU και ήθελα απλά να χαλάσω όσα περισσότερα μπορώ. Γιατί τέτοιος περιορισμός; Και μιλάμε πραγματικά, από τη στιγμή που μου έστειλαν το μήνυμα, τα δεδομένα ήταν ψόφια. Ούτε καν G να είχα (ενώ συνέχιζε να δείχνει την ένδειξη 4G). Ξέρει κάποιος κάτι; Ή κάθε φορά αυτό θα γίνεται όταν πλησιάζω τα 1,5GB θα με αποκλείει για 6 ώρες περίπου;; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...