Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eίναι πολύ καλοφτιαγμένο και τρομακτικό! ¨Εχει αδυναμίες και δεν έχει την τρομερή αποκάλυψη να πεις wow σαν το Σκοτεινό Χωριό και την ¨Εκτη Αίσθηση αλλά μου άρεσε πολύ. Και μόνο η ιστορία ήταν του Σιάμαλαν.

 

Μπορεί.

Πάντως οι αδυναμίες στο σενάριο είναι προφανέστατα του Σιάμαλαν.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κριμα κι ηθελα να το δω το Devil αλλα με την αρνητικοτητα που βλεπω λεω να μην κανω καν τον κοπο...

 

πραγματικα μην κανεις τον κοπο :p

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Ναι αξιζουν και οι 3 ταινιες! Οι επομενες δυο ειναι:

The Girl Who Played With Fire 2009

The Girl Who Kicked The Hornets Nest 2009

 

 

 

Με τον Robin Williams λες? Εμενα μου αρεσε αρκετα, ειχε σημεια που σε συγκινουσαν.

Διαφωνώ κάθετα για τις άλλες δυο

Κλάσεις ανώτερη η 1η!

 

Ο Robin Williams μαρέσει αλλα τη συγκεκριμένη ταινία τη βρήκα πολύ χαζή...

...
Link to comment
Share on other sites

Κριμα κι ηθελα να το δω το Devil αλλα με την αρνητικοτητα που βλεπω λεω να μην κανω καν τον κοπο...

Εμένα γενικά ο συγκεκριμένος σκηνοθέτης με τραβάει από πολλές απόψεις και έτσι, παρόλο που έχει λάβει πάμπολλες αρνητικές κριτικές, είπα να την παρακολουθήσω. Το όλο κλίμα μου άρεσε και υπήρχαν σημεία που σου προκαλούσαν φόβο αλλά όσο πλησίαζε στο τέλος, τόσο έχανα το ενδιαφέρον μου για αυτή. Τελικά, όντως πρόκειται για μία ανούσια ταινία και αυτό το καταλαβαίνεις στο τέλος. Μην κάνετε τον κόπο να την δείτε. θα χάσετε ~2 ώρες από την ζωή σας.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα και ειδα το little fockers. Σε σχεση με τα δυο πρωτα που μου αρεσχαν αρκετα ηταν κατωτερο παρολα αυτα ειχε καλες σκηνες με γελιο αλλα τιποτα το ιδιαιτερο δυστυχως. Ψιλο απογοητευτηκα γιατι στο μυαλο μου ειχα τα 2 πρωτα. 6/10

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

για πείτε για το skylline λέει τίποτα?

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

για πείτε για το skylline λέει τίποτα?
θα σου λεγα να μεινεις μακρια απ αυτη τη ταινια και αν θες να τη δεις τοοοσο πολυ καλυτερα κατεβασε την αν και δεν κατεβαζω τετιες ταινιες γιατι αξιζουν σε σινεμα λωγο εφε απλα η συγκεκριμενη ηταν ολιγακι τρισαθλια...οταν ειδα το ποστερ ελεγα πωπω τι ταινιαρα ειναι αυτη;;;

και τελικα μολις την ειδα στο σινεμα ενα μου ρχοταν στο μυαλο..Βαζουμε λιγο war of the worlds απο independence day λιγο απο cloverfield λιγο απο district 9 το αναμυγνειουμε με το night of the living dead <παγιδευμενοι καπου απλα αντι για ζομπι ειναι αλιενσ>και εχουμε και τους δημιουργους που ηταν υπευθυνοι για τα εφε του αβαταρ μπετζαμιν μπατον και κανουμε μια ταινια αλιεν καταστροφης που θα σου βγαλει αυτο το ΓΟΥΑΟ...αμ δε που ηταν ετσι.

1 θετικο εντυπωσιακα εφε απο κει και περα παμε στα αρνητικα.

1 Βλακωδες ερμεινειες

2 Αργη εξελιξη της ταινιας και ψιλοβαρετη ατομοσφαιρα

3 εκνευριστικοι διαλογοι

4 βλακωδες αποφασεις που περναν οι χαρακτηρες για να επιβιωσουν

5 οχι συγλονιστικες μαχες ενω το περιμενες οτι θα εχει

6 καρασουπερεκευριστικα βλακωδες φιναλε

7 με τους τιτλους τελος βαρας το κεφαλι σου που πεταξες 17 ευρω για να το δεις.

ειναι κριμα γιατι ηταν υποσχωμενη ταινια και κατεληξε να ειναι τρομακτικα ηλιθια οπως ηταν και τα αλιενς...

7 για τα εφε

μειον 1 για το πεξιμο

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

6 καρασουπερεκευριστικα βλακωδες φιναλε

 

εμένα δεν με εκνεύρισε καθόλου, φέρνει πολύ σε αβαταρ αλλα δεν το περιμένεις σε τέτοια ταινία, χίλιες φορές αυτό παρά ενα ακόμα "σώσαμε τον κόσμο γιουχου χαπι εντ σουποφιναλε"

...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας προτεινω να δειτε το Buried.

 

Οσοι ειναι κλειστοφοβικοι μακρια... μιας και ειναι η πλεον κλειστοφοβικη εμπειρια στην μεγαλη οθονη που εχω παρακολουθησει.

 

Και πως τελειωνει.... απλα υποκλίνομαι.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας προτεινω να δειτε το Buried.

 

Οσοι ειναι κλειστοφοβικοι μακρια... μιας και ειναι η πλεον κλειστοφοβικη εμπειρια στην μεγαλη οθονη που εχω παρακολουθησει.

 

Και πως τελειωνει.... απλα υποκλίνομαι.

 

Είναι της μόδας οι ταινίες που γυρίζονται σε ένα κλειστό μέρος φαίνεται! Μπορούσε πολύ εύκολα να γίνει και θεατρική παράσταση η συγκεκριμένη ταινία! To Buried είναι και σχετικό με το φόρουμ καθώς αποτελεί και διαφήμιση του νέου blackberry που έχει βολικό μενού σε πολλές γλώσσες, πιάνει σήμα καμπάνα ακόμα και 3 μέτρα κάτω από το χώμα και έχει μεγάλη διαρκεια ζωής μπαταρίας! Στο gps τα χαλάει λίγο. αλλά μπορεί να ευθύνονται οι κακοί σε αυτό! Η συνεχή χρήση του κινητού μου θύμισε αυτή την ταινία το cellular !

 

 

Ξέρουμε ότι ο Ryan είχε 3g ή edge κάτι γιατί δεν μπορούσε να κάνει install το google earth κάτι και να βρεί την ακριβή τοποθεσία του; :confused: Δεν έχει το blackberry κάποια υπηρεσία σαν της Apple το Μobile Me και το find my phone; Μπορύσαν να του κάνουν σύνδεση από το state department. Ο Jack Bauer μπορούσε να εντοπίσει την ακριβή τοποθεσία παντού στον κόσμο σε δευτερόλεπτα αυτοί οι αμερικάνοι γιατί δεν μπορούν σε τόσες ωρες; :) Αν είχε iphone η ταινία θα είχε μικρότερη διάρκεια προφανώς! Οι κακοί όχι μόνο δεν πήραν δολάριο αλλά πρέπει να τους έρθει νταμπλάς όταν πάρουν το λογαριασμού του κινητού με όλη αυτό την περιαγωγή!

 

 

 

 

Το μεγάλο ερώτημα είναι πως αυτή η ταινία κόστισε 3 εκατομμύρια δολάρια;

Edited by Luci
Link to comment
Share on other sites

Είναι της μόδας οι ταινίες που γυρίζονται σε ένα κλειστό μέρος φαίνεται! To Buried είναι και σχετικό με το φόρουμ καθώς αποτελεί και διαφήμιση του νέου blackberry που έχει βολικό μενού σε πολλές γλώσσες, πιάνει σήμα καμπάνα ακόμα και 3 μέτρα κάτω από το χώμα και έχει μεγάλη διαρκεια ζωής μπαταρίας! Στο gps τα χαλάει λίγο. αλλά μπορεί να ευθύνονται οι κακοί σε αυτό! Η συνεχή χρήση του κινητού μου θύμισε αυτή την ταινία το cellular !

 

 

Ξέρουμε ότι ο Ryan είχε 3g ή edge κάτι γιατί δεν μπορούσε να κάνει install το google earth κάτι και να βρεί την ακριβή τοποθεσία του; :confused: Δεν έχει το blackberry κάποια υπηρεσία σαν της Apple το Μobile Me και το find my phone; Μπορύσαν να του κάνουν σύνδεση από το state department. Ο Jack Bauer μπορούσε να εντοπίσει την ακριβή τοποθεσία παντού στον κόσμο σε δευτερόλεπτα αυτοί οι αμερικάνοι γιατί δεν μπορούν σε τόσες ωρες; :) Αν είχε iphone η ταινία θα είχε μικρότερη διάρκεια προφανώς! Οι κακοί όχι μόνο δεν πήραν δολάριο αλλά πρέπει να τους έρθει νταμπλάς όταν πάρουν το λογαριασμού του κινητού με όλη αυτό την περιαγωγή!

 

 

Μπορεί οι "κακοί" να είχαν απενεργοποιήσει την υπηρεσία του Blackberry, οπότε να μην μπορούσε να χρησιμοποιήσει δεδομένα ή Α-GPS...

:p

Τώρα, ο Jack Bauer είναι ο Jack Bauer, όλα τα κινητά υπακούν σ'αυτόν!

 

Πάντως η ταινία και μένα μου άρεσε, η σκηνοθεσία ήταν πολύ καλή, και δεν κουράζει ιδιαίτερα

-αν σκεφτεί κανείς ότι δεν εγκαταλείπουμε το φέρετρο ούτε λεπτό...

 

Edited by captum

Link to comment
Share on other sites

Χθες είδα το The Town. Η ταινία ενώ άρχισα πολύ ωραία παρουσιάζοντας τους πρωταγωνιστές και τις καταστάσεις που βρίσκονται, πιστεύω ότι δεν αναπτύχθηκε σωστά και τελικά, το αποτέλεσμα ήταν μια μέτρια ταινία, χωρίς ίχνος πρωτοτυπίας, με μέτριο σενάριο και ένα αδιάφορο και προβλέψιμο τέλος.
Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λεει ο mirrorofsorrow καλή αρχή και μέση αλλά μάλλον μετά βαρέθηκαν για το τέλος και βάλανε ότι να ναι.Όσο για το buried αρκετά καλό σε κρατούσε σε αγωνία μέχρι το τέλος αν και θα μπορούσε να δείξει και άλλες σκηνές πέρα από το φέρετρο.

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

diaole, με πιανουν τα διαολια μου :p

 

εχεις ενα θεματακι με τα spoilers αγορινα μου. :)

 

(παντως αυτη ειναι η μαγκια της ταινιας. δεν υπαρχει πιο κλειστοφοβικη ταινια απο αυτη. στο τελος νομιζα πως θα σκασω...!)

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πήρα χτες και είδα το "The Taking of Pelham 1 2 3".Στην Ελλάδα λέγεται "Επίθεση στο συρμό".

Denzel Washington, John Travolta.Απλά :)

 

Ωραίο εργάκι με δράση και δεν θα το βαρεθεί κανείς.Το συνιστώ :)

Τον τελευταίο καιρό έχουν βγει διάφορα εργάκια με τρένα αλλά ευτυχώς αυτό

αξίζει πραγματικά κατά τη γνώμη μου :)

Link to comment
Share on other sites

Χθες είδα μια ταινία που νόμιζα θα βαρεθώ αμέσως αλλα με εξέπληξε ευχάριστα κυρίως επειδή είχε το στυλ ταινιών που μαρέσουν, χωρίς καμιά ιδιαίτερη ερμηνεία αλλα δεν τη χόρτασα, ήθελα να συνεχίσει κιάλλο, μακάρι να βγεί και νο2.

Λέγετε: "Tomorrow, When the War Began"

...
Link to comment
Share on other sites

Πήρα χτες και είδα το "The Taking of Pelham 1 2 3".Στην Ελλάδα λέγεται "Επίθεση στο συρμό".

Denzel Washington, John Travolta.Απλά

Το είδα πριν αρκετό καιρό και θυμάμαι την τεράστια απογοήτευσή μου όταν τελείωσε.

Ενώ ξεκινούσε πολύ καλά και έδινε υποσχέσεις για κάτι πολύ δυνατό (λόγω του story και των κορυφαίων ηθοποιών) από την μέση μέχρι και το τέλος αποδείχθηκε μια μεγάλη φούσκα. Δεν είχε ίχνος πρωτοτυπίας και ένα απίστευτα προβλέψιμο τέλος.

Link to comment
Share on other sites

θα σου λεγα να μεινεις μακρια απ αυτη τη ταινια και αν θες να τη δεις τοοοσο πολυ καλυτερα κατεβασε την αν και δεν κατεβαζω τετιες ταινιες γιατι αξιζουν σε σινεμα λωγο εφε απλα η συγκεκριμενη ηταν ολιγακι τρισαθλια...οταν ειδα το ποστερ ελεγα πωπω τι ταινιαρα ειναι αυτη;;;

και τελικα μολις την ειδα στο σινεμα ενα μου ρχοταν στο μυαλο..Βαζουμε λιγο war of the worlds απο independence day λιγο απο cloverfield λιγο απο district 9 το αναμυγνειουμε με το night of the living dead <παγιδευμενοι καπου απλα αντι για ζομπι ειναι αλιενσ>και εχουμε και τους δημιουργους που ηταν υπευθυνοι για τα εφε του αβαταρ μπετζαμιν μπατον και κανουμε μια ταινια αλιεν καταστροφης που θα σου βγαλει αυτο το ΓΟΥΑΟ...αμ δε που ηταν ετσι.

1 θετικο εντυπωσιακα εφε απο κει και περα παμε στα αρνητικα.

1 Βλακωδες ερμεινειες

2 Αργη εξελιξη της ταινιας και ψιλοβαρετη ατομοσφαιρα

3 εκνευριστικοι διαλογοι

4 βλακωδες αποφασεις που περναν οι χαρακτηρες για να επιβιωσουν

5 οχι συγλονιστικες μαχες ενω το περιμενες οτι θα εχει

6 καρασουπερεκευριστικα βλακωδες φιναλε

7 με τους τιτλους τελος βαρας το κεφαλι σου που πεταξες 17 ευρω για να το δεις.

ειναι κριμα γιατι ηταν υποσχωμενη ταινια και κατεληξε να ειναι τρομακτικα ηλιθια οπως ηταν και τα αλιενς...

7 για τα εφε

μειον 1 για το πεξιμο

 

Συμφωνώ.

Εκτός ΦΥΣΙΚΑ από αυτό που λες για τα Aliens - εκτός και αν αναφέρεσαι στα Aliens vs Predator - με το οποίο δε νομίζω να συμφωνεί μαζί σου κανένας πραγματικός sci-fi fan.

 

Βαρετή, χαζή, ανούσια, Independence Day wannabe, ταινία.

Στοίχισε 20.000.000 δολάρια για να φτιαχτεί. Και τα 20 στα εφέ θα πήγανε γιατί

α) είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ καλοφτιαγμένα

β) δεν έχει ΤΙΠΟΤΑ άλλο. Οι ηθοποιοί είναι άγνωστοι σχετικά και οι τοποθεσίες είναι... μία τοποθεσία :down:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εεεπ. Aliens κορυφαια ολα!! Εκτος βεβαια τα VS Predator.

 

Οσο για το devil θα συμφωνησω οχι σε τοσο μεγαλο βαθμο ομως. Την ειδα, ηταν πολυ μετρια, δεν το μετανιωσα γιατι πολυ απλα την ειχα κατεβασει οποτε κουλ.

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Είδα το Black Swan

 

Xωρίς να μπορώ να πω ότι δε μου άρεσε, σίγουρα δεν ήταν η αγαπημένη μου ταινία του Aronofsky.

Συνέβη ακριβώς αυτό που φοβόμουν: η ταινία είναι ουσιαστικά μια μεγάλη πρόβα-παράσταση μπαλέτου, ένα είδος τέχνης που με αφήνει παγερά αδιάφορο. Οπότε όσο καλή και αν ήταν η ταινία (και τα "κρυμμένα" της μηνύματα), ομολογώ ότι βαρέθηκα θανάσιμα όταν έβλεπα πρόβες.

 

Η βασική ιδέα του έργου είναι άκρως ενδιαφέρουσα και αν ήταν τοποθετημένη σε άλλο περιβάλλον ίσως και να μου άρεσε πολύ περισσότερο, αλλά...όχι.

 

Δεν είναι σε καμία περίπτωση "κακή" ταινία, αλλά για εμένα τα Requiem for a Dream, The Fountain και π, παραμένουν οι καλύτερες στιγμές του Aronofsky (και του Clint Mansell, του οποίου η μουσική σε αυτή την ταινία ήταν και πάλι τελείως εκτός του δικού μου γούστου, πιο όπερα απ'ότι θα ήθελα).

 

Κατά τα άλλα, οι πρωταγωνιστές ήταν εξαιρετικοί στους ρόλους τους (και κυρίως η Portman που είναι φανταστική στον πρωταγωνιστικό ρόλο), η σκηνοθεσία όπως πάντα ιδιαίτερα προσεγμένη από τον Aronofsky με τα γνωστά τρελά κοντινά και τις φανταστικές γωνίες λήψεις.

 

Σαν σύνολο, είναι μια αξιόλογη ταινία με ένα αδιάφορο (όπως είχα φοβηθεί και από το πρώτο τρέιλερ) setting.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Είδα το Black Swan

 

Xωρίς να μπορώ να πω ότι δε μου άρεσε, σίγουρα δεν ήταν η αγαπημένη μου ταινία του Aronofsky.

Συνέβη ακριβώς αυτό που φοβόμουν: η ταινία είναι ουσιαστικά μια μεγάλη πρόβα-παράσταση μπαλέτου, ένα είδος τέχνης που με αφήνει παγερά αδιάφορο. Οπότε όσο καλή και αν ήταν η ταινία (και τα "κρυμμένα" της μηνύματα), ομολογώ ότι βαρέθηκα θανάσιμα όταν έβλεπα πρόβες.

 

Η βασική ιδέα του έργου είναι άκρως ενδιαφέρουσα και αν ήταν τοποθετημένη σε άλλο περιβάλλον ίσως και να μου άρεσε πολύ περισσότερο, αλλά...όχι.

 

Δεν είναι σε καμία περίπτωση "κακή" ταινία, αλλά για εμένα τα Requiem for a Dream, The Fountain και π, παραμένουν οι καλύτερες στιγμές του Aronofsky (και του Clint Mansell, του οποίου η μουσική σε αυτή την ταινία ήταν και πάλι τελείως εκτός του δικού μου γούστου, πιο όπερα απ'ότι θα ήθελα).

 

Κατά τα άλλα, οι πρωταγωνιστές ήταν εξαιρετικοί στους ρόλους τους (και κυρίως η Portman που είναι φανταστική στον πρωταγωνιστικό ρόλο), η σκηνοθεσία όπως πάντα ιδιαίτερα προσεγμένη από τον Aronofsky με τα γνωστά τρελά κοντινά και τις φανταστικές γωνίες λήψεις.

 

Σαν σύνολο, είναι μια αξιόλογη ταινία με ένα αδιάφορο (όπως είχα φοβηθεί και από το πρώτο τρέιλερ) setting.

 

Χμ, με δεδομένο ότι τις πλείστες φορές οι απόψεις μας ψιλο-ταυτίζονται και παράλληλα λαμβάνοντας υπόψιν το γεγονός πως μπαλέτο και όπερα μου αρέσουν ιδιαίτερα, νομίζω ότι θα απολαύσω ιδιαίτερα την ταινία.

 

Εάν φυσικά βρει το δρόμο της για την Κύπρο...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Χμ, με δεδομένο ότι τις πλείστες φορές οι απόψεις μας ψιλο-ταυτίζονται και παράλληλα λαμβάνοντας υπόψιν το γεγονός πως μπαλέτο και όπερα μου αρέσουν ιδιαίτερα, νομίζω ότι θα απολαύσω ιδιαίτερα την ταινία.

 

Εάν φυσικά βρει το δρόμο της για την Κύπρο...

 

Δεν έχω καμία αμφιβολία ότι θα σου αρέσει, τότε. ;)

Γιατί πραγματικά είναι μια πολύ αξιόλογη δουλειά (όχι, ότι περίμενα κάτι άλλο από τον Aronofsky), αλλά για εμένα χάνει ακριβώς εκεί που αναφέρω: στο setting.

 

Πάντως, για να μην δώσω τη λάθος εικόνα σε κάποιον που μπορεί να θέλει να τη δει, το κομμάτι "μπαλέτο", δε μοιάζει σε καμία περίπτωση βεβιασμένο ή τοποθετημένο με το ζόρι απλά για να υπάρχει. Δένει οργανικά με τη βασική ιδέα του σκηνοθέτη.

 

ΥΓ: Υπάρχει περίπτωση να μην τη φέρουν στην Κύπρο;;; Έλεος, VeCo. Τι ταινίες σας φέρνουν εκεί κάτω;;;; :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ: Υπάρχει περίπτωση να μην τη φέρουν στην Κύπρο;;; Έλεος, VeCo. Τι ταινίες σας φέρνουν εκεί κάτω;;;; :p

 

Τώρα θα έλεγα τίποτα, άλλα άντε... :mad:

 

One can only hope. :(

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα να βλέπω το Operation: Endgame και το σταμάτησα στα 25 πρώτα λεπτά. Όσο και αν πίεζα τον εαυτό μου να το συνεχίσω για να δω πως θα εξελιχθεί, δεν τα κατάφερα. Δεν συνηθίζω να κόβω έτσι ταινίες αλλά η συγκεκριμένη μου φάνηκε ο ορισμός της αδιάφορης και χασοχρόνικης (τρομερή λέξη) ταινίας. Την έχει δει κανένας;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...