Jump to content

Ερωτευμένοι του myphone... ενωθείτε!


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κοιτα,το οτι αντέδρασε έτσι,σημαίνει για μένα οτι δε της εισαι αδιάφορος..θα ειχε βρει 1000 "διακριτικούς" τρόπους να σε γειώσει αν ήθελε..απο κει και πέρα όμως,σεβάσου τους ρυθμούς που χρειάζεται...δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και γω είμαι του αργού, αλλά πάντα όταν το πήγαινα λαου-λαου έχανα το τραίνο, ενώ όταν την έπεφτα στην άλλη αμέσως καθότανε...
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα δε θα εβγαινα με καποιον αγνωστο..

εστω δλδ πως ερχεται ο χ στο ιατρειο,και μου ζηταει μετα να βγουμε.

ακομα και ελευθερη να ειμουν,παλι,δε θα εβγαινα..

 

απο εκει και περα,αν τον γνωριζα υπο αλλες συνθηκες, πχ σε παρεα με κοινους γνωστους κτλ κτλ,δλδ δεν ηταν καποιος εντελως ξεκαρφωτος, αν μου ζητουσε ο χ να βγουμε, αν μου αρεσε σαν ανθρωπος(οσο θα ειχα μαθει) οκ,μπορει και να εβγαινα αλλα θα ειχα κοσμο σταντ μπαι.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

FREAK μπορει να εγινε αυτο το κλικ που λενε.

Ενταξει σιγουρα ειναι λιγο ξεκαρφωτο αλλα δεν ξερεις καμια φορα.

Link to comment
Share on other sites

πιστεύω οιτ δε πρέπει να απορρίπτουμε καταστάσεις εξ`αρχής...το δέχομαι,ούτε εγώ το έχω ζήσει αυτό το κλικ αλλά δεν απορρίπτω εξ`αρχής οτι αν συνεβαινε το ίδιο δε θα αντιδρούσα έτσι...ποτέ μην λες ποτέ

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Γνωριστήκαμε τη Δευτέρα σε κάτι σεμινάρια (Βιβή, αυτά που λέγαμε στο msn για την επιδότηση), -μόλις μπήκε και στο msn παρεπιπτόντως-...και από την 1η στιγμή κολλήσαμε...Κάθε μέρα μαζί, πειράγματα, σου-ξου-μου-ξου, πήγαμε προχθές για καφέ με κάτι άλλα παιδιά, εμείς πάλι μπύρες πίναμε, μετά είχα κανονίσει για μπριζόλες με ένα φίλο, ήρθε κι εκείνη, πάλι μπύρες, ήρθαν και κάτι άλλα παιδιά, πάλι μπύρες εμείς, ε στο καφέ αγκαλίτσες και χαδάκια, φεύγοντας έπεσε και μισό φιλάκι....

Αστα να πάνε, μπλέξαμε...

 

 

Βιβή, όλοι μου λένε ότι μικροδείχνω, εσύ μου λες ότι μεγαλοδείχνω;

 

 

καθε χρονο τα ιδια....τι να σου πω!

 

Αν δεν έκανα το βήμα να τη φιλήσω μπορεί να σκεφτόταν ότι "τι ******ς που είναι αυτός". Καλύτερα έτσι...

καλυτερα να θυμασαι καποιον αντρα πως φερθηκε σα κυριος παρα σα το λιγουρι που δεν αντεξε ουτε ενα ραντεβου.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έκανα το βήμα να τη φιλήσω μπορεί να σκεφτόταν ότι "τι ******ς που είναι αυτός". Καλύτερα έτσι...

 

προσωπικά,σαν γυναίκα δε το έχω πει ποτέ αυτό...πιο πιθανό είναι να το σχολίαζα (αααανννν το σχολίαζα μιας κ δε το πολυσυνηθίζω) θετικά παρά αρνητικά

 

βέβαια,αυτό ειναι προσωπική μου εκτίμηση

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να θυμασαι καποιον αντρα πως φερθηκε σα κυριος παρα σα το λιγουρι που δεν αντεξε ουτε ενα ραντεβου.

Συμφωνώ σε αυτό, αλλά όπως είπα και πριν όποτε φέρθηκα ωραία σε κοπέλα έφαγα τα μούτρα μου...και το αντίστροφο...

 

Σουβλακι κανονισε παλι και αυριο,να μαθουμε τη συνεχεια.....Θελουμε καινουργια επεισοδια!!!!

Αν με πάρει τηλ. Δε θέλω να την ενοχλήσω πάλι.

 

προσωπικά,σαν γυναίκα δε το έχω πει ποτέ αυτό...πιο πιθανό είναι να το σχολίαζα (αααανννν το σχολίαζα μιας κ δε το πολυσυνηθίζω) θετικά παρά αρνητικά

 

βέβαια,αυτό ειναι προσωπική μου εκτίμηση

Μάλλον έπεφτα εγώ στις περιπτώσεις..

Link to comment
Share on other sites

κοιτα,το οτι αντέδρασε έτσι,σημαίνει για μένα οτι δε της εισαι αδιάφορος..θα ειχε βρει 1000 "διακριτικούς" τρόπους να σε γειώσει αν ήθελε..απο κει και πέρα όμως,σεβάσου τους ρυθμούς που χρειάζεται...δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι

 

Σε αυτό θα συμφωνήσω ...

Σ'εναν πολύ καλό μου φίλο τις προάλλες .. δώσαμε (πήρε κι από αλλού συμβουλές γυναικείες) την συμβουλή .. να μην "ορμήσει" από την πρώτη στιγμή ...

Ωστόσο .. σαν συμβουλή .. αποδείχτηκε "άνθρακας" .. γιατί η κοπελιά είχε άλλα κέφια.. από το πρώτο-δεύτερο βράδι του ζήτησε να πάει σπίτι της .. Εκείνος λόγω δουλειάς, αλλά και συμβουλής δεν πήγε ..

Το αποτέλεσμα.. η σχέση κράτησε ένα μήνα .. χωρίς να γίνει τίποτα το ερωτικό .. αφού η κοπελιά μετά από εκείνο το βράδι, το "πάγωσε" .. κι όσο κι αν προσπάθησε ο φίλος μας να το "γυρίσει το παιχνίδι" ... το'χασε... και το κουλό της υπόθεσης είναι ότι γουστάρονταν και οι 2 πολύ από τη πρώτη στιγμή .....

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

βεβαια κοιτα,όλα έχουν ένα όριο..το να βγαινεις με την άλλη κανα μηνα και να μην κανεις καμια κινηση δεν ειναι το ιδιο πράγμα με αυτό που λέμε τόση ώρα..καλά; :p

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Σ' ενα πράγμα κολλάω:

Οταν έκανα την κίνηση να τη φιλήσω, είπε ότι βιαζομαι. Ούτε με χαστούκισε, ούτε έφυγε, ούτε είπε ότι εχει δεσμό, ούτε ότι δεν θέλει.

 

Μη βιαζεσαι.

Δεν ξερεις τιποτα για εκεινη, δεν ξερει τιποτα για εσενα.

 

Οσο για το τι ειπε και τι δεν ειπε, τι εκανε και τι δεν εκανε... δε νομιζω οτι το σκεφτοταν εκεινη τη στιγμη. Μετα βεβαια αρχισε τις ερωτησεις στον εαυτο της... "Γιατι αυτο, γιατι εκεινο" και πιθανοτατα εβγαλε και συμπερασματα μετα :ninja:

 

Πολλες γυναικες κρυβουν ναρκισσισμο μεσα τους (δε θελω να πω ολες). Μην τον θρεφεις γιατι εσενα θα καταβροχθησει. :devil:

Link to comment
Share on other sites

αυτό που λες ειναι αλήθεια...μιλάω πάντα προσωπικά,και ειλικρινά..ΝΑΙ υπάρχει ναρκισσισμός..και μαζί με τον εγωισμό κάνουν ένα εκρηκτικό κοκτέιλ

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Define ναρκισισμός.

Μαλλον εννοει οτι πολλες γυναικες θελουν να αρεσουν και να τονωνουν ετσι την αυτοπεποιθηση τους. Τους αρεσει ο εαυτος τους = ναρκισοι

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KΒytes.
Link to comment
Share on other sites

αυτό που λες ειναι αλήθεια...μιλάω πάντα προσωπικά,και ειλικρινά..ΝΑΙ υπάρχει ναρκισσισμός..και μαζί με τον εγωισμό κάνουν ένα εκρηκτικό κοκτέιλ

 

Αμεσως το επιασες! :rolleyes:

 

Δεν ξερω αν αυτα τα δυο μπορουν να συνυπαρξουν αρμονικα. Οταν εισαι εγωιστης αγαπας τον εαυτο σου, στο Ναρκισσισμο ομως αγαπας μια ψευτικη εικονα που πιστευεις πως ειναι ο εαυτος σου.

 

Μεσα απο τον εγωισμο μπορει να καλλιεργηθει ο ναρκισσισμος αλλα απο ενα σημειο και μετα χανεις τον ιδιο τον εαυτο σου. Παιζεις θεατρο χωρις να μπορεις να το συνειδητοποιησεις (και μονο η ιδεα δε φανταζει δυσκολονοητη και ισως τρομακτικη; )

 

Δεν τα λεω για εσενα αυτα. Το οτι μπορεις και κανεις αυτοκριτικη μαλλον σημαινει οτι δε θα φτασεις σε αυτο το σημειο ευκολα. :O

 

Νομιζω παντως πως ειναι πιο ευκολο για τη γυναικα να αναπτυξει το ναρκισσισμο, γιατι ειναι πιο ευαισθητη απο τον ανδρα, σκεφτεται και ενεργει με βαση το συναισθημα αλλα και λογω της κοινωνιας και του τροπου ζωης.

 

Define ναρκισισμός.

 

Νομίζω ο πίνακας από τη Βικιπαίδεια το εκφράζει πολύ άμεσα.

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/de/Michelangelo_Caravaggio_065.jpg/180px-Michelangelo_Caravaggio_065.jpg

 

Δε μιλαω για ναρκισσισμο σε βαθμο διαταραχης αλλα εκει θα φτασει σιγα σιγα αν καλλιεργειται.

 

Για να το πω με απλα λογια και με βαση την περισταση:

Μπορει να της αρεσει ολη αυτη η προσοχη, ολη αυτη η συμπεριφορα να την κολακευει, να την ελκυεις, να στο δειχνει... ΑΛΛΑ... [κι εδω μπαινει μια ή 100 παραλογες δικαιολογιες που στο μυαλο της φανταζουν οι πιο λογικες του κοσμου].

Και φυσικα αυτο δε θα στο πει... παραμονο αν αναγκαστει, γιατι ολο αυτο της δινει απιστευτη ευχαριστηση.

Αυτο λοιπον, ειναι ναρκισσισμος.

 

Προσωπιδα εχουμε ολοι και τη φοραμε για να προσελκυσουμε τον αλλο.

Για να μαθεις τι ειναι και τι δεν ειναι πρεπει να περασει χρονος. Πολυς.

Εξαρταται βεβαια και απο το τι σκοπους εχεις. :O

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δεν με πήρε τηλ. η λεγάμενη. Τη δικαιολογώ όμως γιατί ΣΚ γυρνάει αργά (εργάζεται κι αλλού). Παντως μου έδειξε ότι είναι αξιόλογο άτομο. Ειδωμεν...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δεν με πήρε τηλ. η λεγάμενη. Τη δικαιολογώ όμως γιατί ΣΚ γυρνάει αργά (εργάζεται κι αλλού). Παντως μου έδειξε ότι είναι αξιόλογο άτομο. Ειδωμεν...

αυτό δεν είναι πάντα άσχημο..όπως κατααβαίνεις μπορώ να μιλάω με υποκειμενισμό σε αυτά τα θέματα,και έχωντας ώς γνώμονα εμένα,η στάση αυτή ίσως είναι και θετική..ούκ ολίγες φορές όταν νιώθω οτι κάπως χάνω τον απόλυτο έλεγχο (μέρος του εγωισμού μου αυτό),όταν φτάνω σε σημείο να πω,"ώπα ρε Βιργινία..τι γίνεται εδώ" και δε μπορώ να δώσω απάντηση ορθολογική και σαφή απομακρύνομαι...παίζω "παιχνιδάκια"... όχι με τον αλλον..αλλά με μένα την ίδια...Είναι κάτι σαν τη γάτα με το ποντίκι..όταν δω μέσα μου τι συμβαίνει περνώ εγώ πιο ενεργητικό ρόλο,στα πλαίσια της ιδιοσυγκρασίας μου βεβαίως,και μετά ξανά πάλι πίσω:p:lol: όποιος είπε οτι ξέρει μια γυναίκα,απλά πλανάται πλάνη οικτρά:lol:

 

Αμεσως το επιασες! :rolleyes:

 

Δεν ξερω αν αυτα τα δυο μπορουν να συνυπαρξουν αρμονικα. Οταν εισαι εγωιστης αγαπας τον εαυτο σου, στο Ναρκισσισμο ομως αγαπας μια ψευτικη εικονα που πιστευεις πως ειναι ο εαυτος σου.

 

Μεσα απο τον εγωισμο μπορει να καλλιεργηθει ο ναρκισσισμος αλλα απο ενα σημειο και μετα χανεις τον ιδιο τον εαυτο σου. Παιζεις θεατρο χωρις να μπορεις να το συνειδητοποιησεις (και μονο η ιδεα δε φανταζει δυσκολονοητη και ισως τρομακτικη; )

 

Δεν τα λεω για εσενα αυτα. Το οτι μπορεις και κανεις αυτοκριτικη μαλλον σημαινει οτι δε θα φτασεις σε αυτο το σημειο ευκολα. :O

 

Νομιζω παντως πως ειναι πιο ευκολο για τη γυναικα να αναπτυξει το ναρκισσισμο, γιατι ειναι πιο ευαισθητη απο τον ανδρα, σκεφτεται και ενεργει με βαση το συναισθημα αλλα και λογω της κοινωνιας και του τροπου ζωης.

 

μα ξέρεις,ειναι γοητευτικό και ελκυστικό να βλέπεις τον εαυτό σου,μέσα απο τις αντριδράσεις των άλλων..και ειδικά του αντίθετου φύλου,και με προυπάρχουσα έλξη..Ναρκισσισμός έχεις πολλές μορφές..Και μόνο το οτι μια γυναίκα προσέχει την εμφάνιση της,και νιώθει ικανοποίηση με ένα επιδοκιμαστικό βλέμμα ειναι μια μορφή του..Πίστεψε με,αν παύαμε να έχουμε μια δόση ναρκισσισμου,θα χάνατε κάθε ενδιαφέρον..άλλωστε το άλλο άκρο του ειναι η μηδαμινή αυτοεκτίμηση,και αυτό είναι πιο άσχημο..Πέρασα περίπου 18 χρόνια απο αυτό το στάδιο,μέχρι να τα βρώ με μένα και πίστεψε με δε συγκρίνεται με τίποτα,το να αγαπάς ΟΣΑ ΕΙΣΑΙ...Αν δεν αγαπήσεις ΕΣΥ το ειναι σου,δε θα το κάνει κανένας για σένα..άλλωστε ξέρεις κάτι; οι άλλοι σε βλέπουν μέσα απο σένα..Ο ίδιος άνθρωπος ήμουν και πριν,που δε πίστευα σε μένα,και κατα γενική ομολογία όσων με ξερουν/με γνώρισαν οι άλλοι πίστευαν για μένα,οτι πίστευα εγώ για τον εαυτό μου..Μόλις άρχισα εγώ να πιστεύω σε μένα,άρχισαν και οι άλλοι να με βλέπουν εντελώς αλλιώς...όλα λοιπόν πρέπει να έχουν ΜΕΣΟΤΗΤΑ

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δεν με πήρε τηλ. η λεγάμενη. Τη δικαιολογώ όμως γιατί ΣΚ γυρνάει αργά (εργάζεται κι αλλού). Παντως μου έδειξε ότι είναι αξιόλογο άτομο. Ειδωμεν...

 

νομιζω πως ασχολεισαι υπερβολικα πολυ, μπαινοντας σε περιεργα τριπακια οπου αναρωτιεσαι, δικαιολογεις, κτλ κτλ

ασε τον χρονο να κυλησει.αν δεν παρει μεχρι τα μεσα της αλλης εβδομαδας,οκ μπορει να ειχε κατι ηδη στην ζωη της,μπορει να θελει να κανει κατι αλλο,μπορει χιλια δυο

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ευκολο δεν ειναι,αλλά θα γίνει ευκολότερο αν δε θεωρήσεις τίποτα δεδομένο και σίγυορο ;)

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

πως μπορειτε εσεις οι αντρες να ταζετε λαγους με πετραχειλια να ειναι ολα τελεια για λιγους μηνες και ξαφνικα κινητο κλειστο εξαφανιση πληρης σαν να πεθανατε?

που ειναι ολα τα λογια που κανεις ωρες ατελειωτες βραδυα που ειναι οι υποσχεσεις που ειναι η φιλια και πανω απ ολα η ανθρωπινη σχεση που δημιουργητε που για μενα ειναι και το πιο σημαντικο?τοσο παραμυθι? αυτο αξιζει οσκαρ ερμεινιας. το δικο μου μυαλο δεν χωραει τοσο ψεμα, γιατι ?

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

πως μπορειτε εσεις οι αντρες να ταζετε λαγους με πετραχειλια να ειναι ολα τελεια για λιγους μηνες και ξαφνικα κινητο κλειστο εξαφανιση πληρης σαν να πεθανατε?

που ειναι ολα τα λογια που κανεις ωρες ατελειωτες βραδυα που ειναι οι υποσχεσεις που ειναι η φιλια και πανω απ ολα η ανθρωπινη σχεση που δημιουργητε που για μενα ειναι και το πιο σημαντικο?τοσο παραμυθι? αυτο αξιζει οσκαρ ερμεινιας. το δικο μου μυαλο δεν χωραει τοσο ψεμα, γιατι ?

 

κάτι παρόμοιο αντιμετωπίζω και γω :(

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...