Jump to content

CU Liquid


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν χρειάζεται να κάνεις πρώτα ανανέωση. Μπαίνεις στο liquid διαλέγεις ημερομηνία ανανέωσης, διαλέγεις ποσό, καταχωρεις την κάρτα. Με τα 15€ τελικη τιμή σου δίνει τα απεριόριστα. Ο πρώτος μήνας είναι δωρεάν.

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/liquid/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

18 minutes ago, kmpatra said:

Δεν χρειάζεται να κάνεις πρώτα ανανέωση. Μπαίνεις στο liquid διαλέγεις ημερομηνία ανανέωσης, διαλέγεις ποσό, καταχωρεις την κάρτα. Με τα 15€ τελικη τιμή σου δίνει τα απεριόριστα. Ο πρώτος μήνας είναι δωρεάν.

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/liquid/

μπηκα ετσι οπως λες, εβαλα την καρτα, μου εκανε το top up 0,01 ευρω, έβαλα το μαιλ μου αλλα δεν μου δινει επιλογη το κουμπι ανανεωση... και τωρα τα ξαναθελει απο την αρχη ολα...

Link to comment
Share on other sites

Το δωρεάν μήνα και την ανανέωση θα την κάνει την ημερομηνία που ορίζεις.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

κατ'αρχην ευχαριστω για τις απαντησεις σου. ο αριθμος γυρισε σημερα σε cu. εγω θελω αμεσα να τον χρησιμοποιησω σε liquid. καταβασα την εφαρμογη mycu στο κινητο. μπηκα στο πακετο των 15 ευρω που θελω. προσθεσα την καρτα μου και μου εκανε αναληψη 1 λεπτο ως top up, αλλα μετά δεν μου εμφανιζει ενεργο το κουμπι ενεργοποιηση για βαλω το πακετο. τι κανω λαθος

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, makisg4 said:

κατ'αρχην ευχαριστω για τις απαντησεις σου. ο αριθμος γυρισε σημερα σε cu. εγω θελω αμεσα να τον χρησιμοποιησω σε liquid. καταβασα την εφαρμογη mycu στο κινητο. μπηκα στο πακετο των 15 ευρω που θελω. προσθεσα την καρτα μου και μου εκανε αναληψη 1 λεπτο ως top up, αλλα μετά δεν μου εμφανιζει ενεργο το κουμπι ενεργοποιηση για βαλω το πακετο. τι κανω λαθος

 

 

Μπορεί να είναι λιγάκι νωρίς από σήμερα επειδή οι υπηρεσίες κάνουν τουλάχιστον μία μέρα για να ενεργοποιηθούν.

Κατά τα άλλα, έχει τύχει και σε εμένα να μην δέχεται συγκεκριμένη πιστωτική κάρτα χωρίς λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ζητησε ημέρα ανανέωσης? Μηπως φταίει οτι ειναι ο αριθμός καινούργιος και δεν εχουν ακομα τα συστήματα ενημερωθεί. Μηπως εχει χρησιμοποιηθει η κάρτα και σε άλλο νούμερο liquid? Επίσης μήπως είναι revolut μίας χρήσης? γιατί αυτή δεν την δέχεται.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

ζητησε μερα ανανεωσης και εβαλα την 14 ιανουαριου την μια φορα και την 15 δεκεμβριου την αλλη. η καρτα δεν ειναι ρεβολουτ και δεν εχει χρησιμοποιηθει σε αλλο αριθμο.. δεν ξερω.. ισως ειναι νωρις. θα δω σε καταστημα το απογευμα. ευχαριστω παντως...

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, makisg4 said:

ζητησε μερα ανανεωσης και εβαλα την 14 ιανουαριου την μια φορα και την 15 δεκεμβριου την αλλη. η καρτα δεν ειναι ρεβολουτ και δεν εχει χρησιμοποιηθει σε αλλο αριθμο.. δεν ξερω.. ισως ειναι νωρις. θα δω σε καταστημα το απογευμα. ευχαριστω παντως...

Α. Στο λικουιντ δεν αγοράζεις πακετο, επιλέγεις τι θα τραβήξει και αναλόγως παιρνεις το μπόνους απεριόριστης ομιλίας. 

Β. Για να παρεις το δώρο, βάλε στη μπάρα ημερομηνία σημερινή. 

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με το Roaming στην Ε.Ε., ισχύουν οι χρεώσεις βάσει του τιμοκαταλόγου στο ποσό που έχεις βάλει σαν να ήσουν Ελλάδα;

Edited by jimmis11
Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Οι χρεώσεις 0.0012 (1.2 ευρω to GB) και το 0.0065. λεπτο ισχύουν στην ΕΕ .. όπως και το 1.5 ευρω την μέρα όλα απεριόριστα και τα 200gb το μήνα με 10 ευρω του big bang

2 ώρες πριν, makisg4 said:

ζητησε μερα ανανεωσης και εβαλα την 14 ιανουαριου την μια φορα και την 15 δεκεμβριου την αλλη. η καρτα δεν ειναι ρεβολουτ και δεν εχει χρησιμοποιηθει σε αλλο αριθμο.. δεν ξερω.. ισως ειναι νωρις. θα δω σε καταστημα το απογευμα. ευχαριστω παντως...

Aφου το έβαλες 15 Δεκεμβρίου να σου κάνει αυτόματη ανανέωση , στις 09¨00 στις 15 Δεκεμβρίου θα σου πάρει λεφτά ...Εκτός  την πρώτη φορά όπως εδω σε εσενα που δεν θα τραβήξει αποτην κάρτα αλλά θα σου δώσει 15 ευρω δώρο και θα σου δώσει και απεριόριστη ομιλία .  Δεν θα ανανεωσει το υπόλοιπό σου  οπότε κοίτα το να έχεις περιθώριο . (βάλε και 30 ευρω αν θές - κλέισε την κάρτα για να νιωθεις ασφάλεια στις 9 το πρωι)

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, VIPdriver said:

Α. Στο λικουιντ δεν αγοράζεις πακετο, επιλέγεις τι θα τραβήξει και αναλόγως παιρνεις το μπόνους απεριόριστης ομιλίας. 

Β. Για να παρεις το δώρο, βάλε στη μπάρα ημερομηνία σημερινή. 

το προβλημα ειναι πως δεν ενεργοποιείται το κουμπι ενεργοποιησης στο τελος. Ειναι αχνο και δεν μπορω να το πατησω.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, makisg4 said:

το προβλημα ειναι πως δεν ενεργοποιείται το κουμπι ενεργοποιησης στο τελος. Ειναι αχνο και δεν μπορω να το πατησω.

Έσυρες την μπάρα στην ημερομηνία που ήθελες; επέλεξες το ποσό που ήθελες (πρέπει να εμφανιστεί ένα ✔️ στο ποσό); επέλεξες την κάρτα που έβαλες (πρέπει να εμφανιστεί ένα ✔️ στην κάρτα); έβαλες το email σου;

Screenshot_2023-12-14-16-33-58-037_gr.mobile.vodafone-edit.thumb.jpg.78b2a9642657071849543ae5068749f9.jpg

Edited by staurosmar
Link to comment
Share on other sites

Τα tick που φαίνονται στις εικόνες σε μένα δεν εμφανίζονται. Άρα γιαυτό δεν προχωρά η διαδικασία. Τελοσπαντων θα το ξαναδώ. Ευχαριστώ και πάλι 

Link to comment
Share on other sites

Πάτα μόνος σου πάνω στα κουμπάκια και λογικά θα εμφανιστούν, συνήθως αυτό που δεν τικάρει μόνο του είναι της πιστωτικής αφού την καταχωρήσεις πρώτη φορά αλλά δε συμβαίνει και πάντα.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, makisg4 said:

Τα tick που φαίνονται στις εικόνες σε μένα δεν εμφανίζονται. Άρα γιαυτό δεν προχωρά η διαδικασία. Τελοσπαντων θα το ξαναδώ. Ευχαριστώ και πάλι 

Δοκίμασε με άλλη κάρτα, το παθαίνω κι εγώ με συγκεκριμένη κάρτα χωρίς λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Εκαναν μια αλλαγή στην μπάρα του liquid νομίζω , ίσως έφτιαξαν και τα κολλήματα με αυτό , ας μας πει οποιος του κολλήσει ξανα.

Αν δοκιμάσεις να αλλάξεις την μπαρα πριν τις 8-9 το πρωί θα σου γράψει την ίδια μέρα και μηνα και θα κάνει και την χρέωση σε λιγες ώρες κανονικά στις 9:00 ... (τα sms αργούν, μπορεί και το μεσιμέση να σου πει οτι έγινε δεκτή η αλλαγη και οτι πλήρωσες) ., παλιά έγραφε πάντα 1 μηνα μετά και ειχε λιγο περίεργη συμπεριφορά και καθυστέρηση .

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αυτή η αλλαγή με την συμπεριφορά της μπάρας ως προς την ίδια μέρα ισχύει εδώ και πολύ καιρό, δίμηνο τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, μια ερώτηση ήθελα να κάνω μπας και ξέρει κανένας τι γίνεται. Όταν πρωτομπαίνεις στο liquid, σου προστίθεται το ποσό που διάλεξες (πχ 13 ευρώ) αν δεν κάνω λάθος, σωστά; Αυτό γίνεται άμεσα ή πρέπει να περιμένω; Ρωτάω επειδή το γύρισα σε liquid πριν απο 2-3 ώρες περίπου αλλά δεν προστέθηκε κάτι στο υπόλοιπο μου. Το sms της ενεργοποίησης μου ήρθε αρκετά γρήγορα, περίπου κανένα 10 λεπτό μετά που επέλεξα να κάνω την αλλαγή και το cuapp δείχνει κανονικά οτι είμαι liquid.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, balkos said:

Θα περιμένεις ως τη μέρα που διάλεξες να γίνει η 1η πληρωμή και ώρα 9:00πμ

Α οκ, ευχαριστώ για την απάντηση. 

Link to comment
Share on other sites

On 14/12/2023 at 3:17 ΜΜ, jimmis11 said:

Τι γίνεται με το Roaming στην Ε.Ε., ισχύουν οι χρεώσεις βάσει του τιμοκαταλόγου στο ποσό που έχεις βάλει σαν να ήσουν Ελλάδα;

Λειτουργούν κανονικά. Προσοχή μόνο στα πακέτα internet που ενεργοποιείς γιατί πολλά δεν λειτουργούν Ε.Ε. Εγώ χρησιμοποιώ το big bang data max που λειτουργεί κανονικά.

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...