Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα στην παρέα

έχει βρει κανείς κάποια εφαρμογή πληρωμών που να δέχεται χρέωση SMS?ρωτάω γιατί ξεμένει πολύ κάρτα και είναι άδικο να λήγει κάθε φορά η απλά να αυξάνεται.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα

έχει βρει κανείς κάποια εφαρμογή πληρωμών που να δέχεται χρέωση SMS?ρωτάω γιατί ξεμένει πολύ κάρτα και είναι άδικο να λήγει κάθε φορά η απλά να αυξάνεται.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Εννοείς να πληρώνεις κάτι που αγοράζεις (από Ελλάδα ή εξωτερικό) στέλνοντας sms?

Ή για αγορά applications?

Link to comment
Share on other sites

ναι από εδώ Ελλάδα κάτι που να δέχεται SMS payment
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

ναι από εδώ Ελλάδα κάτι που να δέχεται SMS payment

 

Δε γνωρίζω κάτι τέτοιο.

Σίγουρα, όμως, ΑΝ υπάρχει κάτι τέτοιο που αμφιβάλλω, θα είναι "θέμα" σύμβασης Vodafone και κάθε συγκεκριμένου καταστήματος αγορών.

 

Αν υπάρχει κάτι τέτοιο, ενδιαφέρομαι κι εγώ.

 

Για αγορά apps από Windows Phone υπάρχει με την καρτοκινητή Vodafone με αφαίρεση από το υπόλοιπο κάρτας CU.

Link to comment
Share on other sites

Και στο app store της Samsung το είχα καταφέρει προ 4ετίας να αγοράσω χρησιμοποιώντας υπόλοιπο από καρτοπρόγραμμα που πρακτικά δεν μπορούσα να το κάνω κάτι άλλο. Λογικά ίσως να λειτουργεί αντίστοιχα σε καρτοκινητά.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Πάει και το CU combo 300, το πήγαν στα 6€. Προσοχή! Στο site λέει ακόμα 4€, αλλά στο μενού του 1252, το έχουν ήδη αλλάξει σε 6€.
Link to comment
Share on other sites

Πάει και το CU combo 300, το πήγαν στα 6€. Προσοχή! Στο site λέει ακόμα 4€, αλλά στο μενού του 1252, το έχουν ήδη αλλάξει σε 6€.

 

στην εφαρμογή my cu app γράφει ακόμα την παλιά τιμή! δεν αλλάζει μόνο αυτό το πακέτο αλλά και ένα πακέτο από το καρτοκινητο Vodafone δείτε εδώ http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40452&dateFrom=&dateUntil=

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

στην εφαρμογή my cu app γράφει ακόμα την παλιά τιμή! δεν αλλάζει μόνο αυτό το πακέτο αλλά και ένα πακέτο από το καρτοκινητο Vodafone δείτε εδώ http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40452&dateFrom=&dateUntil=

Ναι, μόνο που το άλλο αλλάζει προς το καλύτερο (άντε βρες 200 MB, μόνο με 0,43€ επιπλέον), ενώ το CU combo 300 το θάβουν (σίγουρα το πάνε για κατάργηση, δεν εξηγείται διαφορετικά, 100% αύξηση μέσα σε 2 μήνες).

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά έχω μια κάρτα frog και θέλω να την αλλάξω σε vodafone τι πρέπει να κάνω?

 

Greeklish

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης :!:

Σύμφωνα με τους Ο.Π.Χ. απαγορεύεται αυστηρά η μεταγραφή των ελληνικών με την χρήση του λατινικού αλφαβήτου (πρακτική ευρέως γνωστή ως greeklish). Τα επόμενα μηνύματα που θα διατυπωθούν σε αυτήν τη μορφή δύναται να αφαιρεθούν από την ομάδα διαχείρισης του myphone.gr χωρίς προειδοποίηση.

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά έχω μια κάρτα frog και θέλω να την αλλάξω σε vodafone τι πρέπει να κάνω?

 

Να πας σε ένα κατάστημα Vodafone και να ζητήσεις να γίνει φορητοτητα του αριθμού σου. Θα σου ζητήσουν πιθανόν λεφτά από 10 έως και 40 ευρώ ανάλογα με την πολιτική του εκάστοτε καταστήματος, όπως έχει αναφερθεί εδώ μέσα από κάποια μέλη, τα οποία χρήματα δεν πιστώνονται ως χρήματα στο υπόλοιπο σου αλλά τα δίνεις αέρα στο κατάστημα. Δυστυχώς εδώ και λίγες μέρες δεν μπορείς να κάνεις την αίτηση ηλεκτρονικά και δωρεάν όπως ίσχυε μέχρι πρόσφατα καθώς καταργήθηκε αυτή η δυνατότητα και σε παραπέμπουν πλέον μόνο σε κατάστημα Vodafone για να ολοκληρωθεί η διαδικασία.

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Να πας σε ένα κατάστημα Vodafone και να ζητήσεις να γίνει φορητοτητα του αριθμού σου. Θα σου ζητήσουν πιθανόν λεφτά από 10 έως και 40 ευρώ ανάλογα με την πολιτική του εκάστοτε καταστήματος, όπως έχει αναφερθεί εδώ μέσα από κάποια μέλη, τα οποία χρήματα δεν πιστώνονται ως χρήματα στο υπόλοιπο σου αλλά τα δίνεις αέρα στο κατάστημα. Δυστυχώς εδώ και λίγες μέρες δεν μπορείς να κάνεις την αίτηση ηλεκτρονικά και δωρεάν όπως ίσχυε μέχρι πρόσφατα καθώς καταργήθηκε αυτή η δυνατότητα και σε παραπέμπουν πλέον μόνο σε κατάστημα Vodafone για να ολοκληρωθεί η διαδικασία.

Καταργήθηκε από το site ? μπράβο? πάμε από το κακό στο χειρότερο ! μέσω κλήσης στο 13894 δεν μπορεί να γίνει? για να μην τρέχει στο κατάστημα ?

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα δηλαδή να αγοράσει νέο νουμερο και να κρατησει το παλιο σε 2καρτη συσκευή

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

TO ΠIO OIKONOMIKO ΠAKETO MONO ΓIA ΣENA! 250 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 1 MHNA ME AΦAIPEΣH 5E AΠO TO YΠOΛOIΠO ΣOY! ΓIA AΓOPA TOY ΠAKETOY ΣTEIΛE 5 ΣTO 1355 EΩΣ 30/01!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά έχω μια κάρτα frog και θέλω να την αλλάξω σε vodafone τι πρέπει να κάνω?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7052101#post7052101

Link to comment
Share on other sites

Εντόπισα, ίσως καθυστερημένα, ένα νέο πακέτο προς διεθνείς προορισμούς στο cu, το ''cu talk abroad'' . 200' προς 22 διεθνείς προορισμούς αλλά με κόστος 7,06 ευρώ. Τουλάχιστον καλύπτει το κενό προς διεθνείς προορισμούς που δεν είχε παλιότερα στο cu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία μηνύματα που αφορούν το καρτοπρόγραμμα μετακινήθηκαν στο αρμόδιο θέμα :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7060305#post7060305

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά πόσο το έχουν πάει το ένα μύνημα; 0.19€????! Ξεφτίλα....

Τόσο έχουν σε όλες τις εταιρείες. Και όπως έχουμε πει, για κάποιον που κάνει χρήση στο κινητό του, δεν έχει νόημα η χρήση του καρτοκινητού εκτός πακέτων. Είναι ασύμφορη, είτε για ομιλία, είτε για SMS.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Τόσο έχουν σε όλες τις εταιρείες. Και όπως έχουμε πει, για κάποιον που κάνει χρήση στο κινητό του, δεν έχει νόημα η χρήση του καρτοκινητού εκτός πακέτων. Είναι ασύμφορη, είτε για ομιλία, είτε για SMS.

 

Sent from my XT1562

 

Δεν έχει και πολύ λογική, απλα το κάνουν καθαρά και μόνο πιστεύω για να αναγκάζονται όλοι ακόμα και αυτοί που θα κάνουν λίγη ως ελάχιστη χρήση να πληρώσουν για πακέτο!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι απορώ. Με τόσα πακέτα mb ακόμη ψάχνουμε SMS. Είναι αδύνατο να το δώσω να το καταλάβουν ακόμη και οι φίλοι μου.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά πόσο το έχουν πάει το ένα μύνημα; 0.19€????! Ξεφτίλα....

 

καλά δεν συμφέρει στέλνε από το do sms πολύ χαμηλότερη τιμή και μπορείς να βάλεις όσα ευρώ θέλεις και δεν έχουν ημερομηνία λήξης! και φαίνεται ο αριθμός σου κανονικά σαν αποστολέας! επίσης μπορείς να προγραμματίσεις την αποστολή για να μην ξεχάσεις να στείλεις μυνημα !

, επίσης η Vodafone δίνει δωρεάν και απεριόριστα sms προς όλους από το my account! επίσης δωρεάν μυνηματα μπορείς να στείλεις ανάλογα με τον πάροχο σου ακόμα και από το facebook ,εγώ έχω κατεβάσει την εφαρμογή web2sms μόνο για Android υπάρχει και φτιάχνεις λογαριασμό σε όποιον έχεις και στέλνεις δωρεάν από εκεί! πρόσεχε όμως ότι θέλει ίντερνετ κάθε φορά για να στείλει και πρέπει να την ορίσεις ως προεπιλεγενη εφαρμογη , και δεν στέλνει σε νούμερα 4-5 ψηφία εκεί θα πρεπει να αλλάξεις στην κανονική εφαρμογή μυνηματων του κινητού σου!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Και αν θέλει ιντερνέτ, γιατί να μην στέλνω μηνύματα μέσω εφαρμογών hangouts, WhatsApp κλπ;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και αν θέλει ιντερνέτ, γιατί να μην στέλνω μηνύματα μέσω εφαρμογών hangouts, WhatsApp κλπ;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Γιατί αυτό απαιτεί να έχει και ο άλλος ίντερνετ ανοιχτό για να το δει. Δυστυχώς υπάρχουν πολλοί ακόμα που έχουν κλειστά δεδομένα για να εξοικονομήσουν μπαταρία οπότε το SMS είναι μονόδρομος. Μέσω αυτής της εφαρμογής απαιτείται να έχεις ίντερνετ μόνο εσύ που στέλνεις

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Εγώ είμαι ακόμη πίσω φαίνεται. Έχω ακόμη την εντύπωση πως smartphone=συνδεδεμένο πάντα.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμενη εφαρμογη ειναι πολυ καλη αλλα παναρχαια την εχουν παρατησει οι dev. Στο iPhone δεν λειτουργει καν. (do sms)

 

Μακαρι να υπηρχε εφαρμογη για sms με μικροτερο κοστος αποστολης που να αντικαθιστουσε το κανονικο sms που πλεον ειναι πανακριβο.

Edited by rs280ps
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω πως αυτό που λέει ο JOHNMEGARYTHMOS για τα δωρεάν SMS από το vodafone myaccount βολεύει ίσως, αλλά αποστολέας δεν φαίνεται το δικό σας νούμερο, αλλά το γράφει πριν ξεκινήσει το μήνυμα. Μια εύκολη τακτική για να το χρησιμοποιήσει κανείς, είναι να αποθηκεύσει τα στοιχεία σύνδεσης (username/password) στον browser της συσκευής και να δημιουργήσει μια συντόμευση για τη σελίδα αυτή στην αρχική οθόνη του.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...