Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 minutes ago, vassar said:

Έλαβα το παρακάτω SMS απο Vodafone:

Για να μιλάς και να σερφάρεις περισσότερο, χωρίς να ξοδέψεις αμέσως την ανανέωση που έκανες ενεργοποίησε το πακέτο CU MEAPOLA 15 ME 15.00€ KAI TO CU θα στο διπλασιάσει εντελώς δωρεάν

Σημαίνει πως θα μπουν στο λογαριασμό μου συνολικά 30.00€;
 

Χαχαχαχ όχι φυσικά. Τις παροχές του πακέτου θα σου διπλασιάσει.

Από πού συμπερανες ότι θα σου διπλασιάσει την κάρτα;

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gpapas640 said:

Χαχαχαχ όχι φυσικά. Τις παροχές του πακέτου θα σου διπλασιάσει.

Αφού αναφέρει ότι δεν θα ξοδέψω την ανανέωση που έκανα, εγώ καταλαβαίνω ότι θα ενεργοποιήσω το πακέτο δωρεάν και θα μου μείνουν 15€.

Λάθος κάνω;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vassar said:

Αφού αναφέρει ότι δεν θα ξοδέψω την ανανέωση που έκανα, εγώ καταλαβαίνω ότι θα ενεργοποιήσω το πακέτο δωρεάν και θα μου μείνουν 15€.

Λάθος κάνω;

Το "δε θα ξοδέψεις αμέσως την ανανέωση" κολλάει στο ότι θα σου δώσει παραπάνω παροχές όποτε δε θα χρειαστεί να βάλεις άλλο πακέτο.

Μου αρέσει πάντως που ο καθένας έχει την ερμηνεία που τον βολεύει, χεχε

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, vassar said:

ενεργοποίησε το πακέτο CU MEAPOLA 15 ME 15.00€ KAI TO CU θα στο διπλασιάσει εντελώς δωρεάν

Αφού ότι θα σου διπλασιάσει ΤΟ ΠΑΚΈΤΟ.

Άμα βάλεις λιγότερα λεφτά δεν γίνεται τίποτα.

 

 

 

Edited by Vasileios
πολαπλά μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, VIPdriver said:

Μίλα καθαρά Βιρνα, θέλεις να πεις ότι αφού ότι θα του διπλασιάσει ΤΟ ΠΑΚΈΤΟ και αμα βάλει λιγότερα λεφτά δεν γίνεται τίποτα;

Δεν φταίω εγώ για τα επαναλαμβανόμενα σχόλια.

Λέω ότι άμα βάλει 15€ μένουν καθαρά λιγότερα. Άρα πρέπει να βάλει παραπάνω, άρα πόσα θα του διπλασιάσει? Τα 17€ ή τα 15€? οεο?

Κάπου μπάζει το σύστημα Γιάγκο.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, dimitroula10 said:

Δεν φταίω εγώ για τα επαναλαμβανόμενα σχόλια.

Λέω ότι άμα βάλει 15€ μένουν καθαρά λιγότερα. Άρα πρέπει να βάλει παραπάνω, άρα πόσα θα του διπλασιάσει? Τα 17€ ή τα 15€? οεο?

Κάπου μπάζει το σύστημα Γιάγκο.

Θα βάλει 17 για να πάρει το πακέτο των 15 οι παροχές του οποίου θα διπλασιαστούν!

Αυτό καταλαβαίνω εγώ.

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ, τα γραφόμενα του φίλου @HEO, όσον αφορά την επικοινωνία για την μη ενεργοποίηση πακέτου, από τη φίλτατη voda. Αφού δεν κερνάει ο @Teiresias_...

Screenshot_2024-05-21-14-59-35-08_56514063904998099a7290fdb861fa95~2.jpg

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Του χρηματικού όχι.. εμένα λήγει κάτι Ιουλίου. Και λέω να μην το αφήσω να λήξει για καλό και για κακό θα βάλω μία καρτούλα έτσι κι αλλιώς φοιτητικό είναι.

 

11 ώρες πριν, VIPdriver said:

Το σμσ παντως λέει "χωρίς καμία προυποθεση ανανέωσης". Κρατήστε το σμσ, τραβηξτε και ένα σκρινσοτ για σιγουριά και εάν δεν σας τα δίνει όταν λήξει το χρηματικό υπολοιπο θα τους το στείλετε να το ρυθμισουν. 

Τα απεριόριστα data και τα εισερχόμενα sms δουλεύουν και με ληγμένο υπόλοιπο, ακόμα κι αν έχει μπει σε φραγή για κλήσεις (I/O) & εξερχόμενα sms (από τα 200). Αν ανανεώσεις (έστω και με cashback <1€), αποφράσονται.

Δοκιμασμένο. 😎

Screenshot_20240522_025222_My CU.jpg

Screenshot_20240522_025242_My CU.jpg

Screenshot_20240522_025320_My CU.jpg

Screenshot_20240522_025530_My Vodafone.jpg

ΥΓ: Και μάλιστα, αν προσέξατε, η σύνδεση κληρώθηκε τον Ιαν 2024 και κέρδισε 1 χρόνο απεριόριστα, παρόλο που είχε μηδενικό υπόλοιπο και ήταν σε φραγή, αφού είχα να ανανεώσω από Αύγ2023.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, johndouk said:

 

Τα απεριόριστα data και τα εισερχόμενα sms δουλεύουν και με ληγμένο υπόλοιπο, ακόμα κι αν έχει μπει σε φραγή για κλήσεις (I/O) & εξερχόμενα sms (από τα 200). Αν ανανεώσεις (έστω και με cashback <1€), αποφράσονται.

Δοκιμασμένο. 😎

Screenshot_20240522_025222_My CU.jpg

Screenshot_20240522_025242_My CU.jpg

Screenshot_20240522_025320_My CU.jpg

Screenshot_20240522_025530_My Vodafone.jpg

ΥΓ: Και μάλιστα, αν προσέξατε, η σύνδεση κληρώθηκε τον Ιαν 2024 και κέρδισε 1 χρόνο απεριόριστα, παρόλο που είχε μηδενικό υπόλοιπο και ήταν σε φραγή, αφού είχα να ανανεώσω από Αύγ2023.

Άρα η ομιλία δεν θα δουλευει χωρίς ανανέωση;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πιστεύω ότι με κρούση στην υποστήριξη θα το φτιάξουν, στη δική μου περίπτωση χρειάζομαι το υπόλοιπο οπότε δε θα το αφήσω να λήξει, αλλά όποιος άλλος θέλει θα πρότεινα να το δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, VIPdriver said:

Άρα η ομιλία δεν θα δουλευει χωρίς ανανέωση;

Σωστά. Θα μπει φραγή όπως προβλέπεται, σε ομιλία & εξερχόμενα sms.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, johndouk said:

Σωστά. Θα μπει φραγή όπως προβλέπεται, σε ομιλία & εξερχόμενα sms.

Τοτε τί γράφει το σμσ "χωρίς καμία προυποθεση ανανέωσης";

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, VIPdriver said:

Τοτε τί γράφει το σμσ "χωρίς καμία προυποθεση ανανέωσης";

Επειδή μας πρίξατε λιγάκι..

Screenshot_2024-05-22-14-52-59-402_gr.mobile.vodafone.jpg

51 minutes ago, johndouk said:

Σωστά. Θα μπει φραγή όπως προβλέπεται, σε ομιλία & εξερχόμενα sms.

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Teiresias_ said:

Επειδή μας πρίξατε λιγάκι..

Screenshot_2024-05-22-14-52-59-402_gr.mobile.vodafone.jpg

 

Αρα δεν μπαίνει καμία φραγή (σκρινσοτ το σκρινσοτ)

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Teiresias_ said:

Επειδή μας πρίξατε λιγάκι..

Για να σας βοηθήσω να ξεπρηχτείτε, εγώ απλά σας μετέφερα την εμπειρία μου. Και δεν ρώτησα καν το τσατ όταν το αντιλήφθηκα, παρά έκανα μόνον μια ανανέωση με cashback και επανήλθαν όλα. 😎

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, costastro said:

Εγώ είχα κερδίσει τον περασμένο Φεβρουάριο. Όταν τους είχα ρωτήσει τον περασμένο Μάρτιο, μου είχαν απαντήσει έτσι…

Screenshot_20240522-145821_My CU.jpeg

"Μην ανησυχείτε... "

Link to comment
Share on other sites

Πιθανολογώ ωστόσο, ότι αυτό που λέει στο chat μάλλον ισχύει. Στην περίπτωσή μου η φραγή υποθέτω είχε ήδη μπει πριν την κλήρωση, συνεπώς η εμπειρία δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να βγάλεις ασφαλές γενικό συμπέρασμα.

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20240522-151757.thumb.png.01830bddfa8ef7f2058299bca37cb89b.png

Μόνη προϋπόθεση ανανέωση οποιοσδήποτε αξίας τις τελευταίες 30 ημέρες

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρώτησα χτες στο chat αν είμαι στους νικητές (ταιριάζει 2 φορές το νούμερο μου) αλλά δεν μου απάντησε ότι δεν είμαι.

Μου είπε ότι έχουν ενημερωθεί όλοι οι νικητές και αν δεν μου χει έρθει sms, λογικά δεν είμαι.

Χτες ενημερωθήκατε όσοι κερδίσατε; @spiliot @Teiresias_

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, sofos_k said:

Εγώ ρώτησα χτες στο chat αν είμαι στους νικητές (ταιριάζει 2 φορές το νούμερο μου) αλλά δεν μου απάντησε ότι δεν είμαι.

Μου είπε ότι έχουν ενημερωθεί όλοι οι νικητές και αν δεν μου χει έρθει sms, λογικά δεν είμαι.

Χτες ενημερωθήκατε όσοι κερδίσατε; @spiliot @Teiresias_

Εγώ τη sim αυτή την έχω σε ρούτερ στο πατρικό μου και δεν ξέρω πότε πήγε μήνυμα. Τυχαία μπήκα στο app και το είδα.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, sofos_k said:

Εγώ ρώτησα χτες στο chat αν είμαι στους νικητές (ταιριάζει 2 φορές το νούμερο μου) αλλά δεν μου απάντησε ότι δεν είμαι.

Μου είπε ότι έχουν ενημερωθεί όλοι οι νικητές και αν δεν μου χει έρθει sms, λογικά δεν είμαι.

Χτες ενημερωθήκατε όσοι κερδίσατε; @spiliot @Teiresias_

Χτες ναι. Με 4 νούμερα καλυμμένα υπάρχουν ως και 10.000 συνδυασμοί (εντάξει πολύ λιγότερο καθώς δεν υπάρχουν όλα τα νούμερα, ούτε αν υπάρχουν είναι στη vodafone σα cu και ακόμα και έτσι δε σημαίνει ότι παίξανε στο διαγωνισμό), οπότε οι πιθανότητες είναι μάλλον προς το ότι δεν κέρδισες.

Link to comment
Share on other sites

On 20/5/2024 at 3:38 ΜΜ, HEO said:

με λιγα λογια το bug ειναι μονο για αυτους που εχουν liquid

Κάναμε πάλι μάγκα τον φίλο-υπάλληλο της voda, το κάρφωσε και το κόψανε.

(Αναφέρομαι στη ξεχασμένη προσφορά 500MB + 6000 κρυστάλλους του διαγωνισμού που είχαν ξεχάσει να βγάλουν για τους liquid)

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, spiliot said:

Κάναμε πάλι μάγκα τον φίλο-υπάλληλο της voda, το κάρφωσε και το κόψανε.

(Αναφέρομαι στη ξεχασμένη προσφορά 500MB + 6000 κρυστάλλους του διαγωνισμού που είχαν ξεχάσει να βγάλουν για τους liquid)

Κατά τα άλλα, όπως εμείς μαθαίνουμε πρώτοι από εδώ μέσα αυτά που μας ενδιαφέρουν και βγαίνουμε ωφελημένοι, έτσι θα ενημερώνονται και οι εταιρείες και θα επεμβαίνουν αν θέλουν. Δεν μπορούμε να έχουμε μόνο το ένα από τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...