Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όποιος βιάζεται πληρώνει, με λίγο υπομονή θα πάει στην σωστή τιμή.
Οι τιμές πλέον πάνω κάτω αυτές είναι, το να περιμένω έξι μήνες να το πάρω 100 -150 ευρώ φθηνότερα είναι μια επιλογή σαφώς, αλλά θα έχει χάσει και αξία μεταπώλησης το προηγούμενο τηλέφωνο που θέλω να πουλήσω.....

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

image.png   με φπα ειναι 1161
Πες το ξεκάθαρα, τριγωνική δηλαδή ;
Τριγωνικη, τετράγωνη, τραπεζιο, πεντάγωνο, λευκός οίκος, δεύτερη ταμειακή, δεν γνωριζω και μακριά από εμάς αυτά. Εντύπωση μου κάνει πάντως που είναι η αρχική τιμή πλην το φπα. Ωρες ωρες κάτι συμπτώσεις.... βέβαια μιλάμε για ακριβώς το ίδιο προϊόν, με την ίδια ακριβώς εγγύηση από Samsung, οπότε όποιος δεν μπορεί να κόψει τιμολόγιο το παίρνει από εκεί.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, bromonano2 said:

Οι τιμές πλέον πάνω κάτω αυτές είναι, το να περιμένω έξι μήνες να το πάρω 100 -150 ευρώ φθηνότερα είναι μια επιλογή σαφώς, αλλά θα έχει χάσει και αξία μεταπώλησης το προηγούμενο τηλέφωνο που θέλω να πουλήσω.....

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Τριγωνικη τετράγωνη, τραπεζιο, πεντάγωνο, λευκός οίκος, δεύτερη ταμειακή, δεν γνωριζω και μακριά από εμάς αυτά. Εντύπωση μου κάνει πάντως που είναι η αρχική τιμή πλην το φπα. Ωρες ωρες κάτι συμπτώσεις.... βέβαια μιλάμε για ακριβώς το ίδιο προϊόν, με την ίδια ακριβώς εγγύηση από Samsung, οπότε όποιος δεν μπορεί να κόψει τιμολόγιο το παίρνει από εκεί.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

δηλαδη ειναι οντως αυτη η τιμη ετσι; μετα 6 μηνες θα πεσει στα 1000 ;η 1050;

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, bromonano2 said:

Οι τιμές πλέον πάνω κάτω αυτές είναι, το να περιμένω έξι μήνες να το πάρω 100 -150 ευρώ φθηνότερα είναι μια επιλογή σαφώς, αλλά θα έχει χάσει και αξία μεταπώλησης το προηγούμενο τηλέφωνο που θέλω να πουλήσω.....

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Τριγωνικη τετράγωνη, τραπεζιο, πεντάγωνο, λευκός οίκος, δεύτερη ταμειακή, δεν γνωριζω και μακριά από εμάς αυτά. Εντύπωση μου κάνει πάντως που είναι η αρχική τιμή πλην το φπα. Ωρες ωρες κάτι συμπτώσεις.... βέβαια μιλάμε για ακριβώς το ίδιο προϊόν, με την ίδια ακριβώς εγγύηση από Samsung, οπότε όποιος δεν μπορεί να κόψει τιμολόγιο το παίρνει από εκεί.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

Παντός μπορεί να εξηγηθεί και κάπως η έκπτωση. Είδη η Samsung το δίνει 1304 σε ιδιώτες και δίνει και 100 επιστροφή, 1204, μειώνεις και λίγο το περιθώριο κέρδους σου και το πας 1161. 

Σίγουρα πάντως πιστεύω θα είναι μοντέλα πάραεισαγωγης, όχι δηλαδη αυτά που προορίζονται για ελληνική αγορά.

Edited by nikos2153
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos2153 said:

Παντός μπορεί να εξηγηθεί και κάπως η έκπτωση. Είδη η Samsung το δίνει 1304 σε ιδιώτες και δίνει και 100 επιστροφή, 1204, μειώνεις και λίγο το περιθώριο κέρδους σου και το πας 1161. 

Σίγουρα πάντως πιστεύω θα είναι μοντέλα πάραεισαγωγης, όχι δηλαδη αυτά που προορίζονται για ελληνική αγορά.

εχουν εγγυηση στην samsung την smartec κανονικα;

Link to comment
Share on other sites

εχουν εγγυηση στην samsung την smartec κανονικα;
Ναι μόνο αν προορίζονται για χώρα της ευρωπαϊκής Ένωσης όχι αν είναι από αλλού. Αυτό μπορείς να το ελέγξεις με το IMEI του κινητού με ένα τηλέφωνο στη Samsung

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, costsa41 said:

Ναι μόνο αν προορίζονται για χώρα της ευρωπαϊκής Ένωσης όχι αν είναι από αλλού. Αυτό μπορείς να το ελέγξεις με το IMEI του κινητού με ένα τηλέφωνο στη Samsung

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

γραφουν ΕU ,Samsung Galaxy S23 Ultra S918 5G Dual Sim 12GB RAM 512GB – Green EU επομενως θα ειμαι οκ;

Link to comment
Share on other sites

γραφουν ΕU ,Samsung Galaxy S23 Ultra S918 5G Dual Sim 12GB RAM 512GB – Green EU επομενως θα ειμαι οκ;
Ότι θέλει γράφει κάποιος. Το θέμα είναι να τους ζητήσεις το IMEI και να το δεις αν είναι για χώρα της Ένωσης.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, costsa41 said:

Ότι θέλει γράφει κάποιος. Το θέμα είναι να τους ζητήσεις το IMEI και να το δεις αν είναι για χώρα της Ένωσης.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ευχαριστω πολυ να εισαι καλα

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να βαλω την e-sim μου απο την εφαρμογη της my vodafone και κρασαρει συνεχεια 🙂 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παντός μπορεί να εξηγηθεί και κάπως η έκπτωση. Είδη η Samsung το δίνει 1304 σε ιδιώτες και δίνει και 100 επιστροφή, 1204, μειώνεις και λίγο το περιθώριο κέρδους σου και το πας 1161. 
Σίγουρα πάντως πιστεύω θα είναι μοντέλα πάραεισαγωγης, όχι δηλαδη αυτά που προορίζονται για ελληνική αγορά.
Το πιστεύεις πραγματικά αυτό? Και μάλιστα σε ένα προϊόν που δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα επίσημα? Χωρίς καμία διάθεση ειρωνιας η ερώτηση μου.

Αρκετα με αυτα: μπαταρία παιδια, πείτε μας για μπαταρια οι κάτοχοι. Εγινε τίποτα ή τζάμπα χαρήκαμε?

Sent from my SM-A528B using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MeteorX said:

ευχαριστω πολυ να εισαι καλα

φιλε μου παιρνω τηλ το καταστημα και τους λεω να μου πουν το ιμει απο τη συσκευη πριν προχωρησω σε αγορα;και αν ναι μετα παιρνω τη smartec και τους λεω το ιμει;

Link to comment
Share on other sites

Φοβερη εμπορικη πολιτικη παντως η Sammy φετος...
Κρατησε ολες τις εκπτωσεις ( και το κερδος) για την παρτη της..
Μοιρασε τα κουπονια (-100€) και εκπτωσεις (-10%) με ανεκδιγητο τροπο....(συγνωμη δεν ειδατε το unpacking)
Και αφησε πρακτικα εκτος ολο το δικτυο των συνεργατων - αλυσιδων ....και τους πελατες τους!

Tragic

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MeteorX said:

φιλε μου παιρνω τηλ το καταστημα και τους λεω να μου πουν το ιμει απο τη συσκευη πριν προχωρησω σε αγορα;και αν ναι μετα παιρνω τη smartec και τους λεω το ιμει;

Ναι

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου παιρνω τηλ το καταστημα και τους λεω να μου πουν το ιμει απο τη συσκευη πριν προχωρησω σε αγορα;και αν ναι μετα παιρνω τη smartec και τους λεω το ιμει;
Έτσι ακριβώς!! Και μην ξεχάσεις να τους πεις το πότε θα την έχετε στα χέρια σου. Συνήθως αργεί πολύ με τέτοιες προσφορές. Θα πάρεις τη Samsung όχι τη smartec καλύτερα γιατί αυτή είναι το σέρβις.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 8/2/2023 at 5:32 ΜΜ, v@gelis said:

Το ειδα κι εγω σημερα σε συσκευή συναδέλφου, η οθόνη είναι ξεκάθαρα υποδεέστερη απο αυτη του s22 ultra.

Μα είναι δυνατον???

Συμφωνω είναι χάλια το ασπρο στο κινητό. Την  πρώτη φορά που το είδα λέω εντάξει είναι demo, πήγα στο πλαίσιο δεύτερη επιλογή καταστήματος να τσεκάρω, το αποτέλεσμα ίδιο. Παω στα media βλέπω πάλι τη συσκευή για τρίτη φορά, το ασπρο απλά δεν είναι ασπρο. Εχει μια ρύθμιση στην οθόνη που μπορείτε να την ενεργοποιήσετε αλλά πάλι δεν είναι καλό το αποτέλεσμα. 

Link to comment
Share on other sites

Φοβερη εμπορικη πολιτικη παντως η Sammy φετος...
Κρατησε ολες τις εκπτωσεις ( και το κερδος) για την παρτη της..
Μοιρασε τα κουπονια (-100€) και εκπτωσεις (-10%) με ανεκδιγητο τροπο....(συγνωμη δεν ειδατε το unpacking)
Και αφησε πρακτικα εκτος ολο το δικτυο των συνεργατων - αλυσιδων ....και τους πελατες τους!

Tragic


Μεγάλη εντύπωση μου έκανε και εμένα αυτό. Εχω μιλήσει με όλα τα καταστήματα (τηλεφωνικά και όχι δια ζώσης) και κανένα δεν έχει κάποιο κουπόνι. Μαλιστα η κουβεντα παει σε επιπεδο τρολαρισματος οταν τους ρωταω πως γινεται να σας εχει αφησει απεξω η samsung. Εκτος αν υπαρχει εκτωση απο την samsung και επειδη δεν ειναι επισημο το -10% απο την samsung hellas ωστε να το μαθει ο κοσμος, το επωφελούνται οι retailers. .Θα επειρησω και από κοντά..

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τρομερό deal πιστεύω πως με 55€ έξτρα, δίνουν 2 επιπλέον χρόνια εγγύηση αντιπροσωπείας. Πήρα τηλ να ρωτήσω και μου είπαν πως ναι ισχύει κανονικά. Ήταν ένας από τους βασικούς λόγους που το πήρα. Μόνο και μόνο ένα burn in  να βγαλει η οθόνη μετά τα δύο χρόνια τα έβγαλε τα λεφτά του και μάλιστα πολλαπλάσια 

Link to comment
Share on other sites

Την καραμέλα με την παρά εισαγωγή σταματήστε την…..

Εφόσον είναι EU η συσκευή ΤΕΛΟΣ!


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Konstantine73 said:

Την καραμέλα με την παρά εισαγωγή σταματήστε την…..

Εφόσον είναι EU η συσκευή ΤΕΛΟΣ!


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk

αρα οπου γραφει EU ειναι οκ απο εγγυηση στην ελλαδα;σωστα;δεν το γραφουν στην τυχη εννοω το eu?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Konstantine73 said:

Την καραμέλα με την παρά εισαγωγή σταματήστε την…..

Εφόσον είναι EU η συσκευή ΤΕΛΟΣ!


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk

Μπορεί και να είναι eu και να αποτελεί προϊόν παραεισαγωγης. Ψάξε λίγο τι είναι το VAT CARUSEL και θα καταλάβεις...το ότι εσύ θα έχεις εγγύηση κανονικά δε σημαίνει ότι δεν είναι προϊόν που έχει ακολουθήσει περίεργες οδούς..

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και να είναι eu και να αποτελεί προϊόν παραεισαγωγης. Ψάξε λίγο τι είναι το VAT CARUSEL και θα καταλάβεις...το ότι εσύ θα έχεις εγγύηση κανονικά δε σημαίνει ότι δεν είναι προϊόν που έχει ακολουθήσει περίεργες οδούς..
Νομίζω όμως ότι αυτό ούτε αφορά ,ούτε επηρεάζει σε κάτι τον τελικό καταναλωτή εφοσον η εγγυηση του ισχυει κανονικότατα. Είναι αλλουνού θέμα.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα μόλις επιτέλους το πρασινάκι. Από 2/2 η παραγγελία. Ανυπομονώ να δω διαφορές με το S22U μου.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, bromonano2 said:

Αρκετα με αυτα: μπαταρία παιδια, πείτε μας για μπαταρια οι κάτοχοι. Εγινε τίποτα ή τζάμπα χαρήκαμε?

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

 

2η ημέρα που το έχω, τελείωσα με το στήσιμο, ανάλυση οθόνης WQHD+, Always on Display, συγχρονισμός, εξοικονόμηση ενέργειας off, όλα ανοιχτά (bluetooth, wifi, δεδομένα, NFC, τοποθεσία), φωτεινότητα στην μέση και συνδεδεμένο ασύρματα με PC, εκτυπωτή, ακουστικά μεγάλο μέρος της ημέρας και αρκετές κλήσεις (γύρω στις  3 ώρες) μου βγάζει τα εξής:

Εδώ να πω ότι ξεκίνησα με 85% και όχι 100% (έχω ενεργοποιήσει την προστασία μπαταρίας που φορτίζει μέχρι 85%)

1826926035_Screenshot_20230209_191531_Devicecare.thumb.jpg.453fc546e50745a033924891f19f9f21.jpg

 

Τα σχόλια δικά σας, σε σχέση με το S22 Ultra δεν μπορώ να βοηθήσω, σε σχέση με την δική μου χρήση απόλυτα ευχαριστημένος για αρχή. Κοντά 5 ώρες οθόνη στην μεγάλη ανάλυση και με αρκετή φωτεινότητα και ακόμα είμαι στο 18%.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, bikerson said:

2η ημέρα που το έχω, τελείωσα με το στήσιμο, ανάλυση οθόνης WQHD+, Always on Display, συγχρονισμός, εξοικονόμηση ενέργειας off, όλα ανοιχτά (bluetooth, wifi, δεδομένα, NFC, τοποθεσία), φωτεινότητα στην μέση και συνδεδεμένο ασύρματα με PC, εκτυπωτή, ακουστικά μεγάλο μέρος της ημέρας και αρκετές κλήσεις (γύρω στις  3 ώρες) μου βγάζει τα εξής:

Εδώ να πω ότι ξεκίνησα με 85% και όχι 100% (έχω ενεργοποιήσει την προστασία μπαταρίας που φορτίζει μέχρι 85%)

1826926035_Screenshot_20230209_191531_Devicecare.thumb.jpg.453fc546e50745a033924891f19f9f21.jpg

 

Τα σχόλια δικά σας, σε σχέση με το S22 Ultra δεν μπορώ να βοηθήσω, σε σχέση με την δική μου χρήση απόλυτα ευχαριστημένος για αρχή. Κοντά 5 ώρες οθόνη στην μεγάλη ανάλυση και με αρκετή φωτεινότητα και ακόμα είμαι στο 18%.

μια χαρά φενεται η μπαταρία.πολυ καλή. με όλα ανοιχτά. και βάλε ότι είναι και αρχή και θα στρώσει κ στη συνέχεια 

Link to comment
Share on other sites

Εχει καποιος ιδεα γιατι χανονται ειδοποιησεις του messenger?Εχω πειράξει 10 φορες τις ρυθμισεις μπας και αλλα τιποτα.Δεν ερχεται ειδοποιηση και οταν ανοιγω το messenger βλεπω το μηνυμα που εχει ερθει πριν 5 λεπτα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...