Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τί είναι αυτό, παιδιά; :

 

IMG_20170302_143255.jpg

 

Με ανοικτές πίσω πόρτες έχει δεξιά-αριστερά όλες τις προσφορές καρτοκινητής (Δεν πρόλαβα να του βγάλω φώτο πριν τις κλείσει ο οδηγός του).

 

Υπάρχουν πολλά τέτοια στην Αθήνα;

Τί παίζει; Είναι παλιό αυτό το είδος marketing ή καινούριο; : Εγώ πρώτη φορά το βλέπω (κέντρο Αθήνας).

Link to comment
Share on other sites

Κοτζιά συνέχεια υπάρχει το φορτηγάκι

Τίποτα σπουδαίο.

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

ME CU ΠOYΣOYKOY.. MIΛAΣ ME TA ΠANTA. ΔΩPEAN 400 ΛEΠTA OMIΛIAΣ ΠPOΣ OΛOYΣ OΛA TA ΠAPAΣKEYOΣABBATOKYPIAKA TOY MAPTIOY. ΣTEIΛE 400 ΣTO 1252 EΩΣ 26/3.

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ME CU ΠOYΣOYKOY.. MIΛAΣ ME TA ΠANTA. ΔΩPEAN 400 ΛEΠTA OMIΛIAΣ ΠPOΣ OΛOYΣ OΛA TA ΠAPAΣKEYOΣABBATOKYPIAKA TOY MAPTIOY. ΣTEIΛE 400 ΣTO 1252 EΩΣ 26/3.

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Πολύ καλά το "πάει" στο CU η Voda.

 

Εννοείται ότι δεν είναι φιλόπτωχο ταμείο....

 

"Η προσφορά ισχύει για καρτοκινητά CU που έχουν πραγματοποιήσει τουλάχιστον μία ανανέωση οποιασδήποτε αξίας από τις 02/1/2017 και έπειτα."

 

Πολύ καλός ο έμμεσος τρόπος τους (πειστικός).

Άλλες φόρες 2 μήνες πριν, άλλες 3....Ωραίοιιιιι!!! Μπράβο τους.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση περι ΠΟΥΣΟΥΚΟΥ, σε εμένα δεν ισχύουν οι προϋποθέσεις ανανέωσης χρόνου ομιλίας ( τελευταία ανανέωση είχα κάνει στις 1/9/2016) όντας φοιτητικό.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά το "πάει" στο CU η Voda.

 

Εννοείται ότι δεν είναι φιλόπτωχο ταμείο....

 

"Η προσφορά ισχύει για καρτοκινητά CU που έχουν πραγματοποιήσει τουλάχιστον μία ανανέωση οποιασδήποτε αξίας από τις 02/1/2017 και έπειτα."

 

Πολύ καλός ο έμμεσος τρόπος τους (πειστικός).

Άλλες φόρες 2 μήνες πριν, άλλες 3....Ωραίοιιιιι!!! Μπράβο τους.

Σε αυτόν που χρησιμοποιεί το κινητό του(συνεπώς βάζει κάρτα μια φορά το μήνα) θα του έρθει ως καλοδεχούμενο το δώρο. Για αυτόν που δεν το χρησιμοποιεί και το έχει στο συρτάρι για οποιονδήποτε λόγο δεν έχει μεγάλο νόημα. Αν έχεις άλλον αριθμό που τον ξέρουν όλοι, ξαφνικά θα δουλέψεις άλλον επειδή σου έδωσε μια προσφορά; Πιστεύω πως οι περισσότεροι δεν θα το κάνουν αυτό.

 

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση περι ΠΟΥΣΟΥΚΟΥ, σε εμένα δεν ισχύουν οι προϋποθέσεις ανανέωσης χρόνου ομιλίας ( τελευταία ανανέωση είχα κάνει στις 1/9/2016) όντας φοιτητικό.

 

Όσοι έχουν φοιτητικό λογικά δεν έχουν πρόβλημα και χωρίς ανανέωση να το πάρουν, αλλά και πάλι δύσκολο να το έχουν ανάγκη αν ενεργοποιούν φοιτητικό πακέτο έστω και των 4€.

Edit: όντως συμβαίνει αυτό και έχω να κάνω ανανέωση μήνες πριν από εσένα.

8dd93411676490b62f415e3b01f68d20.jpg

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν φοιτητικό λογικά δεν έχουν πρόβλημα και χωρίς ανανέωση να το πάρουν, αλλά και πάλι δύσκολο να το έχουν ανάγκη αν ενεργοποιούν φοιτητικό πακέτο έστω και των 4€.

 

Το έχουν ανάγκη αυτοί όμως που θέλουν να πάρουν και κάνα τηλέφωνο πέρα από το προς WU (η αλλη κάρτα μου) και το προς CU

, δηλαδή σε κανένα σταθερό και ειδικά σε σταθερά που αν δεν ειχες το προς ολους θα σε χρεώναν σε Ε. ;)

 

ΥΓ Επίσης να προσθέσω οτι αυτή η προσφορά που προσέφερε ο τόμεας σιγιου της βονταφον μαλλον επηρεαστηκε απο τα ανταγωνιστικά πακέτα για σαββατοκύριακα των φρογκ , wu (1500' + 1500sms προς φρογκ) και ενα αλλο της κοσμοτε γενικότερα για όλα τα πακέτα 5000 λεπτα ήταν δεν θυμάμαι στειλτε το μου γιατι ξέχασα τι μήνυμα στέλναμε.

 

Edit: Φοιτητικό και το δικό σου;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτόν που χρησιμοποιεί το κινητό του(συνεπώς βάζει κάρτα μια φορά το μήνα) θα του έρθει ως καλοδεχούμενο το δώρο. Για αυτόν που δεν το χρησιμοποιεί και το έχει στο συρτάρι για οποιονδήποτε λόγο δεν έχει μεγάλο νόημα. Αν έχεις άλλον αριθμό που τον ξέρουν όλοι, ξαφνικά θα δουλέψεις άλλον επειδή σου έδωσε μια προσφορά; Πιστεύω πως οι περισσότεροι δεν θα το κάνουν αυτό.

 

 

Πειστικός λόγος να βάλεις (φορτώσεις) έστω 5€, θεωρώ, κι ας είναι 2ος, 3ος ή 4ος αριθμός σου..

Για να παίρνεις, έτσι; Και όσοι θέλουν να σε βρουν συνεχίζουν να σε καλούν στον "κύριο".

 

Δε μιλάμε απλά για ΣΚ, αλλά για ΠΣΚ.

 

Και δε θα'ναι 1 και 2: Πολλοί που για τους δικούς τους λόγους δεν έχουν "κύριο" το CU που διατηρούν στο συρτάρι.

 

"Τί ψυχή έχουν 5€;" και θα'ναι πάρα πολλοί.

 

Σκοπός κάθε εταιρίας τα κέρδη . Μην τα ξαναναλύω από τί εξαρτώνται: Δε γίνομαι και κατανοητός (Κουράζω , όπως λες).

Edited by Mark_K
off topic
Link to comment
Share on other sites

Edit: Φοιτητικό και το δικό σου;

 

Ναι, φοιτητικό. Αν δεις στο screenshot είχα πάρει και άλλη αντίστοιχη προσφορά που προϋποθέτει ανανέωση. Για αυτό το είπα. Συμπεραίνω πως τα φοιτητικά είναι σαν να έχεις κάνει ανανέωση, λογικά άπαξ και σου έχει μεταφέρει την ημερομηνία λήξης πολύ μετά. Ίσως το σύστημα ελέγχει το πότε λήγει για να δει αν έχεις κάνει ανανέωση και το δικαιούσαι(π.χ. βλέπει αν η ημερομηνία που στέλνεις το sms είναι μικρότερη η μεγαλύτερη των 2 μηνών από τη λήξη του υπολοίπου σου). Αν γράφει ότι λήγει τον Αύγουστο όπως εμένα, λογικό είναι να δώσει το ΟΚ. Μια πιθανή εξήγηση...

 

Πειστικός λόγος να βάλεις (φορτώσεις) έστω 5€, θεωρώ, κι ας είναι 2ος, 3ος ή 4ος αριθμός σου..

Για να παίρνεις, έτσι; Και όσοι θέλουν να σε βρουν συνεχίζουν να σε καλούν στον "κύριο".

 

Δε μιλάμε απλά για ΣΚ, αλλά για ΠΣΚ.

 

Και δε θα'ναι 1 και 2: Πολλοί που για τους δικούς τους λόγους δεν έχουν "κύριο" το CU που διατηρούν στο συρτάρι.

 

"Τί ψυχή έχουν 5€;" και θα'ναι πάρα πολλοί.

 

Σκοπός κάθε εταιρίας τα κέρδη . Μην τα ξαναναλύω από τί εξαρτώνται: Δε γίνομαι και κατανοητός (Κουράζω , όπως λες).

 

Εγώ από την άλλη πιστεύω ότι δεν θα είναι παρά ελάχιστοι.

Μην κρίνεις το σύνολο βάσει της δικής σου χρήσης.

Δεν ξέρω κανέναν που να έχει καν 2ο αριθμό και να τον χρησιμοποιεί στον κύκλο μου.

Μόνο εγώ έχω χρησιμοποιώ για 2ο το CU που δεν το χρειάζομαι, αλλά το έχω για να με καλούν οι δικοί μου που έχουν CU.

 

Και σκοπός της κάθε εταιρείας είναι φυσιολογικό να είναι τα κέρδη. Δεν έχει λόγο ύπαρξης διαφορετικά.

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Χαμός από προσφορές!

CU 4 ΠΟΥΣΟΥΚΟΥ

 

 

Σύμπτωμα 400: Μιλάς με τα Πάντα

 

 

ΔΩΡΕΑΝ 400’ προς όλους για όλα τα ΠαρασκευοΣαββατοΚύριακα του Μαρτίου

 

Για ενεργοποίηση, στείλε 400 με δωρεάν SMS στο 1252.

 

Tell me more, tell me more…!

 

Για να ενεργοποιήσεις την προσφορά μπορείς να στείλεις «400» με SMS στο 1252 έως και 26/03 στις 23:59

 

Η δωρεάν ομιλία προς όλους ισχύει για τα ΠαρασκευοΣαββατοκύριακα 3-5/3, 10-12/3, 17-19/3, 24-26/3 & 31/3

 

Για το υπόλοιπο σου θα ενημερωθείς μέσω SMS στο 80% και στο 100% της χρήσης

 

Σε περίπτωση που έχεις υπολειπόμενα λεπτά από άλλα πακέτα, προτεραιότητα στην κατανάλωση έχουν τα λεπτά της προσφοράς

 

Η προσφορά ισχύει για καρτοκινητά CU που έχουν πραγματοποιήσει τουλάχιστον μία ανανέωση οποιασδήποτε αξίας από τις 02/1/2017 και έπειτα

 

Η προσφορά ισχύει για συνδρομητές CU που έχουν ενεργοποιήσει τον αριθμό τους έως και 23/2/2017

 

Η προσφορά δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για χρήση στο εξωτερικό

Link to comment
Share on other sites

Και στο απλό καρτοκινητό Vodafone ισχύει η προσφορά των 400 λεπτών προς όλους τα ΠΟΥΣΟΥΚΟΥ του Μαρτίου. Ενεργοποιείται όμως διαφορετικά. Παίρνεις το 1252 και σου λέει την προσφορά την οποία ενεργοποιείς πατώντας το 0 (μηδέν). Πολύ καλό.
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα σε φοιτητικό, πρέπει να βάλεις κάρτα πρώτα, (τελευταία φορά είχα κάνει αρχές του έτους), αλλά πιστεύω είναι καλή προσφορά και συμφέρει
Link to comment
Share on other sites

Κοτζιά συνέχεια υπάρχει το φορτηγάκι

Τίποτα σπουδαίο.

 

Οντως. Σχεδόν πάντα στην οδό Αθηνάς, απέναντι από το δημαρχείο, υπάρχει φορτηγό της Vodafone. Όσες φορές πέρασα μεσημέρι, το έχω δει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε εμένα σε φοιτητικό, πρέπει να βάλεις κάρτα πρώτα, (τελευταία φορά είχα κάνει αρχές του έτους), αλλά πιστεύω είναι καλή προσφορά και συμφέρει

 

Έχω φοιτητικό CU και τελευταία φορά που έκανα ανανέωση, ήταν το Καλοκαίρι του 2016! Η προσφορά μπήκε κανονικά, αλλά δε μου χρειάζεται... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

από την εφαρμογή My Vodafone πλέον είναι δωρεάν η μέτρηση του δικτύου.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα σε φοιτητικό, πρέπει να βάλεις κάρτα πρώτα, (τελευταία φορά είχα κάνει αρχές του έτους), αλλά πιστεύω είναι καλή προσφορά και συμφέρει

 

Πότε το έκανες φοιτητικό; Φέτος 2017 ή περσι (και πότε; τέλη 2016)??

 

Μόνο αν γράφει 1/1/2017 δε μπορείς (τυπικά) να πάρεις το ΠΣΚ. Ακόμα και 2/1/2017 να λέει τελευταία ανανέωση, μπορείς.....

Πρωτοχρονιά έβαλες τελευταία κάρτα;

 

....................................................................................................................................

 

Στο ΠΣΚ δε φαίνονται τα υπολοιπόμενα των 400΄

Απλά δεν αφαιρεί από υπάρχοντα πακέτα ομιλίας τώρα τα ΠΣΚ. Ξέρει κανείς ποιά ώρα ξεκινά; Κάθε 00:01 των Παρασκευών;

Πολύ καλή σκέψη της Voda να μην εμφανίζει το υπολοιπόμενο των 400 του κάθε ΠΣΚ....Δεν είναι μόνο ότι γύρισε στα "παλιά" όπου μόνο στο 80% και 100% είχες ενημέρωση...

 

Κάνει η Voda και την στοχευμένη έρευνα της:

"Και ΑΝ σε αφήσω ελεύθερο στην ομιλία, πόσα λεπτά θα φας σε 3 μέρες;"

Πληροφορία απαραίτητη για να κινηθεί στην μετέπειτα προώθηση (στοχευμένα) προϊόντων ομιλίας στην καρτοκινητή.

Πραγματικά, βλέπω να κινείται πολύ οργανωμένα αυτή η εταιρία.

 

.......................................................................................................................................................................................

Ανανεώθηκε και το cu site και το έκαναν πραγματικά πολύ ωριαίο!

 

Πράγματι:

Και πια λέει και ημερομηνίες λήξης. Και διαχωρισμό σε πακέτα (πχ ΜΒ ποιά...κλπ)

 

από την εφαρμογή My Vodafone πλέον είναι δωρεάν η μέτρηση του δικτύου.

 

Άϊντεεε και στην τελευταία που μένει ακόμα να το κάνει αυτό: Αν και......

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

ναι όντως έχει αλλάξει παρά πολύ το site τους. πολύ όμορφο. είδα την διαφήμιση στο ίντερνετ για το πακέτο για άτομα ηλικίας έως 24 με 1 gb ίντερνετ για χρήση σε social εκτός του messenger με 3 ευρώ διαρκείας 30 ημερών και μπήκα στο site να το δω δείτε εδώ https://www.vodafonecu.gr/paketa/under-24/. και έλεγα αυτή η διαφήμιση με το πρώτη φορά τι είναι. πάντως μόνο για social κουλό μου φαίνεται καλύτερα ίντερνετ για όλες τις σελίδες παρά με τόσο περιορισμό.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.Ξερει κάποιος πως να απενεργοποιήσω το ιντερνέτ όλη μέρα σε καρτοκινητο vodafone? Υπάρχει κάποια εντολή να στείλω να μην ενεργοποιείται μόνο του; Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Νέο πακέτο στο CU (για όσους είναι κάτω από 24): https://www.vodafonecu.gr/paketa/under-24/

Το ειδα το πακετο,καλη κινηση.Δινει

1GB για 30 μερες με 3€.Μπορεις μονο να το χρησιμοποιησεις στο facebook(οχι messenger),Twitter,

Instagram,Tumblr,Snapchat,Pintrest και Linkedin.Οτι πρεπει για οσους εχουν instagram/snapchat που τα δεδομενα με αυτα φευγουν νερακι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κατοχος καρτοκινητης cosmote και απο προχθες στο σπιτι vodafone double play.Αν παω στο cu δινει καθε μηνα λογω του σταθερου,χρονο ομιλιας μπονους;
Link to comment
Share on other sites

σου δίνει μία sim cu με 120 λεπτά πρός όλους τον μήνα δωρεάν αλλά για ένα χρόνο?! ,δεν θυμάμαι ακριβώς την διάρκεια

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σου δίνει μία sim cu με 120 λεπτά πρός όλους τον μήνα δωρεάν αλλά για ένα χρόνο?! ,δεν θυμάμαι ακριβώς την διάρκεια

Εννοεις νεο νουμερο,οχι το δικο μου,ετσι;

Link to comment
Share on other sites

ναι νέο το οποίο γράφει πάνω ότι είναι ειδική προσφορά λόγω σταθερού

δεν ξέρω αν γίνεται στο δικό σου ... ρώτα τους

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...