Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, Andreaszel said:

Για μετακίνησε μια εφαρμογή στη τρίτη σελίδα στη κενη...και ξανά γύρισε τη πίσω εκεί που ήταν...μπας και φυγει.με εκκαθάριση σελίδων δε φτιάχνει?

Τα έχω δοκιμάσει δεν φτιάχνει το ριμαδι. 

https://photos.app.goo.gl/JMpNak97LVwPRvnaA

Έχω λίγο πειραγμένα τα εικονίδια με το home up του good lock αν έχει καμία σημασία.. 

30 minutes ago, kountoura said:

Τα έχω δοκιμάσει δεν φτιάχνει το ριμαδι. 

https://photos.app.goo.gl/JMpNak97LVwPRvnaA

Έχω λίγο πειραγμένα τα εικονίδια με το home up του good lock αν έχει καμία σημασία.. 

Έστρωσε τελικά με μια επανεκκίνηση. 

Εξαφανίστηκε η τρίτη σελίδα. 

Κάνω και δοκιμές όλα οκ. 

Αν βάλω μια εφαρμογή δίπλα δημιουργείτε 3η σελίδα, αν την γυρίσω στην θέση της καταργείτε η τρίτη σελίδα. 

Κάποιο κόλλημα έφαγε μάλλον. 🙂 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

On 26/5/2024 at 5:33 ΠΜ, Vasilis Nikolakoulis said:

Καλησπέρα στην ομάδα. Μόνο εγώ έχω πρόβλημα με την εφαρμογή της alpha bank στο s24 ultra?. Πιο συγκεκριμένα έχω θέμα με τα push notification εδω και πολύ καιρό όπως και με το fingerprint. Ενώ με δούλευαν και τα 2 μόλις πήρα την συσκευή μετά από λίγο καιρό και μέχρι και σήμερα και με αναβαθμίσεις η εφαρμογή λέει ότι δεν υποστηρίζεται η δυνατότητα αυτής της ρύθμισης για το δαχτυλικο αποτύπωμα. Και σχετικά με το push notification δεν μου το εμφανίζει πλέον ούτε καν σαν επιλογή 556730389_Screenshot_20240526_053124_myAlphaMobile.thumb.jpg.75be2c0e64f958c2222060fe52c18706.jpg

Screenshot_20240526_053119_myAlpha Mobile.jpg

η εφαρμογη ειναι τραγικη.εμενα στο s21 fe καθε τρεις και λιγο μου απενεργοποιουσε βιομετρικα και πιν και επρεπε παλι να τα σεταρω.στην εξυπηρετηση δεν καταλαβαινουν καν.τελικα εχω αφησει μονο το πιν χωρις δακτυλικο για να δουλευει..τα push τα εχουν αλλαξει και πεταγεται ενα μικρο pop up που εξαφανιζεται και δεν μενει,οπως στις αλλες τραπεζες,στην μπρα ειδοποιησης.επισης το pop up δεν πεταγεται εαν εχεις ενεργο το do not disturb και δεν εχεις βαλει εξαιρεση την εφαρμογη..τραγικοι

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, redcom7 said:

 

Screenshot_20240527_214521_One UI Home.jpg

Λέει ότι θέλει reboot την ώρα που είσαι στο μενού προγραμματιστή... Το έκανες?

τωρα!!!

0-02-05-e87a4052682d473e325d0107b80202f4f9fb0c360e2d97a7bd85edd2470c35a0_c6f3ead1d621799b.thumb.jpg.adb4cbb6607d0128b68d859452794177.jpgαυτο μου βγαζει

 

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω παρακαλώ τα φώτα σας, έχω τα εξής θέματα,  μετά από την αναβάθμιση της εφαρμογής email της samsung σταμάτησε η προεπισκοπηση στην οθόνη κλειδώματος (άνοιγε μια φούσκα και εμφάνιζε την προεπισκοπηση του email) το κάνει σε κανένα αυτό? 

Και 2ο ξαφνικά δεν μου δουλεύει η εφαρμογή μνμ της samsung ανοίγει και μετά κάνει crash έκανα τα πάντα και στις στις 2 εφαρμογές διαγραφεί case και δεδομένων clear partition αλλά τζίφος. 

Τώρα για το email στο s22ultra της γυναίκας μου κάνει το ίδιο επομένως είναι κάποιο bag της εφαρμογής, για τα μνμ δεν βρήκα λύση και ενεργοποίησα το message της Google 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

αγορασα χθες ενα S24 Ultra 12/256 ελαφρως μεταχειρισμένο.Το τηλέφωνο εξωτερικα είναι παντελώς αθικτο και λειτουργει άψογα.Φοράει την τελευταια έκδοση λογισμικού.και ειναι ελληνικό.

Ειμαι επίσης κατοχος S23 ULTRA 12/512 απο πέρυσι.Σετάρισα το S24 Ultra ακριβώς όπως το S23 ultra με ίδια wall paper κανοντας restore  των ρυθμίσεων απο το Samsung account.Βαζοντας τα διπλα διπλα,είναι εμφανές οτι το S23 ULTRA έχει φωτεινότερη οθόνη.Δοκίμασα σε ολες τις θεσεις τη μπάρα και στις ακραίες.Παντου το S23 ULTRA ειναι φωτεινότερο.Οι ρυθμίσεις οθόνης ειναι παντελώς ίδιες (επαναλαμβανω).

Τι παίζει εδω?Ελαττωματική οθόνη?Ή μήπως η οθόνη του S24 Ultra ειναι υποδεέστερη τελικά?

Υπάρχει απόδειξη αγοράς απο ελληνικό καταστημα με το ΙΜΕΙ επάνω,αγορασμένο το Μαρτιο 2024...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, LAGGI said:

Καλησπέρα,

αγορασα χθες ενα S24 Ultra 12/256 ελαφρως μεταχειρισμένο.Το τηλέφωνο εξωτερικα είναι παντελώς αθικτο και λειτουργει άψογα.Φοράει την τελευταια έκδοση λογισμικού.και ειναι ελληνικό.

Ειμαι επίσης κατοχος S23 ULTRA 12/512 απο πέρυσι.Σετάρισα το S24 Ultra ακριβώς όπως το S23 ultra με ίδια wall paper κανοντας restore  των ρυθμίσεων απο το Samsung account.Βαζοντας τα διπλα διπλα,είναι εμφανές οτι το S23 ULTRA έχει φωτεινότερη οθόνη.Δοκίμασα σε ολες τις θεσεις τη μπάρα και στις ακραίες.Παντου το S23 ULTRA ειναι φωτεινότερο.Οι ρυθμίσεις οθόνης ειναι παντελώς ίδιες (επαναλαμβανω).

Τι παίζει εδω?Ελαττωματική οθόνη?Ή μήπως η οθόνη του S24 Ultra ειναι υποδεέστερη τελικά?

Υπάρχει απόδειξη αγοράς απο ελληνικό καταστημα με το ΙΜΕΙ επάνω,αγορασμένο το Μαρτιο 2024...

https://www.reddit.com/r/GalaxyS24Ultra/comments/19fb5d0/s24_ultra_vs_s23_ultra_screen_comparison/

Εδω αναφερουν το ιδιο "προβλημα" με εσενα σε εσωτερικους χωρους αλλα εξω το s24 ultra ειναι πιο φωτεινο. Μπορεις να δοκιμασεις τη μεγιστη αυτοματη φωτεινοτητα με ενα φακο ή βαζοντας τα κινητα κατω απο ενα εντονο φως.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει οτι σε πολύ ζέστη μειώνετε η φωτεινότητα. Σήμερα λόγο αυξημένης ζέστης σε σχέση με άλλες μέρες (μπήκε το καλοκαίρι για τα καλά) το S24 Ultra ζεματάει με ανοιχτά δεδομένα και η φωτεινότητα δεν έπεσε. Ακόμα δεν παρατήρησα καμία αλλαγή στην απόδοση (throttling). Μου έκανε εντύπωση όλο αυτό αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα σε θάλασσα που εκεί σε ότι κινητό είχα έπεφτε η απόδοση λόγο θερμοκρασίας. 

Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, p.stafoj said:

παιδια εχει κανενας διαθεσιμη καμια σωστη gcam με ετοιμο config? Θα το εκτιμούσα πααααρα πολύ! ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

https://xdaforums.com/t/gcam.4652876/page-11#post-89483837

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, stamatis3133 said:

https://www.reddit.com/r/GalaxyS24Ultra/comments/19fb5d0/s24_ultra_vs_s23_ultra_screen_comparison/

Εδω αναφερουν το ιδιο "προβλημα" με εσενα σε εσωτερικους χωρους αλλα εξω το s24 ultra ειναι πιο φωτεινο. Μπορεις να δοκιμασεις τη μεγιστη αυτοματη φωτεινοτητα με ενα φακο ή βαζοντας τα κινητα κατω απο ενα εντονο φως.

Εχεις δίκιο. Δοκίμασα ντάλα ήλιο σήμερα με 37 βαθμούς και η διαφορά υπέρ του S24U είναι εμφανής!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάποιος την μπάρα του σήματος κινητής τηλεφωνίας οτι δεν δουλευει σωστά? Πάντα δείχνει από 0 έως 2, ακόμα και με την κεραία κινητής απέναντι μου. Ποτέ δεν εχω δει 4 η 5 μπάρες σήματος. Προβλήματα βέβαια με ταχύτητα κλήσεις κτλ δεν εχω αλλα για κάποιο λόγο δεν δείχνει σωστά. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, P_papadis said:

Έχει παρατηρήσει κάποιος την μπάρα του σήματος κινητής τηλεφωνίας οτι δεν δουλευει σωστά? Πάντα δείχνει από 0 έως 2, ακόμα και με την κεραία κινητής απέναντι μου. Ποτέ δεν εχω δει 4 η 5 μπάρες σήματος. Προβλήματα βέβαια με ταχύτητα κλήσεις κτλ δεν εχω αλλα για κάποιο λόγο δεν δείχνει σωστά. 

Έχεις κάνει μέτρηση με speed test και δεδομένα να δεις πως πάει; ειδικά σε σημείο που όντως πιστεύεις ότι υπάρχει χαμηλό σήμα εκεί θα φανεί πιο σωστά 

Link to comment
Share on other sites

Αν και καινούριος στο S24U δεν βλέπω πρόβλημα στις μπάρες σηματος. Δείχνουν φουλ και 3/4 πολύ συχνά !

Στο S23ULTRA η ένδειξη 5G εμφανίζεται σε ένα πλαίσιο που αλλάζει από transparent σε λευκο όπως στα screenshots.Στο S24U εμφανίζεται χωρις πλαισιο.Ξερει κάνεις γιατί?Έτσι χωρίς πλαισιο εμφανίζονταν κάποτε και στο S23ULTRA αλλά στο πολύ αρχικό firmware...

S23ULTRA και τέρμα κάτω S24ULTRA:

 

 

 

Screenshot_20240605_174826_Nova Launcher.jpg

Screenshot_20240605_175449_Nova Launcher.jpg

Screenshot_20240605_184129_Nova Launcher.jpg

Edited by LAGGI

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, p.stafoj said:

Έχεις κάνει μέτρηση με speed test και δεδομένα να δεις πως πάει; ειδικά σε σημείο που όντως πιστεύεις ότι υπάρχει χαμηλό σήμα εκεί θα φανεί πιο σωστά 

Εχω κάνει speedtest με 0 σήμα και έβγαλε γύρω στα 100mbps. Διαφορές στην ταχύτητα δεν βλέπω αν και η χρήση που κάνω δεν είναι βαριά (απλό σερφαρισμα). Και με 0 σήμα οι σελίδες δεν καθυστερούν να ανοίξουν. Να αναφέρω οτι εχω αλλάξει ρυθμίσεις και παίζει μέχρι 4g οχι 5g λόγο μπαταρίας 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, LAGGI said:

Αν και καινούριος στο S24U δεν βλέπω πρόβλημα στις μπάρες σηματος. Δείχνουν φουλ και 3/4 πολύ συχνά !

Στο S23ULTRA η ένδειξη 5G εμφανίζεται σε ένα πλαίσιο που αλλάζει από transparent σε λευκο όπως στα screenshots.Στο S24U εμφανίζεται χωρις πλαισιο.Ξερει κάνεις γιατί?Έτσι χωρίς πλαισιο εμφανίζονταν κάποτε και στο S23ULTRA αλλά στο πολύ αρχικό firmware...

S23ULTRA και τέρμα κάτω S24ULTRA:

 

 

 

Screenshot_20240605_174826_Nova Launcher.jpg

Screenshot_20240605_175449_Nova Launcher.jpg

Screenshot_20240605_184129_Nova Launcher.jpg

Αυτό που είναι σε πλαίσιο μήπως είναι Cosmote και το άλλο Vodafone;; 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, xalaros said:

Τι ακριβως ειναι αυτο? Μπορεις να δωσεις λιγες πληροφοριες πλζ?

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Geo_F1 said:

Τι ακριβως ειναι αυτο? Μπορεις να δωσεις λιγες πληροφοριες πλζ?

Αν έχεις ακουστά τα τηλέφωνα της google που ονομάζονται pixel, έχουν το καλύτερο μακράν λογισμικό κάμερας για Android. Κάποιοι προγραμματιστες, έχουν κάνει "port" δηλαδή μετέφεραν το λογισμικό της κάμερας της google pixel σε κάθε κινητό android αρκεί να έχει camera 2 api και snapdragon επεξεργαστή.. Με λίγα λόγια παίρνεις καλύτερο αποτέλεσμα από την εργοστασιακή κάμερα στις περισσότερες περιπτώσεις(ίσως με εξαίρεση το βίντεο) κάνει πιο ζωντανό "procesing" 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, katsiletra said:

Αυτό που είναι σε πλαίσιο μήπως είναι Cosmote και το άλλο Vodafone;; 

Αυτό με το πλαίσιο είναι cosmote αλλά κάνει το ίδιο και σε nova. Αυτό χωρίς πάισιο είναι όντως vodafone...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, LAGGI said:

Αυτό με το πλαίσιο είναι cosmote αλλά κάνει το ίδιο και σε nova. Αυτό χωρίς πάισιο είναι όντως vodafone...

Μάλλον είναι θέμα παρόχου. Έτσι εμφανίζεται και σε μένα. Nova δεν έχω, οπότε φαίνεται όπως και στην Cosmote. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, katsiletra said:

Μάλλον είναι θέμα παρόχου. Έτσι εμφανίζεται και σε μένα. Nova δεν έχω, οπότε φαίνεται όπως και στην Cosmote. 

Είναι αυτό ακριβώς.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, p_k said:

Είναι αυτό ακριβώς.

Εντωμεταξύ δεν ξέρω αν έχεις Galaxy τηλέφωνο, γιατί εγώ έκανα μια βλακεία τον τελευταίο καιρό. Κατέβασα το Good Gurdians και μετά το Thermal Guardian, για να κάνει throttle τη συσκευή αν ζεσταίνεται. Το ωραίο είναι ότι δεν είχα 5G. Και τώρα βρήκα μια ρύθμιση που το κλείνει αν δεν κάνεις μεγάλη χρήση data. Έβλεπα στο Netmonster 5G Disconnected και νόμιζα ότι φταίει ο πάροχος. Τώρα που το ξετίκαρα είναι συνέχεια καρφωμένο έστω και με μία μπάρα σήμα. 

Link to comment
Share on other sites

On 5/6/2024 at 5:02 ΜΜ, P_papadis said:

Έχει παρατηρήσει κάποιος την μπάρα του σήματος κινητής τηλεφωνίας οτι δεν δουλευει σωστά? Πάντα δείχνει από 0 έως 2, ακόμα και με την κεραία κινητής απέναντι μου. Ποτέ δεν εχω δει 4 η 5 μπάρες σήματος. Προβλήματα βέβαια με ταχύτητα κλήσεις κτλ δεν εχω αλλα για κάποιο λόγο δεν δείχνει σωστά. 

Ακριβώς και σε μένα το ίδιο, δεν ξέρω γιατί.

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...