Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

στο CU, τι συμβαίνει όταν εξαντληθούν τα MB;

Χρεωνόμαστε ημερήσια πάσα ή κόβεται το internet;

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, user_one said:

Καλησπέρα σε όλους,

στο CU, τι συμβαίνει όταν εξαντληθούν τα MB;

Χρεωνόμαστε ημερήσια πάσα ή κόβεται το internet;

 

Είτε το πρώτο, είτε το δεύτερο στέλνοντας  SMS Κ στο 1252 κι έτσι δεν θα σε χρεώνει όταν τελειώσουν τα mb σου

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kokalo said:

Είτε το πρώτο, είτε το δεύτερο στέλνοντας  SMS Κ στο 1252 κι έτσι δεν θα σε χρεώνει όταν τελειώσουν τα mb σου

Και τριτη εναλλακτικη μιλας με το τσατ να στο διευθετησουν. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, CamuCamu said:

Και τριτη εναλλακτικη μιλας με το τσατ να στο διευθετησουν. 

Μάλλον η τελευταία επιλογή από πλευράς αξιοπιστίας αλλά οκ....

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, kokalo said:

Μάλλον η τελευταία επιλογή από πλευράς αξιοπιστίας αλλά οκ....

Προσωπικα οσες φορες χρειαστηκε να ξεπερασω θεματακια που ειχα με το νουμερο μου μια χαρα με εξυπηρετησαν.

Προφανως ειναι και που θα πεσεις.. 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, kokalo said:

Μάλλον η τελευταία επιλογή από πλευράς αξιοπιστίας αλλά οκ....

Την εξυπηρέτηση της Vodafone δεν την έχει καμία εταιρία στην Ελλάδα, ανεξαρτήτως κινητής τηλεφωνίας!!
Και μακάρι να μην ήταν έτσι σε αυτή την χώρα, αλλά δυστυχώς αυτή είναι η Ελληνική πραγματικότητα... 😉

Edited by konstantinos77
Link to comment
Share on other sites

το ζήτημα με την εξυπηρέτηση πελατών είναι η αναμονή

Θέλει υπομονή πολύ και μετά παίζει να βρεις και τον κατάλληλο που να έχει γνώσεις επί του θέματος 

 

 

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, 

δεν ξερω πόσο οφ τοπικ μπορει να ειναι αυτο που θα ρωτησω, οπότε συγχωρεστε με προκαταβολικα.

εχω σκοπο να φυγω απο το cu και να παω f2g με την προσφορα που εχει. η ερωτηση μου ειναι η εξης: το πακέτο που εχω τωρα λήγει στις 7/6, χρηματικό υπόλοιπο γύρω στο 1€ και δεδομενου ότι δε θέλω να βαλω άλλα 13€, πόσο καιρο κάνει από οταν θα κάνω ηλεκτρονικά το αίτημα για μεταφορά μεχρι να μου ερθει η καινούργια κάρτα? ρωταω για να προλάβω να κανω εγκαιρα την αιτηση και μην ξεμεινω απο χρονο και δεδομενα. 

μπορώ να κάνω και σημερα την αίτηση και εστω ότι μου έρθει άυριο η καινούργια σιμ, μπορώ να την ενεργοποιησω όταν εγώ αποφασίσω ή με το που έρθει είναι αυτοματοποιημένη (χρονικά μιλώντας) η διαδικασία ενεργοποίησης?

ευχαριστώ

unlock your soul

unlock your wifi

Link to comment
Share on other sites

Ποιά προσφορα έχει; Δεν έχω κάνει φορητότητα προς f2g, αλλά από κοσμοτέ προς βόνταφον 3-4 εργάσιμες και από βόνταφον προς κοσμοτέ 4-5.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bizbiki said:

καλησπερα, 

δεν ξερω πόσο οφ τοπικ μπορει να ειναι αυτο που θα ρωτησω, οπότε συγχωρεστε με προκαταβολικα.

εχω σκοπο να φυγω απο το cu και να παω f2g με την προσφορα που εχει. η ερωτηση μου ειναι η εξης: το πακέτο που εχω τωρα λήγει στις 7/6, χρηματικό υπόλοιπο γύρω στο 1€ και δεδομενου ότι δε θέλω να βαλω άλλα 13€, πόσο καιρο κάνει από οταν θα κάνω ηλεκτρονικά το αίτημα για μεταφορά μεχρι να μου ερθει η καινούργια κάρτα? ρωταω για να προλάβω να κανω εγκαιρα την αιτηση και μην ξεμεινω απο χρονο και δεδομενα. 

μπορώ να κάνω και σημερα την αίτηση και εστω ότι μου έρθει άυριο η καινούργια σιμ, μπορώ να την ενεργοποιησω όταν εγώ αποφασίσω ή με το που έρθει είναι αυτοματοποιημένη (χρονικά μιλώντας) η διαδικασία ενεργοποίησης?

ευχαριστώ

Δεν την ενεργοποιείς εσύ την κάρτα SIM. Με το που θα σου έρθει είναι θέμα 2-5 ημερών να σου ενεργοποιηθεί στην νέα εταιρία.

 

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, bizbiki said:

καλησπερα, 

δεν ξερω πόσο οφ τοπικ μπορει να ειναι αυτο που θα ρωτησω, οπότε συγχωρεστε με προκαταβολικα.

εχω σκοπο να φυγω απο το cu και να παω f2g με την προσφορα που εχει. η ερωτηση μου ειναι η εξης: το πακέτο που εχω τωρα λήγει στις 7/6, χρηματικό υπόλοιπο γύρω στο 1€ και δεδομενου ότι δε θέλω να βαλω άλλα 13€, πόσο καιρο κάνει από οταν θα κάνω ηλεκτρονικά το αίτημα για μεταφορά μεχρι να μου ερθει η καινούργια κάρτα? ρωταω για να προλάβω να κανω εγκαιρα την αιτηση και μην ξεμεινω απο χρονο και δεδομενα. 

μπορώ να κάνω και σημερα την αίτηση και εστω ότι μου έρθει άυριο η καινούργια σιμ, μπορώ να την ενεργοποιησω όταν εγώ αποφασίσω ή με το που έρθει είναι αυτοματοποιημένη (χρονικά μιλώντας) η διαδικασία ενεργοποίησης?

ευχαριστώ

Παίζει ρόλο και η περιοχή που είσαι.
Αν θες να πέσεις μέσα στις ημερομηνίες θα σου έλεγα άμεσα να το κανείς. Και πάλι με επιφύλαξη. 
Ειδάλλως σε κατάστημα. 

Link to comment
Share on other sites

γατονια το νου σας 🙂

μολις πηγα σε καταστημα voda και τσεκαρα σε μηχανημα,

η οχταρα ζει και βασιλευει ακομα 😅

πλακα θα εχει να μην καταργησουν το liquid

για την εκλεκτη πελατεια σαν και του λογου μας που το εχει ενεργοποιησει

θα πεσει πολυ κλαμα απο τους voda haters 😇

 

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μη το καταργήσουν ή να το επαναφέρουν καλύτερο.  Αλλά το έγραψαν στο δελτίο τύπου. 

Link to comment
Share on other sites

Το liquid -δυστυχώς- θα καταργηθεί. Αν όχι άμεσα, μέσα στο καλοκαίρι. Ο λόγος...

https://www.naftemporiki.gr/business/1665581/tilepikoinonies-ote-vodafone-nova-kai-dei-mplekoyn-tis-grammes-toys/

ο ΟΤΕ είχε πέρυσι 1,1% ετήσια αύξηση εσόδων
η Vodafone 5% και
η Nova 3%,
με EBITDA (κέρδη προ φόρων τόκων και αποσβέσεων)
1.325,5 εκατ. (συν 1,2%),
201 εκατ. (μείον 20%) και
268,3 εκατ. (συν 8,5%) αντίστοιχα.


Όπως βλέπετε η vod είχε μείωση κερδών 20%(παρά την αύξηση των εσόδων κατά 5%). Μόνο 201 Μ € έβγαλαν🤑. Τα λιγότερα κέρδη από όλους. Έτσι η μαμά εταιρεία τους τράβηξε το αυτί. Γι' αυτό οι αυξήσεις, γι' αυτό οι καταργήσεις. Δεν τους παίρνει να μην κάνουν τίποτα.

Edited by balkos
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, balkos said:

Το liquid -δυστυχώς- θα καταργηθεί. Αν όχι άμεσα, μέσα στο καλοκαίρι. Ο λόγος...

https://www.naftemporiki.gr/business/1665581/tilepikoinonies-ote-vodafone-nova-kai-dei-mplekoyn-tis-grammes-toys/

ο ΟΤΕ είχε πέρυσι 1,1% ετήσια αύξηση εσόδων
η Vodafone 5% και
η Nova 3%,
με EBITDA (κέρδη προ φόρων τόκων και αποσβέσεων)
1.325,5 εκατ. (συν 1,2%),
201 εκατ. (μείον 20%) και
268,3 εκατ. (συν 8,5%) αντίστοιχα.


Όπως βλέπετε η vod είχε μείωση κερδών 20%(παρά την αύξηση των εσόδων κατά 5%). Μόνο 201 Μ € έβγαλαν🤑. Τα λιγότερα κέρδη από όλους. Έτσι η μαμά εταιρεία τους τράβηξε το αυτί. Γι' αυτό οι αυξήσεις, γι' αυτό οι καταργήσεις. Δεν τους παίρνει να μην κάνουν τίποτα.

Ακριβώς έτσι.

Η τελευταία στα κέρδη.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, balkos said:

Το liquid -δυστυχώς- θα καταργηθεί. Αν όχι άμεσα, μέσα στο καλοκαίρι. Ο λόγος...

https://www.naftemporiki.gr/business/1665581/tilepikoinonies-ote-vodafone-nova-kai-dei-mplekoyn-tis-grammes-toys/

ο ΟΤΕ είχε πέρυσι 1,1% ετήσια αύξηση εσόδων
η Vodafone 5% και
η Nova 3%,
με EBITDA (κέρδη προ φόρων τόκων και αποσβέσεων)
1.325,5 εκατ. (συν 1,2%),
201 εκατ. (μείον 20%) και
268,3 εκατ. (συν 8,5%) αντίστοιχα.


Όπως βλέπετε η vod είχε μείωση κερδών 20%(παρά την αύξηση των εσόδων κατά 5%). Μόνο 201 Μ € έβγαλαν🤑. Τα λιγότερα κέρδη από όλους. Έτσι η μαμά εταιρεία τους τράβηξε το αυτί. Γι' αυτό οι αυξήσεις, γι' αυτό οι καταργήσεις. Δεν τους παίρνει να μην κάνουν τίποτα.

Θα πρότεινα και άλλο την μείωση συνδρομητών και κερδών! Εξ άλλου ποτέ δεν είχε σχέση με αυτή τη χώρα ιδιαίτερα. Ειδικά στις υποκλοπές ήταν κατάσκοπος κατά της χώρας. Μπας και πωληθεί σε κάποιον καλύτερο όμιλο που θα ρίξει πραγματικό χρήμα και με λογικές τιμές. Όχι μόνο το μέγιστο κέρδος και όφελος!

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

αν κανει αυξησεις στην καρτοκινητη και καταργησει το liquid

δυο πραγματα θα συμβουν

αυτοι που εχουν liquid θα φύγουν σε αλλο δικτυο
αυτοι που θα μεινουν δεν θα βαζουν καρτα

η ιδεα οτι θα βγαλει λεφτα απο πελατες του liquid καταργοντας το, απλα δεν στεκει κατα την ταπεινη μου αποψη

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, p_k said:

Ακριβώς έτσι.

Η τελευταία στα κέρδη.

 η μία δίνει 27€ τα απεριόριστα και η άλλη με 14-20€ και έχει τέρμα κίνηση. Ας μην μιλησουμε για τα καρτοκινητά καλύτερα 😜

Link to comment
Share on other sites

Σχολίασα το αποτέλεσμα, όχι το πώς έφτασε εκεί.

Αυτό είναι δικό τους θέμα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, p_k said:

Σχολίασα το αποτέλεσμα, όχι το πώς έφτασε εκεί.

Αυτό είναι δικό τους θέμα.

δεν μας συμφέρει έχεις δίκιο 😜😝 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, CaptainNickGR said:

δεν μας συμφέρει έχεις δίκιο 😜😝 

Διάβασε τη λίστα με το ποια θέματα είναι δικά τους και ποια όχι. Αν δεν την έχεις να σου στείλω το link..

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, CaptainNickGR said:

 η μία δίνει 27€ τα απεριόριστα και η άλλη με 14-20€ και έχει τέρμα κίνηση. Ας μην μιλησουμε για τα καρτοκινητά καλύτερα 😜

Ποια δίνει τα απεριόριστα με 14-20€;
Και σε τι απεριόριστα αναφέρεσαι;

Edited by konstantinos77
Link to comment
Share on other sites

Νέα Προσφορά

eSIM με Δώρο 10€ με την 1η ανανέωση κάθε μήνα για 1 χρόνο + 76GB/μήνα για 6 μήνες + ασύρματα Ακουστικά | Vodafone CU x Lagonika.gr

Το Vodafone CU προσφέρει για τους φίλους του Lagonika.gr που θα κάνουν την εγγραφή τους για νέα eSIM τα εξής:

  • Με την 1η ανανέωση κάθε μήνα αξίας 13€, θα παίρνεις δώρο 10€ στην κάρτα για να τα χρησιμοποιήσεις όπως επιθυμείς. Το έξτρα δώρο των 10€/μήνα ισχύει για τους πρώτους 12 μήνες.
  • Επιπλέον με την 1η ανανέωση κάθε μήνα αξίας 13€, θα παίρνεις 76GB: Τα 67GB είναι δώρο που θα ισχύει για τους πρώτους 6 μήνες, τα 6GB (+200 SMS) είναι από το πιο οικονομικό πακέτο CU MeApOla 11.8 και άλλα 3GB με το CU SHAKE.
    Οι φοιτητές θα λαμβάνουν συνολικά 91,6GB.
  • Επίσης με κάθε νέα εγγραφή δίνονται δώρο Bluetooth ακουστικά που θα αποσταλούν έως τις 12/06.

 

Ο εκπτωτικός κωδικός προκειμένου να πάρεις την προσφορά θα πρέπει να συμπληρωθεί κατά την παραγγελία σου ΕΔΩ στο πεδίο "Κουπόνι Προσφοράς" στο 3ο βήμα:

  • LAGONIKA10 (ή LAGONIKA10X για φοιτητές)

Με τη συμπλήρωση του κωδικού στο σχετικό πεδίο, θα εμφανιστεί μήνυμα 'Τα στοιχεία έχουν ενημερωθεί' και το εξτρα δώρο των 10€/μήνα:

Vodafone-Lagonika

 

Όροι προσφοράς:

  • Ο συνδρομητής λαμβάνει τα 10€ στην 1η ανανέωση που πραγματοποιεί κάθε 30 ημέρες. Παράδειγμα: συνδρομητής που πραγματοποιεί ανανέωση 13€ στις 15/6. Θα μπορεί να λάβει πάλι bonus εφόσον κάνει την επόμενη ανανέωση από τις 15/7 και μετά.
  • Τα extra data σε κάθε ανανέωση ισχύουν για τους πρώτους 6 μήνες. Σε κάθε ανανέωση τουλάχιστον 13€ τους πρώτους 6 μήνες, θα λαμβάνεις δώρο 67GB.
  • Πληρώνοντας με χρεωστική/πιστωτική κάρτα κερδίζεις έξτρα 5€ κάρτα δώρο κατά την ενεργοποίηση του καρτοκινητού σου.
  • Η eSIM ισχύει μόνο για νέο νούμερο και όχι για μεταφορά παρόχου

 

Edited by kokalo

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...