Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έλεος με αυτό το District9!!!

 

Σιχαμερό,βαρετό,αστείο κτλ κτλ...

 

Κρίμα τα λεφτά μου, αφού έφυγα στη μέση!!!

 

το καλυτερο μερος εχασες :p

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αγαπημενες ειναι η σειρα Transporter, Ronin, 88λεπτα, Fight Club, Seven και γενικα αγαπημενες απο Robert Deniro και Al Pacino!!! Κορυφαιοι...(τουλαχιστον για μενα)

 

Αρωμα Γυναικας!!! :happy:

 

τωρα μιλας για καθηγητες,για γιγαντες του κινηματογραφου κι οχι απλα για ηθοποιους...τελειοι και οι 2.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο Σέρλοκ που άρεσε η όλη φάση με τους 3 συνπρωταγωνιστές. Ο τρόπος που την ψιλο-λέγανε ο ένας στον άλλο κ οι ατάκες του γενικά. Το υπόλοιπον έργο,κλασσικό στόρυ ναι,προβλέψιμο ναι, δεν βαρεθηκα καθόλου πάντως.

 

Δυσκολο να αλλαξει κατι στο σεναριο οταν προκειται για τετοια εργα.

Σιγουρα παντως οι ερμηνειες των 2 πρωταγωνιστων ειναι κορυφαιες.

-
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Up in the air Ενα μελαγχωλικο ''χαμενοι στη μεταφραση'',δεν ειναι ρομαντικη κομεντι αλλα ανθρωπινο ψυχογραφημα.Προσωπικα μου αρεσουν αυτες οι ταινιες 8,5/10. :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα σας προτεινω να δειτε...ΤΗΕ ΒΟΟΚ OF ELI,THE ROAD,THE BOX,THE ORPHAN,THE FOURTH KIND,THE SKEPTIC,THE MIDNIGHT MEAT TRAIN

στην κατηγορια φαντασιας-θριλερ-τρομου

INVICTUS του εξαιρετικου clint eastwood αν δεν εχετε δει ταινιες του δειτε το million dollar baby,the monster(αυτο δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι δικο του)

 

το καλυτερο μερος εχασες :p

 

εμενα μου αρεσε...απ τη μεση και μετα

Edited by VeCo
Χρησιμοποιείτε την ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ και την ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Shutter Island

 

Πριν αναφερθώ στην ταινία, απλά να πω πόσο εντυπωσιάζομαι που άνθρωποι 60-70 ετών (π.χ. Scorsese, Eastwood) εξακολουθούν και κάνουν εξαιρετικές ταινίες, οι οποίες σε τομείς όπως εφέ/σκηνοθεσία/φωτογραφία κλπ συμβαδίζουν απόλυτα με το σήμερα. Θα περίμενε κανείς ότι κάποιος σκηνοθέτης με 50 χρόνια στον χώρο θα επαναπαυόταν στην ασφάλεια του σίγουρου και του δοκιμασμένου, κι όμως, συνεχίζουν να μας εκπλήσσουν, κάποιες φορές περισσότερο κι από τους νεότερους.

 

Στα της ταινίας:

 

Η ιστορία είναι βασισμένη στο βιβλίο του Dennis Lehane (Μystic River, Gone Baby Gone) και είναι σχετικά ανατρεπτική

(έχοντας βέβαια δει ταινίες όπως το Fight Club, το Identity, ή το Sixth Sense, νομίζω πως είμαστε πια αρκετά υποψιασμένοι)

.

 

Επίσης, πολύ καλή ατμόσφαιρα, εικόνες και φωτογραφία, και πολύ καλές ερμηνείες από όλους. Αν πριν από 10-15 χρόνια κάποιος έλεγε τι καλός ηθοποιός που είναι ο DiCaprio, θα τον έπαιρναν με τις πέτρες. Κι όμως, από το Departed και μετά, έχει αποδείξει ότι είναι -όχι από ταλέντο, αλλά από σκληρή δουλειά και πείσμα- από τους πολύ καλούς ηθοποιούς της γενιάς του.

 

8/10

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχουμε μια διαφωνια με ενα φιλο για το τι εγινε στο τελος, μπορει καποιος να παραθεσει καποιο σιγουρο λινκ ;

 

Οσο αφορα τη ταινια, ειναι οντως πολυ καλη. Ομως η σκηνοθεσια εχει καποια "φαουλ", οπως η σκηνη πανω στο πλοιο και το τζιπακι οπου κανει μπαμ οτι ειναι fake.

Edited by Nrg
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχουμε μια διαφωνια με ενα φιλο για το τι εγινε στο τελος, μπορει καποιος να παραθεσει καποιο σιγουρο λινκ ;

 

Οσο αφορα τη ταινια, ειναι οντως πολυ καλη. Ομως η σκηνοθεσια εχει καποια "φαουλ", οπως η σκηνη πανω στο πλοιο και το τζιπακι οπου κανει μπαμ οτι ειναι fake.

Σχετικά με το τέλος,

ο DiCaprio -συνειδητά ή όχι- ξαναβυθιζεται στην άλλη προσωπικότητα, και αποφασίζουν να τον λοβοτομήσουν.

Aυτό τουλάχιστον είναι ξεκάθαρο, το αναφέρει και στην Wikipedia.

 

Όσο για τις σκηνές που φαινόντουσαν fake,

παραδόξως μου φάνηκαν να ταιριάζουν με όλο το αίσθημα αμφιβολίας για την πραγματικότητα που καλλιεργούσε η ταινία.

 

Link to comment
Share on other sites

Το Σάββατο που μας πέρασε είδα κι εγώ το "Νησί των Καταραμένων" και θα συμφωνήσω απόλυτα με όσα έγραψε ο captum πιο πάνω. Πολύ καλή ταινία.

Επίσης πολύ καλή και η ταινία "Στην άκρη του νήματος" με τον Μελ Γκίμπσον.

Χθες είδα σε dvd και το "Βρέχει Κεφτέδες". Συμπαθητική.

Link to comment
Share on other sites

Την βδομαδα που μας περασε ειδα το reign over me με τον Adam Sandler, δεν ειναι κωμωδια οπως τον εχουμε συνηθισει αλλα δραματικη. Δεν πιστευα οτι θα μου αρεσει σε εναν τετοιο ρολο αλλα η ταινια ηταν πολυ καλη 8/10.

Επισης ειδα το law abiding citizen που ηταν απο τις καλυτερες περιπετειες που εχω δει φετος, σε ολη την διαρκεια της με ειχε καθηλωμενο και αν το τελος ηταν καλυτερο θα ηταν μια απο τις αγαπημενες μου της χρονιας που περασε 8/10.

Τωρα σειρα εχουν τα The Wrestler, Precious και το The Usual Suspects που αν και εχω ακουσει τα καλυτερα δεν εχω κατσει να το δω ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα το Precious.

Καλή ταινία, αρκετά καταθλιπτική βέβαια... Αρκετά καλή σαν ερμηνεία η πρωταγωνίστρια (δεν θυμάμαι το όνομά της).

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα ειλικρινά να δω το Percy & The Olympians.

Δεν άντεξα για πάνω από 15 λεπτά. Η υπόθεση είναι γελοία (και η εξέλιξη της ακόμα περισσότερο - π.χ. ο ήρωας νομίζει πως η μητέρα του πέθανε - ο ήρωας στεναχωριέται για 2 δευτερόλεπτα - ο ήρωας την πέφτει σε μπάνικη ξανθιά της ηλικίας του), οι διάλογοι ακόμα πιο γελοίοι, οι ηθοποιοί είναι σα να παίζουν σκετσάκι στο σχολείο και το όλο σκηνικό είναι παιδαριώδες.

 

Τι να πω;

Μπορεί να παρα-μεγάλωσα πια για τέτοιες ταινίες...:(

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

 

Αν πριν από 10-15 χρόνια κάποιος έλεγε τι καλός ηθοποιός που είναι ο DiCaprio, θα τον έπαιρναν με τις πέτρες. Κι όμως, από το Departed και μετά, έχει αποδείξει ότι είναι -όχι από ταλέντο, αλλά από σκληρή δουλειά και πείσμα- από τους πολύ καλούς ηθοποιούς της γενιάς του.

 

Διαφωνω.... εχεις δει το What's Eating Gilbert Grape και το The Basketball Diaries; Παντα ηταν καλός, απλα το εχασε για λιγο (ευτυχως) μετα τον Τιτανικο.

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω.... εχεις δει το What's Eating Gilbert Grape και το The Basketball Diaries; Παντα ηταν καλός, απλα το εχασε για λιγο (ευτυχως) μετα τον Τιτανικο.

Συμφωνώ, αναφέρομαι κυρίως στην εποχή που λες κι εσύ, από τον Τιτανικό και μετά, ή και από το Romeo + Juliet. Ίσως δεν ήταν ακόμα αρκετά ώριμος ως ηθοποιός, δεν ξέρω. Νωρίτερα δεν τον ήξεραν και πολλοί -άλλωστε υπάρχουν περιπτώσεις που νέοι ηθοποιοί κάνουν 1-2 καλούς ρόλους και χάνονται. Αρκετοί θεώρησαν πως το ίδιο θα συμβεί με τον DiCaprio, αλλά τους διέψευσε.

Link to comment
Share on other sites

Είδα σήμερα το ΠΑΡΑΔΕΙΣΕΝΙΑ ΟΣΤΑ - "THE LOVELY BONES" και ομολογώ ότι εντυπωσιάστηκα! Μην δώσετε καθόλου σημασία στα αρκετά αρνητικά σχόλια στο IMDB , εγώ προσωπικά θα το έβαζα άνετα σε κατηγορία 8/10+!!!

Φοβερές ερμηνείες από όλους τους ηθοποιούς , απίστευτη μουσική και μια φωτογραφία για όσκαρ... μιλάμε μπορείς να πάρεις εικόνες μέσα από το έργο και να τις κάνεις φωτογραφίες στο desktop του PC σου (πάρτε μια ιδέα)!!! Παρ' όλη την σχετικά μεγάλη διάρκειά του , δεν κουράζει καθόλου , έχει στιγμές αγωνίας, γέλιου , συγκίνησης ... Μπράβο στον ΠΙΤΕΡ ΤΖΑΚΣΟΝ!!!

ΔΕΙΤΕ το οπωσδήποτε!!! (Μην το δείτε σε κόπια κακής ανάλυσης , ότι πρέπει για καλό σινεμά ή bluray)

 

http://www.villagecinemas.gr/media/Movies10/TheLovelyBones/Poster_sm.jpg

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Είδα σήμερα την Αλίκη στη Χώρα των Θαυμάτων (3D) και νομίζω αξίζει να γράψω μια οχι-και-τόσο-σύντομη κριτική, για να εξηγήσω και τα ανάμεικτα συναισθήματα που μου προκάλεσε...

 

Το ορίτζιναλ κείμενο της Αλίκης

...δεν είναι ένα οποιοδήποτε παραμύθι! Από τη μια έχει αυτό τον άκρως γοητευτικό (για μικρούς και μεγάλους) ονειρικό σουρεαλισμό και από την άλλη έχει όλες αυτές τις "κρυμμένες" σημασίες... - για όσους σπουδάζουν λογική, φιλοσοφία της γλώσσας, σημειολογία κλπ, η Αλίκη είναι συνεχές σημείο αναφοράς, αφού στην ουσία παίζει με φαινόμενα που είναι θεμελιώδη για τις παραπάνω επιστήμες (ο ίδιος ο Λουις Καρολ δίδασκε μαθηματικά και λογική στην Οξφόρδη).

 

Τιμ Μπάρτον

Αναμφισβήτητα από τους πιο ευφάνταστους και πρωτότυπους σύγχρονους σκηνοθέτες ... η μοναδική αισθητική του αποτελεί πια "σχολή" και σήμα κατατεθέν. Μαζί με τον..."μούσο" του Τζονι Ντεπ έχουν κάνει κυριολεκτικά αριστουργήματα!

 

Η Αλικη 2010 Εννοείται πως οταν πρωτοάκουσα οτι ο Τιμ Μπαρτον θα κάνει την Αλίκη, σκέφτηκα οτι δεν υπήρχε πιο ταιριαστή επιλογή έργου από σκηνοθέτη, ο Τιμ Μπάρτον είναι φτιαγμένος για να σκηνοθετήσει την Αλίκη στη χώρα των θαυμάτων!

 

Την πρώτη "κρυάδα" την πήρα οταν συνειδητοποίησα πως δεν επρόκειτο για την κανονική ιστορία, αλλά για ένα είδος "σίκουελ", όπου η ενήλικη πια Αλίκη επιστρέφει στη χώρα των θαυμάτων. Όταν άκουσα κι οτι θα βάλει το χεράκι της η Ντίσνεϋ, άρχισα πια να ανησυχώ...

 

Εικαστικά είναι άψογο...βασικά, παραείναι άψογο...δεν ξέρω αν γίνομαι γκρινιάρα ή οπισθοδρομική, αλλά - παρόλο που πηγαίνω με τις καλύτερες προθέσεις και με τις υψηλότερες προσδοκίες - όλες αυτές οι πολλά υποσχόμενες 3D ταινίες της τελευταίας διετίας δε μου προσφέρουν την απόλαυση που περιμένω...σα να είναι υπερβολικά "καλογυαλισμένες", υπερβολικά τελειοποιημένες από τον υπολογιστή, υπερβολικά έγχρωμες... Στη συγκεκριμένη ταινία οι εικόνες "φωνάζουν" Τιμ Μπάρτον και είναι αυτό ακριβώς που περιμένεις να δεις...τίποτα λιγότερο αλλά και τίποτα περισσότερο

 

Το σενάριο: εκμεταλλεύεται στοιχεία του πρωτότυπου σεναρίου και πολλές φορές είναι σα να βρίσκεται σε διάλογο με το αρχικό κείμενο. Είναι στιγμές που είναι πραγματικά πολύ έξυπνο. Μου άρεσε που διατηρούσε τον ονειρικό σουρεαλισμό και μου άρεσε που μπορούσαμε να το δούμε και ψυχαναλυτικά (να κάνουμε παραλληλισμους ανάμεσα σε αυτά που συμβαίνουν στη χώρα των θαυμάτων και στην πραγματική ζωή της Αλίκης). Από την άλλη όμως είχε στοιχεία που το απομάκρυναν από το πρωτότυπο, το έφερναν πιο κοντά σε περιπέτειες του στυλ "Νάρνια" και "Neverending Story" - οπωσδήποτε με μια πιο "διεστραμένη" ματιά βέβαια. Πολλά σημεία της περιπέτειας νομίζω είχαν στόχο τον εντυπωσιασμό και λειτουργούν για να γίνει η ταινία πιο εύπεπτη και εμπορική και - μάλλον - είναι εις βάρος της ποιότητας.

 

Ηθοποιοί:

Τζόνυ Ντεπ (μαλλον είμαι λίγο υποκειμενική εδώ:p) θεός όπως πάντα. Βέβαια ομολογώ πως το στυλ του δεν ήταν ιδιαίτερα πρωτότυπο για τα δεδομένα του, ο χαρακτήρας του μου θύμιζε τους προηγούμενους Γουίλι Γουόνκα και Ψαλιδοχέρη.

 

Χελένα Μπόναμ Κάρτερ: Άψογη (κι αυτή όπως πάντα), νομίζω η καλύτερη ερμηνεία της ταινίας.

 

Πρωταγωνίστρια (Μια Βασικόβσκα - or something) Μέτρια

 

Οι υπόλοιποι κινούνταν σε αξιοπρεπείς γραμμές. Ιδιαίτερη μνεία αξίζει φυσικά η συμμετοχή του πάντα υπέροχου Stephen Fry (δάνειζε τη φωνή του στη γάτα)

 

Μουσική: Όταν έπεσαν οι τίτλοι τέλους και είδα να γράφει "music Danny Elfman" δεν πίστευα στα μάτια μου! κατά τη διάρκεια της ταινίας σκεφτόμουν "αχ, κρίμα που αυτή τη φορά δεν έχει μουσική του Ντάνι Ελφμαν" - η μουσική ήταν τυπική περίπτωση μουσικής για κινηματογραφική περιπέτεια χωρίς πολλές πρωτοτυπίες...α! έχει και μια πολύ άκυρη σκηνή που ο Τζόνι Mad Hatter ρίχνει μια χορευτική γυροβολιά, όπου παίζει μια μουσική εντελώς άσχετη με την αισθητική της ταινίας, ομολογώ με χάλασε αρκετά σ'εκείνο το σημείο.

 

Overall: Αχ, πραγματικά δεν ξέρω τι βαθμό να βάλω. Είναι σα να πρέπει να βαθμολογήσεις μια τυπικά άψογη έκθεση (με σχήματα λόγου, famous quotes και με τα όλα της) που όμως δεν έχει καμιά ιδιαίτερη "ψυχή" και προσωπικότητα...θα της βάλεις 20 γιατί ο μαθητής ακολούθησε τη "σωστή και συνιστώμενη" συνταγή αλλά δε θα σ' έχει κάνει να νιώσεις τίποτα ιδιαίτερο...

Η συνταγή ήταν τέλεια, το αποτέλεσμα όμως δε μας χόρτασε...ας βάλω ένα 7/10 (το imdb προς το παρόν έχει 7.1)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά εγώ με το ζόρι θα έβαζα 5.

 

Η σκηνοθεσία είναι όντως χαρακτηριστική, όπως και οι εικόνες γενικά. Το σενάριο όμως, και οι ερμηνείες πλην Λευκής και Κόκκινης Βασίλισσας, ήταν το πολύ μετριότατα...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου άρεσε πάρα πολύ το Alice in Wonderland, αν και πιστεύω οτι έχει πέσει και πάρα πολύ διαφήμιση κυρίως στα ξένα μέσα γι αυτή την ταινία. Βασικά μετά το avatar γουστάρω να βλέπω τις ταινίες σε 3D και απ ότι βλέπω θα κυκλοφορήσουν αρκετές ακόμα 3d ταινίες.Μέσα στον Απρίλιο θα δώ και την Τιτανομαχία που φαντάζομαι οτι σε 3d θα είναι πολύ εντυπωσιακό.. !!!
Link to comment
Share on other sites

εχω μια ερωτηση η ταινια παιζεται μονο σε 3d η και κανονικα εγω θελω να τη δω σε 3d αλλα στη σελιδα των village δεν αναφερεται οτι ειναι 3d
Link to comment
Share on other sites

Σε 3d παίζεται σίγουρα, έχω πετύχει και διαφήμιση στην τηλεόραση. Λογικά και κανοκινά θα παίζεται σε κάποιες αίθουσες. Μάχες σε 3d τέλειο!!!
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το τέλος,

ο DiCaprio -συνειδητά ή όχι- ξαναβυθιζεται στην άλλη προσωπικότητα, και αποφασίζουν να τον λοβοτομήσουν.

Aυτό τουλάχιστον είναι ξεκάθαρο, το αναφέρει και στην Wikipedia.

 

Όσο για τις σκηνές που φαινόντουσαν fake,

παραδόξως μου φάνηκαν να ταιριάζουν με όλο το αίσθημα αμφιβολίας για την πραγματικότητα που καλλιεργούσε η ταινία.

εμένα η αληθεια είναι πως με μπερδεψε.ισως αυτο να ειναι και το νοημα,ο καθενας να το παρει οπως θελει.

 

θα μπορουσα να πω πως ολα

(η συναντηση με την αληθινη αγνοουμενη πχ) ηταν στην φαντασια του,

αλλα απο την αλλη γιατι

να του γραψει η αλλη "Run" στο χαρτακι οταν δεν κοιτουσε ο συνεργατης του?

 

 

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εχω μια ερωτηση η ταινια παιζεται μονο σε 3d η και κανονικα εγω θελω να τη δω σε 3d αλλα στη σελιδα των village δεν αναφερεται οτι ειναι 3d

 

Το διαφήμιζαν ΠΟΛΥ καιρό στα Village για 3D προβολή , αλλά την τελευταία στιγμή έβαλαν τα "μέσα" τα Ster Cinemas (μου το είπε φίλος μου που δουλεύει εκεί) και τελικά πήραν μόνο αυτοί τα δικαιώματα!

Μπορείς να πας στο Ster Ilion να το δεις ... :) (επίσης και στο Ster Veso Mare , αν πεταχτείς στην Πάτρα μια βόλτα)

Link to comment
Share on other sites

παντως χειροτερη ταινια απο το new moon φετος δεν ειδα ειληκρηνα,η υπερβολη της αγαπης σε ολο της το μεγαλειο.κωμωδια αγαπης θα το χαρακτηριζα περισσοτερο.την φραση δεν μπορω να ζησω χωρις εσενα πρεπει να την μετρησα πανω απο 15 φορες.

ελεος,τελειως φτωχο σεναριο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Είδα τον "Αόρατο Συγγραφέα" (Ghost Writer) χθες και μου άρεσε πολύ. Απολαυστικό πολιτικό θρίλερ, ένα είδος που δυστυχώς σπανίζει. Λόγω θέματος (φωτογραφιζει καθαρά τον Τόνυ Μπλερ) μπορεί κανείς να το περάσει για ταινία-καταγελλία αλλά ευτυχώς δεν είναι έτσι, πρόκειται για καθαρόαιμο θρίλερ με πανέξυπνη πλοκή και ανατροπές που δεν φαίνονται από μισή ώρα νωρίτερα. Το πρότείνω ανεπιφύλλακτα.

Αντιθέτως, προ ημερών είδα το Shutter Island και χωρίς να μπορώ να πω ότι δε μου άρεσε, σίγουρα δεν ενθουσιάστηκα καθόλου. Πολάνσκι - Σκορσέζε: 1-0

Edited by marvin

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Είδα τον "Αόρατο Συγγραφέα" (Ghost Writer) χθες και μου άρεσε πολύ. Απολαυστικό πολιτικό θρίλερ, ένα είδος που δυστυχώς σπανίζει. Λόγω θέματος (φωτογραφιζει καθαρά τον Τόνυ Μπλερ) μπορεί κανείς να το περάσει για ταινία-καταγελλία αλλά ευτυχώς δεν είναι έτσι, πρόκειται για καθαρόαιμο θρίλερ με πανέξυπνη πλοκή και ανατροπές που δεν φαίνονται από μισή ώρα νωρίτερα. Το πρότείνω ανεπιφύλλακτα.

Αντιθέτως, προ ημερών είδα το Shutter Island και χωρίς να μπορώ να πω ότι δε μου άρεσε, σίγουρα δεν ενθουσιάστηκα καθόλου. Πολάνσκι - Σκορσέζε: 1-0

 

το πρωτο δεν το ειδα ακομα αλλα θα το δω σιγουρα,εχω ακουσει καλα λογια.

για το δευτερο τωρα κι εμενα μου αφησε αναμεικτα συναισθηματα.παραξενη η ανατροπη κι οχι και τοσο ουσιωδης οσο περιμενα να ειναι.ειχε κενα πιστευω το σεναριο.δεν με ενθουσιασε καθολου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...