Jump to content

Poco X6 Pro 5G


s_nova
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

21 minutes ago, George6633 said:

Να ρωτήσω κάτι από περιέργεια.. Στους πόσους κύκλους φόρτισης αρχίζουμε και βλέπουμε μια αισθητή διαφορά πτώσης στην μπαταρία; 

Πολύ υποκειμενικό. Παίζουν πολλά ρόλο όπως η θερμοκρασία περιβάλλοντος, περιβάλλον φόρτισης, φορτιστής, καλώδιο φόρτισης.

Γυρω στους 1200 κύκλους με li polymer πέφτει. Αλλά την αλλάζεις με 55€ και τέλος.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Fulgore1 said:

Αυτά ισχύαν πριν μήνες όταν πρωτο κυκλοφόρησε το Poco συμφορουμίτη χωρίς ανταγωνισμό.

Πλέον μέχρι τα 400 με 500ευρώ υπάρχουν πόσες επιλογές, από τα φθηνότερα Nothing Phone 2A και Samsung A55(αν κάποιον δεν τον ενδιαφέρουν οι καλύτερες επιδόσεις προφανώς) μέχρι στο Oneplus Nord 4 και Realme 6T ή και το Poco F6 της ιδιας εταιρειας.

Και πλησιάζουμε και σε περίοδο εκπτώσεων/black friday, άρα πιθανως να πέσουν σε τιμή και μοντέλα των 550ευρώ πχ Realme GT 6/Oneplus 12R κλπ σε αυτά τα χρήματα.

Γιαυτό και στο εδώ θέμα έπεσε και η συμμετοχή τον τελευταίο καιρό.

Από εκεί και πέρα, δεν ισχύουν αυτά που γράφονται πιο πάνω περί προτίμησης Android Skin.

Κανένας δεν αγοράζει Poco συσκευή αποκλειστικά γιατί γουστάρει Miui/HyperOS.

Οπως κανένας δεν αγοράζει ναυαρχίδα Xiaomi με κύριο παράγοντα το HyperOS σε σχέση με Stock Android, Samsung one ui, Iphone, Oneplus κλπ.

Ολοι αγοράζουν Poco σε mid range μεριά για τις καλύτερες επιδόσεις στα χρήματα τους και τίποτα άλλo.

Και όταν λέμε στα χρήματα τους, προφανώς εννοούμε σε καλή έκπτωση(bestprice/Black Friday) ή από εξωτερικό πχ Aliexpress.

Ποιος κάθεται να δώσει πχ 430+ευρώ να το αγοράσει από Infoquest??

Όπως είπα μέχρι 400€ αντικειμενικά ΔΕΝ υπάρχει τιποτα εκτός από xiaomi!Υπάρχει δηλαδή αλλά δεν μπορουν να ανταγωνιστούν τα μοντέλα της σε hardware,πάνω από αυτά τα χρήματα είναι μια άλλη συζήτηση που δεν είναι του παρόντος.

Βρές μου δυνατότερη  συσκευή μέχρι 300€ από το poco x6 pro που έχει 285€ και από poco f6 μέχρι 400€ και θα αναθεωρήσω.Ποιό το Nord ce 4 lite με.sd695;Υποδεέστερο αρκετά,εξού και το lite.Το 6t είναι καλό,αλλά και πάλι είναι πιο αργό ,οπότε κάνεις και εκεί μια υποχώρηση,άρα πάλι είναι θέμα επιλογης.Η στα μέχρι 400€ είναι καλύτερο,το A55 με τον Exynos 1480;Δεν λέω καλό τηλέφωνο ,αλλά 400€ και exymos 1480;Πάλι τσιγκουνιες η Σάμυ...

ΔΕΝ είμαι οπαδός μάρκας ,αν υπήρχε σαμσουγκ ,OnePlus,Huawei, η οτιδήποτε καλύτερο από το x6 pro σε αυτή την κατηγορία θα το έπαιρνα και τώρα θα σχολίαζα σε άλλο νήμα,αλλά δεν υπάρχει,(η να το θέσω αλλιώς σύμφωνα με τα κριτήρια μου) αυτό δεν αλλάζει ότι και να πούμε εμείς.

Προσωπικά το τηλέφωνό με καλύπτει υπερπλήρως σε όλα τα επίπεδα ,αν ήθελα καλύτερη κάμερα (που με καλύπτει και αυτή )θα πήγαινα κάπου αλλού με την προϋπόθεση ότι θα έχει περίπου τα ίδια χαρακτηριστικά και θα εσκαγα πάνω απο 500-600€ ,αλλά εγώ έχω ένα κουσούρι, κάθε χρόνο αλλάζω και συσκευή και καμια φορά και πιο σύντομα,οπότε όπως προείπα είναι θέμα επιλογών.

Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το πρόβλημα με την κάμερα;

Εντάξει νυχτερινές είναι μέτριες αλλά στη μέρα είναι πολύ καλό.

Για εμένα μόνο η μπαταρία ήταν μέτρια αλλά θα δω μετά την επαναφορά. 
 

Πάντως στα 60hz η οθόνη είναι απάλευτη. Καμία σχέση iPhone 60hz με poco. Να τα λέμε κι αυτά.

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, mixtri said:

Ποιο είναι το πρόβλημα με την κάμερα;

Εντάξει νυχτερινές είναι μέτριες αλλά στη μέρα είναι πολύ καλό.

Για εμένα μόνο η μπαταρία ήταν μέτρια αλλά θα δω μετά την επαναφορά. 
 

Πάντως στα 60hz η οθόνη είναι απάλευτη. Καμία σχέση iPhone 60hz με poco. Να τα λέμε κι αυτά.

Με gcam δεν είναι καλύτερη;

Για την μπαταρία κοίταξε μήπως παίζει καμιά εφαρμογή στο παρασκήνιο.

Εννοείς ότι του iPhone είναι καλύτερη προφανώς.Ποσο όμως κοστίζει το ένα και πόσο το άλλο;.

Συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα μου φαίνεται.

Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, highland1 said:

Όπως είπα μέχρι 400€ αντικειμενικά ΔΕΝ υπάρχει τιποτα εκτός από xiaomi!Υπάρχει δηλαδή αλλά δεν μπορουν να ανταγωνιστούν τα μοντέλα της σε hardware,πάνω από αυτά τα χρήματα είναι μια άλλη συζήτηση που δεν είναι του παρόντος.

Βρές μου δυνατότερη  συσκευή μέχρι 300€ από το poco x6 pro που έχει 285€ και από poco f6 μέχρι 400€ και θα αναθεωρήσω.

Ημουν πολύ συγκεκριμένος στο post που μου κάνεις παράθεση και στα χρήματα που αναφέρομαι και στα μοντέλα(δεν ανέφερα πουθενα το Nord CE πχ..).

Τέλος να σου θυμήσω για άλλη μια φορά ότι σε Xiaomi/Poco μεριά, υπάρχει θέμα με την εγγύηση ανάλογα από που αγοραστεί η συσκευή. Αν αγοράσεις από Skroutz/Bestprice/ Κίνα, δεν αναλαμβάνει κάποιο επίσημο service την επισκευή αλλά το κατάστημα αγοράς.

Στις αλλες εταιρείες αναφέρουμε τιμές skroutz/bestprice, γιατι δεν παίζει ρολο το κατάστημα αγοράς λόγω επίσημου service/αντιπροσωπείας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...