Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο τηλέφωνο όταν το συνδέεις με το καλώδιο επιλέγεις ταυτόχρονα από την οθόνη μεταφορά αρχείων κλπ έχει τρεις επιλογές με το που συνδέεται με το pc

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι φταιει το καλωδιο. Και ειναι 2 ιδια καλωδια. οχι οτι ειναι ελαττωματικα, απλα ειναι μαπα και για καποιο λογο δεν μεταφερουν δεδομενα και ας λενε οτι γίνεται.

Βεβαια οταν παω σπιτι θα δοκιμασω και αλλους συνδιασμους.  Εχω μικρο καλωδιο που εχω μεταφερει αρχεια απο το pc στο tablet.

Θα δω τι κανουν αυτα με το ταμπλετ οπως και το καλωδιο του ταμπλετ στο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, konakis said:

Στο τηλέφωνο όταν το συνδέεις με το καλώδιο επιλέγεις ταυτόχρονα από την οθόνη μεταφορά αρχείων κλπ έχει τρεις επιλογές με το που συνδέεται με το pc

εχω και το S7. Μεχρι σημερα δουλευει σωστα. βγαζει τις 3 επιλογες.

Το S21 με αυτα τα data καλωδια δεν βγαζει τιποτα, Μονο ενδειξη οτι φορτιζει.

Και αφου δεν δινουν καλωδιο με το κινητο, πρεπει να μυρισουμε τα νυχια μας πιο data καλωδιο θα λειτουργει?

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το συνδέω με καλώδιο από παλιό φορτιστή  Samsung & Xiaomi κι όχι με αυτό που δίνει στην συσκευασία.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

επειβεβαιωθηκε... φταινε τα καλωδια, που προφανως εχουν λαθος περιγραφη και δεν ειναι data.

με 2 αλλα καλωδια, απο huawai GT2 ρολοι και του tablet Lenovo βγαζει κανονικα τις επιλογες. 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει εάν στο Samsung Galaxy S21 FE 5G υπάρχει η δυνατότητα μέσα από τις ρυθμίσεις να προγραμματιστεί η αυτόματη απενεργοποίηση και ενεργοποίηση της συσκευής σε συγκεκριμένες ώρες ?

Για παράδειγμα στο Oneplus 6 που έχω το έχω προγραμματίσει να κλείνει αυτόματα στις 12:30 το βράδυ και να ανοίγει μόνο του στις 06:00 το πρωί.

Ευχαριστώ !!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, paok_4270 said:

μπαταρια πολυ χαλια...τελευταια φορα που ειδα καλη αυτονομια σε samsung 

ηταν με το Galaxy S4...8 χρονια πριν δηλαδη

Από S21 ,πήγα σε Α52s για την μπαταρία και τον snapdragon.Δεν άντεξα πολύ και μου φάνηκε καλή ιδέα να πάω στο S21 fe με τον snapdragon.

Όμως είναι σα να ξαναπήρα το S21 που είχα με την άθλια μπαταρία του...

Πήρα και το 8/256 για να είναι και πιο άνετο τρομάρα μου.

Πέρα από αυτό είναι άψογο.Ελπιζω στις επόμενες φορτίσεις να καλυτερεύσει,αλλιώς με βλέπω να ξαναγυρναω στο A52s.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Το προηγούμενο Fe ήταν πολύ καλύτερο σε μπαταρία, εδώ φταίει ο άθλιος σε κατανάλωση 888.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ...έχω και τις δύο συσκευές S20 FE & S21FE και με την ίδια χρήση, η διαφορά στην αυτονομία είναι πολύ μικρή υπέρ του S20 FE (συγκεκριμένα, με την χρήση που του κάνω,μόλις 20 λεπτά SOT παραπάνω).Αν σκεφτείς τι οθονάρα έχει το S21 FE και τι φωτεινότητα σηκώνει όμως, δεν το σκέφτομαι καν.

Δεν διεκδικεί τα πρωτεία σε αυτονομία το S21 FE,αλλά  δεν είναι στα επίπεδα του S20,S21 π.χ. Οι νέοι κάτοχοι, δώστε του λίγο χρόνο και θα δείτε πως η αυτονομία είναι ικανοποιητική. 

Κι εγώ πριν το A52 5G είχα (και πιο πριν το απλό S20)

Edited by GoutosGr
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η μπαταρία του, ακόμη και με δεδομένα, gps, τέρμα φωτεινότητα τη βγάζει τη μέρα.

28 minutes ago, chios said:

Το προηγούμενο Fe ήταν πολύ καλύτερο σε μπαταρία, εδώ φταίει ο άθλιος σε κατανάλωση 888.

Μπα, υπάρχουν και οι δύο συσκευές στο σπίτι και είναι αντίστοιχες, κανένα δεν έχει πολύ καλύτερη μπαταρία από το άλλο.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Δώστε χρόνο στην μπαταρία έτσι ώστε το κινητό να μάθει τα μοτίβα χρήσης.
Θέλει τουλάχιστον 10 μέρες για να στρώσει.

My S21 FE Is Awesome!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, johnnyman25 said:

Δώστε χρόνο στην μπαταρία έτσι ώστε το κινητό να μάθει τα μοτίβα χρήσης.
Θέλει τουλάχιστον 10 μέρες για να στρώσει.

My S21 FE Is Awesome!!
 

τι εννοεις? κατι σαν ΑΙ στη μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

Έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά στο λειτουργικό πάντως της samsung κ κανει καλή εξοικονόμηση.... σεβασμός

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και εγώ επιβεβαιωνω ότι το κινητό έχει πολύ καλό σήμα.Περσι το καλοκαίρι στην Φοινικούντα είχα το pixel 4a και έπιανε με το ζόρι .Με το s21fe κανένα πρόβλημα με το σήμα.Πιανει παντού!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά παρέλαβα και εγώ σήμερα, ερχόμενος από S8 plus, μιλάμε η μέρα με την νύχτα αν και ακόμα και σήμερα προσωπικά θεωρώ το s8 plus εξαιρετικό σε φωτογραφίες. Ήθελα να ρωτήσω, έχω ένα φορτιστή ασύρματο no name ο οποίος δούλευε με το s8 plus. Όμως πλέον με το S21 Fe αν και θεωρητικά είναι μέχρι 15w ο φορτιστής, μόλις το βάζω να φορτίσει μου βγάζει ένα μήνυμα περί ασυμβατότητας με αποτέλεσμα να δουλεύει προφανώς στα 5w αφού μου γράφει εκτιμώμενο χρόνος φόρτισης...4 ώρες παρά κάτι. Ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος εμπειρία ποιός φορτιστής ασύρματος είναι συμβατός, ή αν θα πρέπει να πάρω τον αυθεντικό της Samsung, ή καλύτερα ακόμα φόρτιση μόνο με καλώδιο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites



Καλησπέρα παιδιά παρέλαβα και εγώ σήμερα, ερχόμενος από S8 plus, μιλάμε η μέρα με την νύχτα αν και ακόμα και σήμερα προσωπικά θεωρώ το s8 plus εξαιρετικό σε φωτογραφίες.....

Να το χαρείς
Αναμένω τις εντυπώσεις σου γιατί κ εγώ έχω ακόμα το μάχιμο S8 plus κ σκέφτομαι την αλλαγή του.



Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, gjimmys said:

Πάντως και εγώ επιβεβαιωνω ότι το κινητό έχει πολύ καλό σήμα.Περσι το καλοκαίρι στην Φοινικούντα είχα το pixel 4a και έπιανε με το ζόρι .Με το s21fe κανένα πρόβλημα με το σήμα.Πιανει παντού!!

Μπορεί μέσα στον χρόνο που πέρασε, να αναβάθμισε ο πάροχος σου τον εξοπλισμό του στην Φοινικούντα... 🙂

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DimitrisAndNiki said:

Μπορεί μέσα στον χρόνο που πέρασε, να αναβάθμισε ο πάροχος σου τον εξοπλισμό του στην Φοινικούντα... 🙂

Δεν τον έχει αναβάθμιση τόσα χρόνια και έτυχε να τον αναβαθμίσει τώρα;Δεν νομίζω!!

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, gjimmys said:

Δεν τον έχει αναβάθμιση τόσα χρόνια και έτυχε να τον αναβαθμίσει τώρα;Δεν νομίζω!!

Πίστεψέ το....το τελευταίο διάστημα εδώ και ενάμιση χρόνο και λόγο του 5G γινονται παντού αναβαθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

@akis1973 να το χαρείς! Κι εγώ το s8+ το είχα κρατήσει αρκετό διάστημα κοντά στα δυόμισι χρόνια.

Στο θέμα μας πάρε οποιονδήποτε γνήσιο φορτιστή Samsung , εγώ έχω τον p1100 είναι η δεύτερη επιλογή που βγάζει το λινκ που σου παραθέτω με τα 18 κ κάτι ευρώ. Δεν είναι αρκετά γρήγορος όμως δεν ζεσταίνει και υπερβολικά την συσκευή. Τον έχω από εποχή s9+ ... βάζεις τη νύχτα την συσκευή και είσαι κομπλέ. Εγώ προσωπικά ασύρματη φόρτιση χρησιμοποιώ από Οκτώβριο μήνα και μετά που πέφτει η εξωτερική θερμοκρασία μέχρι Μάιο περίπου. Το καλοκαίρι δεν λέει... καθαρά προσωπική μου άποψη όπου ποτέ δεν είχα θέμα με μπαταρίες στις συσκευές μου, δεν έχω αλλάξει ποτέ και μάλιστα ένα Xperia Z πρέπει να έχει πάνω από 1500 κύκλους φόρτισης....

https://www.skroutz.gr/c/581/fortistes-kinhtwn-tilefwnwn.html?from=autocomplete&keyphrase=samsung+wireless+charger

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν το always on display λειτουργεί και αυτό στα 120hz αν είναι ενεργοποιημένα? Ρωτάω γιατί προφανώς απο τη στιγμή που δεν υπάρχει η επιλογή adaptive, θα καταλανώνει περισσότερη μπαταριά χωρίς ιδιαίτερο λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Καλή ερώτηση δεν το είχα σκεφτεί... λογικά στα 120 θα είναι για τον λόγο που έγραψες 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S21 FE 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...