Jump to content

Ερωτευμένοι του myphone... ενωθείτε!


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ok, αύριο επανέρχομαι με νεα. Έχω ένα πρόβλημα στο πως να της πω αλλά σκέφτομαι να το παω σιγά σιγά. Μην φάμε την χυλόπιτα ζεστή :p
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ok, αύριο επανέρχομαι με νεα. Έχω ένα πρόβλημα στο πως να της πω αλλά σκέφτομαι να το παω σιγά σιγά. Μην φάμε την χυλόπιτα ζεστή :p

 

Eγώ επιμένω να μην της πεις τίποτα :p

 

Δεν λέω να μην νιώθεις τίποτα αλλά απλώς να μην της το πεις. Γιατί; Γιατί εκείνη λογικά δεν έχει καταλάβει τίποτα και δεν έχει ιδέα τί παίζει. Λογικά -αν και δεν έχεις μεγάλη εμπειρία υποθέτω- θα είχες καταλάβει αν σε γούσταρε έστω και λιγάκι. Κοιτάγματα, πειράγματα κτλπ κτλπ. Ε, αν αυτή δεν γουστάρει τώρα και της πεις ότι είσαι ερωτευμένος (που είναι και βαριά λέξη...μπορεί να βγεις και θιγμένος-ανώριμος και από πάνω) δεν θα καταφέρεις τίποτα πιστεύω. Μπορεί να σου πει ότι νιώθει το ίδιο αλλά έχεις υπερβολικά καλύτερες πιθανότητες με το να <ελέγξεις> ακόμα λίγο την κατάσταση. Δες τί παίζει και μετά παίζεις το τελευταίο σου χαρτί

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό θα κάνω! Γιατί πρώτα όπως λες πρέπει να είσαι έστω και λίγος σίγουρος ότι ναι μπορεί και της αρέσεις
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,συγγνωμη..εχει εκτιμησει κανεις τον ερωτα αν δε φαει και τα μουτρα του;αν δε νιωσει "πόνο"; τα πάντα τα εκτιμάμε όταν δε τα έχουμε ή οταν τα χάσουμε...δε μπορώ πια να ακούω τη νοοτροπία του "μην ερωτευτείς κλπ κλπ"...τι ειναι τα συναισθήματα; τι ειναι η καρδιά; τηλεκατευθυνόμενο;Δε νομίζω οτι έπαθα την ανεπανόρθωτη ζημιά πχ που ερωτευτηκα και πόνεσα...Οκ με πόνεσε..Ναι..τα έβαψα μαύρα για πολύ καιρό..αλλά αυτό με έκανε πιο "πλούσια"...Μπορεί ακόμα,1+ χρόνο μετά να με τσούζει ο εγωισμός μου πιο πολύ..το "****το",αλλά εντάξει,δε θα πεθάνουμε κιόλας...ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ..αν δε πέσεις πχ απο το ποδήλατο,δε μαθαίνεις..

 

εγώ εν τέλει,έχω να πω,οτι ειναι πολύ δυστυχής αυτός,που δεν έχει αγαπήσει..που δεν εχει ερωτευεί..είτε πόνεσε είτε όχι

 

Οποιος διαβασε προσεκτικα αυτα που εγραψα ειπα να μην ερωτευτει την μεγαλυτερη, οχι να μην ερωτευτει γενικα.

 

Τωρα για το οτι οποιος τρωει τα μουτρα του μαθαινει, αυτο δεν ισχυει....εν μερει

 

Επειδη η μετεπειτα συμπεριφορα μας διαμορφωνεται απο τις τωρινες εμπειριες μας, καλο ειναι του παιδιου να του κατσουν οσο γινεται καλυτερες περιπτωσεις για να κρινει και τις σχεσεις καλυτερα.

 

Αν ειναι ενας πιτσιρικας να παρει σβαρνα τις μεγαλυτερες (μιλαω γενικα τωρα οχι για το φιλο μας), τοτε τι σωστη αξιολογηση θα κανει απο τετοιες σχεσεις? Και δεν ειναι τα 3 χρονια (τα οποια στην συγκερκιμενη περιπτωση ειναι αρκετα περισσοτερα καθως μια κοπελα Λυκειου κολλαει καλυτερα με ατομα 20+), αλλα η μεγαλυτερη πιθανοτητα το πραμα να μην παει καλα.

 

Διοτι αν φας και τα μουτρα σου πολλες φορες, τοτε παυεις πλεον και να πιστευεις στον ερωτα, το οποιο ειναι χειροτερο.

 

Kisses

Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were f#*ked
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, τα πέρι Έρωτα και τα σχετικά είναι από τα θέματα που μπορεί κανεις να τα φιλοσοφεί για όλη τη ζωή του. Ακόμα και αν υπάρχουν κανόνες ή τακτικές ή μυστικά, όλα στη πορεία αλλάζουν και ανατρέπονται.
Link to comment
Share on other sites

Οποιος διαβασε προσεκτικα αυτα που εγραψα ειπα να μην ερωτευτει την μεγαλυτερη, οχι να μην ερωτευτει γενικα.

 

Τωρα για το οτι οποιος τρωει τα μουτρα του μαθαινει, αυτο δεν ισχυει....εν μερει

 

Επειδη η μετεπειτα συμπεριφορα μας διαμορφωνεται απο τις τωρινες εμπειριες μας, καλο ειναι του παιδιου να του κατσουν οσο γινεται καλυτερες περιπτωσεις για να κρινει και τις σχεσεις καλυτερα.

 

Αν ειναι ενας πιτσιρικας να παρει σβαρνα τις μεγαλυτερες (μιλαω γενικα τωρα οχι για το φιλο μας), τοτε τι σωστη αξιολογηση θα κανει απο τετοιες σχεσεις? Και δεν ειναι τα 3 χρονια (τα οποια στην συγκερκιμενη περιπτωση ειναι αρκετα περισσοτερα καθως μια κοπελα Λυκειου κολλαει καλυτερα με ατομα 20+), αλλα η μεγαλυτερη πιθανοτητα το πραμα να μην παει καλα.

 

Διοτι αν φας και τα μουτρα σου πολλες φορες, τοτε παυεις πλεον και να πιστευεις στον ερωτα, το οποιο ειναι χειροτερο.

 

Kisses

 

πριν πω τη γνωμη μου,θελω να τονισω,οτι δεν εχω καμια προθεση να φανώ "αντιδραστική"... συμφωνώ με κάποια πράγματα που λες,αλλά η γνώμη μου ειναι οτι,παυεις να πιστεύεις στον έρωτα,ΑΝ ΠΑΨΕΙΣ ποτέ,όχι γιατί ερωτευτήκες χωρίς ανταπόκριση (άλλωστε δε σταματας να τρως το αγαπημενο σου φρουτο επειδη ενα,δυο,τρια,δεκα βγηκαν χαλασμενα),αλλά γιατι εισέπραξες προδοσία...αυτό σε τρελαίνει..το να βλέπεις πολλές φορές την παρακμή μιας γενιάς,ακόμα ΚΑΙ σε αυτό...σε εξοργίζει η ανειλικρίνεια και ο "παρτάκισμός" (νέα λέξη:p)

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο έχετε δίκαιο. Όμως το αν τελικά φας τα μούτρα σου 10 ή 100 φορές και θα σταματήσεις είναι πολύ γενικό και δεν συμβαίνει σε όλους.

 

Τελικά παιδιά ούτε σήμερα πλησίασα αφού τελικά είχαμε στο γυμναστήριο (ναι ήταν εκεί αλλά κάνει άλλα πράγματα) και έτσι δεν κατάφερα να πλησιάσω. Από Κυριακή μάλλον που κατά 95% θα έχω στον φράχτη...

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο έχετε δίκαιο. Όμως το αν τελικά φας τα μούτρα σου 10 ή 100 φορές και θα σταματήσεις είναι πολύ γενικό και δεν συμβαίνει σε όλους.

 

Τελικά παιδιά ούτε σήμερα πλησίασα αφού τελικά είχαμε στο γυμναστήριο (ναι ήταν εκεί αλλά κάνει άλλα πράγματα) και έτσι δεν κατάφερα να πλησιάσω. Από Κυριακή μάλλον που κατά 95% θα έχω στον φράχτη...

 

Μην βιάζεις το θέμα, και άσε τα πράγματα να έρθουν μόνα τους. Να ξέρεις πως ότι γίνεται τελικά γίνεται για καλό.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας την για περισσότερο από μια εβδομάδα στο facebook την βρήκα :p Βέβαια από άλλο account την πρόσθεσα αρχικά και τώρα σκέφτομαι να την προσθέσω στο κανονικό. Δεν ξέρω τι να κάνω. Θέλω να της μιλήσω αλλά φοβάμαι. Όμως θα το κάνω, θα την κάνω add και θα προσπαθήσω να την πλησιάσω περισσότερο μέχρι να αποφασίσω να της το πω.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας την για περισσότερο από μια εβδομάδα στο facebook την βρήκα :p Βέβαια από άλλο account την πρόσθεσα αρχικά και τώρα σκέφτομαι να την προσθέσω στο κανονικό. Δεν ξέρω τι να κάνω. Θέλω να της μιλήσω αλλά φοβάμαι. Όμως θα το κάνω, θα την κάνω add και θα προσπαθήσω να την πλησιάσω περισσότερο μέχρι να αποφασίσω να της το πω.

 

βρε φιλαρακο, χαλαρωσε λιγακι, ασε τον χρονο να δειξει.. και αμα αυτος θελει να γινει κατι θα γινει. με την βιασυνη μονο να χασεις μπορεις

Ότι δεν σε σκοτώνει :rocket: σε κάνει δυνατότερο

Όσο ζω μαθαίνω

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά με το να μείνω και να μην κάνω τίποτα δεν θα γίνει κάτι ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά με το να μείνω και να μην κάνω τίποτα δεν θα γίνει κάτι ;)

 

Δεν σου λέει (αν επιασα το νοήμα:p) να κάτσεις με σταυρωμένα χέρια, αλλά να μην πας απευθείας να της πεις αυτά που νιώθεις γιατί θα είναι λίγο απότομο και βιαστικό.

 

Και τώρα οι δικές μου σοβαρες προτάσεις :lol::

Μίλα της λίγο παράπανω,κανόνισε για κανέναν απλό καφέ τυπού μετα την προπόνηση και μετά αν όλα πάνε καλά κανονισε και κάτι σοβαρότερο και πες ότι θες να της πεις.

 

Πάντως γενικά κάνε ότι θες και ότι σου βγει γιατί θα κολλήσεις στην σχεδίαση της εξομολόγησης και όχι στην πράξη:) ( και αν δεν γίνει τίποτα θα κερδίσεις εμπειρία) . Και επηρεασμένος από ένα απο τα σημερινά(χθεσινά; ) άρθρα της σελίδας του σπορ φμ για τον Bukowski προσθέσω αυτό που έχει γραφτεί στον τάφο του "Don't try", που εννοεί (σύμφωνα με την γυναίκα του) μην προασπαθείς,κάνε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου λέει (αν επιασα το νοήμα:p) να κάτσεις με σταυρωμένα χέρια, αλλά να μην πας απευθείας να της πεις αυτά που νιώθεις γιατί θα είναι λίγο απότομο και βιαστικό.

 

Και τώρα οι δικές μου σοβαρες προτάσεις :lol::

Μίλα της λίγο παράπανω,κανόνισε για κανέναν απλό καφέ τυπού μετα την προπόνηση και μετά αν όλα πάνε καλά κανονισε και κάτι σοβαρότερο και πες ότι θες να της πεις.

 

Πάντως γενικά κάνε ότι θες και ότι σου βγει γιατί θα κολλήσεις στην σχεδίαση της εξομολόγησης και όχι στην πράξη:) ( και αν δεν γίνει τίποτα θα κερδίσεις εμπειρία) . Και επηρεασμένος από ένα απο τα σημερινά(χθεσινά; ) άρθρα της σελίδας του σπορ φμ για τον Bukowski προσθέσω αυτό που έχει γραφτεί στον τάφο του "Don't try", που εννοεί (σύμφωνα με την γυναίκα του) μην προασπαθείς,κάνε.

 

θα συμφωνήσω...χαλάρωσε και ασε το χρόνο και την καθημερινη τριβη;)

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Ανδρέα ο CHRISTOS_89 σε καθοδήγησε μια χαρά.Ακολούθησε τις οδηγίες του και σίγουρα θα βγεί κάτι καλό.Το να την πλησιάσεις φιλικά για να γνωριστείτε αρχικά είναι μια καλή κίνηση,μην βιαστείς όμως και θέλεις από τις αρχές να της πείς ξές μου αρέσεις και τέτοια.Σιγά σιγα γίνονται αυτά.:)

Καλή επιτυχία!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πέρασαν ήδη τόσες μέρες και ακόμα δυστυχώς να πάμε στον φράχτη για προπόνηση για να μπορώ να την δω και να πλησιάσω έστω και λίγο. Έχω πεθάνει ήδη από τόση αγωνία αλλά αύριο είναι κατά 95% τις εκατό σίγουρο ότι θα πάμε φράχτη. Λέω να περιμένω αλλά δεν αντέχω, και ξέρω ότι είναι πολύ γρήγορα να πω κάτι. Έχω ήδη msn/facebook και κινητό τηλέφωνο (!!!) αλλά στο msn και στο facebook ακόμη να μπει :( Να στείλω μήνυμα έτσι χωρίς λόγο δεν πάει άρα μάλλον θα πρέπει να περιμένω...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Πέρασαν ήδη τόσες μέρες και ακόμα δυστυχώς να πάμε στον φράχτη για προπόνηση για να μπορώ να την δω και να πλησιάσω έστω και λίγο. Έχω πεθάνει ήδη από τόση αγωνία αλλά αύριο είναι κατά 95% τις εκατό σίγουρο ότι θα πάμε φράχτη. Λέω να περιμένω αλλά δεν αντέχω, και ξέρω ότι είναι πολύ γρήγορα να πω κάτι. Έχω ήδη msn/facebook και κινητό τηλέφωνο (!!!) αλλά στο msn και στο facebook ακόμη να μπει :( Να στείλω μήνυμα έτσι χωρίς λόγο δεν πάει άρα μάλλον θα πρέπει να περιμένω...

 

που βρηκες το κινητο? αυτη στο δωσε?

Ότι δεν σε σκοτώνει :rocket: σε κάνει δυνατότερο

Όσο ζω μαθαίνω

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε. Αφού είπαμε ακόμα να μιλήσουμε. Το βρήκα στο profil της του windows live ;) Για αυτό λέω δεν πάει να στείλω μήνυμα
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να στειλεις και να ρωτησεις κατι φαινομενικα αθωο.

πχ, "γεια σου.ειμαι ο ταδε.θα παμε στο φραγμα την κυριακη?"(για να ξερεις αν ειναι να παρεις κατι που χρειαζεται)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και επαυξάνω οτι καλό είναι να ζητάς το τηλέφωνο κάποιου, αλλα από την άλλη, όποιος ενδιαφέρεται μαθαίνει.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς είναι. Ότι από την μια δεν είναι σωστό αλλά από την άλλη είναι ότι αν ενδιαφέρεσαι μαθαίνεις. Βέβαια το θέμα είναι το πως θα το πάρει ο άλλος. Μπορεί να το αντιμετωπίσει κανονικά ότι οκ κάπου το βρήκε ο άνθρωπος αλλά από την άλλη να μην της αρέσει ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς είναι. Ότι από την μια δεν είναι σωστό αλλά από την άλλη είναι ότι αν ενδιαφέρεσαι μαθαίνεις. Βέβαια το θέμα είναι το πως θα το πάρει ο άλλος. Μπορεί να το αντιμετωπίσει κανονικά ότι οκ κάπου το βρήκε ο άνθρωπος αλλά από την άλλη να μην της αρέσει ;)

 

Πως να μην της αρέσει???? Αφού η ίδια το έχει δημοσιοποιήσει στο ΜSΝ!!!!!!!!!!! Αν είχε πρόβλημα δε θα το έβγαζε στην κοινή θέα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα είναι να της το ζητήσεις,γιατί διαφορετικά μπορεί να της φανεί κάπως πού βρήκες μόνος το τηλέφωνό της.Αλλιώς είναι να στο δίνει αυτή και αλλιώς να το βρίσκεις από μόνος σου ;)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Aplaz_ το έχουμε πει άπειρες φορές: η γραφή τύπου sms απαγορεύεται και τα ποστ διαγράφονται άμεσα...επιπλέον, όπως αποδέχτηκες με την εγγραφή σου στο φόρουμ, δε διαμαρτυρόμαστε ποτέ μέσα σε αυτό...αρχικά λοιπόν καλό είναι να ψάχνεις να βρεις τι λάθος έκανες (όχι δε σηκώθηκε ο mod πρωί πρωί και δεν είχε τι να κάνει και είπε να σβήσει το ποστ σου) και έπειτα αν έχεις απορία να στείλεις pm σε έναν moderator!
Link to comment
Share on other sites

απο τη μια,εφόσον το δημοσιοποίησε η ΙΔΙΑ σημαινει οτι δε τη νοιάζει/ενοχλεί...

 

πάντως προσωπικά,όσο και αν με κολάκευε το να βρει ο άλλος το τηλέφωνο μου,δηλαδή να ΨΑΞΕΙ για μένα,αλλά απο την άλλη θα με ενοχλούσε κάποιος φίλος (ίσως κοινος γνωστος) να δώσει τον αριθμο μου χωρις πρωτα να με ρωτησει

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...