Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο το MyVodafone μετραω. Αλλο ειναι το net perform?

άλλο είναι,για το my Vodafone δεν έχω ιδέα

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

άλλο είναι,για το my Vodafone δεν έχω ιδέα

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Από το my vodafone δε σου τρώει mb.Εχω καρτοκινητο vodafone και το έχω δοκιμάσει. :) Και μου μολις έκανα δύο τεστακια ακόμα για επιβεβαίωση.Απο την εφαρμογή My vodafone δεν καταναλώνονται mb.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια μια ερωτηση. Αν κανω speedtest και βαλω τον server της Vodafone δε θα μου τρωει mb;;; Για αριθμο CU.

 

Αν κατεβάσεις το cu app από εκεί δε μπορείς να κάνεις τεστ ταχύτητας;Το έχεις δει;Υπάρχει αυτή η δυνατότητα;Αν ναι δοκίμασε πρώτα από το cu app.Εαν έχει αυτή τη δυνατότητα βέβαια γιατί ποτέ δεν είχα cu και δεν ξέρω. :)Αλλιως δοκίμασε με το my vofafone.Τωρα αν εννοείς για το γνωστό Speedtest απλά να αλλάξεις τον server και να βάλεις της vodafone...Και γω νομίζω θα σου τα φάει τα mb εκεί.

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά είναι διαθέσιμη μέχρι 26/03/2017

Το 1GB έχει διάρκεια 30 μέρες από τη στιγμή της απόδοσης και αποδίδεται μόνο μία φορά ανά σύνδεσ

Προτεραιότητα στην κατανάλωση έχουν τα MB με τη συντομότερη ημερομηνία λήξης

 

Eυτυχώς αυτό δεν ισχύει γιατί θα ήταν άχρηστο το δώρο ειδικά σε φοιτητικό πακέτο. Παρόλο που λήγει τελευταίο στις 8/4 (πάρε να εχεις 14/3, Xlusive5 22/3 και 1/4 δωρεαν 600mb) τρώει από τη προσφορά

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Eυτυχώς αυτό δεν ισχύει γιατί θα ήταν άχρηστο το δώρο ειδικά σε φοιτητικό πακέτο. Παρόλο που λήγει τελευταίο στις 8/4 (πάρε να εχεις 14/3, Xlusive5 22/3 και 1/4 δωρεαν 600mb) τρώει από τη προσφορά

 

Ναι,της προσφορας τα τρωει πρωτα.Επειδη πηρα ολες τις προσφορες που βγηκαν στα φοιτητικα,η μανα μου εχει 4GB απο τα 600 καθε 1η του μηνα.Εχω δει σε screenshot 8.000+ για CU.Πραγματικα μπορεις ετσι να μαζεψεις απειρα λεπτα και MB,που χανεις το μετρημα.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Από το my vodafone δε σου τρώει mb.Εχω καρτοκινητο vodafone και το έχω δοκιμάσει. :) Και μου μολις έκανα δύο τεστακια ακόμα για επιβεβαίωση.Απο την εφαρμογή My vodafone δεν καταναλώνονται mb.

 

Όντως όπως τα λες, μόλις δοκίμασα και εγώ ΑΛΛΑ το τι αξία έχει το speedtest της vodafone έναντι του speedtest.net μένει να αποδειχθεί...

2Χ vodafone test και 2Χ speedtest που έκανα από το ίδιο ακριβώς τηλέφωνο χωρίς να κουνηθώ καθόλου σε αμέσως συνεχόμενο χρόνο, έχουν χαοτική διαφορά. Με ένδειξη H+ στο samsung η μεγαλύτερη διαφορά που βρήκα είναι σχεδόν 3Χ: 17,72/4,12 λέει η Vodafone και 6,01/0,73 το speedtest :X

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά από ένα θέμα που προέκυψε με κάποιες χρεώσεις από 5ψηφια νούμερα, και αφού έβγαλα τελικά άκρη, μου έδωσαν σαν αποζημίωση έναν κωδικό ανανέωσης. Αφού τον χρησιμοποίησα παρατήρησα ότι η λήξη του υπολοίπου ανανεώθηκε για 6 μήνες και όχι 3.

Άλλαξε κάτι και δεν το πήρα χαμπάρι;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά από ένα θέμα που προέκυψε με κάποιες χρεώσεις από 5ψηφια νούμερα, και αφού έβγαλα τελικά άκρη, μου έδωσαν σαν αποζημίωση έναν κωδικό ανανέωσης. Αφού τον χρησιμοποίησα παρατήρησα ότι η λήξη του υπολοίπου ανανεώθηκε για 6 μήνες και όχι 3.

Άλλαξε κάτι και δεν το πήρα χαμπάρι;

 

Ξερει κανείς εαν το 3μηνο εγινε 6μηνο;

Link to comment
Share on other sites

Όντως όπως τα λες, μόλις δοκίμασα και εγώ ΑΛΛΑ το τι αξία έχει το speedtest της vodafone έναντι του speedtest.net μένει να αποδειχθεί...

2Χ vodafone test και 2Χ speedtest που έκανα από το ίδιο ακριβώς τηλέφωνο χωρίς να κουνηθώ καθόλου σε αμέσως συνεχόμενο χρόνο, έχουν χαοτική διαφορά. Με ένδειξη H+ στο samsung η μεγαλύτερη διαφορά που βρήκα είναι σχεδόν 3Χ: 17,72/4,12 λέει η Vodafone και 6,01/0,73 το speedtest :X

στο δικό μου πάντως διαφορές αξιες αναφοράς δεν είδα

πάνω κάτω τα ίδια

20mb down 20mb up περίπου με 4g πάντα

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Εγινε η αιτηση φορητοτητας ονλαιν σε καρτοκινητο vodafone.Αλλα ο χρονος ειναι 10 μερες; Γιατι ομως τοσες μερες; Επισης μπορω να το γυρισω κατευθειαν την καρτα σε CU?

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εγινε η αιτηση φορητοτητας ονλαιν σε καρτοκινητο vodafone.Αλλα ο χρονος ειναι 10 μερες; Γιατι ομως τοσες μερες; Επισης μπορω να το γυρισω κατευθειαν την καρτα σε CU?

 

Αν την έκανες online τη φορητότητα από δω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=441806

 

έχε υπόψι σου ότι κανείς δεν πρόκειται να σε καλέσει.

 

Δεν ισχύει εδώ και >1 μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανείς εαν το 3μηνο εγινε 6μηνο;

 

6μηνο είναι στα φοιτητικά CU.

Link to comment
Share on other sites

6μηνο είναι στα φοιτητικά CU.

 

Μάλιστα.Έτσι εξηγούνται όλα! Ευχαριστώ για την πληροφορία!

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.Έτσι εξηγούνται όλα! Ευχαριστώ για την πληροφορία!

 

Θυμάσαι:

 

α) Πότε το έκανες φοιτητικό; Πέρσι; Πότε ακριβώς;

 

β) Στην αμέσως προηγούμενη κάρτα σου (ανανέωση) μόνο για 3μηνο σου είχε παρατείνει τη διάρκεια λήξης υπολοίπου €;

Link to comment
Share on other sites

Θυμάσαι:

 

α) Πότε το έκανες φοιτητικό; Πέρσι; Πότε ακριβώς;

 

β) Στην αμέσως προηγούμενη κάρτα σου (ανανέωση) μόνο για 3μηνο σου είχε παρατείνει τη διάρκεια λήξης υπολοίπου €;

 

Φοιτητικό το έκανα πέρυσι ,ναι.

Η αλήθεια είναι ότι επειδή ανανεώνω κάθε μήνα, δεν το είχα παρατηρήσει πριν. Το είδα τώρα λόγω του θέματος με τα 5ψήφια που ανέφερα.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Τα υπολειπομενα mb απο το 1,1gb πακετο με τα 6ευρω(με αυτοματη ενεργοποιηση) μεταφερονται στον επομενο μηνα;
Link to comment
Share on other sites

Τα υπολειπομενα mb απο το 1,1gb πακετο με τα 6ευρω(με αυτοματη ενεργοποιηση) μεταφερονται στον επομενο μηνα;

 

Νομιζω πως οχι.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Φοιτητικό το έκανα πέρυσι ,ναι.

Η αλήθεια είναι ότι επειδή ανανεώνω κάθε μήνα, δεν το είχα παρατηρήσει πριν. Το είδα τώρα λόγω του θέματος με τα 5ψήφια που ανέφερα.

Τι πρόβλημα δημιουργήθηκε;

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα δημιουργήθηκε;

 

Τίποτα το ιδιαίτερο. Αν δε βαριέσαι, διάβασε μερικά μηνύματα μου πίσω.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα το ιδιαίτερο. Αν δε βαριέσαι, διάβασε μερικά μηνύματα μου πίσω.

 

Διάβασα αλλά δεν βρήκα κάτι....

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα αλλά δεν βρήκα κάτι....

 

Εννοείς τι πρόβλημα υπήρξε με τα 5ψήφια νούμερα; Σόρρυ δεν κατάλαβα.

Προέκυψε το κλασικό θέμα με χρεώσεις από δήθεν συμμετοχή μου σε κάποιο παιχνίδι ή διαγωνισμό. Εν ολίγοις, χρεώθηκα αδίκως κάποια ευρώ τα οποία τελικά μου επέστρεψαν μετά από τηλεφωνική επικοινωνία που είχα μαζί τους.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή σας δουλεύει ;ειδικα στα αναλυτικά δεν μου φορτώνει τιποτα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή σας δουλεύει ;ειδικα στα αναλυτικά δεν μου φορτώνει τιποτα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Για ποια εφαρμογή μιλάς;

Γιατί εμένα και στις 2(myvodafone-mycu) δουλεύουν άψογα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εννοείς τι πρόβλημα υπήρξε με τα 5ψήφια νούμερα; Σόρρυ δεν κατάλαβα.

Προέκυψε το κλασικό θέμα με χρεώσεις από δήθεν συμμετοχή μου σε κάποιο παιχνίδι ή διαγωνισμό. Εν ολίγοις, χρεώθηκα αδίκως κάποια ευρώ τα οποία τελικά μου επέστρεψαν μετά από τηλεφωνική επικοινωνία που είχα μαζί τους.

Έλα ρε συ! Ευτυχώς εμένα δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο! Αλήθεια πώς έγινε;

Link to comment
Share on other sites

Ναι:

 

Η δυσκολία της "διαδικασίας" είναι που τους κάνει να το διατηρούν, καθώς:

 

1) Λίγοι θα το χειρίζονται έτσι με αυτό τον τρόπο

 

2) Ελάχιστοι (όπως κι εγώ μόλις σήμερα) θα το ξέρουν

 

3) Έχει τα μειονεκτήματα που αναφέραμε (πχ ως προς την εμφάνιση αποστολέα)

 

 

 

Μπράβο στη Voda και που το'χει πάντως {Σε σχέση με τις άλλες (πχ περιορισμό #πλήθους# sms ή ανυπαρξία) αναφέρομαι}.

 

Έστω κι έτσι......:)

 

 

 

Μπορείς να μου πεις πως θα στέλνω δωρεάν SMS από το site της vodafone?εχεις κάποιο σύνδεσμο;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στο my account και υπάρχει η επιλογή "στείλε sms".

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στο my account και υπάρχει η επιλογή "στείλε sms".

 

 

 

Από κινητό γίνετε;που μπαίνω ;http://www.vodafone.gr ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...