Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11 minutes ago, lef7 said:

Τηλεφώνησα προ ολίγου και μου είπαν ότι έχει λήξει η προσφορά αυτή.

Έχει καιρό που το έκανες;

Αν δεν κάνω λάθος σήμερα τελειώνει η περίοδος προπαραγγελίας, τουλάχιστον έτσι μου είχαν πει. Και η προσφορά με τα -100€ ισχύει για την προπαραγγελία. Προφανώς δεν χάνεις κάτι να πιέσεις, αλλά έχε στον νου ότι πιθανώς να έχει λήξει.
Βέβαια εμένα μου είχαν πει ότι ισχύει μόνο για 1 ημέρα και έτρεχα να πληρώσω (online) για να προλάβω, οπότε άντε βρες άκρη 😁

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kountoura said:

Η επιλογή άλλο προφανώς εμφανίζεται από τις οδηγίες του απαντητικου μεηλ της Samsung. 

Γιατί στο σαητ της πάντας αν μπεις έτσι και ψάξεις ένα 3310 πχ, δεν υπάρχει επιλογή άλλο. 

Επίσης σε εμάς από επαρχία, πως γίνεται η διαδικασία άραγε? 

Στέλνω το 3310 σε διεύθυνση που θα μου πουν? 

Κάνεις την διαδικασία στο samsung members. 

Μέσα σε 7 εργάσιμες σου έρχεται email από samsung με κωδικό και link που σε στέλνει στο site της panda. 

Εκεί επιλέγεις τι κινητό θα δώσεις. 

Σε παίρνουν τηλ να έρθουν από την panda να πάρουν και να ελέγξουν το κινητό που δήλωσες ότι θα δώσεις. 

Το παραλαμβάνει Courier, δίνεις κωδικό, το ελέγχουν δίνεις IBAN που θέλεις να πιστωθεί το ποσό. 

Και αν όλα πάνε καλά σου γίνεται η πίστωση του πόσο. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, valium said:

Κάνεις την διαδικασία στο samsung members. 

Μέσα σε 7 εργάσιμες σου έρχεται email από samsung με κωδικό και link που σε στέλνει στο site της panda. 

Εκεί επιλέγεις τι κινητό θα δώσεις. 

Σε παίρνουν τηλ να έρθουν από την panda να πάρουν και να ελέγξουν το κινητό που δήλωσες ότι θα δώσεις. 

Το παραλαμβάνει Courier, δίνεις κωδικό, το ελέγχουν δίνεις IBAN που θέλεις να πιστωθεί το ποσό. 

Και αν όλα πάνε καλά σου γίνεται η πίστωση του πόσο. 

Σε ευχαριστώ πολύ για την αναλυτική περιγραφή της διαδικασίας. 

Αναμένω.. 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ρίξτε μια ματιά οσοι το έχετε ήδη στα χέρια σας.

Αρκετοι αναφέρουν, σε διάφορα σημεία της γης, οτι στο δεξί κάτω άκρο, υπό συγκεκριμένη γωνία, εμφανίζεται κάτι σαν φυσαλίδα εντός της οθόνη. 

 

 

20230216_113046.jpg

20230216_113823.jpg

Edited by ros100
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Sorry αν ξεφευγω λιγο του θεματος αλλα δεν θυμαμαι να εχει ξαναγινει αλλη χρονια (τα τελευταια 3-4 χρονια τουλαχιστον) τετοιος χαμος. Εχει γεμισει ο τοπος αγγελιες με 22αρια και δεν βλεπεις σχεδον καθολου με 23αρια.

Αυτο σημαινει οτι φετος εγινε δουλιτσα.

Να το θυμαστε οτι αυτη τη χρονια μαλλον θα την συζηταμε για καιρο. Μακαρι να συνεχισει ετσι.

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ros100 said:

Ρίξτε μια ματιά οσοι το έχετε ήδη στα χέρια σας.

Αρκετοι αναφέρουν, σε διάφορα σημεία της γης, οτι στο δεξί κάτω άκρο, υπό συγκεκριμένη γωνία, εμφανίζεται κάτι σαν φυσαλίδα εντός της οθόνη. 

 

 

20230216_113046.jpg

20230216_113823.jpg

Και εγώ το έχω

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγη ώρα ήρθε η Courier και παρέλαβε την συσκευή μου για το Trade-in. Πολύ απλή διαδικασία και άμεσος ήρθαν Τετάρτη βραδάκι έκανα αίτηση Πέμπτη 12 ώρα ήρθε η courier.

Link to comment
Share on other sites

Ρίξτε μια ματιά οσοι το έχετε ήδη στα χέρια σας.
Αρκετοι αναφέρουν, σε διάφορα σημεία της γης, οτι στο δεξί κάτω άκρο, υπό συγκεκριμένη γωνία, εμφανίζεται κάτι σαν φυσαλίδα εντός της οθόνη. 
 
 
20230216_113046.thumb.jpg.f1f01d2e07fcf6435b6739ea8f9aeb1e.jpg
20230216_113823.thumb.jpg.a58b0083a29594ed26d54aaa3dd372f3.jpg
Αυτο φαινεται οτι ειναι ζελατινα που δεν εχει καθησει καλα σε εκεινο τπ σημειο (και δεν φτανει μεχρι το ακρο της οθονης)

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, anergos13 said:
1 ώρα πριν, ros100 said:
Ρίξτε μια ματιά οσοι το έχετε ήδη στα χέρια σας.
Αρκετοι αναφέρουν, σε διάφορα σημεία της γης, οτι στο δεξί κάτω άκρο, υπό συγκεκριμένη γωνία, εμφανίζεται κάτι σαν φυσαλίδα εντός της οθόνη. 
 
 
20230216_113046.thumb.jpg.f1f01d2e07fcf6435b6739ea8f9aeb1e.jpg
20230216_113823.thumb.jpg.a58b0083a29594ed26d54aaa3dd372f3.jpg

Αυτο φαινεται οτι ειναι ζελατινα που δεν εχει καθησει καλα σε εκεινο τπ σημειο (και δεν φτανει μεχρι το ακρο της οθονης)



Εχμ, όχι. είναι η οθόνη. Υπάρχουν δεκάδες αναφορές ήδη.


 

Fo6xy5EXsAIKZna.jpeg

FpEg3pqWIAESHpq.jpeg

FpEg3ppXoAALbUt.jpeg

FpEtdAxXgAAQczx.jpeg



Ακομα και στα εκθεσιακά υπάρχει το ίδιο πρόβλημα.

 

Screenshot 2023-02-16 132205.jpg

Edited by ros100
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

WTF? 

Σε τετοια περιπτωση να υποθεσω γινεται αντικατασταση? 

Διεγραψα γιατι θα βρω το μπελα μου στο τελος...

Edited by stiflerakos

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ros100 said:



Εχμ, όχι. είναι η οθόνη. Υπάρχουν δεκάδες αναφορές ήδη.


 

Fo6xy5EXsAIKZna.jpeg

FpEg3pqWIAESHpq.jpeg

FpEg3ppXoAALbUt.jpeg

FpEtdAxXgAAQczx.jpeg

Οντως στη τελευταία φώτο φαίνεται να είναι μέσα από την οθονη

Link to comment
Share on other sites

Παντως στα μεγαλα σοβαρα φορουμ δεν βλεπω καμια αναφορα.

XDA ας πουμε ουτε ενα θεμα για αυτο.

Μηπως ειναι Ραδιο Αρβυλα? Ας μας πουνε οι κατοχοι ρε παιδια αν βλεπετε κατι (Αν και νομιζω θα το ειχατε ηδη δει με τοσο ψαξιμο στις οθονες σας )

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, stiflerakos said:

Παντως στα μεγαλα σοβαρα φορουμ δεν βλεπω καμια αναφορα.

XDA ας πουμε ουτε ενα θεμα για αυτο.

Μηπως ειναι Ραδιο Αρβυλα? Ας μας πουνε οι κατοχοι ρε παιδια αν βλεπετε κατι (Αν και νομιζω θα το ειχατε ηδη δει με τοσο ψαξιμο στις οθονες σας )


Κάποιοι έχουν αλλάξει ήδη δυο συσκευές, με τη δεύτερη να είναι χειρότερη και πάνε για τρίτη.

1421236070_Screenshot2023-02-16134019.thumb.jpg.bc5e2ab54cef582b4a3f59abe553178a.jpg

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ros100 said:


Κάποιοι έχουν αλλάξει ήδη δυο συσκευές, με τη δεύτερη να είναι χειρότερη και πάνε για τρίτη.

1421236070_Screenshot2023-02-16134019.thumb.jpg.bc5e2ab54cef582b4a3f59abe553178a.jpg

Κι εκεί που λέγαμε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ όλα τέλεια πώς τα καταφέρνουν πάντα να χουν μια χαζομάρα να χαλάνε την εικόνα τους πανάθεμα τους!😄

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Έλαβα και εγώ σήμερα το πράσινο τέρας. 512 12 ραμ. Όλα καλά με οθόνη ούτε φουσκάλες ούτε τίποτα και στο λευκό όλα μια χαρά μέχρι στιγμής. Τούμπανο πάντως αέρας πάνε ολα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά προφανώς αν υπήρχε θέμα με την οθόνη σε όσους έχουμε παραλάβει θα σας το είχαμε αναφέρει ήδη και θα τρέχαμε τις εγγυήσεις, τώρα να κάτσουμε ένας ένας να γράφουμε όλα καλά δεν έχει και νόημα.

Εκτός από εμάς, ούτε από μεγάλα site έχει αναφερθεί κάτι (αλλά οκ πες ότι αυτά τα παίρνουν ξέρω γω), τόσα unboxing και reviews, μην κάνετε θέμα κάτι που απλά διαβάσατε μεμονωμένα. 
Αν υπήρχε γενικευμένο πρόβλημα θα είχε μαθευτεί ήδη. αν υπάρχουν μεμονωμένες αστοχίες φαντάζομαι θα τους τα αντικαταστήσουν κι όλα αυτά αν υπάρχει καν θέμα.

 

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε το email της Samsung για το tradein.

Να πω λοιπόν πως ο κωδικός voucher είναι το IMEI της συσκευης μας και το λινκ είναι https://pricing.pandas.io/samsunggr

Καταχωρώτον κωδικό μου του voucher (ΙΜΕΙ) και μου βγάζει: Invalid promo code

 

 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, andreas443 said:

Και εγώ το έχω

Ο άνθρωπος εδώ δεν αναφέρει ξεκάθαρα οτι τουλάχιστον στη δική του συσκευή υπάρχει?! 🤷🏻‍♂️

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, petpapoy said:

Μου ήρθε το email της Samsung για το tradein.

Να πω λοιπόν πως ο κωδικός voucher είναι το IMEI της συσκευης μας και το λινκ είναι https://pricing.pandas.io/samsunggr

Καταχωρώτον κωδικό μου του voucher (ΙΜΕΙ) και μου βγάζει: Invalid promo code

 

 

Κάπου κάνεις λάθος. 

Μου ήρθε και εμένα μεηλ από την Samsung. 

O αριθμός voucher δεν είναι ούτε το Imei ούτε ο σειριακός αριθμός. 

Είναι ένας άσχετος κωδικός. 

Έκανα την αίτηση στην pandas από το link. 

Έβαλα το voucher εκεί. 

Επέλεξα άλλο γιατί θα δώσω μια συσκευή με κουμπιά νοκια. 

Εκτύπωσα την καρτέλα που μου έβγαλε η pandas. 

Και αύριο θα έρθει acs να το πάρει. 

Μόλις παραλάβουν σε μια εργάσιμη έρχεται μεηλ μου είπαν με την αξία της συσκευης (μηδενική μάλλον στην περίπτωση μου) συν 100 από την Samsung. 

Δίνεις IBan και σε μια εργάσιμη αν συμφωνείς με το ποσό σου βάζουν τα χρήματα. 

Δεν τους ενδιαφέρει αν λειτουργεί η συσκευή η όχι. 

Απλά θέλουν μια συσκευή οποσδηποτε. 

Αυτά! 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ChrisNikol said:

Ο άνθρωπος εδώ δεν αναφέρει ξεκάθαρα οτι τουλάχιστον στη δική του συσκευή υπάρχει?! 🤷🏻‍♂️

Δεν ξέρω φίλε μου, αλλά μεταξύ μας το παλικάρι που ανέφερε ότι έχει το θέμα, έχει το κινητό από την προηγούμενη εβδομάδα και μάλιστα έβαλε και εκτυπωμένη μεμβράνη και έγραφε όλα καλά.
Αδυνατώ να πιστέψω ότι δεν είχε δει ένα τόσο μπαμ σημάδι και το είδε από την φωτογραφία του ποστ εδώ.

Παρόλα αυτά και να έχει το θέμα μεμονωμένο περιστατικό θεωρείτε αν το πάρεις αναλογικά. Και οι φωτό που αναφέρονται μεμονωμένα περιστατικά είναι (αν υπάρχουν) μπρος σε τόσες χιλιάδες (φαντάζομαι) συσκευές που έχουν πουληθεί.

Καλά έκαναν και το ανέφεραν ότι παίζει τέτοιο θέμα, μην το τραβάμε από τα μαλλιά μέχρι να δούμε τι ισχύει λέω και μην το θεωρούμε και δεδομένο ότι παίζει σε πολλές συσκευές. 

 

sdasd.thumb.jpg.e2deaa140db1f6916e7789f18e0224ca.jpg

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, bikerson said:

Ρε παιδιά προφανώς αν υπήρχε θέμα με την οθόνη σε όσους έχουμε παραλάβει θα σας το είχαμε αναφέρει ήδη και θα τρέχαμε τις εγγυήσεις, τώρα να κάτσουμε ένας ένας να γράφουμε όλα καλά δεν έχει και νόημα.

Εκτός από εμάς, ούτε από μεγάλα site έχει αναφερθεί κάτι (αλλά οκ πες ότι αυτά τα παίρνουν ξέρω γω), τόσα unboxing και reviews, μην κάνετε θέμα κάτι που απλά διαβάσατε μεμονωμένα. 
Αν υπήρχε γενικευμένο πρόβλημα θα είχε μαθευτεί ήδη. αν υπάρχουν μεμονωμένες αστοχίες φαντάζομαι θα τους τα αντικαταστήσουν κι όλα αυτά αν υπάρχει καν θέμα.

 




Δες εδώ, διάβασε τα σχόλια κι ας κρίνει ο καθένας πόσο μεμονωμένο είναι.

Κάποιοι, μετά από τόσο καιρό το βρίσκουν ξαφνικά στα S22 τους, γιατί τώρα είδαν τι πρέπει να ψάξουν.




 https://twitter.com/sondesix/status/1626079389594308609

image.png

Edited by ros100
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ros100 said:




Δες εδώ, διάβασε τα σχόλια κι ας κρίνει ο καθένας πόσο μεμονωμένο είναι.

Κάποιοι, μετά από τόσο καιρό το βρίσκουν ξαφνικά στα S22 τους, γιατί τώρα είδαν τι πρέπει να ψάξουν.




 https://twitter.com/sondesix/status/1626079389594308609

image.png

Αν υπάρχει αστοχία που δεν την βλέπει κάποιος για μήνες (S22 ultra) σε κάτι που καθημερινά χειρίζεται και βλέπει αλλά μόνο όταν του την δείξουν, ε μεταξύ μας δεν την λες και σοβαρή αστοχία και τουλάχιστον δεν ενοχλεί. 

Είδα το ποστ και; Κάποιοι γράφουν ότι το έχουν κάποιοι άλλοι όχι. Τι σημαίνει αυτό; Κάποιοι γράφουν ότι το έχουν ακόμα σε παλιότερες συσκευές (Note 20, S9, S21) και κάποιοι λένε ότι η Samsung βγάζει πάντα προβληματικές συσκευές. Αντικειμενικότητα φουλ δλδ.

Τεσπα, το δικό μου δεν το έχει, ας πουν και οι υπόλοιποι που το έχουν πάρει και κυρίως ας δούμε τι θα πει η Samsung official.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, bikerson said:

Αν δεν κάνω λάθος σήμερα τελειώνει η περίοδος προπαραγγελίας, τουλάχιστον έτσι μου είχαν πει. Και η προσφορά με τα -100€ ισχύει για την προπαραγγελία. Προφανώς δεν χάνεις κάτι να πιέσεις, αλλά έχε στον νου ότι πιθανώς να έχει λήξει.
Βέβαια εμένα μου είχαν πει ότι ισχύει μόνο για 1 ημέρα και έτρεχα να πληρώσω (online) για να προλάβω, οπότε άντε βρες άκρη 😁

 

4 ώρες πριν, arxontas2323 said:

εμένα η πρώτη κοπέλα δεν ήξερε και ήρθε η συνάδελφος της και με ανέλαβε που ήξερε...μόλις με πήραν να πάω να παραλάβω...εχθές το μεσημέρι έκανα την παραγγελία..

 

5 ώρες πριν, valium said:

Την Τρίτη έκανα την παραγγελία. Θέλει γκρίνια. Αύτο μου έλεγαν και εμένα, ότι έληξε κτλ. Αλλά κλασικά μου είπαν μισό λεπτό να μιλήσω με υπεύθυνο και μου το έδωσαν. 

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια και την προτροπή. Πράγματι μετα από πίεση και αναμονή κατάφερα και πήρα τα 100 εκπτωση. Προπαρηγγειλα το πρασινο το οποιο δεν ειναι άμεσο διαθέσιμο, αλλά θα με ειδοποιήσουν όταν το έχουν.

Μου έστειλαν ήδη στο μειλ ενα κωδικό που θα χρησιμοποιήσω για το panda. Άπό την στιγμή που έχω τον κωδικό μπορώ να προχωρήσω την διαδικασία άσχετα αν δεν έχω παραλάβει το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...