Jump to content

Ερωτευμένοι του myphone... ενωθείτε!


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ε το ρισκαρει..τι να σου πω δεν ξερω...

υποθετω πως το να πεις "μου αρεσει εμφανισιακα η ταδε" δεν ειναι και τοσο μεγαλο κακο...

δε θα πει βεβαια ολες τις μυχιες σκεψεις,κατι αθωωο.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως σε όποια κοπέλα μου έλεγα ότι ξές ωραία κοπέλα η τάδε που συναντήσαμε τότε που ήμασταν για βόλτα,θα αρχίσει το κήρυγμα.Καλύτερα ας μην πεί τίποτα και να την διαγράψει εντελώς.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προφανως πρεπει να δει τι ακριβως δεν παει καλα στον γαμο του(γιατι κατι δεν παει καλα, αυτο ειναι το μονο σιγουρο). Το να κανεις τσατ ετσι απλα γιατι βαριεσαι δεν ειναι κατι τρομερο(αν κ πλεον γινεται μονο για να βρεις γκομενα/ο:p), αλλα οι σκεψεις και τα σκιρτηματα δειχνουν οτι ο γαμος δεν παει τοσο καλα, ειδικα αν ειστε παντρεμενοι και λιγο καιρο(που μαλλον ειστε).

 

Βασικα το λαθος ειναι που παντρευτηκες γενικα.:ninja::p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σε όποια κοπέλα μου έλεγα ότι ξές ωραία κοπέλα η τάδε που συναντήσαμε τότε που ήμασταν για βόλτα,θα αρχίσει το κήρυγμα.Καλύτερα ας μην πεί τίποτα και να την διαγράψει εντελώς.

 

αυτο ειναι απαραβατος νομος. και την ζιζελ να δεις στον δρομο ποτε δεν κανεις το παραμικρο κολακευτικο σχολιο. κοιτας, ξανακοιτας αλλα το στομα κλειστο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Nαι εντάξει,αλλά εγώ την έκανα χαβαλέ,αλλά μετά το μετάνιωσα.;)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nαι εντάξει,αλλά εγώ την έκανα χαβαλέ,αλλά μετά το μετάνιωσα.;)

 

δεν κανεις αστεια με τετοια θεματα. ξερεις τι σημαινει γυναικειος εγωισμος?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμουν με την πρώην, 2 ξαδέλφες και κάτι φίλες τους, και την είχα γραμμένη για μισή ώρα, και έλεγε ότι την έπεφτα στην μία ξαδέλφη...Μην την ψάχνεις...
Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω το θέμα μετά από 4 μέρες αδράνειας. Δεν ξέρω αν θυμάστε την περίπτωση μου αλλά όπως ήταν τα πράγματα έτσι έμεινα. Είμαι ερωτευμένος εδώ και 2+ χρόνια με μια κοπελιά από το σχολείο μου. Πρόσφατα της το είπα (ξανά :p) και μου είπε πάλι πως με βλέπει σαν φίλο (επίσης ξαφνιάστηκε και δεν με πίστευε στην αρχή). Όλα καλά λοιπόν μιλάμε που και που αλλά εγώ ακόμα νιώθω συναισθήματα.

 

Παρ' όλα αυτά, τα συναισθήματα αυτά αρχίζουν και σβήνουν μετά την γνωριμία μου με μια από την προπόνηση που πάω (κωπηλασία). Άρχισα λοιπόν πριν μια εβδομάδα κωπηλασία και γνώρισα αυτή την κοπελιά, όμορφη, καλός χαρακτήρας και η οποία μου μαθαίνει τώρα τα πρώτα βήματα για να μπορέσω να κάνω μόνος μου. Μιλήσαμε λοιπόν (σαν κάναμε το "μάθημα"), μιλήσαμε για διάφορα θέματα και όλα καλά. Όμως δεν σας ανάφερα κάτι το οποίο βέβαια είναι σημαντικό πρόβλημα. Η ηλικία... Μου λέει λοιπόν "Αντρέα τι τάξη πας;", "Τρίτη Γυμνασίου της λέω εγώ", "Α, μάλιστα! :)". Λέω και εγώ να την ρωτήσω πόσο είναι αυτή ποτέ δεν ξέρει τι μπορεί να γίνει (αφού φαίνεται και αρκετά μικρότερη μου). Την ρωτάω λοιπόν μετά από 1-2 δευτερόλεπτα, "Εσύ;"... και τι μου απαντάει παιδιά;.... "Τρίτη Λυκείου!!!"

Ε εκεί πάγωσα δεν ήξερα τι να πω. Και της λέω ένα "μικρότερη πάντως φαίνεσαι :p".

Αυτά!! Και τώρα είμαι σε δίλημμα, να της πω τι νιώθω ή μπαααα?

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Ανδρέα μας έδωσες μια πλήρη εικόνα για το τί ακριβώς παίζει,αλλά είναι δύσκολη φάση.Από τη μία σου λέω ναι,πές την αυτό που νιώθεις δεν έχεις να χάσεις τίποτα,αλλά από την άλλη συνήθως οι μεγαλύτερες θέλουν συνομίληκο ή πιο μεγάλο απο αυτές ηλικιακά.;)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό είναι το πρόβλημα, αυτό σκέφτομαι και εγω
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως οι μεγαλύτερες θέλουν συνομίληκο ή πιο μεγάλο απο αυτές ηλικιακά.;)

 

Αυτο ειναι ο κανονας αλλα υπαρχουν και οι εξαιρεσεις.

Δεν ξερεις καμια φορα τι γινεται αλλα το σιγουρο ειναι οτι ειναι δυσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά!! Και τώρα είμαι σε δίλημμα, να της πω τι νιώθω ή μπαααα?

 

Εννοείται "μπαααα". Μέσα σε μια βδομάδα έχεις μηδαμινή πιθανότητα επιτυχίας. Φυσικά με την ηλικία δεν την κερδίζεις αλλά με το χρόνο ίσως την κερδίσεις με κάποια άλλη πτυχή της προσωπικότητάς σου. Το να κάνεις εξομολόγηση τώρα είναι αστείο και μόνο έτσι θα σε πάρει :p patience is a virtue!

Link to comment
Share on other sites

:p :p :p Ότι πεις. Είναι και αυτό μια σωστή γνώμη. Θα αφήσω λίγο να προχωρήσει, θα προσπαθήσω να πλησιάσω και αν δω ότι κάτι πάει να γίνει θα κάνω την κίνηση, αν πάλι όχι τότε πάμε για άλλα
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

:p :p :p Ότι πεις. Είναι και αυτό μια σωστή γνώμη. Θα αφήσω λίγο να προχωρήσει, θα προσπαθήσω να πλησιάσω και αν δω ότι κάτι πάει να γίνει θα κάνω την κίνηση, αν πάλι όχι τότε πάμε για άλλα

 

Ορμα της!! Αλλα παρ' το χαλαρα το ολο θεμα γιατι μπορει να κρατησει λιγο.

 

Πες της και για κανα "ιδιαιτερο" μαθημα!! :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά πιστεύω οτι δύσκολα μια κοπέλα στα 18 θα ασχοληθεί με καποιον μικρότερο τόσο πολύ...ειναι περίεργες καταστάσεις...αλλο μια 40αρα η μια 30αρα,να κανει το οτιδηποτε με εναν 20αρι,25αρη,και αλλο στα 18 σου να εισαι με καποιον στα 14-15...ειναι αλλοι κοσμοι εντελως...θες να βγεις εξω,να γυρισεις το πρωι,και ο αλλος σου λεει αααα,δε μπορω..δε με αφηνουν μετά τις 10-11...κ καλα,ισως να το παλεψει αυτο,ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΠΟΣΟ?

 

απο προσωπικη μου αποψη,πιστευω οτι σε αυτες τις ηλικιες οι κοπελες κοιτανε αγορια 20+

βεβαια αυτο ειναι υποκειμενικό..επειδή εγώ ποτέ δεν εκανα σχεση με μικρότερο ή τουλάχιστον συνομήλικο,δε σημαίνει οτι σκέφτονται όλες οι κοπέλες ετσι :)

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω το θέμα μετά από 4 μέρες αδράνειας. Δεν ξέρω αν θυμάστε την περίπτωση μου αλλά όπως ήταν τα πράγματα έτσι έμεινα. Είμαι ερωτευμένος εδώ και 2+ χρόνια με μια κοπελιά από το σχολείο μου. Πρόσφατα της το είπα (ξανά :p) και μου είπε πάλι πως με βλέπει σαν φίλο (επίσης ξαφνιάστηκε και δεν με πίστευε στην αρχή). Όλα καλά λοιπόν μιλάμε που και που αλλά εγώ ακόμα νιώθω συναισθήματα.

 

Παρ' όλα αυτά, τα συναισθήματα αυτά αρχίζουν και σβήνουν μετά την γνωριμία μου με μια από την προπόνηση που πάω (κωπηλασία). Άρχισα λοιπόν πριν μια εβδομάδα κωπηλασία και γνώρισα αυτή την κοπελιά, όμορφη, καλός χαρακτήρας και η οποία μου μαθαίνει τώρα τα πρώτα βήματα για να μπορέσω να κάνω μόνος μου. Μιλήσαμε λοιπόν (σαν κάναμε το "μάθημα"), μιλήσαμε για διάφορα θέματα και όλα καλά. Όμως δεν σας ανάφερα κάτι το οποίο βέβαια είναι σημαντικό πρόβλημα. Η ηλικία... Μου λέει λοιπόν "Αντρέα τι τάξη πας;", "Τρίτη Γυμνασίου της λέω εγώ", "Α, μάλιστα! :)". Λέω και εγώ να την ρωτήσω πόσο είναι αυτή ποτέ δεν ξέρει τι μπορεί να γίνει (αφού φαίνεται και αρκετά μικρότερη μου). Την ρωτάω λοιπόν μετά από 1-2 δευτερόλεπτα, "Εσύ;"... και τι μου απαντάει παιδιά;.... "Τρίτη Λυκείου!!!"

Ε εκεί πάγωσα δεν ήξερα τι να πω. Και της λέω ένα "μικρότερη πάντως φαίνεσαι :p".

Αυτά!! Και τώρα είμαι σε δίλημμα, να της πω τι νιώθω ή μπαααα?

 

Αγαπητε φιλε...

 

Το να κανεις κατι με μια μεγαλυτερη απο τοσο μικρη ηλικια πιστευω ειναι αρκετα καλο για "προυπηρεσια". Δες το σαν πρωτη δουλεια σε εναν διεθνη ομιλο σε καιριο ποστο.... Οι εμπειριες που θα αποκομισεις θα σε ωριμασουν αρκετα και θα σε κανουν πιο εμπειρο σε πολλες πτυχες (ομιλια, θρασσος, φυσικα sex κλπ κλπ)

 

Συμβουλη μου ομως ΜΗΝ ερωτευτεις, διοτι αν κανεις κατι το πιθανοτερο δεν θα κρατησει πολυ, οχι γιατι φταις εσυ, αλλα συνηθως γιατι με μεγαλυτερες ετσι γινεται

 

φιλικα

Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were f#*ked
Link to comment
Share on other sites

απορω ...οταν λεμε σε ενα 14χρονο να μην ερωτευτει δεν ειναι σα να του λετε "μπες στην μιζερια που ειμαστε ολοι εμεις που δεν ερωτευτηκαμε οταν επρεπε"??

δηλαδη αν το παλικαρακι αυτο δεν ερωτευτει αθωα τωρα, ποτε θα το κανει?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

απορω ...οταν λεμε σε ενα 14χρονο να μην ερωτευτει δεν ειναι σα να του λετε "μπες στην μιζερια που ειμαστε ολοι εμεις που δεν ερωτευτηκαμε οταν επρεπε"??

δηλαδη αν το παλικαρακι αυτο δεν ερωτευτει αθωα τωρα, ποτε θα το κανει?

 

Αν ειναι με τοσο μεγαλυτερη καλυτερα οχι.

Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were f#*ked
Link to comment
Share on other sites

αν δεν φας τα μούτρα σου δεν μαθαιναις.Αυτα τα πραγματα δεν έχουν οδηγιες ,κανε αυτο κανε εκεινο.. κανε οτι σου λεει η καρδια σου.Θα παθεις και θα μαθεις.
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι με τοσο μεγαλυτερη καλυτερα οχι.

 

θελω να πω πως το να λεμε σε ενα παλικαρακι 14 ετων κανε "σχεση" στεγνη, καθαρα και μονο για να μαθεις να μιλας,να χωνεσαι και να κανεις σεξ δεν ειναι και οτι πιο αρμοστο για την ηλικια του,οτι ηλικια και αν εχει η κοπελα που του προκαλει τα σκιρτιματα.ασε που αν ολοι το καναμε αυτο παιδια,κανεις δε θα ηξερε πως να αγαπαει πραγματικα.κατι που προσωπικα θεωρω πως ειναι μεγαλη δυστυχια.

δηλαδη γιατι να μην αφεθει?θα παθει τιποτα?το πολυ πολυ να φαει τα μουτρα του.

ακομα και αν αυτο συμβει θα μαθει πως να σηκωνεται μετα.

εχουμε γεμισει ενηλικες,μεγαλους αντρες που στην πρωτη χυλοπιτα γινονται ρακοι και μπεκρουλιαζουν κλαψουριζοντας.

και δεν ειναι κακο το να κλαψεις επειδη σε εφτυσε/παρατησε μια γυναικα.αλλα ειναι ασχημο το να μην ξερεις πως να το διαχειριστεις ολο αυτο,επειδη ποτε δεν αφεθηκες.

ενα απο τα πρωτα μαθηματα που σου κανουν σε αθληματα ισορροπιας ειναι πως να πεφτεις σωστα..

αν η πτωση δεν ειναι σημαντικη,θα μας μαθαιναν πως να ισορροπουμε μονο ;)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,συγγνωμη..εχει εκτιμησει κανεις τον ερωτα αν δε φαει και τα μουτρα του;αν δε νιωσει "πόνο"; τα πάντα τα εκτιμάμε όταν δε τα έχουμε ή οταν τα χάσουμε...δε μπορώ πια να ακούω τη νοοτροπία του "μην ερωτευτείς κλπ κλπ"...τι ειναι τα συναισθήματα; τι ειναι η καρδιά; τηλεκατευθυνόμενο;Δε νομίζω οτι έπαθα την ανεπανόρθωτη ζημιά πχ που ερωτευτηκα και πόνεσα...Οκ με πόνεσε..Ναι..τα έβαψα μαύρα για πολύ καιρό..αλλά αυτό με έκανε πιο "πλούσια"...Μπορεί ακόμα,1+ χρόνο μετά να με τσούζει ο εγωισμός μου πιο πολύ..το "****το",αλλά εντάξει,δε θα πεθάνουμε κιόλας...ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ..αν δε πέσεις πχ απο το ποδήλατο,δε μαθαίνεις..

 

εγώ εν τέλει,έχω να πω,οτι ειναι πολύ δυστυχής αυτός,που δεν έχει αγαπήσει..που δεν εχει ερωτευεί..είτε πόνεσε είτε όχι

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

θελω να πω πως το να λεμε σε ενα παλικαρακι 14 ετων κανε "σχεση" στεγνη, καθαρα και μονο για να μαθεις να μιλας,να χωνεσαι και να κανεις σεξ δεν ειναι και οτι πιο αρμοστο για την ηλικια του,οτι ηλικια και αν εχει η κοπελα που του προκαλει τα σκιρτιματα.ασε που αν ολοι το καναμε αυτο παιδια,κανεις δε θα ηξερε πως να αγαπαει πραγματικα.κατι που προσωπικα θεωρω πως ειναι μεγαλη δυστυχια.

δηλαδη γιατι να μην αφεθει?θα παθει τιποτα?το πολυ πολυ να φαει τα μουτρα του.

ακομα και αν αυτο συμβει θα μαθει πως να σηκωνεται μετα.

εχουμε γεμισει ενηλικες,μεγαλους αντρες που στην πρωτη χυλοπιτα γινονται ρακοι και μπεκρουλιαζουν κλαψουριζοντας.

και δεν ειναι κακο το να κλαψεις επειδη σε εφτυσε/παρατησε μια γυναικα.αλλα ειναι ασχημο το να μην ξερεις πως να το διαχειριστεις ολο αυτο,επειδη ποτε δεν αφεθηκες.

ενα απο τα πρωτα μαθηματα που σου κανουν σε αθληματα ισορροπιας ειναι πως να πεφτεις σωστα..

αν η πτωση δεν ειναι σημαντικη,θα μας μαθαιναν πως να ισορροπουμε μονο ;)

 

Όπα βρε παιδιά .... δηλαδή εμείς που δεν ερωτευτήκαμε από τα 14, η δεν κάναμε σχέση πριν τα 18-19 μας προέκυψε προβληματική συμπεριφορά μετέπειτα? ε όχι!!! μη τα ισοπεδώνουμε όλα!!!

Και εδώ δεν μιλάμε για αθλητισμό, αλλά για ΖΩΗ, που σημαίνει ότι οι πτώσεις που προκύπτουν από το παραγέμισμα

του μυαλού από νεαρότατες ηλικίες , με έννοιες όπως έρωτας - σεξ - πάθος - πόθος - απόλαυση - ηδονή, με χροιά απόλυτα καταναλωτικής μανίας, μόνο φθορά φέρνει και απομακρύνει το τη σκέψη των παιδιών από τους σκοπούς και στόχους της ηλικίας τους.

Δε λέω τα παιδιά να βάλουν παρωπίδες και να μην ασχολούνται καθόλου με την έλξη προς το άλλο φύλο, αλλά μην ξεχνάμε ότι φτάσαμε στο σημείο τα σημερινά κορίτσια 13-14 ετών να ντύνονται και να συμπεριφέρονται σαν τσουλια (με την έγκριση των γονέων τους) και τα αγόρια να τραβούν με τα κινητά τους σκηνές και πράξεις πορνό σε τουαλέτες σχολείων .

Θέλει λοιπόν προσοχή.

Χρόνος για σχέσεις , έρωτες βολτούλες χέρι χέρι, συμπάθειες υπάρχει πολύς μπροστά!

Link to comment
Share on other sites

Όπα βρε παιδιά .... δηλαδή εμείς που δεν ερωτευτήκαμε από τα 14, η δεν κάναμε σχέση πριν τα 18-19 μας προέκυψε προβληματική συμπεριφορά μετέπειτα? ε όχι!!! μη τα ισοπεδώνουμε όλα!!!

Και εδώ δεν μιλάμε για αθλητισμό, αλλά για ΖΩΗ, που σημαίνει ότι οι πτώσεις που προκύπτουν από το παραγέμισμα

του μυαλού από νεαρότατες ηλικίες , με έννοιες όπως έρωτας - σεξ - πάθος - πόθος - απόλαυση - ηδονή, με χροιά απόλυτα καταναλωτικής μανίας, μόνο φθορά φέρνει και απομακρύνει το τη σκέψη των παιδιών από τους σκοπούς και στόχους της ηλικίας τους.

Δε λέω τα παιδιά να βάλουν παρωπίδες και να μην ασχολούνται καθόλου με την έλξη προς το άλλο φύλο, αλλά μην ξεχνάμε ότι φτάσαμε στο σημείο τα σημερινά κορίτσια 13-14 ετών να ντύνονται και να συμπεριφέρονται σαν τσουλια (με την έγκριση των γονέων τους) και τα αγόρια να τραβούν με τα κινητά τους σκηνές και πράξεις πορνό σε τουαλέτες σχολείων .

Θέλει λοιπόν προσοχή.

Χρόνος για σχέσεις , έρωτες βολτούλες χέρι χέρι, συμπάθειες υπάρχει πολύς μπροστά!

 

νομιζω πως λεμε ουσιαστικα το ιδιο πραγμα: οχι στις μικρομεγαλες συμπεριφορες στην εφηβικη ηλικια.

το να εισαι ερωτευμενος στην εφηβεια σου δε συνεπαγεται πως θα κανεις σχεση,θα παρατησεις το σχολειο κτλ κτλ.ειναι μια φαση που ολοι την περασαμε.

προσωπικα δε βρισκω κατι κακο στο να ειναι ερωτευμενος -αγνα οπως τονισα και σε προηγουμενο ποστ μου- ενας 13χρονος.

στα αλλα συμφωνουμε :)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα βλέπω πήρε κάποιες απαντήσεις αν και ο καθένας έχει μια διαφορετική άποψη και τα βλέπει με άλλη οπτική γωνία. Μερικά πράγματα απ' όσα λέτε δεν ισχύουν σε όλες τις κοπέλες 17 χρονών, ειδικά σε αυτήν που γνώρισα εγώ που δεν είναι σαν τις άλλες. Δηλαδή δεν είναι αυτό το "έξαλλο", δηλαδή δεν είναι η γνωστή 17χρονη που βλέπουμε/ετε στα clubακια με βαψίματα, σκουλαρίκια, να είναι προκλητική κτλ. Αντίθετα είναι σοβαρή, με δόση τρέλας εννοείτε (αν δεν είχε τρέλα τότε δεν θα έδινα σημασία) όπου χρειάζεται και μια χαρά κοπελιά. Βέβαια αυτή δεν ξέρω τι σκέφτεται αλλά η εικόνα που βγάζει προς τα έξω είναι διαφορετική από αυτήν που βλέπω εδώ. Αύριο (που μάλλον θα παω στον φράχτη για κωπηλασία) θα προσπαθήσω να την πλησιάσω περισσότερο και θα σας πω τι άτομο είναι και αν θα γίνει τελικά κάτι.

 

 

προσωπικά πιστεύω οτι δύσκολα μια κοπέλα στα 18 θα ασχοληθεί με καποιον μικρότερο τόσο πολύ...ειναι περίεργες καταστάσεις...αλλο μια 40αρα η μια 30αρα,να κανει το οτιδηποτε με εναν 20αρι,25αρη,και αλλο στα 18 σου να εισαι με καποιον στα 14-15...ειναι αλλοι κοσμοι εντελως...θες να βγεις εξω,να γυρισεις το πρωι,και ο αλλος σου λεει αααα,δε μπορω..δε με αφηνουν μετά τις 10-11...κ καλα,ισως να το παλεψει αυτο,ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΠΟΣΟ?

 

απο προσωπικη μου αποψη,πιστευω οτι σε αυτες τις ηλικιες οι κοπελες κοιτανε αγορια 20+

βεβαια αυτο ειναι υποκειμενικό..επειδή εγώ ποτέ δεν εκανα σχεση με μικρότερο ή τουλάχιστον συνομήλικο,δε σημαίνει οτι σκέφτονται όλες οι κοπέλες ετσι

Βιργινία σωστή η άποψη σου, αλλά όπως λες και εσύ δεν είναι όλες το ίδιο. Υπάρχουν και εξαιρέσεις όπως πάντα. Σε καμία περίπτωση όμως δεν μπορώ να διαφωνήσω μαζί σου αφού ο καθένας έχει μια άποψη και την λέει. Όταν αυτή η άποψη είναι και αιτιολογημένη όπως πρέπει τότε είναι και πολύ σωστή. Όπως είπα και πιο πάνω η Ραφαέλα (άκου όνομα ε :love:) δεν είναι η συνηθισμένη 17χρονη.

 

 

Το να κανεις κατι με μια μεγαλυτερη απο τοσο μικρη ηλικια πιστευω ειναι αρκετα καλο για "προυπηρεσια". Δες το σαν πρωτη δουλεια σε εναν διεθνη ομιλο σε καιριο ποστο.... Οι εμπειριες που θα αποκομισεις θα σε ωριμασουν αρκετα και θα σε κανουν πιο εμπειρο σε πολλες πτυχες (ομιλια, θρασσος, φυσικα sex κλπ κλπ)

 

Συμβουλη μου ομως ΜΗΝ ερωτευτεις, διοτι αν κανεις κατι το πιθανοτερο δεν θα κρατησει πολυ, οχι γιατι φταις εσυ, αλλα συνηθως γιατι με μεγαλυτερες ετσι γινεται[/b]

Βλέπω ότι πολλοί λέτε για το sex, που φυσικά προς το παρών εμένα δεν με ενδιαφέρει και δεν ξέρετε αν ενδιαφέρει και την άλλη. Ποτέ δεν θα κάνω κάτι σε αυτή την ηλικία (προς το παρών) με κάποια είτε είναι 18 είτε περισσότερο, ειδικά αν η ίδια δεν το θέλει. Μέχρι στιγμής στην ζωή μου έμαθα να σέβομαι το γυναικίο φύλο αλλά και τους ανθρώπους γενικότερα και αν δεν θέλει ο άλλος/άλλη να κάνει κάτι τότε εγώ το σέβομαι, αν πάλι θέλει και εγώ δεν είμαι έτοιμος ας περιμένει ή ας ψαχτεί άλλου. Δεν βιάζομαι για τέτοια πράγματα. Ο έρωτα δεν είναι πάντα το sex.

Αυτό που θέλω εγώ είναι μια κανονική νεανική σχέση, να περάσουμε καλά ρε αδερφέ και ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται.

 

Όσο αφορά το να μην ερωτευτώ, αυτό έχει απαντηθεί πιο πάνω. Η αγάπη/έρωτας δεν μπορεί να έχει όριο και σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να το εμποδίσω εγώ σαν Αντρέας και να του βάλω όριο. Η αλήθεια είναι ότι δεν είχα ερωτευθεί πολλές φορές, απλά μου άρεσαν κάποιες. Μόνο τα τελευταία 2 χρόνια κατάλαβα τι σημαίνει αληθινή αγάπη, να θες τον άλλο τόσο πολύ που να μην κοιμάσαι τις νύχτες και να μην μπορείς να το εμποδίσεις. Δεν μπορώ λοιπόν εγώ να βάλω κάποιο όριο, από μόνα τους έρχονται αυτά.

 

αν δεν φας τα μούτρα σου δεν μαθαιναις.Αυτα τα πραγματα δεν έχουν οδηγιες ,κανε αυτο κανε εκεινο.. κανε οτι σου λεει η καρδια σου.Θα παθεις και θα μαθεις.

Σωστός ο φίλος, πολύ σωστός. Μόνο όταν πάθεις μαθαίνεις. Όταν πάθεις κάτι θα προσπαθήσεις την επόμενη φορά να μην πάθεις το ίδιο και αυτό θα έχει ως αποτέλεσμα να αποκτάς και ωριμότητα (σπάνια στις μέρες μας και ειδικά σε μικρή ηλικία).

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου andreas_ku990 για να σου τονωσω το ηθικο θα σου πω οτι ολα ειναι θεμα τυχης,ειτε πας ειτε οχι ποτε δεν θα μαθεις τι ηταν καλυτερο,οποτε κανε οτι λεει η καρδια σου ή τελοσπαντων οι ορμονες που σε εχουν εξουσιασει.Μονο οτι και να κανεις μην χασεις την αυτοπεποιθηση σου,για να ζητας συμβουλες την εχεις χασει δυστυχως.Να εισαι ο εαυτος σου,ανετος και συνειδητοποιημενος εστω και στα δεκατεσσερα σου,αν δεν εισαι θα το μυριστει,θα το καταλαβει οπως ο καρχαριας το αιμα,οπως η freak εσενα (για το ''παλικαρακι'' λεω,ημαρτον με τους ευνουχισμους:p).Καλο βολι και να μας πεις τι εγινε:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...