Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ γρήγορο μέχρι στιγμής που το στήνω. Οι εγκαταστάσεις εφαρμογών γίνονται πολύ γρήγορα

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bikerson said:

2η ημέρα που το έχω, τελείωσα με το στήσιμο, ανάλυση οθόνης WQHD+, Always on Display, συγχρονισμός, εξοικονόμηση ενέργειας off, όλα ανοιχτά (bluetooth, wifi, δεδομένα, NFC, τοποθεσία), φωτεινότητα στην μέση και συνδεδεμένο ασύρματα με PC, εκτυπωτή, ακουστικά μεγάλο μέρος της ημέρας και αρκετές κλήσεις (γύρω στις  3 ώρες) μου βγάζει τα εξής:

Εδώ να πω ότι ξεκίνησα με 85% και όχι 100% (έχω ενεργοποιήσει την προστασία μπαταρίας που φορτίζει μέχρι 85%)

1826926035_Screenshot_20230209_191531_Devicecare.thumb.jpg.453fc546e50745a033924891f19f9f21.jpg

 

Τα σχόλια δικά σας, σε σχέση με το S22 Ultra δεν μπορώ να βοηθήσω, σε σχέση με την δική μου χρήση απόλυτα ευχαριστημένος για αρχή. Κοντά 5 ώρες οθόνη στην μεγάλη ανάλυση και με αρκετή φωτεινότητα και ακόμα είμαι στο 18%.

Σε συνέχεια του προηγούμενου μηνύματος μου, το έβαλα να φορτίσει με έναν παλιό samsung φορτιστή (όχι 45w) και μου δείχνει γρήγορη φόρτιση και θέλει 1:30 από 15% σε 85%. Επίσης πολύ γρήγορο!

Edited by bikerson
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, bromonano2 said:

Το πιστεύεις πραγματικά αυτό? Και μάλιστα σε ένα προϊόν που δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα επίσημα? Χωρίς καμία διάθεση ειρωνιας η ερώτηση μου.

Αρκετα με αυτα: μπαταρία παιδια, πείτε μας για μπαταρια οι κάτοχοι. Εγινε τίποτα ή τζάμπα χαρήκαμε?

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

 

Όχι προς θεού, απλός θέλω να πω με λίγα λόγια ότι η διαφορά είναι 44 ευρώ, αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, margianniss said:

Εχει καποιος ιδεα γιατι χανονται ειδοποιησεις του messenger?Εχω πειράξει 10 φορες τις ρυθμισεις μπας και αλλα τιποτα.Δεν ερχεται ειδοποιηση και οταν ανοιγω το messenger βλεπω το μηνυμα που εχει ερθει πριν 5 λεπτα

έχω και εγώ αυτό το θέμα η εφαρμογή φταίει το ίδιο είχα και με το s21 ultra

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, andreas443 said:

έχω και εγώ αυτό το θέμα η εφαρμογή φταίει το ίδιο είχα και με το s21 ultra

Έκανα μια εκκαθαριση δεδομενων και clear cache και δειχνει να εστρωσε προς το παρον

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , Καποιος κάτοχος fold4 που να το πήρε να μας πει εντυπώσεις υπάρχει?

Στάλθηκε από το SM-F936B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

P30 pro
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, gab said:

Έχει περάσει κάποιος πληκτρολόγιο Google?

Το κατεβάζω αλλά δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω 

Κανένα πρόβλημα εδώ

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, twins1706 said:

Συμφωνω είναι χάλια το ασπρο στο κινητό. Την  πρώτη φορά που το είδα λέω εντάξει είναι demo, πήγα στο πλαίσιο δεύτερη επιλογή καταστήματος να τσεκάρω, το αποτέλεσμα ίδιο. Παω στα media βλέπω πάλι τη συσκευή για τρίτη φορά, το ασπρο απλά δεν είναι ασπρο. Εχει μια ρύθμιση στην οθόνη που μπορείτε να την ενεργοποιήσετε αλλά πάλι δεν είναι καλό το αποτέλεσμα. 

Τα είπαμε αυτά, δεν έχω καμία αμφιβολία για τέτοια θέματα.

Η απάντηση είναι μία φίλε μου. Apple. Η Samsung αντιγράφει τα ξεπλυμενα χρώματα στο βωμό των "tests από displaymate" - εδώ αντέγραψε μέχρι και την ταινία ασφαλείας στο πακέτο από τη σειρά iPhone 14. Δεν υπάρχει λόγος να τα κάνει αυτά, το προϊόν της είναι πολύ ανώτερο από το αντίστοιχο μήλο, αλλά η σαμμυ εκεί... 

1 hour ago, sbxgr said:

Καλησπερα , Καποιος κάτοχος fold4 που να το πήρε να μας πει εντυπώσεις υπάρχει?

Στάλθηκε από το SM-F936B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τι εντυπώσεις να σου πει κάτοχος fold? Αν τη βρίσκεις με τη μεγάλη οθόνη και θες χώρο για να εκμεταλλεύεσαι πλήρως το πενάκι δεν κουνάς ρούπι. Αν θες καλύτερη κάμερα και κάπου 20% καλύτερη αυτονομία χάνοντας τα παραπάνω προχωράς. 

Διαλέγεις και παίρνεις. 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και να είναι eu και να αποτελεί προϊόν παραεισαγωγης. Ψάξε λίγο τι είναι το VAT CARUSEL και θα καταλάβεις...το ότι εσύ θα έχεις εγγύηση κανονικά δε σημαίνει ότι δεν είναι προϊόν που έχει ακολουθήσει περίεργες οδούς..
Άλλο λέω ότι δεν με ενδιαφέρει αν είναι παρά εισαγωγή εφόσον είναι EU με καλύπτει η εγγύηση κανονικότατα...



sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

φωτογραφία δεν με απασχολεί καθόλου..
αυτονομία με ενδιαφέρει και πενάκι σαφώς..
το μόνο που μου κινεί το μικρόβιο για την μετάβαση είναι το ότι έχω το πενάκι στην συσκευή. και σίγουρα είναι πιο κινητό τηλέφωνο στη μεταφορά..
αν είναι όμως σαν επιδώσεις και μπαταρια σχεδόν ίδια τότε δεν ασχολούμαι και μένω με την οθοναρα του fold και την τσάκιση στη μέση..

Στάλθηκε από το SM-F936B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

P30 pro
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, twins1706 said:

Συμφωνω είναι χάλια το ασπρο στο κινητό. Την  πρώτη φορά που το είδα λέω εντάξει είναι demo, πήγα στο πλαίσιο δεύτερη επιλογή καταστήματος να τσεκάρω, το αποτέλεσμα ίδιο. Παω στα media βλέπω πάλι τη συσκευή για τρίτη φορά, το ασπρο απλά δεν είναι ασπρο. Εχει μια ρύθμιση στην οθόνη που μπορείτε να την ενεργοποιήσετε αλλά πάλι δεν είναι καλό το αποτέλεσμα. 

Δε πειράζει θα φάω στη μάπα το s22 ultra κανα 4μηνο ακόμα και αρχή καλοκαιραρας θα το χτυπήσω κούτα κανα 900αρι από επιδότηση κάποιου που θέλει να το σπρώξει κλασικά insomnia.gr..  80 θετικές έχω και εγώ μη νομίζεις... Θα βάλω το δικό μου 780 (12-256)  να φύγει χθες, 120 διαφορά κλαιν μαιν... Και θα έχουν φύγει και όσες παιδικές ασθένειες, μυαλό θέλει απλά... . ❤️

Edited by ChrisNikol
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! 

Για θυμίστε μου λίγο με ποια προσθήκη του nice lock μπορούμε να κάνουμε πιο μικρά τα εικονίδια στο συρτάρι εφαρμογών... 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! 
Για θυμίστε μου λίγο με ποια προσθήκη του nice lock μπορούμε να κάνουμε πιο μικρά τα εικονίδια στο συρτάρι εφαρμογών... 
home up
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ilka71 said:
2 ώρες πριν, kountoura said:
Καλημέρα! 
Για θυμίστε μου λίγο με ποια προσθήκη του nice lock μπορούμε να κάνουμε πιο μικρά τα εικονίδια στο συρτάρι εφαρμογών... 

home up

Καλημερα. Δωστε και σε εμας περισσοτερες πληροφοριες σχετικα γιατι σκεφτομαι πολυ σοβαρα να γυρισω στον nova μετα απο μιση μερα χρησης με το κινητο. Οχι οτι με χαλαει το ui απλα ο nova ειναι πολυ πιο παραμετροποιησιμος.

 

Υ.Γ Παρελαβα χτες απο Κωτσοβολο, χωρις να με εχουν ενημερωσει οτι εχει ερθει το κινητο. Απλα ετυχε να εχω φιλο ο οποιος δουλευει σε καταστημα και με ενημερωσε. 

Edited by flampouras
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Δωστε και σε εμας περισσοτερες πληροφοριες σχετικα γιατι σκεφτομαι πολυ σοβαρα να γυρισω στον nova μετα απο μιση μερα χρησης με το κινητο. Οχι οτι με χαλαει το ui απλα ο nova ειναι πολυ πιο παραμετροποιησιμος.
 
Υ.Γ Παρελαβα χτες απο Κωτσοβολο, χωρις να με εχουν ενημερωσει οτι εχει ερθει το κινητο. Απλα ετυχε να εχω φιλο ο οποιος δουλευει σε καταστημα και με ενημερωσε. 
Ο νοβα όμως είναι πίσω σε smoothness και animations και τραχύς - απότομος αν δουλεύεις gestures...του έδωσα ευκαιρία αλλά από μένα όχι - τουλάχιστον έτσι όπως είναι τώρα , και μιλάω για την τελευταία beta ...

sent from my S21 FE 8/256


Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Είμαι κάτοχος του ταπεινού note 9 και είμαι έτοιμος για την μετάβαση στο S23 Ultra! Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξερει κάποιος πως μπορω να επωφεληθω το voucher των 100€ με την επιστροφή παλιάς συσκευής!

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, rigopil7 said:

Καλημέρα! Είμαι κάτοχος του ταπεινού note 9 και είμαι έτοιμος για την μετάβαση στο S23 Ultra! Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξερει κάποιος πως μπορω να επωφεληθω το voucher των 100€ με την επιστροφή παλιάς συσκευής!

 

Καλημέρα όταν πάρεις την συσκευή θα μπεις στην εφαρμογή samsung member θα  βάλεις τα στοιχεία σου θα βγάλεις και την απόδειξη αγοράς μια φωτογραφία και θα τα στείλεις μετά θα περιμένεις να σου έρθει ένα email εμένα έκανε 2 μέρες
στο email θα έχει έναν κωδικό και το link από την pantas θα μπεις θα διαλέξεις την συσκευή που θες να επιστρέψεις αν δεν υπάρχει η συσκευή στην λίστα τότε θα βάλεις άλλη συσκευή στην περίπτωση αυτή αν διαλέξεις άλλη συσκευή τότε θα πάρεις μόνο τα 100 euro αν υπάρχει θα πάρεις και κάτι παραπάνω όσο κοστολογήσουν την συσκευή
μετά θα συμπλήρωσης την διεύθυνση σου και τον κωδικό από το email θα διαλέξεις πια μέρα και ώρα θες να περάσει ο κούριερ, μετά θα σου έρθει ένα ακόμα email με ένα pdf θα το εκτύπωσης και θα το βάλεις μέσα στο δέμα και αυτό ήταν όταν παραλάβουν την συσκευή θα σου στείλουν email για να τους στείλεις το iban και να σου πούνε και ποσο κοστολογούν την συσκευή

εγώ περιμένω σήμερα να έρθουν να την παραλάβουν

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχετε παραλάβει (καλορίζικο!) πως είναι οι πρώτες εντυπώσεις από την μπαταρία; 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, chocbhed_6630 said:

Όσοι το έχετε παραλάβει (καλορίζικο!) πως είναι οι πρώτες εντυπώσεις από την μπαταρία; 

μεχρι ωρας φαινεται καλυτερο απο το σ22

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, andreas443 said:

Καλημέρα όταν πάρεις την συσκευή θα μπεις στην εφαρμογή samsung member θα  βάλεις τα στοιχεία σου θα βγάλεις και την απόδειξη αγοράς μια φωτογραφία και θα τα στείλεις μετά θα περιμένεις να σου έρθει ένα email εμένα έκανε 2 μέρες
στο email θα έχει έναν κωδικό και το link από την pantas θα μπεις θα διαλέξεις την συσκευή που θες να επιστρέψεις αν δεν υπάρχει η συσκευή στην λίστα τότε θα βάλεις άλλη συσκευή στην περίπτωση αυτή αν διαλέξεις άλλη συσκευή τότε θα πάρεις μόνο τα 100 euro αν υπάρχει θα πάρεις και κάτι παραπάνω όσο κοστολογήσουν την συσκευή
μετά θα συμπλήρωσης την διεύθυνση σου και τον κωδικό από το email θα διαλέξεις πια μέρα και ώρα θες να περάσει ο κούριερ, μετά θα σου έρθει ένα ακόμα email με ένα pdf θα το εκτύπωσης και θα το βάλεις μέσα στο δέμα και αυτό ήταν όταν παραλάβουν την συσκευή θα σου στείλουν email για να τους στείλεις το iban και να σου πούνε και ποσο κοστολογούν την συσκευή

εγώ περιμένω σήμερα να έρθουν να την παραλάβουν

που βαζεις τα στοιχεια σου στο samsung members? στα πλεονεκτηματα εμενα δεν γραφει τιποτα... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στα πλεονέκτημα εμφανίζει 3 banners 00b7fea56a18ea7d7a97512e0c720bb3.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, andreas443 said:

Καλημέρα όταν πάρεις την συσκευή θα μπεις στην εφαρμογή samsung member θα  βάλεις τα στοιχεία σου θα βγάλεις και την απόδειξη αγοράς μια φωτογραφία και θα τα στείλεις μετά θα περιμένεις να σου έρθει ένα email εμένα έκανε 2 μέρες
στο email θα έχει έναν κωδικό και το link από την pantas θα μπεις θα διαλέξεις την συσκευή που θες να επιστρέψεις αν δεν υπάρχει η συσκευή στην λίστα τότε θα βάλεις άλλη συσκευή στην περίπτωση αυτή αν διαλέξεις άλλη συσκευή τότε θα πάρεις μόνο τα 100 euro αν υπάρχει θα πάρεις και κάτι παραπάνω όσο κοστολογήσουν την συσκευή
μετά θα συμπλήρωσης την διεύθυνση σου και τον κωδικό από το email θα διαλέξεις πια μέρα και ώρα θες να περάσει ο κούριερ, μετά θα σου έρθει ένα ακόμα email με ένα pdf θα το εκτύπωσης και θα το βάλεις μέσα στο δέμα και αυτό ήταν όταν παραλάβουν την συσκευή θα σου στείλουν email για να τους στείλεις το iban και να σου πούνε και ποσο κοστολογούν την συσκευή

εγώ περιμένω σήμερα να έρθουν να την παραλάβουν

Δηλαδή γίνεται να πάρουμε μόνο τα 100 ευρώ χωρίς να επιστρέψουμε συσκευή? 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Just now, kountoura said:

Δηλαδή γίνεται να πάρουμε μόνο τα 100 ευρώ χωρίς να επιστρέψουμε συσκευή? 

όχι πρέπει να επιστρέψεις συσκευή όπως δήποτε αλλιώς δεν παίρνεις ούτε τα 100

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

https://www.androidcentral.com/phones/samsung-galaxy-s23-ultra-camera-review-more-megapixels-isnt-always-better#section-video-tests

 

Μια λιγότερο διθυραμβικη προσέγγιση. Υποθέτω ότι ο νέος φακός θέλει στρωσιμο με updates 

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...