Jump to content

Ερωτευμένοι του myphone... ενωθείτε!


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Andreas_ku990. Ότι βρηκες τον αριθμό αυτό δείχνει ότι ενδιαφερεσε για αυτήν, και κατα κάποιο τροπο θα το εκτιμήσει και η ίδια , τον κόπο που έκανες για να βρεις τον αριθμό της. Το καλύτερο όμως είναι να της το ζητήσεις ο ίδιος , για να τσεκαρεις κατα κάποιο τροπο αν την πειράζει η όχι να μιλάει μαζί σου.

 

Από την αλλη, ότι και να κανεις θέλει υπομονή , δεν γίνετε από την μια ημέρα στην αλλη να την πεις ότι κάτι νιώθεις για αυτήν , αλλά τα πράγματα γινονται με τον καιρό, να την μαθης πρώτα καλύτερα και να τσεκαρεις κατα κάποιον τροπο , αν της αρεσεις η αν έχει καποια σχέση με κάποιων , και μετά να την πεις ότι την θέλεις . Απλώς να μην ξεγελαστεις και αφήσεις των χρόνο να περάσει πολύ .

 

Ότι και να κανείς να το κανείς με δυναμισμό και θαρρος γιατί έτσι θα το εκτιμήσει περισσότερο. Το να κρυβεσαι για πολύ καιρό πίσω από το μικρό σου δαχτυλακι , αυτό δεν θα δείξει και δεν θα οφελειση στο τέλος σε τίποτα . Αλλά όπως είπα να γνωριστειτε πρώτα καλά και μετά να της πεις τοτι νιώθεις για αυτήν, και όχι να το κρυψεις βαθιά μέσα σου , γιατί θα νιώθεις κατα κάποιων τροπο τύψεις , γιατί δεν της το είχες πει νωρίτερα .

 

Πάνω από ολλα καλό κουράγιο , καλή δύναμη , και καλή τύχει που θα την χρειαστείς .

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχουν ήδη κάποιες εξελίξεις. Δεν άντεξα και της έστειλα μήνυμα, απλά ένα hi της είπα και εκεί άρχισε η συζήτηση. Μιλήσαμε λίγο (ευτυχώς δεν με ρώτησε που βρήκα το τηλέφωνο γιατί αν έλεγα ολόκληρη ιστορία θα καταλάβαινε ότι μου αρέσει), κάναμε τα αστειάκια μας και γενικά η συζήτηση μια χαρά. Στο τέλος την καληνύχτισα γιατί είχε διαγώνισμα και έπρεπε να κοιμηθεί.

 

Όπως σας είπα φάνηκε οκ, ούτε απόμακρη ούτε τίποτα. Δεν ξέρω όμως αν αυτή ενδιαφέρεται, θα αφήσω τον χρόνο να περάσει έτσι για λίγο για να την πλησιάσω περισσότερο. Ίσως βέβαια και να κατάλαβε ότι μου αρέσει αφού δεν γίνεται να στέλνεις μήνυμα μια νύχτα σε ένα άτομο που δεν γνωρίζεις πολύ καλά. Σκέφτομαι να στείλω και σήμερα κάνα μήνυμα, να την ρωτήσω πως τα πήγε. Τι λετε?

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω πως ναι, στείλε ένα μήνυμα και πες την πως τα πήγε, αλλά με το μαλακό και πάνω από όλα με μετρο και να σκέφτεσαι πρώτα πριν πεις η στείλεις κάτι.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Είκοσι λεπτά έκανα χθες για να στείλω το μήνυμα και σκεφτόμουν όλη μέρα. Πριν από κάθε κίνηση σκέφτομαι τι κάνω, δεν πηγαίνω στα τυφλά ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Το οτι σου μιλησε χωρις να δειχνει ενοχληση ειναι καλο αλλα δεν σημαινει απαραιτητα κατι. Παντως ειναι καλο σημαδι.

Ναι στειλε της κανενα μηνυμα να ρωτησεις αλλα λιγα πραγματα να μην της γινεις φορτικος.;)

 

Btw 3η λυκειου ειχες πει οτι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Κυρίως και εγώ κάθομαι κάποια λεπτά πριν στείλω κάτι . Αλλά η δική μου περιπτωση είναι κάπως αφού για να φανταστείτε, άλλαξα ακόμη και σχολείο για να μην την βλέπω. Αφού την θέλω πάνω από 6 χρόνια. Αλλά τέλος παντων
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα και πάλι το βήμα και έστειλα μήνυμα. Εντάξει μιλήσαμε καμιά ώρα περίπου από μηνύματα για διάφορα σχετικά και άσχετα θέματα. Όταν αρχίσαμε να μιλάμε για την παρέλαση και της είπα ότι δεν θα πάω, στο μήνυμα-απάντηση που μου έστειλε φάνηκε σαν να ήθελε να πάω για να την δω, αλλά δεν είναι και σίγουρο! Από το ένα θέμα στο άλλο πέρασε η ώρα, πήγε για μπανάκι, με καληνύχτισε και μου είπε μιλάμε αύριο. Ελπίζω να στείλε αυτή μήνυμα :p Αν όχι θα το αφήσω για λίγο γιατί στο τέλος θα καταλάβει τι παίζει.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Με βάση αυτα που λες, δείχνει ότι ενδιαφερετε για εσένα, αν δεν την ενδιέφερε δεν θα σου έστελνε μήνυμα από την αρχή .

Προς το παρών είσαι σε καλό δρόμο. Αυτό που σου προτείνω να κανείς είναι να την αφήσεις να σου στείλει αυτή πρώτη μήνυμα .

Πάντως φαίνεται ότι δεν έχει κάποια σχέση, και ότι ψάχνετε άρα έχεις καποιες παραπάνω ελπίδες να κανείς κάτι .

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι ρε φίλε, αλλά το θέμα είναι η ηλικία. Εμένα δεν με πειράζει μπορεί όμως αυτήν να την πειράζει...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι ρε φίλε, αλλά το θέμα είναι η ηλικία. Εμένα δεν με πειράζει μπορεί όμως αυτήν να την πειράζει...

 

Το θέμα είναι πως όπως και να χει..... θα δείξει πλέον σύντομα η ιστορια...

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό θα συμφωνήσω απόλυτα, ότι η μικρότερες τα έχουν με μεγαλύτερους. Αυτό που έχω όμως διαπιστώσει είναι ότι η μικρότερες τα έχουν με μεγαλύτερους, τοις περισσότερες φορές μόνο και μόνο να λένε ότι τα έχουν με κάποιον μεγαλύτερο, έχει καταντήσει μόδα τώρα τελευταία αυτό το πράγμα. Από την στιγμή όμως που μιλάει μαζί σου φαίνεται τουλάχιστον προς το παρών ότι δεν την νοιάζει η ηλικία σου,Και σιγά την διαφορα ηλικίας που έχετε. Σαμπως ο έρωτας χρόνια δεν κοιτά .
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό θα συμφωνήσω απόλυτα, ότι η μικρότερες τα έχουν με μεγαλύτερους. Αυτό που έχω όμως διαπιστώσει είναι ότι η μικρότερες τα έχουν με μεγαλύτερους, τοις περισσότερες φορές μόνο και μόνο να λένε ότι τα έχουν με κάποιον μεγαλύτερο, έχει καταντήσει μόδα τώρα τελευταία αυτό το πράγμα. Από την στιγμή όμως που μιλάει μαζί σου φαίνεται τουλάχιστον προς το παρών ότι δεν την νοιάζει η ηλικία σου,Και σιγά την διαφορα ηλικίας που έχετε. Σαμπως ο έρωτας χρόνια δεν κοιτά .

 

Από την άλλη μη φτάσουμε και στο σημείο της παρεξήγησης, δηλαδή του ότι εάν μία κοπέλα δειχνει διαθέσιμη φια φιλικι κουβέντα (έστω μέσω sms) αυτομάτως σημαίνει και οτι ενδαιφέρεται!!!

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα μπορεί να έχει και φιλικές διαθέσεις, μια κοπέλα. Αυτό που θέλω να πω είναι το ότι η διάφορα ηλικίας δεν είναι και πολύ μεγάλη, άρα δεν μπορούμε να αποκλείσουμε εντελώς ότι δεν μπορεί να συμβεί κάτι .
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω γραψει πολλες φορες εδω μεσα,σε αυτο το θεμα,σημερα ομως νιωθω την αναγκη να γραψω καποια πραγματα.

το 2009 ως τωρα ηταν αρκετα εντονο απο αποψη ενδιαφεροντος απο κοπελες προς εμενα,το θεμα ειναι πως,περιπου 5 μηνες εχω ενα παραξενο συναισθημα.κανω παρεα με παιδια ανεξαρτητου ηλικιας γιατι για μενα οι ηλικιες στο θεμα φιλιας δεν ειχαν και ποτε σημασια,ετσι λοιπον συναναστρεφομαι με παιδια απο ηλικιες ακομα και 15-16 ετων.

εχω λοιπον εναν φιλο,αυτος στα 17 που μια μερα πριν απο περιπου 5 μηνες εφερε απο το σπιτι μου την αδερφη του,δεν την ειχα γνωρισει ως τοτε.

πολυ ομορφη κοπελα με λιγη δοση τρελας,ευχαριστη στην παρεα και ευθυμη.

το θεμα πιο ειναι.

μετα απο ενα μικρο διαστημα αρχισε να μου στελνει μηνυματα και να μου λεει πως ενδιαφερεται για μενα.ξεχασα να αναφερω ηλικια.ειναι στα 16 αν θυμαμαι σωστα.φαινεται βεβαια κοντα στα 18 και πραγματικα οταν ακουσα την ηλικια της νομιζα οτι με δουλευαν.

το καλοκαιρακι λοιπον την επαιρνα καποιες φορες με την μηχανη κι ερχοταν και ο αδερφος της μαζι με παρεα και πηγαιναμε για καφεδακια,σε φιλικη ατμοσφαιρα,τοτε.

οταν ομως αρχισε ξαφνικα το θεμα να γινεται πιο εντονο και να ερχεται σπιτι μου και να χτυπαει κουδουνια η να ψαχνει μια κοπελα που τα χα τοτε για να της πει οτι με θελει τοτε αναγκαστικα να κοψω μαζι της.φυσικα της εξηγησα οτι δε γινεται αυτο που θελει διοτι ειμαι 11 σχεδον χρονια μεγαλυτερος της.

μετα απο καποια μικρη παυση λοιπον απο την μερια μου,εστω κι αν αυτη δε σταματουσε τα μηνυματα κανονισα παλι με τον αδερφο της κι αρχισαμε παλι την παρεουλα.

στο διαστημα που δεν ειχα επαφες με επιαναν φιλοι και μου ελεγαν,ρε φιλε μας εχει τρελανει η ταδε πια με σενα,χοντρο κολλημα,να καθεται και να κλαιει μονη της και το ενα και το αλλο.

ειχα στεναχωρηθει αρκετα μπορω να πω γιατι η αληθεια ειναι οτι κι εγω ενιωθα καποια ελξη προς εκεινη.

ελξη που δεν ειχαν καταφερει αλλες κοπελες μεγαλυτερες να με κανουν να αισθανθω.και μιλαω για φετος μονο.

ομως δεν επρεπε να το δειξω αυτο.

φυσικα η κοπελα δεν εχει την ανεση λογω ηλικιας να βγαινει οποτε θελει απο το σπιτι.

και περναω τωρα στο βασικο...

 

1 μηνα περιπου εχουμε αρχισει μηνυματα καθημερινα και σχεδον συνεχεια.

μου ελεγε η κοπελα τα δικα της,της ελεγα τα δικα μου και απεφευγα με τροπο τα μηνυματα του στυλ συναισθημα...και της ελεγα οποτε μπορει να κανονισει οι 2 μας να μιλησουμε απο κοντα να την εξηγησω κιολας.

αυτο το κοντα ηρθε λοιπον το σαββατο,μια βροχερη μερα που θα μεινει για παντα στο μυαλο μου.ειχε παει λοιπον για καφε και μου εστειλε κατα τις 8 το απογευμα για να παω κι εγω.

με τα πολλα της ειπα πως αν θελει να βρεθουμε κατα τις 9 και μιση και να παμε μια βολτα με το αμαξι να μιλησουμε κιολας.

αλλο που δεν ηθελε κι ετσι κι εγινε.

πηγαμε λοιπον και σταματησαμε καπου κι αρχισαμε να μιλαμε,την πηραν τα κλαμματα,εγινα κι εγω λιγο χαλια και την πηρα αγκαλια.η αγκαλια αυτη ομως εφερε και το πρωτο φιλι.ω ναι.

κατα τις 11 την πηγα σπιτι κι εφυγα με το μυαλο μου μπερδεμενο...

την κυριακη γινοταν ενα παρτυ μιας φιλης της που τα χει ενας φιλος μου.μικροτερη κι αυτη απο αυτον,αρκετα χρονια.

πηγα λοιπον στο παρτυ μαζι με ενα δωρο που πηρα απο τον δρομο και πριν προλαβω να ανεβω την σκαλα ηρθε η κοπελα και με φιλησε πραγματικα πετωντας.

ωστοσο στο παρτυ αυτο απο την μια δεν ηθελα να παω,ομως με πηρε τηλ και η μανα της κοπελιας που εκανε το παρτυ και μου ειπε να παω οποσδηποτε.

καθησαμε λοιπον στο παρτυ ησυχα κι ωραια λες και ημασταν μαζι,πραγματικα ομως περασαμε πολυ ομορφα.

σε μια στιγμη μου μπηκε και πηγα να μιλησω στην μαμα της κοπελας που εκανε το παρτυ που ειχε ηδη μιλησει με την μικρη μου.

μου ειπε λοιπον η μανα της κοπελας που εκανε το παρτυ.

κοιταξε εισαι οντως μεγαλυτερος ομως αυτη εχει φαει πραγματικο κολλημα μαζι σου,κλαιει μονη της,μας εχει ζαλισει και το ενα και το αλλο.

μιλησα κι εγω απο την πλευρα μου και της ειπα οτι κι εγω νιωθω ελξη γι αυτην αλλα δε μου φαινεται λογικο να προχωρησει το θεμα μας.

κι αν το μαθουν οι γονεις της?που τυγχανει και γνωριζουν και τους δικους μου?

με τα πολλα μου ειπε η κυρια αυτη να μην φοβαμαι τοσο κι οτι ο ερωτας χρονια δεν κοιτα κι αν το νιωθω ας το πρωχωρησω κι αυτη θα βοηθησει οπως μπορει.

στο παρτυ παντως περασαμε πολυ ομορφα.το ομολογω.κι ενιωθα αλλος ανθρωπος.

απο το σαββατο ειναι σαν να ημαστε μαζι σε σχεση κι αυτη ειναι πολυ χαρουμενη και φαινεται αυτο.

οι γονεις της ειναι αυστηροι καπως και δεν την αφηνουν να ξεπορτιζει,ουτε κι οταν δεν εχει μαθημα.

τι κανουμε τωρα?

νιωθω πραγματικα μπερδεμενος.ειληκρηνα.

πως γινεται να την πατησα ετσι.και τι εννοω?

αλλεσ κοπελες που με πλησιαζαν και που ειχα μια καλη ηλικια απο 20 και πανω να τις περνουσα απαρατηρητες και το μυαλο μου να ηταν εκει,στην μικρη.με αγγιξε ο τροπος της,το χαμογελο της,η αμηχανια της στο βλεμμα της,τα ματια της.

δεν ξερω τι να κανω,δεν το χω παθει ποτε μου αυτο,δεν ξερω αν ειναι ανωμαλο η φυσιολογικο,νιωθω ομως.και δεν με απασχολει το σεξουαλικο θεμα.

απλα αν προχωρουσα θα ηθελα να το ξερουν οι δικοι της.που ηδη ειχαν μαθει καποια πραγματα πριν λιγους μηνες οταν την εβλεπαν χαλια.

δε ξερω.και τα λογια της γυναικας που μου μιλησε πραγματικα με αγγιξαν,μου ειπε να μην την προσπερασω.

βοηθηστε με...παιδεραστης παντως δεν νιωθω...

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

πολυ μπερδεμενη η κατασταση φιλε οχι κυριως απο θεμα ηλικιας, δε με απασχολει αυτο, αλλα κυριως απο θεμα συμπεριφορας της κοπελας αρχικα.. αμα γινει τπτ κ χωρισετε αυτη μπορει να παει να αυτοκτονησει ξερω γω.. δν ξερω. οτι νιωθεις κ καλη τυχη!

Ότι δεν σε σκοτώνει :rocket: σε κάνει δυνατότερο

Όσο ζω μαθαίνω

Link to comment
Share on other sites

Η άποψη μου είναι ότι η σχέση αυτή στηρίζεται

από την μια (πλευρά κοπέλας) σε αρρωστημένο πάθος που δείχνει για σένα , και μη μου πείτε ότι ο έρωτας όταν χτυπάει σε τρελαίνει και τα σχετικά, γιατί δεν θα διαφωνήσω. Ξέρω όμως ότι οι ακραίες αντιδράσεις στυλ έχει ζαλίσει όλους τους γνωστούς, ή όλο κλαίει από δω και από κει, δείχνουν τη παιδικότητα, και το ανώριμο του χαρακτήρα του κοριτσιού. Μια σωστά σκεπτόμενη κοπέλα , θα έκανε την κίνηση της , εφόσον ενδιαφέρεται, και εάν έβλεπε ότι δεν υπάρχει ανταπόκριση θα έκανε στην άκρη. Δεν θα προσπαθούσε με τις αντιδράσεις της να πιέση καταστάσεις και εσένα, ούτε θα έκανε και σένα να αισθάνεσαι άσχημα, λέγοντας σε κοινούς γνωστούς ότι σε θέλει και τα σχετικά. εν σκέφτηκε οτι εσύ θα μπορούσες να ένιωθες άσχημα με το να ξέρουν κοινοι γνψστοί τα καθέκαστα.

 

από την άλλη , επειδή αρκετοί από εμάς έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις, θα σου πω το εξής.

σίγουρα μας έλκει και μας αρέσει να έχουμε πέραση στις μικρότερες ηλικίες κοριτσιών. πολλές φορές το διατυμπανίζουμε κιόλας. Στην ουσία αυτό που μας τραβάει εκεί δεν είναι τόσο το ερωτικό, μιας και λογικό είναι οι μικρές ηλικίες να είναι λιγότερο έμπειρες σε θέματα συναισθημάτων. Είναι ότι νιώθουμε εκτός των άλλων και σαν προστάτες .

 

Άρα βάλε λίγο το ερωτικό στοιχείο που υπάρχει από σένα βλέποντας μια ωραία κοπελίτσα.

Βάλε και το οτι σε ανεβάζει να τρέχει απο πίσω σου αυτό το κοριτσάκι τόσο καιρό

Βάλε και το στοιχείο προστασίας (κάτι σαν κηδεμόνας για αυτήν) που νιώθεις .

Βάλε και το ότι ξέρεις πως δεν έχει και πολλές απαιτήσεις αυτή η σχέση( δεν βγαίνει από το σπίτι, περιορισμός) κτλ

Βάλε και το ότι σε εμάς τους άνδρες μας αρέσει κάποιες φορές να "παίζουμε"

κάνε τη σούμα που λέμε.... και θα δεις οτι τα πράγματα δεν είναι τόσο μπερδεμένα , είναι ξεκάθαρα.

Για μένα όταν υπάρχουν αληθινά συναισθήματα και όχι τυφλά παθιασμένα ένστικτα, τότε δεν αξίζει να επενδύσει κανείς.

Φυσικά ο καθένας έχει την άποψή του

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ο έρωτας χρόνια δεν κοιτά. Αν πραγματικά νιώθεις κάτι για αυτήν και πιστεύεις ότι η σχέση αυτή μπορεί να κρατήσει για αρκετό χρονικό διάστημα τότε κανε καποια κίνηση, από την στιγμή που νιώθεις και νιώθει κάτι.Καλύτερα να τα φτιάξεις με κάποια που να είναι μικρότερη σου, παρά με κάποια που να έχετε περίπου την ίδια ηλικία και να μην νιώθεις τίποτα για αυτή.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό θα συμφωνήσω απόλυτα, ότι η μικρότερες τα έχουν με μεγαλύτερους. Αυτό που έχω όμως διαπιστώσει είναι ότι η μικρότερες τα έχουν με μεγαλύτερους, τοις περισσότερες φορές μόνο και μόνο να λένε ότι τα έχουν με κάποιον μεγαλύτερο, έχει καταντήσει μόδα τώρα τελευταία αυτό το πράγμα. Από την στιγμή όμως που μιλάει μαζί σου φαίνεται τουλάχιστον προς το παρών ότι δεν την νοιάζει η ηλικία σου,Και σιγά την διαφορα ηλικίας που έχετε. Σαμπως ο έρωτας χρόνια δεν κοιτά .

 

σε αυτό θα διαφωνήσω...δε μπορώ να μιλήσω γενικά,όπως βασικά κανείς δε μπορεί να κάνει...μπορώ να μιλήσω με βάση προσωπικές εμπειρίες..πάντα προτιμούσα τυος μεγαλύτερους μου,συνήθως μάλιστα αρκετά μεγαλύτερους (+5-6 χρονια στη καλύτερη)...και ΠΟΤΕ δε είχε να κάνει με το να "λέω οτι τα έχω με μεγαλύτερο" όπως ανέφερες...δε πάει έτσι,απλά σου δίνουν κάτι περισσότερο απο τους συνομήλικους (και ΟΧΙ δε μιλάω για οικονομικούς λόγους..δε ψάχνω χορηγό...εγώ προσωπικά τουλάχιστον )

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

@andreas_ku990: Περίμενε λίγο καιρό να δεις πως θα πάει το πράγμα και μετά (αν δεις ότι πάει καλά) πες της ό,τι αισθάνεσαι. Πρόσεχε, όμως, αυτό να μην είναι εναντίον σου και δεν σου ξαναμιλήσει. Δεν θέλουμε κάτι τέτοιο, σωστά; Πάντως, το θέμα ηλικία είναι ένα σοβαρό θέμα. Πιστεύω πως τα κορίτσια άνω των 19 έχουν ανάγκες που δεν μπορούν να καλύψουν τα 15χρονα και τα 16χρονα.

 

@ταξιδιώτης: Η κοπελίτσα δεν την παλεύει με τίποτα. Τρόπος είναι αυτός για να δείξει την αγάπη της για'σένα; Μπορεί να είναι 16-17, αλλά εγώ νομίζω ότι εσωτερικά παραμένει ένα μικρό κοριτσάκι. Οι σοβαρές κοπέλες κάθονται και συζητάνε τέτοια πράγματα με αυτόν που αγαπάνε και δεν λένε πράγματα σε "τρίτους". Αν νοιώθεις ότι αυτή η σχέση σε ολοκληρώνει συνέχισέ την αν όχι, πες της να χωρίσετε με ευγενικό τρόπο. Στην κατάστασή της μπορεί να κάνει τρελά πράγματα..

 

Φιλικά... :)

Link to comment
Share on other sites

Η άποψη μου είναι ότι η σχέση αυτή στηρίζεται

από την μια (πλευρά κοπέλας) σε αρρωστημένο πάθος που δείχνει για σένα , και μη μου πείτε ότι ο έρωτας όταν χτυπάει σε τρελαίνει και τα σχετικά, γιατί δεν θα διαφωνήσω. Ξέρω όμως ότι οι ακραίες αντιδράσεις στυλ έχει ζαλίσει όλους τους γνωστούς, ή όλο κλαίει από δω και από κει, δείχνουν τη παιδικότητα, και το ανώριμο του χαρακτήρα του κοριτσιού. Μια σωστά σκεπτόμενη κοπέλα , θα έκανε την κίνηση της , εφόσον ενδιαφέρεται, και εάν έβλεπε ότι δεν υπάρχει ανταπόκριση θα έκανε στην άκρη. Δεν θα προσπαθούσε με τις αντιδράσεις της να πιέση καταστάσεις και εσένα, ούτε θα έκανε και σένα να αισθάνεσαι άσχημα, λέγοντας σε κοινούς γνωστούς ότι σε θέλει και τα σχετικά. εν σκέφτηκε οτι εσύ θα μπορούσες να ένιωθες άσχημα με το να ξέρουν κοινοι γνψστοί τα καθέκαστα.

 

από την άλλη , επειδή αρκετοί από εμάς έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις, θα σου πω το εξής.

σίγουρα μας έλκει και μας αρέσει να έχουμε πέραση στις μικρότερες ηλικίες κοριτσιών. πολλές φορές το διατυμπανίζουμε κιόλας. Στην ουσία αυτό που μας τραβάει εκεί δεν είναι τόσο το ερωτικό, μιας και λογικό είναι οι μικρές ηλικίες να είναι λιγότερο έμπειρες σε θέματα συναισθημάτων. Είναι ότι νιώθουμε εκτός των άλλων και σαν προστάτες .

 

Άρα βάλε λίγο το ερωτικό στοιχείο που υπάρχει από σένα βλέποντας μια ωραία κοπελίτσα.

Βάλε και το οτι σε ανεβάζει να τρέχει απο πίσω σου αυτό το κοριτσάκι τόσο καιρό

Βάλε και το στοιχείο προστασίας (κάτι σαν κηδεμόνας για αυτήν) που νιώθεις .

Βάλε και το ότι ξέρεις πως δεν έχει και πολλές απαιτήσεις αυτή η σχέση( δεν βγαίνει από το σπίτι, περιορισμός) κτλ

Βάλε και το ότι σε εμάς τους άνδρες μας αρέσει κάποιες φορές να "παίζουμε"

κάνε τη σούμα που λέμε.... και θα δεις οτι τα πράγματα δεν είναι τόσο μπερδεμένα , είναι ξεκάθαρα.

Για μένα όταν υπάρχουν αληθινά συναισθήματα και όχι τυφλά παθιασμένα ένστικτα, τότε δεν αξίζει να επενδύσει κανείς.

Φυσικά ο καθένας έχει την άποψή του

 

φιλε μου σωστο το μηνυμα σου.δεν με ανεβαζει το οτι με κυνηγαει γιατι με στεναχωρει κιολας αυτο.

ο περιορισμος ειναι που με κολλαει γιατι πραγματικα θα ηθελα συχνοτερα να την βλεπω.και το βασικο για μενα ειναι να το ηξεραν και οι γονεις της.οτι βγαινει μαζι μου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αν ξεκίναγες λοιπόν σχέση μαζί της, και μετά από 3-4 μήνες που θα πέρναγαν τα σιρόπια, ο αρχικός ενθουσιασμός και τα χτυποκάρδια, ποια στοιχεία από αυτή τη κοπέλα θα ήταν ικανά να σε κάνουν λες στον εαυτό σου .... " ναι βρε ... καλά έκανες και είσαι μαζί της"... Γιατί όπως έχω πει και σε προηγούμενα Posts, καλά είναι ο έρωτας , το πάθος , ο ενθουσιασμός σε μια σχέση. αλλά μετα από λίγο καιρό, θα πρέπει να κάνεις τη σούμα χρησιμοποιώντας ακόμα και την στυγνή λογική.

 

Πρόσεχε λοιπόν μην παρασυρθείς σε μια ιστορία που μπορεί πιο πολύ (ασυναίσθητα ίσως) να σε πίεσαν να γίνεις μέρος της, παρά να το αποφάσισες οικειοθελώς και συνειδητά.

 

Το ότι σε στεναχωρεί που σε κυνηγάει, εμένα μου λέει πως περισσότερο αν κάνεις κατι το κάνεις για να νιώσει αυτή καλά, παρά επειδή το θες

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ταξιδιωτης22 πραγματικά είναι πολύ δύσκολη η θέση σου και σε καταλαβαίνω απόλυτα καθώς πέρασα την ίδια φάση αλλά με μικρότερη διαφορά ηλικίας.Από αυτά που αναφέρεις πρέπει να σε πώ ένα μπράβο γιατί συνηδειτοποίησες από την αρχή το ότι με τέτοια διαφορά ηλικίας θα υπάρξει πρόβλημα.Πρέπει να είσαι προσεκτικός σε όλα μαζί της γιατί κάποια πράγματα τα αντιλαμβάνει αλλιώς λόγω της ηλικίας και παιδιαρίζει ακόμη σε πολλά σοβαρά θέματα.Να είσαι διακριτικός και να μην δίνεις δικαιώματα σχολιασμού σε κανέναν όταν βγαίνετε μαζί μα πάνω από όλα ξεκίνα να της δωσεις να καταλάβεις πώς καλά όλα όσα προλάβατε να περάσετε αλλά δεν μπορεί να συνεχιστεί γιατί είναι αρκετή μικρή και να είσαι σίγουρος πώς αν το μάθουν οι γονείς της ε δεν θα το δεχτούν και πολύ εύκολα και θα ρίξουν το φταίξιμο σε σένα.Πέρνα λίγο καιρό ακόμη μαζί της αλλά μέχρι εκεί,μην το συνεχίζεις.

Σε συμβουλεύω σύμφωνα με την δική μου δραματική εμπειρία.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα εχω διαβασει τις αποψεις και σας ευχαριστω ως τωρα για την βοηθεια σας.

ειληκρηνα με αυτο το κοριτσι το συναισθημα ειναι παραξενο.αυτο που θα θεωρουσα εγω πολυ σωστο ειναι πως αν προχωρουσε το θεμα θα ηθελα να το ξερουν και οι δικοι της.δεν ξερω το χω σαν αρχη αυτο το θεμα εδω και καιρο και ειδικα σε αυτη την περιπτωση ακομα περισσοτερο.

το θεμα ειναι μην βρεθω ξαφνικα σε δικαστηρια στα καλα καθουμενα.υπαρχει περιπτωση?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα εχω διαβασει τις αποψεις και σας ευχαριστω ως τωρα για την βοηθεια σας.

ειληκρηνα με αυτο το κοριτσι το συναισθημα ειναι παραξενο.αυτο που θα θεωρουσα εγω πολυ σωστο ειναι πως αν προχωρουσε το θεμα θα ηθελα να το ξερουν και οι δικοι της.δεν ξερω το χω σαν αρχη αυτο το θεμα εδω και καιρο και ειδικα σε αυτη την περιπτωση ακομα περισσοτερο.

το θεμα ειναι μην βρεθω ξαφνικα σε δικαστηρια στα καλα καθουμενα.υπαρχει περιπτωση?

Εγώ σου προτείνω να μείνεις μόνο στα φιλάκια και στα χαδάκια μέχρι να ενηλικιωθεί. Αν κάνεις τίποτα και μετά της αφήσεις, μπορεί να "τρελαθεί" και να σου κάνει διάφορα. Λίγο "Κάρμα" μου κάνει αυτή η κατάσταση..

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...