Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 minutes ago, CamuCamu said:

Απο το πρωι ελαβα αυτη την προσωποποιημενη προσφορα επειδη δεν αναφερει ποσο ανανεωσης, μπορω και με 8 ευρω απο καταστημα να την ενεργοποιησω η πρεπει να ξοδεψω το ελαχιστο των 13 απο περιπτερο η online συναλλαγη? 

Screenshot_2024-08-23-14-57-43-20_2e83dfe13a5867033cf77b276138972a.thumb.jpg.e8d30021535443c89644f6e3ee71b299.jpg

κανεις δεν μπορει να απαντησει με σιγουρια αλλα γιατι δεν ξεκινας απο το cashback;

 

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, HEO said:

κανεις δεν μπορει να απαντησει με σιγουρια αλλα γιατι δεν ξεκινας απο το cashback;

 

... και αν δεν δουλέψει δοκιμάζεις ανανέωση €8 από μηχάνημα σε κατάστημα, αν έχεις κάποιο  κοντά σου.

Δεν πάνε χαμένα τα χρήματα, όλο και κάπου θα καταναλώσεις το υπόλοιπο.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, jaranor said:

Στο τσατ μου έχουν πει σε αντίστοιχη περίπτωση ανανέωση με 13 ευρώ.

λογικο μου φαινεται, την τσεπη τους κοιτανε :)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, HEO said:

λογικο μου φαινεται, την τσεπη τους κοιτανε 🙂

Αν σου πω φιλε μου οτι δεν χρησιμοποιουσα το cashback και δεν ηξερα τι ακριβως ηταν δεν θα με πιστεψεις μονο που πηγα μολις να το δοκιμασω αλλα στο MyVodafone για καποιο λογο μου εμφανιζει error(CB-002). 

Μολις παταω κλεισιμο της καρτελας κατι παει να εμφανισει αλλα με γυρναει πισω αμεσα..🙁

Edited by CamuCamu
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, HEO said:

λογικο μου φαινεται, την τσεπη τους κοιτανε 🙂

Προφανώς και θα κοιτάξουν τα έσοδά τους. 
Το θέμα είναι ότι γράφει "με μία ανανέωση" (ενώ άλλες φορές γράφει πχ με 13 ή και 15 ευρώ - μου έχουν τύχει όλα αυτά). Εδώ δεν γράφει ποσό! Θα μυρίσουμε τα δάχτυλά μας;

Το cashback είναι επίσημα ανανέωση. Τα 8 ευρώ είναι επίσης ανανέωση. Οπότε;

Δεν είναι διαφήμιση που παραπλανεί;

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

Την άλλη φορά σε άλλο φιλο που δεν δούλευε το κας ή η 8ευρη, η εικόνα έγραφε online ανανέωση. Τώρα δεν γράφει, άρα οι πιθανότητες είναι μεγαλύτερες να δουλεύει με cashback ή με ανανεωση κατω απο 13.

Μου εμφάνισε στις προσφορές daily data 100 mb 🤠

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, CamuCamu said:

Αν σου πω φιλε μου οτι δεν χρησιμοποιουσα το cashback και δεν ηξερα τι ακριβως ηταν δεν θα με πιστεψεις μονο που πηγα μολις να το δοκιμασω αλλα στο MyVodafone για καποιο λογο μου εμφανιζει error(CB-002). 

Μολις παταω κλεισιμο της καρτελας κατι παει να εμφανισει αλλα με γυρναει πισω αμεσα..🙁

δεν γνωριζω που μπορει να ειναι το προβλημα

δοκιμασε να καθαρισεις την cache ή όλα τα δεδομενα,

να απεγκατασησεις την εφαρμογή ή να βαλεις μια πιο παλια

το cashback ειναι σωτηριο

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αυτοι ξέρουν. Ίσως κίνηση μαρκετιγκ για να δημιουργησουν στον πελάτη την αίσθηση μιας εταιρείας με πολλά δώρα....

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, VIPdriver said:

Ειδα κ εγω το daily bonus 100mb στην εφαρμογή (εως 27/8). Ποιά η πρακτική λογική του;

ΑΝ  Δεν έχεις καθόλου ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GREGORYMO said:

ΑΝ  Δεν έχεις καθόλου ΜΒ

Πολύ σωστά,

Πολύ καλή λυση

μακάρι να είναι μονιμο και να έχει και λεπτά ομιλίας  🙂

Έστω με 3€ όπως το βάτραχι

Ακούτε εκεί στην voda;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, HEO said:

Πολύ σωστά,

Πολύ καλή λυση

μακάρι να είναι μονιμο και να έχει και λεπτά ομιλίας  🙂

Έστω με 3€ όπως το βάτραχι

Ακούτε εκεί στην voda;;

Με 100μβ τί μπορειςνα κανεις;

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Λαμβάνεις ή στέλνεις απλά μηνύματα viber,fb. Και οτιδήποτε άλλο χρειάζεται λίγα kb.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, VIPdriver said:

Με 100μβ τί μπορειςνα κανεις;

Πολλά πράγματα κανεις αν θέλεις

Οικονομία 🙂

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω ενεργοποίηση ένα πακέτο με τη χρήση κρυστάλλων με το δικό μου κινητό για λογαριασμό των παιδιών μου! 

Τις ανανεώσεις στα κινητά των παιδιών τις κάνω εγώ με τη δικιά μου συσκευή. Παλιά γινόταν να τους κάνω και ενεργοποίηση ενα πακέτο με τη χρήση κρυστάλλων, τώρα με βάζει στην εφαρμογή του big bang και εκεί όμως βλέπω τους δικούς μου κρυστάλλους και όχι των παιδιών! 

Δοκίμασα να κάνω σύνδεση στο λογαριασμό των παιδιών με τη χρήση τηλεφωνικού αριθμού (και με κωδικό που στέλνεται στον αριθμό αυτόν) αλλά πάλι δε γίνεται! 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Titarasaudi said:

Καλησπέρα παιδιά! 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω ενεργοποίηση ένα πακέτο με τη χρήση κρυστάλλων με το δικό μου κινητό για λογαριασμό των παιδιών μου! 

Τις ανανεώσεις στα κινητά των παιδιών τις κάνω εγώ με τη δικιά μου συσκευή. Παλιά γινόταν να τους κάνω και ενεργοποίηση ενα πακέτο με τη χρήση κρυστάλλων, τώρα με βάζει στην εφαρμογή του big bang και εκεί όμως βλέπω τους δικούς μου κρυστάλλους και όχι των παιδιών! 

Δοκίμασα να κάνω σύνδεση στο λογαριασμό των παιδιών με τη χρήση τηλεφωνικού αριθμού (και με κωδικό που στέλνεται στον αριθμό αυτόν) αλλά πάλι δε γίνεται! 

Πρέπει να συνδεθείς με wifi ή με δεδομένα άλλου δικτύου. Αν είσαι συνδεδεμένος με δεδομένα της Vodafone σε συνδέει αυτόματα στο δικό σου λογαριασμό όταν μπαίνεις στο big bang app.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Titarasaudi said:

Δοκίμασα να κάνω σύνδεση στο λογαριασμό των παιδιών με τη χρήση τηλεφωνικού αριθμού (και με κωδικό που στέλνεται στον αριθμό αυτόν) αλλά πάλι δε γίνεται! 

Κάνε πρώτα clear data στην εφαρμογή ΒΒ και μετά ξαναδοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, gpapas640 said:

Πρέπει να συνδεθείς με wifi ή με δεδομένα άλλου δικτύου. Αν είσαι συνδεδεμένος με δεδομένα της Vodafone σε συνδέει αυτόματα στο δικό σου λογαριασμό όταν μπαίνεις στο big bang app.

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις! 

Δοκιμάζω με wifi αλλά δυστυχώς δεν..... 

36 minutes ago, johndouk said:

Κάνε πρώτα clear data στην εφαρμογή ΒΒ και μετά ξαναδοκίμασε.

Στην αρχή δοκίμασα clear data στο cu app αλλά δεν έγινε τίποτα αλλά με clear data στο big bang όντως έγινε δουλειά. Μπήκα και βλέπω τους κρυστάλλους του παιδιού, απλά πρέπει να πάει ο κωδικός σύνδεσης στο κινητό του παιδιού και να μου τον πει! 

Μας τα δυσκολεύει η Vodafone! 

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Titarasaudi said:

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις! 

Δοκιμάζω με wifi αλλά δυστυχώς δεν..... 

Αυτό όντως δούλευε παλιά, αλλά τώρα που το δοκίμασα δεν έγινε δουλειά! Έκανα clear data, συνδέθηκα στην CU εφαρμογή με κωδικό που στάλθηκε στο νούμερο του παιδιού αλλά μόλις πατάω ενεργοποίηση ενός πακέτου με κρυστάλλους ανοίγει το big bang app και εκεί βλέπω τους δικούς κρυστάλλους πάλι!! 

Τέλος πάντων.... δεν πειράζει! Όλο μας τα δυσκολεύει αυτή η Vodafone! 


Ίσως καταφέρεις να κάνεις αυτό που θέλεις αν βάλεις την σιμ του παιδιού σου στο δικό σου κινητό κανείς logout απο τις εφαρμογές της Voda και μετα κάνεις πάλι login στα app. Τότε λογικά θα σε βάλει στο νούμερο του παιδιού σου.
ΥΓ. Υποθέτω ότι στο κινητό του παιδιού σου δεν έχεις βάλει τα Voda app για κάποιον λόγο.
 

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία για το δεκάρικο της κάρτας νέων.. Συνήθης έβαζα ανά 2 μήνες μια κάρτα και μου έφτανε για τα πακέτα που βάζω. Τώρα αποφάσισα να βάλω στη λήξη του συμβολαίου μου, ένα μήνα μετά δηλαδή και δεν μου έβαλε τα έξτρα χρήματα. 26 Ιουλίου η προηγούμενη ανανέωση 25 αυτή. Δεν είναι 30 μέρες? Γιατί δεν τα πέρασε? 

Πήρα απάντηση ότι το δώρο μπορεί να μπει από την επόμενη των 30 ημερών. Άρα λίγο βλακεια με τα πακέτα που λήγουν μια μέρα πριν στην ουσία 

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

On 25/8/2024 at 1:07 ΠΜ, Titarasaudi said:

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις! 

Δοκιμάζω με wifi αλλά δυστυχώς δεν..... 

Στην αρχή δοκίμασα clear data στο cu app αλλά δεν έγινε τίποτα αλλά με clear data στο big bang όντως έγινε δουλειά. Μπήκα και βλέπω τους κρυστάλλους του παιδιού, απλά πρέπει να πάει ο κωδικός σύνδεσης στο κινητό του παιδιού και να μου τον πει! 

Μας τα δυσκολεύει η Vodafone! 

 

On 24/8/2024 at 1:41 ΜΜ, Titarasaudi said:

Καλησπέρα παιδιά! 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω ενεργοποίηση ένα πακέτο με τη χρήση κρυστάλλων με το δικό μου κινητό για λογαριασμό των παιδιών μου! 

Τις ανανεώσεις στα κινητά των παιδιών τις κάνω εγώ με τη δικιά μου συσκευή. Παλιά γινόταν να τους κάνω και ενεργοποίηση ενα πακέτο με τη χρήση κρυστάλλων, τώρα με βάζει στην εφαρμογή του big bang και εκεί όμως βλέπω τους δικούς μου κρυστάλλους και όχι των παιδιών! 

Δοκίμασα να κάνω σύνδεση στο λογαριασμό των παιδιών με τη χρήση τηλεφωνικού αριθμού (και με κωδικό που στέλνεται στον αριθμό αυτόν) αλλά πάλι δε γίνεται! 

Μισό λεπτό για να συνεννοηθούμε. Αρχικά μας έλεγες ότι προσπαθείς να συνδεθείς από τη δική σου συσκευή στο λογαριασμό του παιδιού σου στο big bang. Ενώ έγραφες τον αριθμό, και συμπληρωνες τον κωδικό μιας χρήσης δεν έμπαινε. Μάλιστα είπες ότι δοκίμασες και μέσω WiFi και πάλι δε δούλευε.

Τώρα μας λες ότι ότι η λύση ήταν η εκκαθάριση δεδομένων.  Μα η εκκαθάριση δεδομένων είναι προϋπόθεση για να εκτελέσεις τη διαδικασία που ανέφερες εξαρχης. Πώς ακριβώς σου έδινε την επιλογή να εισάγεις αριθμό τηλεφώνου εάν δεν είχες κάνει εκκαθάριση δεδομένων του big bang app?

Τουλάχιστον σε μένα, εάν δεν κάνεις εκκαθάριση δεδομένων, ανεξάρτητα από το αν συνδεθείς με δεδομένα ή wifi η εφαρμογή big bang είναι συνδεδεμένη στον ίδιο λογαριασμό και δε σου δίνει τη δυνατότητα να συνδεθείς σε άλλον. Δεν υπάρχει επιλογή "log out" ή κάτι παρόμοιο.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, gpapas640 said:

 

Μισό λεπτό για να συνεννοηθούμε. Αρχικά μας έλεγες ότι προσπαθείς να συνδεθείς από τη δική σου συσκευή στο λογαριασμό του παιδιού σου στο big bang. Ενώ έγραφες τον αριθμό, και συμπληρωνες τον κωδικό μιας χρήσης δεν έμπαινε. Μάλιστα είπες ότι δοκίμασες και μέσω WiFi και πάλι δε δούλευε.

Τώρα μας λες ότι ότι η λύση ήταν η εκκαθάριση δεδομένων.  Μα η εκκαθάριση δεδομένων είναι προϋπόθεση για να εκτελέσεις τη διαδικασία που ανέφερες εξαρχης. Πώς ακριβώς σου έδινε την επιλογή να εισάγεις αριθμό τηλεφώνου εάν δεν είχες κάνει εκκαθάριση δεδομένων του big bang app?

Τουλάχιστον σε μένα, εάν δεν κάνεις εκκαθάριση δεδομένων, ανεξάρτητα από το αν συνδεθείς με δεδομένα ή wifi η εφαρμογή big bang είναι συνδεδεμένη στον ίδιο λογαριασμό και δε σου δίνει τη δυνατότητα να συνδεθείς σε άλλον. Δεν υπάρχει επιλογή "log out" ή κάτι παρόμοιο.

Υπάρχει επιλογή για log out, πάνω δεξιά 

IMG_0507.jpeg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, gpapas640 said:

 

Μισό λεπτό για να συνεννοηθούμε. Αρχικά μας έλεγες ότι προσπαθείς να συνδεθείς από τη δική σου συσκευή στο λογαριασμό του παιδιού σου στο big bang. Ενώ έγραφες τον αριθμό, και συμπληρωνες τον κωδικό μιας χρήσης δεν έμπαινε. Μάλιστα είπες ότι δοκίμασες και μέσω WiFi και πάλι δε δούλευε.

Τώρα μας λες ότι ότι η λύση ήταν η εκκαθάριση δεδομένων.  Μα η εκκαθάριση δεδομένων είναι προϋπόθεση για να εκτελέσεις τη διαδικασία που ανέφερες εξαρχης. Πώς ακριβώς σου έδινε την επιλογή να εισάγεις αριθμό τηλεφώνου εάν δεν είχες κάνει εκκαθάριση δεδομένων του big bang app?

Τουλάχιστον σε μένα, εάν δεν κάνεις εκκαθάριση δεδομένων, ανεξάρτητα από το αν συνδεθείς με δεδομένα ή wifi η εφαρμογή big bang είναι συνδεδεμένη στον ίδιο λογαριασμό και δε σου δίνει τη δυνατότητα να συνδεθείς σε άλλον. Δεν υπάρχει επιλογή "log out" ή κάτι παρόμοιο.

Όταν είπα αρχικά ότι δοκίμασα σύνδεση στο λογαριασμό του παιδιού με τηλεφωνικό αριθμό εννοούσα στην CU εφαρμογή και όχι του big bang! Γιατί μέσω της εφαρμογής του CU έμπαινα μετέπειτα στην εφαρμογή του big bang ελπίζοντας να δω τους κρυστάλλους του παιδιού. 

Συγγνώμη αν έγινε παρεξήγηση! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...