Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, SpeedRacer said:

Καλησπέρα σε όλους .

Ξέρει κανένας πως θα περάσω σε euro χωρίς να χρειάζεται να ξανά στήσω όλα από την αρχή ;

Αν ενοεις μεσω odin τοτε στην θεση csc θα βαλεις το HOME CSC αλλα δεν μας ειπες τωρα τι εχεις,,? euro \στο s24u δεν υπαρχει ειναι μονο το eux ευρωπαικη ενωση και euy μεγαλη βρετανια  κλπ κλπ γιατι χρειαζεται προσοχη αν δεν εισαι σχετικος καλυτερα να το αποφυγεις.

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ ωραίο συγκριτικό στις κάμερες με άρωμα από Θεσσαλονίκη 

https://youtu.be/iwEuVAU9ggA?si=J1HOZ7dE57CSbZU3

Καλή σαρακοστή σε όλους με υγεία!!!

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, zorbas100 said:

Αν ενοεις μεσω odin τοτε στην θεση csc θα βαλεις το HOME CSC αλλα δεν μας ειπες τωρα τι εχεις,,? euro \στο s24u δεν υπαρχει ειναι μονο το eux ευρωπαικη ενωση και euy μεγαλη βρετανια  κλπ κλπ γιατι χρειαζεται προσοχη αν δεν εισαι σχετικος καλυτερα να το αποφυγεις.

Vodafone , αγορασμένο από Σκρουτζ .

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, v@gelis said:

Τελικά εντόπισε κάποιος κανένα tempered glass που να επιτρέπει στο fingerprint sensor να δουλεύει σωστά; 

 

Panzerglass. Δουλεύει χωρίς ξαναπερασμα αψογα. Σαν να μην έχει τζαμι. Έχει τρύπα για την σελφι. Και καλύπτει σχεδόν από ακρη σε ακρη 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, v@gelis said:

Τελικά εντόπισε κάποιος κανένα tempered glass που να επιτρέπει στο fingerprint sensor να δουλεύει σωστά; 

 

Dome glass. Δεν έχω καν ενεργοποιήσει την μεγαλύτερη ευαισθησία οθόνης και έχω περάσει μόνο από ενα αποτύπωμα για κάθε αντίχειρα .  Με την πρώτη δουλεύει 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SpeedRacer said:

Vodafone , αγορασμένο από Σκρουτζ .

Λογικα εχεις EUX (μπορεις να το τσεκαρεις)  εχεις αυτο που εχουν ολα τα τηλεφωνα στην Ελλαδα εκτος απο εκεινους που εχουν αλλαξει CSC. Αποτι γνωριζω cosmote vodafon και τα ελευθερα εχουμε στο s24u το ιδιο csc EUX.

 

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, zorbas100 said:

Λογικα εχεις EUX (μπορεις να το τσεκαρεις)  εχεις αυτο που εχουν ολα τα τηλεφωνα στην Ελλαδα εκτος απο εκεινους που εχουν αλλαξει CSC. Αποτι γνωριζω cosmote vodafon και τα ελευθερα εχουμε στο s24u το ιδιο csc EUX.

 

Eux έχει απλα έχει την εφαρμογή της voda που η ριμαδα δεν σε αφήνει να γίνει απενεγκατασταση, 

Αλήθεια χωρίς ροοτ πως μπορούμε να κάνουμε κάποια εφαρμογή που δεν σε αφήνει απενεγκατασταση; 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, fotisbasm_ said:

Eux έχει απλα έχει την εφαρμογή της voda που η ριμαδα δεν σε αφήνει να γίνει απενεγκατασταση, 

Αλήθεια χωρίς ροοτ πως μπορούμε να κάνουμε κάποια εφαρμογή που δεν σε αφήνει απενεγκατασταση; 

 

https://adbappcontrol.com/

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dkon84 said:

Panzerglass. Δουλεύει χωρίς ξαναπερασμα αψογα. Σαν να μην έχει τζαμι. Έχει τρύπα για την σελφι. Και καλύπτει σχεδόν από ακρη σε ακρη 

Επιβεβαιώνω για το συγκεκριμένο,το πέρασα πριν λίγο καιρό και δουλεύει άψογα. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, dkon84 said:

Panzerglass. Δουλεύει χωρίς ξαναπερασμα αψογα. Σαν να μην έχει τζαμι. Έχει τρύπα για την σελφι. Και καλύπτει σχεδόν από ακρη σε ακρη 

 

2 ώρες πριν, ChrisNikol said:

Dome glass. Δεν έχω καν ενεργοποιήσει την μεγαλύτερη ευαισθησία οθόνης και έχω περάσει μόνο από ενα αποτύπωμα για κάθε αντίχειρα .  Με την πρώτη δουλεύει 

Από το θέμα της αντανάκλασης πως πάνε γιατί νομίζω χάνεται αυτή η εξαιρετική δυνατότητα της οθόνης.. Το να μην αντανακλά εννοώ...

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, redcom7 said:

 

Από το θέμα της αντανάκλασης πως πάνε γιατί νομίζω χάνεται αυτή η εξαιρετική δυνατότητα της οθόνης.. Το να μην αντανακλά εννοώ...

Σίγουρα χάνεται μεγάλο κομμάτι (ένα 50%) αλλά όχι τελείως σε σύγκριση με άλλο κινητό που έχω δίπλα δίπλα πάλι με dome επάνω η αντανάκλαση είναι ακόμα μεγαλύτερη στο άλλο (pixel 7 pro) οπότε σίγουρα κρατάει κάποιο ποσοστό.

Link to comment
Share on other sites

On 15/3/2024 at 8:52 ΠΜ, xalaros said:

Οδηγός με προτεινόμενες ρυθμίσεις για μεγαλύτερη διάρκεια/καλύτερη απόδοση μπαταρίας.
https://www.reddit.com/r/S24Ultra/comments/1ajrndo/shinos_ultimate_battery_guide_mostly_post2020/

Μάγκες καλή η πλάκα αλλά έχει χρήσιμες συμβουλές εδώ μέσα. 

Και δεν είμαι κανένας γνωστής αλλά έχοντας δει αρκετά βίντεο για την μπαταρία περιέχει υλικό το οποίο δεν λένε αρκετοί και όντως δεν περιορίζει τα καλούδια του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Καλή Σαρακοστή. 

Εγώ έκανα μετάβαση από S22 Ultra ,  με την χρήση μου ήθελα μια φόρτιση την μέρα στο αυτοκίνητο και μια το πρωί για να βγει η μέρα και τώρα απλά δεν δίνω σημασία στην μπαταρία, μια φόρτιση το πρωί μέχρι 100% και δεν ασχολούμαι μέχρι το επόμενο πρωί με την μπαταρία . Χωρίς περιορισμούς χωρίς τίποτα , απλά έστρωσε.

Edited by SpeedRacer
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SpeedRacer said:

Καλή Σαρακοστή. 

Εγώ έκανα μετάβαση από S22 Ultra ,  με την χρήση μου ήθελα μια φόρτιση την μέρα στο αυτοκίνητο και μια το πρωί για να βγει η μέρα και τώρα απλά δεν δίνω σημασία στην μπαταρία, μια φόρτιση το πρωί μέχρι 100% και δεν ασχολούμαι μέχρι το επόμενο πρωί με την μπαταρία . Χωρίς περιορισμούς χωρίς τίποτα , απλά έστρωσε.

Εννοείται έχει πολύ δυνατή μπαταρία,απλά θέλει τον χρόνο της να στρώσει.Μεγια και καλή Σαρακοστή. 

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

 

Samsung Galaxy S24 Ultra: Σύντομα διαθέσιμο το μεγάλο update βελτίωσης των καμερών

https://techmaniacs.gr/samsung-galaxy-s24-ultra-syntoma-diathesimo-to-megalo-update-veltiosis-ton-kameron/?fbclid=IwAR3PE2uiEzKmzmA0PPdzYnlpgTDx9eBGnEosmqIxFHG675aibxyfKEk2qVg

Link to comment
Share on other sites

Στο myphone είμαστε ή στο blog (που βρίθει ανακριβειών) του οποίου βάζετε συνεχώς συνδέσμους;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τελικά έβαλα ζελατίνα, την anti reflective της Samsung. Από το 2013 είχα να χρησιμοποιήσω κάτι άλλο εκτός από tempered glass, αλλά θεωρώ πως, στην προκειμένη περίπτωση, άξιζε. Ώρες ώρες εκπλήσσομαι με την καθαρότητα της οθόνης σε εξωτερικούς χώρους!..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Voodooman said:

Και εγώ τελικά έβαλα ζελατίνα, την anti reflective της Samsung. Από το 2013 είχα να χρησιμοποιήσω κάτι άλλο εκτός από tempered glass, αλλά θεωρώ πως, στην προκειμένη περίπτωση, άξιζε. Ώρες ώρες εκπλήσσομαι με την καθαρότητα της οθόνης σε εξωτερικούς χώρους!..

Καλά έκανες. Είδες εγώ τι έπαθα με το γυαλί άσε που δεν έπιανε κ Καλά το δακτυλικο.  Θα δεις κ ότι κάτω από ήλιο θα βλέπεις πολύ καλά χωρίς αντανάκλαση.  Στο θέμα οθόνης απορώ πώς το έχουν αφήσει έτσι να περάσει.... πολύ μεγάλο βήμα αυτό κ πρέπει να το διαφημίζουν.  

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ησυχία στο νήμα τον τελευταίο καιρό..... τι έγινε τελείωσαν τα προβλήματα που είχε ??🤣

(Ήρεμα το λέω!!!)

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, azaaza said:

Πολύ ησυχία στο νήμα τον τελευταίο καιρό..... τι έγινε τελείωσαν τα προβλήματα που είχε ??🤣

(Ήρεμα το λέω!!!)

Όπου υπάρχει ησυχία κυλάνε όλα όπως πρέπει..Καλήμερα 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, azaaza said:

Πολύ ησυχία στο νήμα τον τελευταίο καιρό..... τι έγινε τελείωσαν τα προβλήματα που είχε ??🤣

(Ήρεμα το λέω!!!)

Τωρα που ανακοινώθηκε ότι στο επόμενο update θα βελτιωθουν και οι κάμερες, άστο θα το κλείσουμε το topic

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, azaaza said:

Πολύ ησυχία στο νήμα τον τελευταίο καιρό..... τι έγινε τελείωσαν τα προβλήματα που είχε ??🤣

(Ήρεμα το λέω!!!)

Δεν υπήρξαν ποτέ "προβλήματα" στην πράξη... Όσα θεματακια υπήρχαν διευθετουνται μεσω αναβαθμίσεων, χαρείτε τις συσκευές σας και αναλωθείτε με άλλα σημαντικοτερα ζητήματα της ζωής σας. 👍

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...