Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε νομίζω ούτε έγραψα κάτι τέτοιο... συνολικά στον τομέα των καμερών υπερτερεί η Samsung , δεν έχω όμως δοκιμάσει την σειρά 12 της Xiaomi.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι αρκετά γνωστοί YouTubers με μεγάλο κοινό λένε πως το 12x έχει καλύτερη κάμερα από το 21 fe. Δεν το έχω δει όμως με τα μάτια μου. Δεν έχω άποψη γιατί δεν έχω πιάσει καν το 12x. Όπως λένε ότι το 22 ultra βγάζει φωτογραφίες με αρκετό θόρυβο. Τρέχα γύρευε... 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι αρκετά γνωστοί YouTubers με μεγάλο κοινό λένε πως το 12x έχει καλύτερη κάμερα από το 21 fe. Δεν το έχω δει όμως με τα μάτια μου. Δεν έχω άποψη γιατί δεν έχω πιάσει καν το 12x. Όπως λένε ότι το 22 ultra βγάζει φωτογραφίες με αρκετό θόρυβο. Τρέχα γύρευε... 
Στο Dxomark έχει 22 σκορ στην κάμερα το Xiaomi 12, ενώ το S21 fe 20...
Αυτο...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται εδώ είναι αρκετά κοντά και τα δυο αλλά από ότι βλέπω εδώ το s21 fe εχει καλύτερη απόδοση γενικά αλλά το 12x εχει λιγο καλύτερη απόδοση στον χαμηλο φωτισμο γενικα ειναι ποιο φωτεινο αλλα χανει σε λεπτομέρεια 

https://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=5&idPhone1=10954&idPhone2=11292&idPhone3=10377

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, tollisth said:

Από ότι φαίνεται εδώ είναι αρκετά κοντά και τα δυο αλλά από ότι βλέπω εδώ το s21 fe εχει καλύτερη απόδοση γενικά αλλά το 12x εχει λιγο καλύτερη απόδοση στον χαμηλο φωτισμο γενικα ειναι ποιο φωτεινο αλλα χανει σε λεπτομέρεια 

https://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=5&idPhone1=10954&idPhone2=11292&idPhone3=10377

Η λεπτομέρεια κάνει την διαφορά για μένα!!!

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, johnybe said:

Στο Dxomark έχει 22 σκορ στην κάμερα το Xiaomi 12, ενώ το S21 fe 20...
Αυτο...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

Το σκορ είναι συνολικό σαν συσκευή στο φωτογραφικο κόμματι το 12 εχει λιγο καλύτερη φωτογραφεία απο το 21fe ενώ στο video 21fe είναι καλύτερο με ποιο μεγάλη διαφορά κατι που αποτυπώνεται και απο το συγκριτικο στο gsmarena    

Link to comment
Share on other sites

Οπότε εν κατακλείδι καταλήγω στο S21 fe..
Θα περιμένω μετά τον 15αυγουστο να δω πως θα είναι οι τιμές και αναλόγως θα προχωρήσω στην αγορά του, καθώς είδα ήταν και φθηνότερο..
Σας ευχαριστώ όλους πολύ

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίζει στα public με 20% επιστροφή αν έχεις κάρτα eurobank που συμμετέχει στο πρόγραμμα επιστροφή βγαίνει πάρα πολύ καλά 

Link to comment
Share on other sites

Με τιμολόγιο βγαίνει λίγο καλύτερα..Και δεν υπάρχει από ότι βλέπω το 256

Same Sh1t...Different Day.

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι σας ζάλισα τον έρωτα αλλά τι λέτε για το oneplus 9 pro? 5 μήνες παλιότερο αλλά συγκριτικά δυνατό θα έλεγα και με καλύτερη μπαταρία και κάμερα από ότι λένε με τον ίδιο επεξεργαστή... Στην ίδια σχεδόν τιμή.. 516€ με τιμολόγιο..


Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, johnybe said:

Ξέρω ότι σας ζάλισα τον έρωτα αλλά τι λέτε για το oneplus 9 pro? 5 μήνες παλιότερο αλλά συγκριτικά δυνατό θα έλεγα και με καλύτερη μπαταρία και κάμερα από ότι λένε με τον ίδιο επεξεργαστή... Στην ίδια σχεδόν τιμή.. 516€ με τιμολόγιο..
emoji15.pngemoji15.png

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

Δε θα πήγαινα στο oneplus λόγο άθλιας μπαταρίας, το μόνο καλό ότι φορτίζει γρήγορα, ούτε από λογισμικό πλέον λέει κάτι.  

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Είχα ξαναρώτησει αλλά δεν είχα απάντηση. Έχει γίνει κάτι με τις αυτόματες αναβαθμίσεις στο play store; δεν έχω πειράξει κάτι και τον τελευταίο καιρό δεν φαίνεται να δουλεύει σωστά. Δεν αναβαθμίζει πάντα αυτόματα, σχεδόν ποτέ δηλαδή, και όχι όλες.... Το ίδιο συμβαίνει και στις δύο συσκευές S21 fe που έχουμε στο σπίτι. Έχετε παρατηρήσει κάτι ανάλογο;

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρόνια τώρα τις περνάω χειροκίνητα και κατ' επιλογή οπότε για αυτό και δεν σου έχω απαντήσει...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Άσε που από τον Απρίλιο Μάιο δεν θυμάμαι πότε ακριβώς περνάει αυτόματα  όλες τις αναβαθμίσεις των εφαρμογών του Galaxy store κάτι που δεν συνέβαινε παλιότερα. Τώρα με το κάθε μηνιαίο update αναβαθμίζει αυτόματα μετά τις εφαρμογές του Samsung Store. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, vastegial_74 said:

Είχα ξαναρώτησει αλλά δεν είχα απάντηση. Έχει γίνει κάτι με τις αυτόματες αναβαθμίσεις στο play store; δεν έχω πειράξει κάτι και τον τελευταίο καιρό δεν φαίνεται να δουλεύει σωστά. Δεν αναβαθμίζει πάντα αυτόματα, σχεδόν ποτέ δηλαδή, και όχι όλες.... Το ίδιο συμβαίνει και στις δύο συσκευές S21 fe που έχουμε στο σπίτι. Έχετε παρατηρήσει κάτι ανάλογο;

Αυτό που περιγράφεις μου συνέβαινε και μου συμβαίνει σε όλες μου τις συσκευές Samsung που είχα και που έχω Α52s, S21FE, S21+, S20 Ultra κ.τ.λ. παρόλο που τα έχω και τα είχα και εγώ σε αυτόματη αναβάθμιση εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

Κλείνω 4 χρόνια ακριβώς με το Galaxy S9 και αν εξαιρέσεις την μπαταρία (που στα 2 χρόνια την άλλαξα εντός εγγύησης) είμαι υπέρ-ευχαριστημένος από αποδόσεις και ποιότητα κατασκευής (έχει φάει ουκ ολίγες πτώσεις και δεν έχει πάθει τπτ).

Με λίγο ψάξιμο, το S21 FE 5G θα μπορούσε να είναι το επόμενο μου κινητό με το σκεπτικό ότι εξακολουθώ να έχω τις ίδιες απαιτήσεις όπως είχα και για το S9 (με καλύτερη/αξιοπρεπή μπαταρία προφανώς).
Επειδή δε θέλω να ρισκάρω να το πάρω από skroutz/bestprice, το βρίσκω σε παρόχους και Amazon.de στα ~500€.
Τι λέτε? Είναι καλή αγορά ή ακριβή επιλογή?
Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, costini said:

Κλείνω 4 χρόνια ακριβώς με το Galaxy S9 και αν εξαιρέσεις την μπαταρία (που στα 2 χρόνια την άλλαξα εντός εγγύησης) είμαι υπέρ-ευχαριστημένος από αποδόσεις και ποιότητα κατασκευής (έχει φάει ουκ ολίγες πτώσεις και δεν έχει πάθει τπτ).

Με λίγο ψάξιμο, το S21 FE 5G θα μπορούσε να είναι το επόμενο μου κινητό με το σκεπτικό ότι εξακολουθώ να έχω τις ίδιες απαιτήσεις όπως είχα και για το S9 (με καλύτερη/αξιοπρεπή μπαταρία προφανώς).
Επειδή δε θέλω να ρισκάρω να το πάρω από skroutz/bestprice, το βρίσκω σε παρόχους και Amazon.de στα ~500€.
Τι λέτε? Είναι καλή αγορά ή ακριβή επιλογή?
Ευχαριστώ.

Εκτός από την μπαταρία σε όλα τα άλλα είναι ανώτερο... 

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Δε βάζω θέμα σύγκρισης μεταξύ των 2, απλά να ρωτήσω αν το S21 FE θα ειναι αντάξιο του S9 που 4 χρόνια με εξυπηρέτησε σοβαρότατα. Αν δλδ θα εχω το κεφάλι μου ήσυχο για τα επόμενα 3-4 χρόνια (μιας και δεν αλλάζω συχνά κινητά) και αν τα 500€ αξίζουν.

Edited by costini
Link to comment
Share on other sites

Δε βάζω θέμα σύγκρισης μεταξύ των 2, απλά να ρωτήσω αν το S21 FE θα ειναι αντάξιο του S9 που 4 χρόνια με εξυπηρέτησε σοβαρότατα. Αν δλδ θα εχω το κεφάλι μου ήσυχο για τα επόμενα 3-4 χρόνια (μιας και δεν αλλάζω συχνά κινητά) και αν τα 500€ αξίζουν.
Και εγώ το ίδιο αναρωτιέμαι..
Αλλά γιατί να το πάρεις από Γερμανία ενώ με τιμολόγιο μπορείς να το πάρεις χαμηλά, π.χ. με την τωρινή τιμή από οποιαδήποτε αλυσίδα στην Ελλάδα στα 525€;

Ασε τώρα που το ξαναδιαβάζω συνειδητοποίησα πως ίσως να μην έχεις την δυνατότητα για τιμολόγιο.
Πάντως εξακολουθώ να αναρωτιέμαι το ίδιο..

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντος αυτό που εχω παρατηρήσει με την συσκευή είναι ότι εχει εξαιρετικο σημα τόσο στο δίκτυο κινητής οσο και στο wifi παρα πολύ καλο σημα  

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S21 FE 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...