Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η οποία εποχής της ήταν...το 1600; :p

 

Μου βάζεις δύσκολα. Δεν ασχολήθηκα να διαβάσω τα βιβλία, ούτε καν στα ελληνικά. ;)

 

Υ.Γ.

Συνεχίζουμε εδώ. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πώς λέγεται η ελληνική ταινία με τον Βλαδίμηρο Κυριακίδη που έχει να κάνει με κάτι έργα τέχνης κλπ;

 

 

EDIT: Το βρήκα, το 180 Μοίρες είναι.

Edited by eatmydust

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είδα εχθές το Splice.

 

Σε γενικές γραμμές μου άρεσε, αν και τα στοιχεία που μου έμειναν και μου άρεσαν στην ταινία δεν ήταν η δράση και η επιστημονική φαντασία, αλλά οι χαρακτήρες.

 

Η βασική υπόθεση της ταινίας ειναι πως ένα ζευγάρι επιστημόνων, τους οποίους υποδύονται οι Adrien Brody και Sarah Polley, δημιουργούν ένα καινούργιο πλάσμα χρησιμοποιώντας κομμάτια DNA από διάφορα πλάσματα καθώς και άνθρωπο. Το αποτέλεσμα είναι ένα πλάσμα που μοιάζει πολύ με άνθρωπο και το οποίο επιδεικνύει στοιχεία ευφυίας και συναισθημάτων. Ξεκινώντας με σκοπό να το μελετήσουν, πολύ σύντομα καταλήγουν να μετατρέπονται σε "γονείς" αυτού του πολύ ιδιαίτερου πλάσματος, το οποίο είναι θηλυκό και ονομάζουν Dren.

 

Τα ερωτήματα που θέτει η ταινία είναι τα εξής:

"Υπάρχει όριο στο πόσο μακριά πρέπει να φτάνει η επιστήμη στο όνομα της εξέλιξης και της βελτίωσης της ποιότητας της ανθρώπινης ζωής;"

"Μπορούν οι άνθρωποι να ξεχωρίζουν πάντα τι είναι αληθινό και τι όχι, όταν μπερδεύονται τα συναισθήματά τους σε ένα θέμα;"

και τέλος "ένα αποτέλεσμα γενετικών πειραμάτων, που είναι κατα ένα ποσοστό άνθρωπος, πρέπει να αντιμετωπίζεται ως πείραμα ή ως άνθρωπος;"

 

Η ταινία υποτίθεται πως είναι δράσης/επιστ. φαντασίας, αν και για εμένα τα παραπάνω ερωτήματα που προκύπτουν είναι πολύ πιο σημαντικά. Οι δύο επιστήμονες στην πορεία της ταινίας, χάνουν τη "γραμμή" ανάμεσα στην επιστημονική έρευνα και την γονεϊκή αγάπη και το πείραμά τους γίνεται "το παιδί τους".

 

Το ίδιο το πλάσμα, προκαλεί πολλά συναισθήματα, από αηδία μέχρι συμπάθεια και σε κάνει να αναρωτιέσαι πόσο μακριά μπορεί να φτάσει η επιστήμη.

 

Γενικά είναι μια ταινία στην οποία οι άνθρωποι παίζουν...τον Θεό και καταλήγουν να χάνουν τη λογική πίσω από τις ενέργειές τους.

 

Μοναδικές αλλά έντονα "άτυχες" προσθήκες στην ταινία είναι κάποιες σκηνές

σεξ ανάμεσα στον πρωταγωνιστή και το πλάσμα.

. Δεν προσθέτουν τίποτα στην υπόθεση και πραγματικά χαλάνε μια πολύ έξυπνα δομημένη εικόνα αντι-οικογένειας.

 

6,5/10 από εμένα.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ταινια με zombies που βγηκε στα dvdαδικα ψιλοπροσφατα -διμηνο/τριμηνο- πως λεγεται?? εχω σπασει το κεφαλι μου κ δεν μπορω να θυμηθω
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Ειδα το The Box.Ειχε καποια σημεια που κρατουσε τον ενδιαφερον(στην αρχη και στο τελος) αλλα τιποτα παραπανω.Θα μπορουσαν να αχοληθουν μονο με τα ηθικα προβληματα που δημιουργουνται και να αφησουν το μεταφυσικο κομματι, το οποιο κατα τη γνωμη μου ηταν υπερβολικο.Δεν θα το προτεινα.
Link to comment
Share on other sites

Tαινία του 2006, αλλά εγώ τώρα την ανακάλυψα και ειπα να σας τη συστήσω. Τελείως πρωτότυπη λίγο road movie, λίγο ρομαντική αλλά πάνω απ' όλα με μια αρκετά ποιητική ματιά. Η υπόθεση εκτυλίσσεται σε ένα καταθλιπτικό τοπίο ενός afterlife στο οποίο καταλήγουν όλοι οι αυτόχειρες. Ένα "αταιριαστο" τριο, ο Ζία που ψάχνει την πρώην κοπέλα του, η Mικαλ που ψάχνει "τους υπεύθυνους" γιατί είναι σίγουρη ότι έχει γίνει λάθος, και ο Γιουτζιν που απλά θέλει να ξεφύγει από την αποπνικτικά δεμένη Ρωσικη οικογένειά του, ταξιδεύουν στο άγνωστο με ένα σαράβαλο αυτοκίνητο, κατω απ το μπροστινό κάθισμα του οποίου υπάρχει μια μαύρη τρύπα που ρουφάει ό,τι πεσει μέσα της.

 

Όταν είχα διαβάσει την περίληψη νόμιζα ότι θα ναι θεματολογία τύπου...emo :p (ενεκα ο τίτλος), αλλά καμία σχέση! Μου θύμισε λίγο Arizona Dream. Oι πρωταγωνιστές πολύ καλοί, όμορφη φωτογραφία/σκηνοθεσία και χαρακτριστικό σάουντρακ (βλέπε λινκ πιο πανω) το οποίο μου ήταν γνωστό αλλά δεν ήξερα ότι είναι απο αυτή την ταινία. Αξίζει. 7,4 της έχει το imdb, εγώ θα έλεγα άνετα 8.

 

Edit: Κανω Edit για να προσθέσω άλλη μια εξαιρετική ταινία του 2006 που είδα πρόσφατα. Λέγεται "Once" , είναι Ιρλανδική και το

κέρδισε το Οσκαρ καλύτερου τραγουδιού.

 

Βασικά η ταινία είναι γεμάτη με τραγούδια, τόσο που μπορεις να την πεις και μιουζικαλ. Ακρως ρεαλιστική και γυρισμένη με handycam, η ιστορία είναι η συνάντηση ενός μουσικού του δρόμου και μιας πλανόδιας μικροπωλήτριας (Big Issue seller για όσους εχουν ζήσει Αγγλία ;) ) που γινεται αφορμή για μια δημιουργική διαδικασία κατα την οποια γράφουν και ηχογραφούν τραγούδια μαζί ενώ παράλληλα εξελίσσεται ένα πολύ γλυκό, διακριτικό και χαμηλών τόνων ειδύλλιο...στο τελος ομολογώ ότι συγκινήθηκα.

Edited by just_a_comment
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είδα το The Joneses

 

Μπορώ να πω πως περίμενα πολύ λιγότερα και τελικά με εξέπληξε ευχάριστα.

 

Το "The Joneses" είναι μια ταινία με ένα σαφές μήνυμα εναντίον του υπερκαταναλωτισμού των Αμερικανών (και όλων μας γενικά), δείχοντάς μας πώς μερικές φορές φτάνουμε να πιστεύουμε ότι τα πράγματα καταλήγουν να είναι ο μοναδικός τρόπος να αποδείξουμε πως αξίζουμε και πως η σημερινή κοινωνία είναι απίστευτα ανταγωνιστική και επιφανειακή.

 

Είχε τα στραβά της ως ταινία (π.χ. ένα βεβιασμένο love story) αλλά σε γενικές γραμμές και οι ηθοποιοί (Duchovny, Moore) ήταν καλοί στους ρόλους τους και η υπόθεση ενδιαφέρουσα.

 

Αυτό που μου άρεσε λιγότερο από όλα, είναι το τέλος της ταινίας το οποίο πιστεύω πως ήταν ακριβώς το αντίθετο από αυτό που θα έπρεπε κανονικά να είναι.

 

Την προτείνω άνετα.

 

7,5/10

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Είδα την προηγούμενη εβδομαδά δύο ταινίες, το Up: Ψηλά στον Ουρανό και το Βρέχει Κεφτέδες...

 

Το Ψηλά στον Ουρανό πραγματικά ήταν όλα λεφτά.. Χωρίς δεύτερη σκέψη ήταν η καλύτερη ταινία κινουμένων σχεδίων που έχω δει ποτέ..!! Είχε λίγο απ'όλα (συγκίνηση, γέλιο, δράση)..

 

Το Βρέχει Κεφτέδες ήταν πραγματικά ό,τι να'ναι.. Ενώ στην αρχή ήταν ωραίο στη συνέχεια έγινε... μπιπ....

 

Ο τυπάς στο τέλος που γίνεται κοτόπουλο - ενώ στην αρχή είναι μωρό - τι στο καλό κάνει ;; Υποτίθεται πως αυτά είναι αστεία ;; Ευτυχώς που δεν πλήρωσα cinema για να τη δώ.. :D

Edited by Nikos_s3

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Inception: Εντυπωσιακή ταινία. Η φωτογραφία και η σκηνοθεσία εξαιρετικές, η ιστορία έξυπνη, οι ηθοποιοί απολαυστικοί. Της ταινίας προηγείται τρελό hype, οπότε αρκετοί ίσως πάνε στην αίθουσα με πολύ μεγάλες προσδοκίες, αλλά δεν θα απογοητευτούν. Είναι καλύτερο τελικά να μην ξέρεις πολλά για την ταινία πριν να τη δεις, και να βυθιστείς σ'αυτήν για περίπου δυόμιση ώρες. Σηκώνει αρκετή συζήτηση μετά το τέλος της, και υποθέτω ότι μετά την επίσημη πρεμιέρα της θα ανοιχτεί ξεχωριστό θέμα, οπότε συνεχίζουμε εκεί. :)

 

Παρόλ' αυτά είδα και μερικές όχι-τόσο-πρόσφατες ταινίες

 

The Ghost Writer: Εξαιρετικά ατμοσφαιρικό πολιτικό θρίλερ, και πώς να μην είναι όταν ο Polanski το επέβλεπε ακόμα και από κατ'οίκον περιορισμό. Η ιστορία δεν είναι και τόσο ανατρεπτική όσο ίσως θεωρείται, αλλά σίγουρα σε κρατάει καθηλωμένο μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο.

 

Terminator Salvation: Εφέ, δράση

και το ψηφιακό αντίγραφο του Arnie από το πουθενά :p

η γνωστή συνταγή του Terminator, πολύ επιτυχημένη. Δεν έχω δει το Τ3, οπότε θεωρώ το Salvation ως άξιο συνεχιστή των δύο πρώτων ταινιών. Καλή η επιλογή του Bale ως John Connor, όσο και του Worthington.

 

Τimecrimes (Cronocrimenes/Εγκλήματα στο Χρόνο): Ισπανική low budget ταινία (θρίλερ/sci-fi αλλά και με κάποιες στιγμές γέλιου) που χρησιμοποιεί το ταξίδι στον χρόνο με μια ομολογουμένως πρωτότυπη ματιά, τηρώντας (κατά την πρώτη θέαση τουλάχιστον) όλους τους κανόνες του time travel, αλλά αναδεικνύοντας και τα παράδοξά του. Τα ειδικά εφε απουσιάζουν παντελώς, αν και ούτως ή άλλως δεν χρειάζονται γιατί έχουμε μια απλή αλλά έξυπνη ιστορία που μπορεί να φαίνεται προβλέψιμη, αλλά έχει δυο-τρία σημεία αρκετά ανατρεπτικά. Θα το πρότεινα κυρίως στους φαν του είδους, και σε όσους θέλουν να δουν πώς ένας ταλαντούχος σκηνοθέτης μπορεί να στήσει από το πουθενά μια ταινία που έφτασε σε αρκετά φεστιβάλ και απονομές βραβείων.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις χωρισα και θελω να μ προτεινετε μερικεσ ταινιεσ να ανεβω ψυχολογικα....:(

 

Αν και η τριλογία Resident Evil δεν πήρε καθόλου καλές κριτικές, εγώ την βρίσκω παρά πολύ καλή -ίσως επειδή δεν έχω παίξει τα παιχνίδια- και στην προτείνω αν θες να δεις ζόμπι και τέτοια.. Από κωμωδία σου προτείνω Scary Movie 2 ή 3. Ειδικά στο 2 οι σκηνές με τον τρελό-κουλό ξενοδόχο μου φαίνονται ξεκαρδιστικές :D

Καλή 'ανάρωση' πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Από κωμωδία σου προτείνω Scary Movie 2 ή 3. Ειδικά στο 2 οι σκηνές με τον τρελό-κουλό ξενοδόχο μου φαίνονται ξεκαρδιστικές :D

Καλή 'ανάρωση' πάντως...

 

Επίσης να προσθέσω τον Ελληνάρα (Wog Boy) και το Hangover.. :)

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να προσθέσω τον Ελληνάρα (Wog Boy) και το Hangover.. :)

 

Και για κάτι χαζο-χαρούμενο προτείνω χωρίς αμφιβολία Austin Powers!

Link to comment
Share on other sites

Ειδες προχθες το the experiment δηλαδη το αμερικανικο remake του γερμανικου das experiment που ηταν βασισμενο και αυτο σε παλαιοτερη ταινια.

Δυστυχως η ευτυχως, ειχα δει και την γερμανικη ταινια οταν βγηκε και μου αρεσε παρα πολυ, το αμερικανικο λες και το εκαναν επιτηδες να το κανουν ηλιθιο για να ταιριαζει στην ιδιοσυγκρασια τους.

Μια χαρα σεναριο το αρχικο το πετσοκοψαν και το γεμισαν τρυπες για να το φερουν στα μετρα τους, τι να πω? Εμπαζε απο παντου, λες και το εγραψε καποιος καθυστερημενος.

Οποιοι δεν το εχουν δει σας μιλαω ειλικρινα προτιμηστε το γερμανικο, οι δυο ταινιες εχουν χαωδη διαφορα κλασης.

Οι χολυγουνταδες επρεπε να πληρωνουν προστιμα για τις καταστροφες που κανουν σε οτι αγγιξουν.

 

Τα νευρα που σου προκαλει αυτη η ταινια ειναι φοβερα, θες να βγεις εξω και να σακατεψεις τον πρωτο που θα κανει λαλακια.....

Edited by pagia
http://www.slang.gr/media/img/200804/e3c7f6fd7cd882190bfed167b9b5a61e_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις χωρισα και θελω να μ προτεινετε μερικεσ ταινιεσ να ανεβω ψυχολογικα....:(

 

Αυτή που παίζει τώρα στο star :D

(Η ΔΕ ΓΥΝΗ ΝΑ ΦΟΒΗΤΑΙ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ δηλαδή)

Edited by siciliano

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που παίζει τώρα στο star :D

(Η ΔΕ ΓΥΝΗ ΝΑ ΦΟΒΗΤΑΙ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ δηλαδή)

χαχαχα

Ρε συ siciliano, ο άνθρωπος χώρισε πριν 7 μέρες.

Τώρα που του προτείνεις την ταινία, θα είναι ήδη με την επόμενη.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις χωρισα και θελω να μ προτεινετε μερικεσ ταινιεσ να ανεβω ψυχολογικα....:(

 

Το τέλος μιας σχέσης

:p:p

Link to comment
Share on other sites

Inception: Εντυπωσιακή ταινία. Η φωτογραφία και η σκηνοθεσία εξαιρετικές, η ιστορία έξυπνη, οι ηθοποιοί απολαυστικοί. Της ταινίας προηγείται τρελό hype, οπότε αρκετοί ίσως πάνε στην αίθουσα με πολύ μεγάλες προσδοκίες, αλλά δεν θα απογοητευτούν. Είναι καλύτερο τελικά να μην ξέρεις πολλά για την ταινία πριν να τη δεις, και να βυθιστείς σ'αυτήν για περίπου δυόμιση ώρες. Σηκώνει αρκετή συζήτηση μετά το τέλος της, και υποθέτω ότι μετά την επίσημη πρεμιέρα της θα ανοιχτεί ξεχωριστό θέμα, οπότε συνεχίζουμε εκεί. :)

 

Πανέξυπνη και όντως εντυπωσιακή. Απόδειξη ότι μόνο με μια καλή ιδέα και ένα τεράστιο προϋπολογισμό :p μπορείς να γυρίσεις ακόμα καλές ταινίες. Μου θύμισε κάτι από Matrix και David Lynch και προτίθεμαι να την ξαναδώ οπωσδήποτε γιατί πρέπει να είναι από τα έργα που τη δεύτερη φορά ανακαλύπτεις πολλά στοιχεία που δεν είχες προσέξει με την πρώτη.

 

The Ghost Writer: Εξαιρετικά ατμοσφαιρικό πολιτικό θρίλερ, και πώς να μην είναι όταν ο Polanski το επέβλεπε ακόμα και από κατ'οίκον περιορισμό. Η ιστορία δεν είναι και τόσο ανατρεπτική όσο ίσως θεωρείται, αλλά σίγουρα σε κρατάει καθηλωμένο μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο.

 

Πολύ καλή.

 

Terminator Salvation: Εφέ, δράση

και το ψηφιακό αντίγραφο του Arnie από το πουθενά :p

η γνωστή συνταγή του Terminator, πολύ επιτυχημένη. Δεν έχω δει το Τ3, οπότε θεωρώ το Salvation ως άξιο συνεχιστή των δύο πρώτων ταινιών. Καλή η επιλογή του Bale ως John Connor, όσο και του Worthington.

 

Όχι, δεν είναι. Είναι ο καρπός του παράνομου έρωτα του λογιστή της Warner Bros. με την αισθητική του Transformers. :lol:

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι. Είναι ο καρπός του παράνομου έρωτα του λογιστή της Warner Bros. με την αισθητική του Transformers. :lol:

:p Δεν μπορείς να περιμένεις κάτι διαφορετικό όταν μιλάμε για ταινία Εξολοθρευτή εν έτει 2009. Δεν φτάνει τις άλλες δύο ταινίες, αλλά πιστεύω ότι ήταν ό,τι περίμενα να είναι, και σίγουρα δεν μου χάλασε την εντύπωση για το franchise.

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε παιδια δεν υπαρχει ενας που να σκεφτηκε να ανοιξει ενα τοπικ για το Inception? Το ειδα χτες βραδυ και εχω τρελαθει να σκεφτομαι τις διαφορες λεπτομερειες της ταινιας, θελω να την ξαναδω αμεσα. Ο Λεοναρντο Ντικαπριος κανει εξαιρετικες επιλογες πλεον.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε παιδια δεν υπαρχει ενας που να σκεφτηκε να ανοιξει ενα τοπικ για το Inception? Το ειδα χτες βραδυ και εχω τρελαθει να σκεφτομαι τις διαφορες λεπτομερειες της ταινιας, θελω να την ξαναδω αμεσα. Ο Λεοναρντο Ντικαπριος κανει εξαιρετικες επιλογες πλεον.

 

Ωραια ταινια κι εμενα μου αρεσε, αλλα να σου πω την αληθεια με ειχαν προετοιμασει για καλυτερα πραγματα πριν παω να την δω... Δεν εμεινα κι αναυδος απο την ταινια ,το παραδεχομαι οτι χαθηκα καπου στη πορεια αν και πρεπει να παραδεχτω το φιναλε . Κατα τη γνωμη μου ανετα καλυτερη ταινια η προηγουμενη του DiCaprio με τον Scorsese ,το Shutter Island ,αυτο ομολογω πως με αφησε αναυδο ,ενω δεν τον ειχα και σε ιδιαιτερη εκτιμηση τον Leo...

Link to comment
Share on other sites

25 εκατομυρια πηρε ο λεο για αυτη τη ταινια.οχι και λιγα και μετα μιλαμε για οικονομικες κρισες χαχα στους σταρ του χολυγουντ δεν ειπαρχει αυτη η λεξη. Την ταινια φυσικα την ειδα και γω και στην αρχη με μπερδεψε προσπαθωντας να δω πως, που θα κατεληγε.απ τα μεσα αρχισε να αποκταει ενδιαφερον ενω σε καπια σημεια το στορι μου φερνε λιγο απο το eternal sunshine of a spotless mind .Οι ερμηνειες ικανοποιητικες,το φιναλε απροβλεπτο και η πλοκη αρκετα προτωτυπη.Ισως ειναι η μοναδικη ταινια η τουλαχιστον απ τις λιγες που δεν εχεις ιδεα τι προκειται να συμβει στη πορεια.το εργο συνολικα ηταν αρκετα ψαγμενο και σε εκανε να σκεφτεσαι οταν επεφταν οι τιτλοι του τελους.Οσο αφορα για το νησι των καταραμενων η ερμεινεια του ντι καπριο σε αυτο ηταν συγκλονιστικη...

Και δυο ταινιες που δεν πρεπει να δειτε

ΚΑΡΑΤΕ ΚΙΝΤ.το ριμεικ ειναι καραβλακωδες σε σχεση με το αυθεντικο και το πεδακι που ναι ο γιος του γουιλ εχει σπαστικια φατσα και πεζει αθλια.

ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ...αν και ειμαι φαν του ανταμ σαντλερ και τον θεωρω καλο κωμικο του χολυγουντ,το συγκεκριμενο εργακι του ειναι ΑΠ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ του.ηλιθιο σεναριο,ανυπαρξια γελιου,χαζες ερμεινειες και γενικα ακομα μια χαζοαμερικανια...

TO SALT με την τζολι το χει δει κανεις;;αξιζει για σινεμα η μπά???

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

The Expendables ταινιαρα ειναι πρεπει να την δειτε

 

Αχχχ αυτο ηθελα να δω και τελικα πηγα στο predators και κλαιω τα λεφτα μου.Πολυ μετρια ταινια ΔΕΝ την προτεινω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...