Jump to content

Poco X6 Pro 5G


s_nova
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πω - πω η GPU θεριζει ...

8  πυρηνες CPU...

6  πυρηνες  GPU...

Συνολο 14...:classic_cool:

Πσσσσσ μανουλα:classic_laugh:

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου λέει ότι θα πάει και 15.... αύριο!! 😁😉😱. Τα πειράματα δεν σταματάνε ποτέ....

On 14/4/2024 at 7:09 ΜΜ, nikotsal said:

Ποια είναι η εφαρμογή που βρήκες τη ρύθμιση;

Τελικά αυτή η επιλογή για την μπαταρία μέσα από το hyper os υπάρχει ή μόνο απο την άλλη εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλό μήνα!!

Ένα τελευταίο Antutu. Έπιασε σχεδόν το ταβάνι του δίδυμου Κινέζικου αδερφού του Κ70Ε, που είναι το 1.500.000+ 

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/poco-x6-pro-global-12gb-512gb,xiaomi-redmi-k70e-12gb-512gb

Πλέον η συσκευή στήνεται από την αρχή, και οπωσδήποτε θα αφαιρεθούν - απενεργοποιηθούν όλα τα άχρηστα που υπάρχουν μέσα γιατί πραγματικά αυτά φταίνε για την αυξημένη θερμοκρασία. Αυτή εξάλλου είναι και η διαφορά από τις συσκευές με Qualcomm που η rom πειράζεται και δεν έχουν μέσα τους όλα αυτά που έχουν βάλει μέσα στον πύραυλό μας.

 

Screenshot_2024-05-01-16-22-54-757_com.mi.android.globalFileexplorer-edit.jpg

Edited by SAKIS1980
Link to comment
Share on other sites

On 29/4/2024 at 8:34 ΜΜ, Christos_Tz said:

....ζηλευω...ειμαι 100.000 μοναδεs κατω......γυρω στα 1393855....😛..στηστο και φτιαξε ενα κατεβατο σεντονι..τι ξηλωνουμε και τι αφηνουμε και εισαι θα εισαι ΩΡΑΙΟΣ.!

 

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Φορτισμένη  μπαταρία τουλάχιστον στο 80%

Βάλτε την συσκευή σου σε Flight Mode.

Κλείστε GPS & Bluetooth.

Βγάλτε και την SIM Card.

Βγάλτε  SD Card

Βγάλτε όλες τις εφαρμογές από το Autostart.

Κλείστε την φωτεινότητα στο ελάχιστο.

Κάντε Reboot να είναι έτοιμη.

Αφήστε την συσκευή σας για πολύ ώρα σε ένα όσο το δυνατόν ψυχρότερο μέρος.

Αφού κρυώσει, ώστε να την αισθάνεστε πολύ κρύα, βάλτε την σταθερή πάνω σε μία κρύα επιφάνεια και τρέξτε αμέσως το bench, και να την έχετε ακίνητη για να μην δουλεύουν ούτε τα γυροσκόπια

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, SAKIS1980 said:

Φορτισμένη  μπαταρία τουλάχιστον στο 80%

Βάλτε την συσκευή σου σε Flight Mode.

Κλείστε GPS & Bluetooth.

Βγάλτε και την SIM Card.

Βγάλτε  SD Card

Βγάλτε όλες τις εφαρμογές από το Autostart.

Κλείστε την φωτεινότητα στο ελάχιστο.

Κάντε Reboot να είναι έτοιμη.

Αφήστε την συσκευή σας για πολύ ώρα σε ένα όσο το δυνατόν ψυχρότερο μέρος.

Αφού κρυώσει, ώστε να την αισθάνεστε πολύ κρύα, βάλτε την σταθερή πάνω σε μία κρύα επιφάνεια και τρέξτε αμέσως το bench, και να την έχετε ακίνητη για να μην δουλεύουν ούτε τα γυροσκόπια

Καλησπερα και καλες γιορτες σε ολους παιδια!!

Να σε πω..Ωραια ολα αυτα που λες...Αλλα τον λογο δεν καταλαβαινω...Ποιο το νοημα σε ολα αυτα? Αφου σε πραγματικες συνθηκες ισχυουν αλλα πραγματα και εκει ειναι που μετραει η εμπειρια χρησης..

Αν ηταν pc για gaming κλπ οπου παιζεις με overclocking-undervolting για να παρεις το καλυτερο να το καταλαβω..Αλλα απο το κινητο θες αλλα πραγματα...Γνωμη μου φυσικα..

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα και εννοείται κάπως έτσι είναι τα πράγματα. 

Βέβαια και εγώ που έχω την τρέλα μου με τους υπολογιστές, κάθε φορά που κάνω update, τρέχω διάφορα benchmark για να βεβαιωθώ ότι έχω τις σωστές επιδόσεις βλέποντας τα αποτελέσματα. Γνωρίζω βέβαια ότι στην πραγματικότητα και επάνω στη δουλειά μου (video editing) δεν εχει καμία ουσιαστική διαφορά αν το cinebench δείξει 29700, ή 29200 αλλά θα κάνω ότι μπορώ για να αυξήσω το σκορ. 

Οπότε, έτσι καταλαβαίνω τα παιδιά με τα benchmark στο κινητό. 😉

Link to comment
Share on other sites

Σαν επιδόσεις είναι ένα κλίκ κάτω από τους φετινούς 7+ gen3 και ειδικά του 8S Gen 3,των Oneplus Nord 4 και poco F6 αντίστοιχα.

Από εκει και πέρα ελπίζω η συσκευή να μην χαντακωθεί στο software κομμάτι. Ειδικά στις μεγάλες εκδόσεις Android, πολύ κακή προιστορία Xiaomi και poco(είδατε τι κακός χαμός έγινε στην τελευταία περίπτωση με το update για hyperOS).

Σε update μεριά μπήκαμε Μάιο και το security patch έχει κολλήσει στον Φλεβάρη.

Το τελευταίο το αναφέρω γιατί σε Oneplus μεριά πριν 5 ημέρες, το περσινό Nord 3 πήρε Security patch Απριλίου.

Οκ δεν περιμένω η Xiaomi/Poco να κοντράρει Google και Samsung, αλλά σίγουρα μπορούν και καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

@panos9553 αντικειμενικά δεν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος. Αυτά τα κάνεις(αν θες βέβαια) στην αρχή που το παίρνεις έτσι για να καταφέρεις τις καλύτερες δυνατές επιδόσεις, χωρίς να υπάρχει ουσία. Κάποιοι λένε θα πάω μια φορά την μηχανή μου τέρμα να δω που φτάνει(με ένα 600 hornet που είχα εγώ βέβαια δεν το έκανα). Έχω αναφέρει σε προηγούμενο post ότι δεν έχει σχέση η καθημερινή χρήση με ένα τέλειο antutu(τέλειο δεν έκανα γιατί μου διέφυγε κάτι και βαριόμουν να ξεκινήσω από την αρχή).

@nikotsal συμφωνώ απόλυτα. Και το pc όταν το πήρα το έλιωσα την πρώτη εβδομάδα με overclock κτλ, και μετά stock ρυθμίσεις....😀😃

@Sotos86  επικίνδυνο, αναπτύσεται υγρασία εσωτερικά. Σκέψου καλοκαίρι 35 βαθμούς το κινητό έξω και να το βάλεις στους -18.... 🥶🥶

@Fulgore1  σχεδόν σε όλα τα μοντέλα, σχεδόν όλα τα χρόνια πονάει η Xiaomi στη Rom. Η μοναδική λύση για τον τελικό χρήστη είναι Qualcomm επεξεργαστή και custom rom, και εκεί έχει ξενοιάσει. Ειδικά αν παίζει παιχνίδια που εκεί θέλει να αποδίδει το 100% των δυνατοτήτων της η συσκευή. Αλλά ούτε το 5% των χρηστών δεν ασχολείται με αλλαγές rom.

 

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν ασχολειτε κανεις οταν μια συακευη οπως πχ.το X6 Pro εχει επιδοσεις Εναμιση Μυριο στο Antutu  και να περναει απ το μυαλο οτι κατι στερειται η κατι του λειπει σε θεματα επιδοσεων  κτλ.

Μιλατε συνεχως σε πολλες ενοτητες για παλιες εμπειριες και τις ταυτιζετε με καινουργιες συσκευες οπως πχ.το X6 Pro το οποιο εχει 8+6=14 πυρηνες (cpu με gpu) και λετε οτι κατι μελλοντικα μπορει να μην παει καλα και κατι τετοια,η οτι ποναει το Software της xiaomi κτλ.

Εντομεταξυ καθε μερα η συσκευη ειναι εντελως απροβληματιστη στη χρηση που κανω ταχυτατη , ισχυρη...Αλλα πρεπει να προβληματιστω γιατι πραγμα???

Ειλικρινα δεν εχω καταλαβει ακομα .  . .

Τις συσκευες μη κοιτατε να τις παντρευτειτε...

Μετα απο  2-3 χρονια θα ειναι το δελεαρ τοσο μεγαλο με την περαιτερω εξελιξη που το Poco θα φανταζει λιγο...

Αφηστε τους συναισθηματισμους μονο κακο σας κανουν και σας χαλανε τη διαθεση...

Τις συσκευες να τις κοιτατε ψυχρα και αντικειμενικα....

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Και χωρίς να αφαιρέσω τίποτα 

Και με 160gb φορτωμένο το κινητό 

Απλά με μπαταρία στο performance mode 

Και 60% μπαταρία.

Screenshot_2024-05-02-11-51-29-583_com.antutu.ABenchMark.jpg

38 minutes ago, athinaios24 said:

Και χωρίς να αφαιρέσω τίποτα 

Και με 160gb φορτωμένο το κινητό 

Απλά με μπαταρία στο performance mode 

Και 60% μπαταρία.

Screenshot_2024-05-02-11-51-29-583_com.antutu.ABenchMark.jpg

Προσπαθώ να αντιγράψω το δίσκο του κινητού και αντιγράφει λίγα αρχεία στον υπολογιστή και μετά γράφει σφάλμα.

Πώς μπορώ να αντιγράψω όλα τα αρχεία του κινητού στον υπολογιστή 

Το pc suite δεν δουλεύει. Ξέρει κανείς κάποιο πρόγραμμα αντιγραφής?

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, s_nova said:

Δεν ασχολειτε κανεις οταν μια συακευη οπως πχ.το X6 Pro εχει επιδοσεις Εναμιση Μυριο στο Antutu  και να περναει απ το μυαλο οτι κατι στερειται η κατι του λειπει σε θεματα επιδοσεων  κτλ.

Μιλατε συνεχως σε πολλες ενοτητες για παλιες εμπειριες και τις ταυτιζετε με καινουργιες συσκευες οπως πχ.το X6 Pro το οποιο εχει 8+6=14 πυρηνες (cpu με gpu) και λετε οτι κατι μελλοντικα μπορει να μην παει καλα και κατι τετοια,η οτι ποναει το Software της xiaomi κτλ.

Εντομεταξυ καθε μερα η συσκευη ειναι εντελως απροβληματιστη στη χρηση που κανω ταχυτατη , ισχυρη...

Αλλα πρεπει να προβληματιστω γιατι πραγμα???

Τα παιδιά πιο πίσω ανέφεραν επιδόσεις Antutu και εγώ πρόσθεσα ποια φετινά τσιπάκια φτάνουν και ξεπερνάνε τον επεξεργαστή του poco του θέματος.

Ποιος και που έγραψε ή αφησε υπονοούμενο ότι η συσκευή στερείται σε επιδόσεις γενικά και αόριστα???

Μια από τα ίδια και για την software υποστήριξη. Που κολλάνε αυτά που γράφεις με αυτά που γράφουμε παραπάνω?

Δεν είναι γεγονός ότι η συσκευή έχει κολλήσει σε security patch Φλεβάρη?

Δεν είναι γεγονός ότι φέτος με το Android 14/HyperOS, υπήρχαν έντονα θέματα σε διάφορες Xiaomi/Poco συσκευές, ακόμα και αυτές με δυνατό hardware σαν το poco F5 πχ? 

Δεν είναι γεγονός ότι η Xiaomi πονάει σε software μεριά???

Σε προηγούμενες σελίδες αναφέραμε πόσο άσχημο είναι που η συσκευή εμφανίζει διαφημίσεις σε δικές της εφαρμογές out of the box, και πετάχτηκες πάλι και είπες ότι η συσκευή δεν έχει διαφημίσεις αν βάλεις Adguard.

Κάπου έλεος λίγο.

Ούτε κανείς είπε ότι η συσκευή είναι χάλια γενικά, ούτε πετάχτηκε κόσμος να προτείνει άλλες καλύτερες συσκευές, ούτε τίποτα.

Σε τεχνολογικό forum είμαστε. Προφανώς δεν θα γράφουμε μόνο πόσο γρήγορη είναι η κάθε συσκευή.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Fulgore1 said:

Τα παιδιά πιο πίσω ανέφεραν επιδόσεις Antutu και εγώ πρόσθεσα ποια φετινά τσιπάκια φτάνουν και ξεπερνάνε τον επεξεργαστή του poco του θέματος.

Ποιος και που έγραψε ή αφησε υπονοούμενο ότι η συσκευή στερείται σε επιδόσεις γενικά και αόριστα???

Μια από τα ίδια και για την software υποστήριξη. Που κολλάνε αυτά που γράφεις με αυτά που γράφουμε παραπάνω?

Δεν είναι γεγονός ότι η συσκευή έχει κολλήσει σε security patch Φλεβάρη?

Δεν είναι γεγονός ότι φέτος με το Android 14/HyperOS, υπήρχαν έντονα θέματα σε διάφορες Xiaomi/Poco συσκευές, ακόμα και αυτές με δυνατό hardware σαν το poco F5 πχ? 

Δεν είναι γεγονός ότι η Xiaomi πονάει σε software μεριά???

Σε προηγούμενες σελίδες αναφέραμε πόσο άσχημο είναι που η συσκευή εμφανίζει διαφημίσεις σε δικές της εφαρμογές out of the box, και πετάχτηκες πάλι και είπες ότι η συσκευή δεν έχει διαφημίσεις αν βάλεις Adguard.

Κάπου έλεος λίγο.

Ούτε κανείς είπε ότι η συσκευή είναι χάλια γενικά, ούτε πετάχτηκε κόσμος να προτείνει άλλες καλύτερες συσκευές, ούτε τίποτα.

Σε τεχνολογικό forum είμαστε. Προφανώς δεν θα γράφουμε μόνο πόσο γρήγορη είναι η κάθε συσκευή.

Δυστυχως τον πονο που αναφερεις στην καθημερινοτητα δεν τον βλεπω .

Απο τοτε που πηρες εσυ το X6 Pro που πονεσες???

Που σε προβληματισε η συσκευη ?

Που σε προβληματισε το Hyper-Os ?

Τι να πω για το σημα του X6 Pro που ΓΡΑΦΕΙ ΙΣΤΟΡΙΑ  ??? 

Δεν μου ξαναετυχε ποτε τοσο φοβερο Σημα σε καμια συσκευη ολα τα προηγουμενα χρονια.

Οχι δεν ποναει γιατι εαν ποναγε θα την ειχαμε μαλλον να μιλησω για μενα θα την ειχα καληνυχτισει και θα πηγαινα αλλου ΑΜΕΣΑ !

Ουτε το πολυ καλο Ταμιπλετ της Xiaomi  που εχω μουχει δημιουργησει προβληματα ουτε το X6 Pro.

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΚΡΑΤΑΓΑ ΘΑ ΤΑΧΑ ΔΩΣΕΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ !!!

Μιλας για πονους της Xiaomi εχεις μιλησει για πονους της Sammy μεχρι να βγαλει το Α52s τελη του 2021 πριν απο αυτο και προς τα πισω Ολα τα χρονια  οτι αγοραζες  στην μεσαια η χαμηλη κατηγορια ηταν Εφιαλτης με τους Exynos μεσαιας κατηγοριας απο προβληματα hardware και κολημματα χωρις τελος??? 

Συσκευη σαν το X6 Pro στη μεσαια κατηγορια  θα βγαλει Ποτε  των Ποτων η Sammy η θα βγαλουμε τριχες στις Πατουσες ???

Το μονο Αξιο που  εχω απο  Sammy  ειναι τα galaxy buds 2 Pro τα οποια εχουν απιστευτη αποδοση στο X6 Pro. 

Και σταματω εδω για να μην ενοχλω αλλο την ενοτητα....

Τι να ενοχλω δηλαδη ... σε ολους αρεσει το μπιρι-μπιρι:classic_laugh::classic_laugh::classic_laugh:

 

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ανέφερες το σήμα κι επειδή εδώ και περίπου 15 χρόνια είχα σοβαρό θέμα με το σήμα στο σπίτι μου με όλες τις εταιρείες και ήταν αδύνατον να μιλήσω και σχεδόν αδύνατο να λάβω/στείλω sms (κάποια κεραία κατέβασαν και από φουλ σήμα έπεσα μια ωραία πρωία στο μηδέν), είχα ως απαραίτητο κριτήριο η συσκευή να είναι συμβατή με vowifi της wind.

Το φοβερό είναι ότι ενώ υποστηρίζει το vowifi, τελικά δεν το χρειάζομαι και τόσο! Την περασμένη εβδομάδα είχα πρόβλημα στο ίντερνετ και μιλούσα επί μισή ώρα με την τεχνική υποστήριξη μέσω του κινητού απροβλημάτιστα και χωρίς vowifi! Μιλάμε ότι εδώ και περίπου 15 χρόνια και με γύρω στις 7 διαφορετικές συσκευές δεν είχα καταφέρει να μιλήσω για περισσότερα από λίγα δευτερόλεπτα μέχρι να βγει εκτός δικτύου!

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, diamantis_ said:

Επειδή ανέφερες το σήμα κι επειδή εδώ και περίπου 15 χρόνια είχα σοβαρό θέμα με το σήμα στο σπίτι μου με όλες τις εταιρείες και ήταν αδύνατον να μιλήσω και σχεδόν αδύνατο να λάβω/στείλω sms (κάποια κεραία κατέβασαν και από φουλ σήμα έπεσα μια ωραία πρωία στο μηδέν), είχα ως απαραίτητο κριτήριο η συσκευή να είναι συμβατή με vowifi της wind.

Το φοβερό είναι ότι ενώ υποστηρίζει το vowifi, τελικά δεν το χρειάζομαι και τόσο! Την περασμένη εβδομάδα είχα πρόβλημα στο ίντερνετ και μιλούσα επί μισή ώρα με την τεχνική υποστήριξη μέσω του κινητού απροβλημάτιστα και χωρίς vowifi! Μιλάμε ότι εδώ και περίπου 15 χρόνια και με γύρω στις 7 διαφορετικές συσκευές δεν είχα καταφέρει να μιλήσω για περισσότερα από λίγα δευτερόλεπτα μέχρι να βγει εκτός δικτύου!

Μα ρε φιλε οτι γραφω απο την αρχη της ενοτητας που ανοιξα ειναι ακριβως οπως τα εχω πει χωρις δοσεις υπερβολης.

Η συσκευη ειναι οτι καλυτερο υπαρχει στα χρηματα και οχι μονο εχει και πολλα παραπανω Ουσιαστικα.

Η Xiaomi δεν μας εκανε την χαρη να φερει στην Ευρωπη το civi 4 pro το κρατησε μεσα στην κινα για Τεταρτη  χρονια στην τεταρτη εκδοση του  αλλα τι να κανουμε και το X6 Pro ειναι παααρα πολυ καλο!!!

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

...εγω παντωs ενω το εχω στησει μια χαρουλα το τηλεφωνο..αφου δεν εχω βρει συμβατο version απο το παιχνιδι που κοβειs τα καρπουζια με την χατζαρα....😂.....για μενα τσαμπα τα λεφτα που εδωσα....😂...σε ολα τα αλλα φυσαει..αλλα να μην κοβω με την χατζαρα τα καρπουζια..??..παει για πουλημα..........😂😂😂😂

....εγω ειμαι με s_nova παντωs στο ολο θεμα....οτι καλυτερο στα λεφτα του........αποδοση..σβελταδα..ποιοτητα ηχου..κλησεων και εικοναs..σημα καμπανα...χαιρεσαι να χαζευειs multimedia στην ωραια του amoled..τηλεφωνο ειναι ρε παιδια..(σχημα λογου βασικα..PC ειναι αλλα λεμε τωρα...μην τρελαθουμε κιολαs.......😛

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, ψεγάδια έχει, σίγουρα μπορώ να βρω μερικά που με ενόχλησαν. Αλλά για τα χρήματά του είναι κάτι παραπάνω από VFM, και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μετά από καιρό χαίρομαι πολύ με μια αγορά μου και νιώθω ότι τα λεφτά μου έπιασαν τόπο! Γιατί από την πανδημία κι έπειτα, έχουμε πληρώσει πολλή υπεραξία, και στους υπολογιστές και στα κινητά και γενικότερα σε τεχνολογικά είδη που παίρναμε ίδιες επιδόσεις με το παρελθόν σε τιμές ανεβασμένες....

Link to comment
Share on other sites

Νεο  παγκοσμιο μπλοκ της γουγλε στο youtube χωρις διαφημισεις δεν μου παιζει και μενα τα βιντεο μετα απο 10 περιπου  δευτερα ....:classic_ohmy::classic_laugh: Ειμαστε σε αναμονη για Update . . .

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, s_nova said:

Νεο  παγκοσμιο μπλοκ της γουγλε στο youtube χωρις διαφημισεις δεν μου παιζει και μενα τα βιντεο μετα απο 10 περιπου  δευτερα ....:classic_ohmy::classic_laugh: Ειμαστε σε αναμονη για Update . . .

Εμένα παίζει στο Α52s τώρα το δοκίμασα , τι γίνεται? ( έχω βάλει αυτό που έχεις δώσει εδώ μέσα ).

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, boymanos said:

Εμένα παίζει στο Α52s τώρα το δοκίμασα , τι γίνεται? ( έχω βάλει αυτό που έχεις δώσει εδώ μέσα ).

Σιγα-σιγα ολα τα μπλοκαρει σημερα η αυριο ...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ όλα καλά ακόμα με patch που έκανα ο ίδιος μέσω του ReVanced.

Στην εφαρμογή της τηλεματικής όταν την ανοίγω με πετάει στις ρυθμίσεις της και γράφει permission for exact alarm required.

Συμβαίνει σε κανέναν άλλον;

Του ΟΑΣΑ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...